Regenerace


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Regenerace  Úvodní stránka -> Trénink -> Regenerace
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Freimen


PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2008 10:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

njn, jenže ty jsi obojpočasník, tobě zima nevadí - zrovna jsem si na tebe dnes vzpomněl, když jsem se probudil zmrzlý na koleji a nadával...

Docela by mě zajímal i efekt sauny, tuším ale, že jsem onehdá někde četl, že se nějaký účinek na regeneraci neprokázal...

Ale velmi zajímavé téma
_________________
http://WWW.FREIMEN.CZ/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Draper


PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2008 10:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

CIZOPASNIK napsal:
co se tyka ledu... zhruba rok davam skoro po kazdym treninku ledovou sprchu, krom toho ze je to prijemny (pote co si na to clovek alespon trochu zvykne), jsem se docela prijemne otuzil (od ty doby co to provozuju jsem nebyl nastydlech, nachlazenej, nic) a regeneraci po treninku to podle mych zkusenosti pomuze...


po to se muzu podepsat a doporucuji to vsem. Obzvlast ted v zime to vazne stoji za to :)

Ledovou vanu jsem take zkousel a je to docela masakr. Asi po 20sec jsem vylezl a malem s sebou flakl na zem, protoze jsem nebyl schopnej udrzet se na nohach
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crusher


PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2008 11:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:

Optimální variantou je kryosauna...prý.....já nevím, protože zimu bytostně nesnáším


Potvrzuju, vyzkoušeno, funguje skvěle Pomáhá i při menších svalových poraněních, přetížených vazech apod. Ledovou ( nebo řekněme studenou sprchu) dávám pravidelně snad od 13 let a na imunitu opravdu vynikající věc. Jinak vana s ledem je podle mě pitomost, to je o zdraví. Pokud opravdu ledovou vodu, tak jedině plavání v řece v zimě, tam je tělo alespoň v pohybu a udrží se optimální krevní oběh ( na rozdíl od polehávání ve vaně). Jinak po náročném tréninku je výborné dávat střídavě studenou a horkou vodu ( vždy maximum, co kdo snese) 10s/10s celé 10x opakovat, nemusí se celé tělo, jen nejvíce zatížené partie.
_________________
"Pot šetří krev" - Werner Ilič
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BUFU


PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2008 11:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky dávám, po těžších trénincích střídavě teplou a studenou sprchu, vždy na závěr koupání...
Prvně je vám kosa, že blekotáte zubama, zrychlí se dech. Pak na sebe hodíte tu teplou a totálně se uvolníte a jakoby se začnou podlamovat kolena. A tak dokola, třeba 4 krát po 20ti sekundách. Parádádní pocit Jestli to pomáhá nějak regeneraci nevím, ale tělo se prokrví fakt pěkně....
_________________
Mám velký průhledný svaly !
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
neis


PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2008 11:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlas s Crusherem. Ledové vaně bych se vyhl obloukem, to je pro člověka, který není extremně otužilý riskatní i na malou chvilku, díky tomu, že nemůže být v pohobu. Za to ledová sprcha, to je něco užasného nebo střídání teplot vody. Ke všem výhodám co jste tady psali, bych ještě přidal, perfektní uvolnění dychacích cest. Pokud máte rýmu, tak uplně citíte jak to v nosu praská ;) A velmi mě to pomohlo i od bolesti páteře. Prokrvení je ještě umocněné, když máte drsnější ručník, to jste potom červení jak raci...ale je to pocit k nezaplacení a imunita jako řemen. Ale našel jsem i negativa, začal jsem se o dost více potit i při teplotách, kdy je normální neotužilý člověk navlečený a je mu fajn. Nedej bože když příjdu do vyhřátého fitka a jdu na dřepy, to jsem durch hnedka :D
Ještě dotaz, nevíte někdo jak velký vliv má otužování na ukládání podkožního tuku ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Akvaman


PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2008 2:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Akvaman napsal:
Co pomáha regeneraci do druhého dne ?


myslis jako, ze kdyz pojedes tezke drepy, tak co si vzit, abys druhy den mohl zase ? [/quote]

Ne abych mohl po dřepech druhý den normálně odtrénovat fotbalový trénink
_________________
I´m Julio César !!! Opravdu chci být lepší a lepší !!! Všechno jde když se chce !!!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TheLeague
(ban)


PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2008 3:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cizopasnik ve vane s ledem, to by po tobe sel Van Damm ze mu delas konkurenci v univerzalnim vojakovi
Ja jsem si daval po behani taky vzdycky ledovou sprchu, teda sice jenom na nohy. A taky mi prislo ze mi to pomaha. Akorat nohy je tak maximum co dokazu snest.
_________________
Proud member of the Axis of evil

NIKDY NECHCI ZEMRIT!!!

In memoriam
http://www.youtube.com/watch?v=kNnW7GwI33Q
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CIZO


PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2008 7:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

TheLeague napsal:
.... akorat nohy je tak maximum co dokazu snest.

ja kdyz jsem tu ledovou sprchu zkousel poprve tak jsem mel minimalne tri infarkty nicmene postupne jsem si zvyknul, ale jakmile chvili vynecham tak je hned znat ze se mi do ty ledovy chce o poznani mene, holt je duluzita pravidelnost... no a jak se rika, zvyknes si i na smrt
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iron.Pumping
(ban)


PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2008 7:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

BUFU napsal:
Taky dávám, po těžších trénincích střídavě teplou a studenou sprchu, vždy na závěr koupání...
Prvně je vám kosa, že blekotáte zubama, zrychlí se dech. Pak na sebe hodíte tu teplou a totálně se uvolníte a jakoby se začnou podlamovat kolena. A tak dokola, třeba 4 krát po 20ti sekundách. Parádádní pocit Jestli to pomáhá nějak regeneraci nevím, ale tělo se prokrví fakt pěkně....

davam jenom teplou,maximalne varici a co nejvic...kdyz uz si platim ten nehorazne drahej vstup,tak se prece nebudu sprchovat ve studenej vode...pekne teplou a co nejdyl
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yazi
(ban)


PříspěvekZaslal: čt leden 01, 2009 7:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

stridani sprchovani horkou a studenou vodou po treniku je skvela vec, hodne to pomuze odplaveni zbytku kyseliny mlecne ze svalu jsem nekde cetl
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bodybuilder4


PříspěvekZaslal: čt leden 01, 2009 7:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

yazi napsal:
stridani sprchovani horkou a studenou vodou po treniku je skvela vec, hodne to pomuze odplaveni zbytku kyseliny mlecne ze svalu jsem nekde cetl


To neviem, ale ja sa sprchujem výlučne Ľadovou vodou! Štandard -10 celzia
_________________
,,To be the best, you´ve got to train to beat the best,,
Johnie Jackson
..Never by Afraid to say what you feel,,

Hläška roka 2009: ,, vodu ohrievajú ľadom,, - kamoš Feri
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
maria


PříspěvekZaslal: čt leden 01, 2009 7:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

bodybuilder4 napsal:
yazi napsal:
stridani sprchovani horkou a studenou vodou po treniku je skvela vec, hodne to pomuze odplaveni zbytku kyseliny mlecne ze svalu jsem nekde cetl


To neviem, ale ja sa sprchujem výlučne Ľadovou vodou! Štandard -10 celzia
_________________
maria
a vubec! stejne zalezi na technice, nevim co vsichni maji na ty honbe za maximalnimi objemy!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
total-magor


PříspěvekZaslal: čt leden 01, 2009 7:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Při takové teplotě voda mrzne
_________________
Winner, winner, chicken dinner ...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bodybuilder4


PříspěvekZaslal: čt leden 01, 2009 9:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

total-magor napsal:
Při takové teplotě voda mrzne


Sranda musí byť nie???

Nie, je to o niečo teplešie cca 5-15 celzia viac nie ,lebo som presvedčeny , že keď sa sprchujem studenou ,telo sa musí ohrievať čím využíva energiu na zahriatie oragnizmu! čím vlastne spalujem viac KALÓRIÍ!
_________________
,,To be the best, you´ve got to train to beat the best,,
Johnie Jackson
..Never by Afraid to say what you feel,,

Hläška roka 2009: ,, vodu ohrievajú ľadom,, - kamoš Feri
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
peacer


PříspěvekZaslal: čt leden 01, 2009 10:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Užitečná věc toto, budu se sprchovat studenou..
_________________
"I do it because I can, I can because I want to, I want to because you said I couldn't. - Natural Bodybuilding - No need for steroids!"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Regenerace Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: