Protahování po tréninku - ano či ne


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Protahování po tréninku - ano či ne  Úvodní stránka -> Trénink -> Protahování po tréninku - ano či ne
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Protahujete se hned po tréninku?
Ano
48%
 48%  [ 31 ]
Ne
51%
 51%  [ 33 ]
Celkem hlasů : 64

Autor Zpráva
Ondřej1


PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 3:24 pm    Předmět: Protahování po tréninku - ano či ne Odpovědět s citátem

Včera jsem byl na masáži, kde jsem dostal radu, jako ostatně pokaždé abych nekašlal na protahování. Na tom není nic divného, to ví asi každý, že by se mělo protahovat.

Co je ale zajímavé a co jsem dosud nikde neslyšel je, že když se sval protahuje hned po cvičení, že ten sval neporoste, resp. že poroste míň .

Polopatické vysvětlení: sval je cvičením stresován a tedy stimulován k růstu. Pokud ho protahuju, tedy uvolňuju, odstraňuju tento stimul a sval prostě tolik neporoste .

Doporučení: protahovat až druhý den po tréninku .

Slyšeli jste o tom někdo něco?
_________________
Nerad se vytahuju, a proto skrývám svaly pod vrstvou tuku

Edit: Vyrýsoval jsem a vidím, že tam nikdy žádné svaly nebyly :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Robb


PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 4:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsme právě slyšel, že by se člověk měl protahovat jak před, tak po tréninku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavelcb


PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 4:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No to by mě samotného zajímalo...no počkám,co napíšou místní guru (teda těch,kteří si myslím,že tomu rozumí )
_________________
Věci se nestávají..věci se tvoří !
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 4:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja mam za to, ze pred klasicky posilovanim staci dukladny rozehrati..po skonceni bych strecink dal, ale napr. u nejakyho boj. sportu/umeni bych dal po rozehrati dukladnej strecink, jak pred cvicenim, tak po..
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondřej1


PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 4:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Právě, že je to docela zkušený fyzioterapeut a člověk, který neříká něco, když to neví, takže tomu docela věřím. Na druhé straně bych tu nerad šířil nějakou fámu.
_________________
Nerad se vytahuju, a proto skrývám svaly pod vrstvou tuku

Edit: Vyrýsoval jsem a vidím, že tam nikdy žádné svaly nebyly :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
william888


PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 4:15 pm    Předmět: cista pravda Odpovědět s citátem

to Ondrej : mas pravdu aj ja som to uz pocul...a ja si myslim ze to je pravda!!!!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kadd


PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 4:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já osobně se po tréninku neprotahuju. Protahuju se ráno a večer a je to znatelně lepší.
_________________
Co nejde silou, jde ještě větší silou!

Na tebe sou i fizli kratci , ty ses dobrej exemplar, az budes mit ty hnupe nekdy mlady, si tak dva kousky zamlouvam...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rall_


PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 4:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To mi přijde teda jako úplný nesmysl. Kdo ti to říkal? To vůbec nemá žádný logický opodstatnění...
Ale protahovat se stoprocentně. Před tréninkem bych to ale moc nepřeháněl, maximálně lehce nebo něco ve stylu švihové gymnastiky. Přílišné portažení svalu před silovým výkonem jednak ten výkon snižuje, ale taky zvyšuje riziko zranění. Já se protahuje po každém tréninku; na druhou stranu znám lidi, co se neprotahujou téměř vůbec a nejsou schopni udělat hlubí dřep, aniž by šli na špičky, mají ztuhlá ramena, apod.

Edit: Předstihls mě a už vidím, kdo ti to říkal. Nevím no, ale neznám důvod, proč by tomu tak mělo být...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
flipr


PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 5:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

po cvičení se vždy poměrně důkladně protáhnu a před spaním se jdu projít, jen vyjimečně mě druhý den bolí svaly
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
s.sman


PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 6:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spíše než po tréninku, se protahuji během tréninku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soorbso


PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 7:11 pm    Předmět: Re: cista pravda Odpovědět s citátem

boze, co si dnes ludia nevymyslia...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondřej1


PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 8:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Robb napsal:
Já jsme právě slyšel, že by se člověk měl protahovat jak před, tak po tréninku.
tak před tréninkem se tu kdysi řešilo s výsledkem, že se tím zvyšuje riziko zranění. Před tréninkem by se měl člověk pouze rozehřát.
_________________
Nerad se vytahuju, a proto skrývám svaly pod vrstvou tuku

Edit: Vyrýsoval jsem a vidím, že tam nikdy žádné svaly nebyly :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weightlifter


PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 8:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já se protahuji poctivě (cca 20 min.) před i po tréninku a proto stále bez problémů udělám šnůru, rozštěp, placku, atd. Proto jednoznačně doporučuji protahování před i po tréninku. Ostatní naši vzpěrači to dělají jen málo a pak je to vidět na jejich ohebnosti, která je skoro žádná. Když se podívám na internet a vidím, že čiňani dělají stejné cviky jako já a jsou stejně ohební, pak si říkám, že jdu správnou cestou.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
poldi


PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 8:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pred treningom rozohriat..po treningu strecing..
_________________
I LOVE MY LADY...AND IRON
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milakowww


PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 8:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To Ondřej:sval je cvičením stresován a tedy stimulován k růstu. Pokud ho protahuju, tedy uvolňuju, odstraňuju tento stimul a sval prostě tolik neporoste.


no a tím že je stimulovám k růstu pro tebe znamená co?
možná to napíšu blbě a laicky....sval roste tím že jeho vlákna jsou porušeny potrhány (mikrotrhlinky) tréninkem a tím že dodáváme živiny do těla tak ty potrhaná vlákna se "opravují" a při té regeneraci se také zvětšují.

protahováním svalu se trhlinky svalu podle mě teda....ještě zvětší a taky se protahuje pro odplavení kyseliny mléčné....ale zase na druhou stranu kyselina mléčná je prospěšná k růstu ale jen do několika hodin....nevím přesně...24? ono ten kdo protahuje až druhej den tak to protáhne mnnohem víc protože má vím kyseliny ve svalu

jinak před cvičením bych to nepřeháněj...už to někdo psal......síla/zranění a protahoval bych při tréninku po tréninku spíš až druhej den...nebo pár hodin odstup........tak a tvrdě do mě
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Protahování po tréninku - ano či ne Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: