Přetrénování, nový trénink


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Přetrénování, nový trénink  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Přetrénování, nový trénink
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MilanT


PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2022 8:01 pm    Předmět: Přetrénování, nový trénink Odpovědět s citátem

//EDIT: Spletl jsem si kategorii, omlouvám se.

Ahoj, na zacatek rikam, ze nejsem troll, takze lustrovat profil nemusite.

Mám 70kg, 165 cm

Hledam trenink, pripadne radu jak ho efektivne sestavit pro zvyseni celkove vykonnosti tela v poradi (1. nejdulezitejsi):
Svaly/Sila -> Strongman -> Explozivni prvky (sila v pohybu - sane, fotbal, rugby) -> Armwrestling

Ke strongmanu mam k dispozici
sandbagy
ohradu/farmare
sane - lano, pasek
pin na duck race

Vim, je to moc podkategorii, ale chtel bych se rozvijet kompletne.
Doted jsem cvicil 6x tydne stylem push pull legs: bylo tam taky hodne dropsetu s hodne dropama

PUSH:
- kliky se zavazim
- rozpazky
- militarypress
- francouzsky tlak
- kladka na triceps
- jednorucka za hlavou
- upazovani

PULL:
shyby
pritah na lavicce
meadows rows
"vetsinou neco strongman"
pullover
biceps na horni kladce
biceps na naklonene

Nohy:
drepy
dosedy
vypady
"obcas strongman"
sissy drepy
vypony

Nohy/tah:
mrtvy tah
ohrada - zvedani
sled drags
"obcas strongman"
vypony

, ale narazil jsem u dosti cviku na bod zaseku a nekdy jsem i slabsi (treba kliky, mrtve tahy, vsechny tlaky krom tricepsu) a nevyhovuje to mym cilum, protoze zakomponovat do tohohle systemu tohle vsechno je overkill a nejaky trenink by trval i treba tri hodiny.
Zacinaji me casto bolet i lokty a upony na predlokti.

Klidne cvicit 6x tydne, to mi nevadi, bavi me to a cas si najdu ale myslim si ze uz ne 6x tydne klasicky kultacky trenink.

Budu rad za kazdou radu, dekuji.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2022 8:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mas to dost pomotane:
Co se tyce treningu, z tlaku jenom ten military, spis sezen loglift, tezkou jednorucku
Tahy: tam mrtvola, zbytek jsou zase maximalne doplnky
A spodek drep, klasicky nebo celni

A pak podle partie.mit sane nebo sandbag jako doplněk ke.kardiu
Edit: vice neznamena lepe, sval zesiluje a roste pri odpočinku
Pokud nechceš klasickou trojbojarskou rutinu (ivanov, sheiko,fimin), zkus tohle: https://www.muscle-fitness.cz/sila-ze-stare-skoly-jak-na-to/
Nahiru pujde sila i svaly
+Ale nic proboha nemen a nepridavej)
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2022 8:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tréning 6x je nezmysel a je jasné, prečo tak rýcho prišla stagnácia i boliestky. V tvojom veku sa prehnane huntuješ.

ponokne cvic 3x, max 4x týždenne

A: Zadný drep, doplnok k tahu (deficit, pauzy, axle tah), kufre/sandbag/kamen variacia
B: Log, uzky benc, bic./tric. po cviku
C: discipliny
D: tah, variacia drepu, military, brucho

Vybavene a ver, ze budes o pol roka uplne inde ako doteraz, ale to by platilo uz pre dospeleho chlapa, nie pre tinejdzra, kym si.

Pokojne ti bude stacit uprava splitu s dorazom na zakladne cviky a redukcia treningovych dni, regeneracia je kluc, nie frekvencia trenovania do mrte milionom opakovani. Akurat po roku nebudes uz ani cvicit ..
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2022 8:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Turakam napsal:
Tréning 6x je nezmysel a je jasné, prečo tak rýcho prišla stagnácia i boliestky. V tvojom veku sa prehnane huntuješ.
...

Pokojne ti bude stacit uprava splitu s dorazom na zakladne cviky a redukcia treningovych dni, regeneracia je kluc, nie frekvencia trenovania do mrte milionom opakovani. Akurat po roku nebudes uz ani cvicit ..


AMEN!
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MilanT


PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2022 10:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Moc vam dekuju, mate pravdu, ja jsem na tohle sprominutim tvrdohlavy debil. Tedka vim, ze kdybych vas poslechl uz kdyz jste mi psali logu, tak bych tedka mohl byt jinde. Tuhle chybu uz neudelam.

Peter: Na ten clanek sila ze stary skoly jsem koukal uz predtim jak jsem to napsal, ale vim ze by me to nebavilo.

Turakamuv trenink se mi libi vice, ale mam par otazek. Cvicil bych to teda asi 4x tydne

A: Zadní dřep, deficit deadlift, sandbag carry

B: Bench, vert. tlak, bicepsovy zdvih, francouzsky tlak na zemi

C-discipliny:

Noseni ohrady
Sandbag over shoulder
Duck walk
Sane

D: Mrtvy tah, dosedy, military, zvedani nohou ve visu

Co se tyce vert. tlaku v B. tak zvolim bud jednorucku nebo military v sede, uvidel bych, jak by moje telo davalo takovyto trenink, protoze si myslim ze na kycle a spodek zad to bude narocne, tak bych si odpocinul. Log nemam a v nejblizsi dobe asi ani mit nebudu.

Do treninku A. jsem dal sandbag carry kvuli tomu, ze s ohradou/kuframa dohromady by to byl overkill - odzkouseno.

1) Jake zvolit serie a opakovani, u cviku i u disciplin?

2) Mají tu své místo shyby?
Je mi jasne, ze kdybych unesl 160kg sandbag tak bych slaby horizontalni pritah asi nemel, ale shyby jsou uplne odlisny pohyb od tohohle a zrovna mi jdou.

3) Mam na zacatku nejak podsekavat vahy, resp. nechat si rezervu?

Ještě jednou vám oběma děkuji.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2022 3:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je pořád dokola...

Odpověz si jednoduchou větou co je tvůj cíl. Pokud to nezvládneš bez debilit jako mít sto kilo ve svalech, zároveň být super mma bojovník, špičkový strongman, trojbojář, vzpěrač, ninja a mens fyzik lomeno kulturista a vynikající mobilitou a 5% tuku po celý rok, tak si najdi jiný koníček, třeba Playstation, nebo tak něco.

Vyber si jednu specializaci a té se věnuj = podřiď tomu trénink, jídelníček a regeneraci a ono to půjde. A když nepůjde, netrap se, pořád můžeš být youtuber, twitch streamer, nebo jiný influencer.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MilanT


PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2022 3:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
To je pořád dokola...

Odpověz si jednoduchou větou co je tvůj cíl. Pokud to nezvládneš bez debilit jako mít sto kilo ve svalech, zároveň být super mma bojovník, špičkový strongman, trojbojář, vzpěrač, ninja a mens fyzik lomeno kulturista a vynikající mobilitou a 5% tuku po celý rok, tak si najdi jiný koníček, třeba Playstation, nebo tak něco.

Vyber si jednu specializaci a té se věnuj = podřiď tomu trénink, jídelníček a regeneraci a ono to půjde. A když nepůjde, netrap se, pořád můžeš být youtuber, twitch streamer, nebo jiný influencer.


Mým cílem je být "silový atlet". Mou inspirací je někdo jako Brian Alsruhe (https://www.youtube.com/channel/UC8Rt7E2JVz4fPmC8AhjDoaA). Být silný a úměrně svalnatý, ale nebát se manuální práce, jiných sportů.

Strongman prvky tam chci mít kvůli většímu komplexu síly. Je rozdíl zvedat 100kg kámen a 100kg činku. Proto jsem v původním příspěvku psal, co má pro mě největší prioritu, ale že pokud by to šlo, snažil bych se rozvíjet i v dalších odvětvích.

Systém, kterým teď budu cvičit už mám vybraný a uvidím, jaké výsledky mi přinese a nepřinese.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2022 3:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele a víš ty, já to vlastně čekal...

Jsi hobík, co pořádně neumí ani chodit a za vzor máš profesionálního atleta, Instagram typa co cvičí déle než ty jsi na světe a v sobě má za tu dobu více jednotek růsťaku a tesťáku, než ty snězených kilo rýže a to nezmiňuji další dobroty. Nic jako univerzální atlet neexistuje a jsou za tím roky, spíše desítky let dřiny.

Já myslím, že bys měl spíš zvážit ten Playstation...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2022 5:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MilanT napsal:
. Je rozdíl zvedat 100kg kámen a 100kg činku.

Tak zacni tou činkou a pak se uvidi
Mozna te to překvapí, ale vsichni moderni strongmani zacinali na cinkach.
Za me zacni tim, ze udelas silu na ose (drep, press a mrtvola) s tim prijde par kilo svalu, a az potom blbni se sutrama

Olejnas: ses borec🤣
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirkas8


PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2022 5:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maj pravdu kluci, sila z mrtvoly, drepu, military pressu, pritahu s VC atd je pak prenositelna do strongman disciplin. Ale kdyz budes chtit delat furt vsechno najednou tak na nicem nebudes fakt dobrej... Pred mrtvolou aspon 180-200 bych strongmany fakt urcite nedelal Mas na zakladnich cvicich roky prace...

S tvym pristupem a ADHD v treninku nikdy nenaberes poradnou hmotu ani silu, protoze proste budes moc palit. Btw na silu v treninku se jede prvni cvik, max jeste druhej a pak uz je clovek vystrilenej a silovej efekt dalsi cviky nemaj. 6x tydne? Totalni nesmysl to je dobry na vyrysovani a ztratu sily ci prinejlepsim stagnaci. Trikrat ideal

Chci bejt silovej atlet a delat vsechno dohromady i manualni praci Tak ja ti povim jak sem dal ctvrttunu, urcite to neni nic ani vzdalene podobnyho fyzicce, zdravi a delani vseho dohromady i manualni prace. Peak sila je o tom ze obetujes dost ostatnich veci, a ze delas nudny veci furt dokola a ani malo, ani moc. Je to o tom ze pak sotva vyjdes dva dny schody a bere ti to i energii z normalniho zivota. Chodit na nocni? Neexistuje. Manualni prace? Neexistuje. Tyhle storky o tom jak to nekdo zvlada jdou prave jak uz kolega rekl od lidi co do sebe perou mraky latek...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2022 7:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chod úplne základnú periodizáciu základného cviku podľa rozpisu:

1. týždeň - váha na 8 x 6

2. týždeň - váha na 6 x 4

3. týždeň - váha na 4 x 2

4. týždeň deloadový - váha na 3x8 nižšia ako 1. týždeň

a restart na ďalšie 4 týždne - navýšiť o 2,5kg tlaky, 5kg ťah a drep

Disciplíny dávaj napr.: Sandbag - 5 x 3 preloženia + nejakých 3 x 20 metrov nosenie, šlus a šmitec.
Doplnky ako ruky, tak po cviku na 3-4 série po 10-12 reps, šmitec.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MilanT


PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2022 8:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Hele a víš ty, já to vlastně čekal...
...
Já myslím, že bys měl spíš zvážit ten Playstation...

Na tvé vtipy nejsem zvědavej, ty jsi bud u toho playstationu a já budu radeji ten hobík, co neumí chodit, ju?

Ostatnim dekuji za rady, pojedu tak jak mi napsal Turakam.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2022 8:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MilanT napsal:
Olejnas napsal:
Hele a víš ty, já to vlastně čekal...
...
Já myslím, že bys měl spíš zvážit ten Playstation...

Na tvé vtipy nejsem zvědavej, ty jsi bud u toho playstationu a já budu radeji ten hobík, co neumí chodit, ju?

Ostatnim dekuji za rady, pojedu tak jak mi napsal Turakam.

Ty ses teda...nanrozdil od tebe uz neco predvedl treba na drepech a na benchi
Takze soupej nohama a bud rad, kdyz ti nekdo radi
Mimochodem ti tady rikaji vsichni to same
Dokud se nevyseres na miliardu cviku a nesoustredis se na par zakladnich, nebudes mit ani svaly ani silu
Cim driv to pochopis, tim driv budes mit vysledky
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: so duben 16, 2022 1:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No, já se tedy k většině až tak moc nepřidám.

Pravda samozřejmě je, že počet tréninků je potřeba snížit a že síla se buduje koncentrací na pár základních cviků. Taky je pravda, že pokud bastlím jakýkoli trénink, tak je důležité si stanovit priority a uvědomit si, že Xv1 ve Všehomíru funguje fakt málokdy a i když náhodou jo, tak chvíli.

Na druhou stranu není důvod si k tomu řekněme základu nějak "nezablbnout" a nedělat něco, co tě baví. Pokud tě baví třeba strongman cviky, není důvod je nedělat, je to změna a pokud je děláš dobře, tak si osvojíš techniku cviků, což je vždy ok. Důležité je jen si pamatovat, že je to (zatím?) jen doplněk a hlavně se nepokoušet tam rvát věci, na které zatím prostě nemáš.

Prostě je dobré si uvědomit, že je to jen v zásadě rekreační cvičení a nedělat z toho zase takovou vědu. Tady až na pár ultra výjimek není nikdo na nějaké skutečně top úrovni, která by nutně vyžadovala nějakou striktní specializaci. Hlavní je, aby to člověka bavilo. Pokud má člověk pocit, že by něco stálo za zkoušku, tak jak říká Westbrook "Why not?" (i když zrovna u něj na to v LA letos mají trochu jíný názor ) . Ale samozřejmě člověk musí umět pak sebekriticky zhodnotit, jak to (ne)fungovalo a nedržet se umanutě něčeho, co prostě nefachá, resp. škodí.


Jinak je to čistě mimo vlastní podstatu diskuze, bo je to otázka její formy, ale "radit" mi někdo stylem, jako to dělá Olejnas ... playstation, youtube a pod. ... , tak ho pošlu do prdele podstatně expresivněji. A na nějaké šoupání nohama bych se vysral komplet, k tomu tu fakt není žádný důvod.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: so duben 16, 2022 3:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
No, já se tedy k většině až tak moc nepřidám.

Pravda samozřejmě je, že počet tréninků je potřeba snížit a že síla se buduje koncentrací na pár základních cviků. Taky je pravda, že pokud bastlím jakýkoli trénink, tak je důležité si stanovit priority a uvědomit si, že Xv1 ve Všehomíru funguje fakt málokdy a i když náhodou jo, tak chvíli.

Na druhou stranu není důvod si k tomu řekněme základu nějak "nezablbnout" a nedělat něco, co tě baví. Pokud tě baví třeba strongman cviky, není důvod je nedělat, je to změna a pokud je děláš dobře, tak si osvojíš techniku cviků, což je vždy ok. Důležité je jen si pamatovat, že je to (zatím?) jen doplněk a hlavně se nepokoušet tam rvát věci, na které zatím prostě nemáš.

Prostě je dobré si uvědomit, že je to jen v zásadě rekreační cvičení a nedělat z toho zase takovou vědu. Tady až na pár ultra výjimek není nikdo na nějaké skutečně top úrovni, která by nutně vyžadovala nějakou striktní specializaci. Hlavní je, aby to člověka bavilo. Pokud má člověk pocit, že by něco stálo za zkoušku, tak jak říká Westbrook "Why not?" (i když zrovna u něj na to v LA letos mají trochu jíný názor ) . Ale samozřejmě člověk musí umět pak sebekriticky zhodnotit, jak to (ne)fungovalo a nedržet se umanutě něčeho, co prostě nefachá, resp. škodí.


Jinak je to čistě mimo vlastní podstatu diskuze, bo je to otázka její formy, ale "radit" mi někdo stylem, jako to dělá Olejnas ... playstation, youtube a pod. ... , tak ho pošlu do prdele podstatně expresivněji. A na nějaké šoupání nohama bych se vysral komplet, k tomu tu fakt není žádný důvod.

Souhlasim, ze souhlasis
Mene je vice
Technika je zaklad
Clovrka to musí bavit
Ale lidi, co mu (dobre ) radi, zvedali uz v dobe, kdy jeste radil tatovi v poklopci
Kazdy z nich prisel na to same, co on pochopit nechce
Pokud si pojede svych sest treningu tydnu o peti (nešťastně) zvolenych cvicích, pribere maximalne pet kilo za rok a sila zůstane skoro na stejne urovni
To jsem.ochotny se vsandit
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Přetrénování, nový trénink Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: