Proč ani po 10 dnech přísný CKD nejsem v ketóze?


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Proč ani po 10 dnech přísný CKD nejsem v ketóze?  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Proč ani po 10 dnech přísný CKD nejsem v ketóze?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomas.lizner


PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 9:19 am    Předmět: Proč ani po 10 dnech přísný CKD nejsem v ketóze? Odpovědět s citátem

Ahoj, už téměř dva týdny se pokouším dostat do CKD, ale marně. Přečetl jsem si o tom všechno, co šlo a

snažím se dodržovat jídelníček i cvičení, ale zatím nic: ( Vážím 78 kg, měřím 175 cm, je mi 30, nemám

nijak fyzicky náročné zaměstnání a chci trochu vyrýsovat (tedy shodit tak 4-5 kg tuku, než začnu

nabírat.

Pro zkrácení vezmu jako log jen druhý cyklus, kdy se o to pokouším, tedy od neděle 22.7.

NEDĚLE (první den bez sachru):

Ráno cvičení v posilce: cca hodina zaměřeno na záda, bicepsy, hamstringy (zátěž cca 70-80% maxima, každý

cvik 4x10, cvičeno kruhově v párech, tedy na střídačku vždy záda+nohy nebo nohy+ruce..., pauzy mezi

cviky cca 30 vteřin jen na přejití mezi stroji). Na konec ještě 5 minut běhu do mírného kopce rychlostí

12km/h.

--

lovecký salám 120 g

Uzený eidam 45 % tuku 100 g

olivový olej extra panenský 40 ml

matjesy lehce solené sleďové filety v oleji Euro Shopper 200 g

burské ořechy (neloupané) 3g

4 vejce natvrdo

máslo 30 g
----------------
podtrženo sečteno bílkoviny cca 105 g, cukry 6 g, tuky 171 g, energ. hodnota 8 427 kJ (2 014 kcal).

Optimální množství dle doporučované hodnoty 26 kcal/1 kg hmotnosti mám mít b115/s30/t160.

-------------------------------------------------------------------------

PONDĚLÍ (2. den bez sachru):

Opět hodina v posilce, zaměřeno na horní část prsou, ramena, komplexněji nohy, trošku trapézy. Cvičeno

stejným způsobem jako neděle. Na konci 2 minuty běh do mírného kopce 15km/h.

--

vepřové škvarky 54 g

Camembert 60 % tuku 180 g

Černé olivy 50 g

4 Vejce natvrdo

Ementaler 20% tuku Lacrum 90g

Salám lovecký Kmotr 50 g

Salám Vysočina 28 g

Paprika bílá 1x 100g

Citrónová šťáva čerstvá 50 g
----------------
podtrženo sečteno bílkoviny cca 109 g, cukry 11 g, tuky 173 g, energ. hodnota 8 759 kJ (2 093 kcal)

----------------------------------------------------------------------

ÚTERÝ (třetí den bez sachru)

odpočinek, jen doma 20 kliků a dvě minuty mávání lehčíma činkama na protažení

--

slanina anglická 155 g

6 vajec natvrdo

Camembert 60 % tuku 180 g

kuřecí řízek smažený průměr 100 g (oloupal jsem většinu strouhanky)

salám lovecký Kmotr 50 g

okurka salátová 200 g

Monster Energy Lo-Carb modry 500 ml
----------------
podtrženo sečteno bílkoviny cca 118 g, cukry 21 g, tuky 179 g, energ. hodnota 9 048 kJ (2 163 kcal)

Tady jsem trošku ustřelil s tím monstrem, ale i tak jsem udržel sachry na těch cca 20 gramech.

-------------------------------------------------------------------------

STŘEDA (čtvrtý den bez sachru)

35 bazénů nalačno plavaných svižným kraulem během 25 minut.

--

Camembert 60 % tuku 180 g

4 vejce natvrdo

1 ředkev 10 g

olivy černé 94 g

salám lovecký Kmotr 105 g

kuřecí řízek (oloupaná strouhanka) 100 g

bílá paprika 60 g

vepřové škvarky 10 g
----------------
podtrženo sečteno bílkoviny cca 102 g, cukry 3 g, tuky 163 g, energ. hodnota 8 322 kJ (1 989 kcal)

----------------------------------------------------------------------

ČTVRTEK (pátý den bez sachru)

NIC!!! Ani dnes ráno mi testovací papírek Heptaphan ani o chloupek neztmavnul: ( Zato si všímám, že mi po

tom všem tuku začíná pěkně růst břicho...

Za ty dva týdny mi ten testovací papírek o jeden stupínek ztmavnul zhruba čtvrtý den dopoledne prvního

cyklu, ale večer už byl zas světlý. Díval jsem se zpětně na jídelníček plus aktivity, co se změnilo, ale

ničeho jsem si nevšiml. Uvedeným jídelníčkem a cvičením se řídím už druhý týden a ketóza pořád nikde. Už

mi to hlava nebere, co můžu dělat špatně. Napadá vás něco?


----------

Ještě dodatek - v noci mě napadlo něco, co by mohlo mít souvislost. Než jsem začal s CKD, tak předchozí

dva měsíce jsem celkem držel nízkotukovou nízkoenergetickou dietu. Můj energetický příjem byl cca 6 000

kJ (1 500 kcal) denně. Deficitem tuků a naopak přebytkem bílkovin jsem z 86 kg za dva měsíce klesl na 77

kg (část svaly, ještě více tuk). No a jelikož poslední dva týdny mám energetický příjem o téměř 30%

větší, není možné, že by metabolismus byl už nastavený na ten dva měsíce držený nižší level? A tedy že

ty bílkoviny (byť je udržuji v doporučeném množství pro normální okolnosti) mění glukoneogenezí na cukry

a tuky prostě ukládá na břicho?

Je to tedy jen moje noční teorie, ale pokud mám pravdu, ví někdo, jak z toho ven?:)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Smazaný uživatel (071)


PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 9:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

lovecký salám, salám vysočina... dál jsem to nedočet

Ty si ketózu s takovýma sračkama ani nezasloužíš
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tracey


PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 9:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkus zařadit kardio (a tím myslím dlouhé kardio ), taky mi pomohlo, když jsem ještě trochu snížila bílkoviny a zvýšila tuky oproti doporučenému množství.
_________________
Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo (Sigmund Freud).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomas.lizner


PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 10:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Octopuss: Hm, díky, tvoje odpověď mi FAKT hodně pomohla : ( Můžeš napsat, co je na lovečáku nebo vysočině vzhledem k CKD špatnýho? 50-60% tuk, žádnej cukr, zbytek bílkoviny. Resp. jak to souvisí s tím, že se nemohu dostat do ketózy, viz název topicu?

Tracey: Jak moc? Zkusil jsem na dva dny snížit bílkoviny o cca 10 gramů oproti těm optimálním 115 gramům (při 26 kcal na 1 kg váhy) a naopak o 10 gramů zvednout tuky, ale neprojevilo se to.

Jinak co s tím je jedna věc, ale proč sakra nemůžu do té ketózy ani po takové době. Co konkrétně dělám špatně? Většina přispěvatelů tady je v ketóze za dva až tři dny a nevšiml jsem si, že bych dělal něco jinak než oni.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Greeg


PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 10:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

taky bych to viděl na to kardio, mě se třeba stávalo že jsem se dostal do ketozy už během nějakého delšího kardia, třeba když jsem běhával tak kolem 20 km a před tim jsem neměl moc sachrů ( ne uplně nula ale taky ne žádný cukrovačky) tak na konci běhu už jsem to cítil, to poznáš v puse taková divná chut atd. ale to asi víš když už jsi o tom něco přečetl .

ten lovečák ... obsahuje samozřejmě tuky ale nasycené což neni uplně ideální ale zaleží na celkovém poměru tuků , pokud jíš celý den sýr a jiné živočišné tuky tak to asi neni uplně vynikajicí ( když nepočítám jiné věci co tam v tom loveč. můžou být jako hodně soli, a ruzné chemikálie to záleží ale asi na původu salámu )
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomas.lizner


PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 10:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Greeg napsal:
taky bych to viděl na to kardio, mě se třeba stávalo že jsem se dostal do ketozy už během nějakého delšího kardia, třeba když jsem běhával tak kolem 20 km a před tim jsem neměl moc sachrů ( ne uplně nula ale taky ne žádný cukrovačky) tak na konci běhu už jsem to cítil, to poznáš v puse taková divná chut atd. ale to asi víš když už jsi o tom něco přečetl .


Ok, zkusím. Snad bude stačit plavání. Na běh mám malou výdrž, 15 minut a infarkt:) ale plavat i svižně můžu klidně dvě hoďky, tak uvidím. Co tělu ale zabrání, aby z té ketózy za pár hodin zase vypadlo? Někde ty cukry přece brát musí, protože snad není možný, aby si udělalo zásoby glykogenu na víc jak týden včetně dvou hodin posilování a půl hodiny kardia?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 10:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkus ubrat bilkoviny a trochu pridat tuky. Ja se do ketozy (stupen 1) dostal docela rychle, ale lip slapat (stupen 2+, nic me nevyhazovalo) to zaclo, az kdyz sem nedaval vic nez 1g/B na kg a pomer B a T byl kolem 1:2 ve prospech tuku (popr. jeste vic ve prospech tuku).

edit: no a mas to docela prasacky ten jidelnicek, olivovej olej je sice dobrej, ale ten salam a buraky sou prasarna, a treba kureci rizek i bez ty strouhanky je nesmysl, kureci maso preci neni tucny, takova vec by treba me z ketozy okamzite vykopla. A mimochodem i k tucnymu sejru a masu se da jist zelenina, ketozu to alespon me taky nenarusuje, navic se da taky polejvat olivovym olejem.
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arnie_one


PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 11:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdyz to ctu, tak se me obraci kufr. Do takovy diety by me nikdo nedostal ani nasilim. Nerikam, ze to nefunguje, ale je to strašný. Nehleden na to, že kdo má Dnu, jako já, by se z tohodle poss.. a za 2-3 dny by prakticky nechodil a mel by klouby obražený.
Vůbec by mě zajímalo, proč člověk s takovouhle váhou šahá po CKD.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr616


PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 11:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak za prve, jak uz zminoval Arnie,nechapu proc prave CKD, ale to je tvoje volba...

Za druhe, pokud se podivas na vetsinu salamu a uzenin je v tom nacpanej maltodextrin nebo dextroza...celkove tvuj jidelnicek do CKD nic moc...spousta zbytecnych hovadin. Jak muzes mit 20g cukru za den + dalsi nezapocitany z uzenin...

V netreninkove dny je vhodne zaradit hodinove kardio v klidnem tempu.

Pokud se nemuzes do ketozi dostat ted nechci videt co budes delat po prvnim carb upu...

Hodne stesti.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomas.lizner


PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 12:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Arnie: Proč jsem zkusil ckd, tak je to proto, že i s padesáti kily můžeš mít postavu ve tvaru hrušky. A jak jsem se (zejména) zde dočetl, tak ckd je nejrychlejší a vcelku nejefektivnější cestou, jak vyrýsovat svaly, byť za cenu určitých osobních omezení (aceton, stravovací sebeovládání apod...). Klasickou nízkotučnou dietou jsem shodil 9 kilo za dva měsíce, ale níž už to nechtělo jít, ať jsem se snažil sebevíc a přesto ještě nějaký tuk zůstal. Nejsem 100 kilovej kulturista, na benč zvednu s vypětím sil 80 kg, ale nějaký svaly mám a vcelku jsem se svojí postavou spokojenej. Až na ten tuk, kterej ten správnej tvar trošku zahlazuje a to chci změnit. Nevadí mi žádný drasťárny, olivovej olej vypiju klidně v hrnku smíchanej s čerstvými zvratky a ještě se oblíznu, když to pomůže k cíli.

Cratach: Díky za nápad, zkusím. Já nevěděl, jak moc mám zkusit ty bílkoviny ubrat. 10 gramů bylo málo, zkusím tedy ubrat tak 45. Jinak můžeš napsat, co myslíš tou prasárnou? Resp. proč prasárna?
A ten kuřecí řízek loupu, protože trojobal je z mouky, ve který jsou cukry. Takže jsem vycházel z toho, že do sebe dostanu porci bílkovin ze řízku a k tomu zdlábnu třeba 20 černejch oliv nebo pár škvarků kvůli tuku. To je špatný nápad??

Ze zeleniny jím okurky, bílou papriku a špenát. Buráky jsem snědl za týden dva = cca 2,8 gramu = 0,6 gramu cukru.

petr616: Myslíš, že v tom bude ten problém? Vysočiny, ve které je maltodextrin, jsem měl během druhého cyklu jen 28 gramů a toho by tam snad nemělo být tolik, aby mě to rozhodilo na několik dnů. A ten lovecký salám od firmy Kmotr je údajně nejkvalitnější, co se u nás prodává a maltodextrin v něm není. Samozřejmě pokud mi doporučíte se ho vzdát, tak ho bez problému nahradím olejem nebo máslem, ale nevidím pak moc rozdíl mezi kvalitním lovečákem a v jiném topicu doporučovanými škvarky?

Ptal ses, jak můžu mít 20 g cukru? No vycházím z kalorických hodnot napsaných na obalu těch výrobků, případně z kalorických tabulek na webu.

Dál píšeš o spoustě zbytečných hovadin v jídelníčku. Můžeš prosím o které jmenovitě jde a co je na nich hovadského? Díky tomu bych mohl pak jídelníček pozměnit za méně hovadské. Dík.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arnie_one


PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 12:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja nikoho za to co dela neodsuzuju. Take nejsem 100kg kuturista. To co delas ty, jestli to dobre chapu, snazis se za kazdou cenu shodit at je to uz cokoliv, svlay, tuky, cokoliv, jen aby ses dostal na vahu co pises (-5kg cca 73kg). Neni lepsi to predelavat za behu, me se to tedy osvedcilo lepe, ano je to hooodne pomala cesta, ale nejdes porad od znova (vahove/svalove). Myslim, ze CKD, je vhodnejsi pro nekoho razantne tučnejšího (těžšího) Každopadne s CKD nemam zkusenst, takže do toho nekafrám, jen je to dle meho sileny.

Takže at ti to klapne a mistni znalci ti snad poradí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr616


PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 12:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hovadiny : Citrónová šťáva čerstvá 50 g , kuřecí řízek smažený průměr 100 g (oloupal jsem většinu strouhanky), Monster Energy Lo-Carb modry 500 ml, Ementaler 20% tuku Lacrum 90g.

Pokud mam problem s ketozou, urcite nejim veci co me daji dohromady 20g sachru ale jdu temer na nulu !!!

Projdi si par jidelnicku od uzivatelu co CKD drzeli (ja uz 2x, letos sem to odflaknul, minulej rok to slapalo pekne, zrejme diky caste aerobce), bilkoviny musis rozlozit do celeho dnu, ne do jednoho jidla. Proste vyhaz vsechny nevhodne veci a jed si na kvalitnich tucich jako vejce, tunak, tucne syry, tucne ryby a 3x tydne aerobku a musi to slapat.

Klidne si ty prouzky podelne roztrihej na vic kousku a mer se treba 4x denne.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jari


PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 1:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Arnie one mi mluví z duše. Tohle je fakt postavený na hlavu....jo jo jo, hollywood po tom hubne, fajn ale z hlediska kulturistiky, fitness a zdravýho životního stylu mi ukažte někoho kdo na tom jede.

Vyzkoušej, dobře, uvidíš. Ber taky v potaz, že třeba patříš mezi jedince, na který tohle zrovna není ideál. I tak se s tebou klidně vsadim, že pokud těch 5 kilo sundáš, stejně se sebou nebudeš spokojen, pokud ano, tak dej vědět.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jari


PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 1:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Arnie_one napsal:
JMyslim, ze CKD, je vhodnejsi pro nekoho razantne tučnejšího (těžšího)


tohle si myslim taky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr616


PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 1:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jari napsal:
Arnie one mi mluví z duše. Tohle je fakt postavený na hlavu....jo jo jo, hollywood po tom hubne, fajn ale z hlediska kulturistiky, fitness a zdravýho životního stylu mi ukažte někoho kdo na tom jede.

Vyzkoušej, dobře, uvidíš. Ber taky v potaz, že třeba patříš mezi jedince, na který tohle zrovna není ideál. I tak se s tebou klidně vsadim, že pokud těch 5 kilo sundáš, stejně se sebou nebudeš spokojen, pokud ano, tak dej vědět.


Ono je to tezky, v zasade jde jenom o penize, vyhazet vsechny sracky jako vysocinu, klobasy, atd...neni problem postavit CKD jidelnicek z drahejch ale zdravejch tucnejch morskejch ryb, kvalitnich tucnych syrech, vejcich, kvalitnim tuku z repkoveho/olivoveho/kokosoveho/MCT oleje, v toto podani by se zcela jiste jednalo o velice kvalitni stravu, ale kdo na to ma a hlavne chce dat takovy prachy, to uz je lepsi se celej den cpat hnusnym kurecim na vode a suchou rejzi coz je taky pekny zlo...kazdopadne funguje oboji.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Proč ani po 10 dnech přísný CKD nejsem v ketóze? Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: