Propad mezi lopatkami



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Propad mezi lopatkami  Úvodní stránka -> Trénink -> Propad mezi lopatkami
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
blastman


PříspěvekZaslal: út květen 22, 2012 8:55 pm    Předmět: Propad mezi lopatkami Odpovědět s citátem

Ahoj,
mám problém s propadem lopatek (zejména u kliků). Vše začalo asi před 2 lety, když jsem začal sám doma cvičit kliky. Jel jsem různé variace, většinou jsem dělal okolo 200 kliků denně, po 20 až 30. Myslel jsem, že dělám vše správně, dělal jsem je pomalu, se správným dýchaním, tělo v rovině atd.. jenže pak jsem si přikoupil hrazdičky a jel kliky na tom. Ale jedno se mi při pohybu vzhůru kousnul sval mezi lopatkami a vyřešilo se to až rehabkou, protože jsem neotočil krkem. Tam jsem po nějakem čase ukazoval jak dělám kliky a zjistilo se, že mi při kliku jdou lopatky k sobě. To jsem do té doby absolutně netušil. Takže teďka makám na tom, abych se naučil správně dělat kliky. Buď dělám holčičí, nebo jedu tak na půl pánské. Ale chci se zeptat, zda nevíte o jiných cvicích (domácí, či případně s železem) na fixaci těch lopatek. Něco jsem o tom na internetu i tady na foru četl, ale řešení jsem nikdy nenašel. Nutno dodat, že mám spíše šlachovitou postavu, né úplně vyhublou, ale vyloženě základ na dobré posilování nemám. (184/70)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Matheus


PříspěvekZaslal: út květen 22, 2012 11:41 pm    Předmět: Re: Propad mezi lopatkami Odpovědět s citátem

blastman napsal:
Ale chci se zeptat, zda nevíte o jiných cvicích (domácí, či případně s železem) na fixaci těch lopatek.


osvědčily se mi over head squat - začni zlehkam postupně přikládej váhu a horní záda dostanou pohulit... ale nic pro nováčky


problém jsou oslabené fixátory lopatek, pohledej si články na tohle téma, trápí to 80% lidí co necvičí nebo mají špatnou techniku. Horní zkřížený syndrom bude asi taky tvůj případ.

koukni i sem
Seminárka z masarykovy univerzity
a sem
http://www.tonus.cz/lopatky-od-sebe.html
_________________
Krev z nosa a po treninku kosa... ;-) jinak to neporoste
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
blastman


PříspěvekZaslal: st květen 23, 2012 2:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jojo, tonuse jsem cetl a snazim se o to.. A jak je to shybama nadhmatem sirokej uchop... to kdyz delam, tak tam mam podobnou "diru" jako drive u kliku..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Propad mezi lopatkami
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: