Rehabilitace kolene: zatuhlé vazy a úpony po úrazu



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Rehabilitace kolene: zatuhlé vazy a úpony po úrazu  Úvodní stránka -> Trénink -> Rehabilitace kolene: zatuhlé vazy a úpony po úrazu
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dogeatdog


PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2018 9:58 am    Předmět: Rehabilitace kolene: zatuhlé vazy a úpony po úrazu Odpovědět s citátem

Prosím o radu zkušenější, co si to buď prošli nebo to umí léčit:

po nehodě (motorka, zatáčka, štěrk), kdy jsem spadl tak nešťastně že se mi vyhrnul kolenní chránič a já obrousil čéšku o asfalt (rána cca 7cm), se po měsíci znovu učím chodit.

Můj problém jsou totálně a bolestivě zatuhlé vazy a zejména úpony, noha byla měsíc v rovné fixaci.
S uvolněnou nohou koleno ohnu i za pravý úhel, ale aktivace svalu bolí jak čert a mám pocit že mám v koleni kovovou desku.

Má smysl kolenni vazy něčím mazat? Nahřívání zatím nepadá v úvahu, pořád mi chybí kus tkáně který dorůstá.
Jakékoli osvědčené doporučení vítám
_________________
"Expose your weaknesses and work on them." Arnold Schwarzenegger


Naposledy upravil dogeatdog dne po prosinec 10, 2018 9:07 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2018 9:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Čas a trpělivost.

Nějaké mazání tě moc nevytrhne, navíc podle toho co píšeš o charakteru zranění je otázkou, zda by to nenadělalo víc škody než užitku.

Zkusit prokonzultovat s nějakým slušným fyzioterapeutem, ten se na to podívá a bude schopen posoudit, kam při rehabilitaci zajít, aby sis to nedojebal.

Radit naslepo je dost naprd, tohle se musí vidět.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2018 9:32 pm    Předmět: Re: Rehabilitace kolene: zatuhlé vazy a úpony Odpovědět s citátem

Také ti poradím odborníka. Tady je nutné jít přes bolest, protože (co jako laik co prodělal pár operací vím), když to nerozhýbeš, může tě to omezovat celý život. Ale nikdo ti přes internet neřekne kam můžeš zajít.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2018 9:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jednak přes bolest, ale pokud to dobře chápu, tak on má to koleno hlavně slušně ohoblované zvenku, a to se prostě musí vidět ... já si to třeba podle popisu moc neumím představit, jak to vypadá, a ani podle fotek by se asi moc poznat nedalo. Pokud to člověk nevidí v práci samozřejmě denně.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WildOrchid


PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2018 10:45 pm    Předmět: Re: Rehabilitace kolene: zatuhlé vazy a úpony Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Také ti poradím odborníka. Tady je nutné jít přes bolest, protože (co jako laik co prodělal pár operací vím), když to nerozhýbeš, může tě to omezovat celý život. Ale nikdo ti přes internet neřekne kam můžeš zajít.


Jít přes bolest je blbost. Pokud to při uvolnění dokáže ohnout, je lepší to polohovat a rozhýbávat pasivně. Postupně přidávat aktivitu tak, aby to bylo maximálně nepříjemné, ale nemělo by to bolet. Při bolesti se svaly brání nekontrolovatelnou kontrakcí a mohl by si ublížit.
_________________
Zij taky, aby se tvi pratele zacali nudit az umres.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Mablung


PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2018 11:16 pm    Předmět: Re: Rehabilitace kolene: zatuhlé vazy a úpony Odpovědět s citátem

WildOrchid napsal:
Mablung napsal:
Také ti poradím odborníka. Tady je nutné jít přes bolest, protože (co jako laik co prodělal pár operací vím), když to nerozhýbeš, může tě to omezovat celý život. Ale nikdo ti přes internet neřekne kam můžeš zajít.


Jít přes bolest je blbost. Pokud to při uvolnění dokáže ohnout, je lepší to polohovat a rozhýbávat pasivně. Postupně přidávat aktivitu tak, aby to bylo maximálně nepříjemné, ale nemělo by to bolet. Při bolesti se svaly brání nekontrolovatelnou kontrakcí a mohl by si ublížit.

Když jsem rozhýbával plastiku zkříženého vazu, tak to bolelo. Je jasné, že u toho člověk nekřičí bolestí. Ale určitý stupeň bolesti je prostě součástí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dogeatdog


PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2018 11:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Jednak přes bolest, ale pokud to dobře chápu, tak on má to koleno hlavně slušně ohoblované zvenku, a to se prostě musí vidět ... já si to třeba podle popisu moc neumím představit, jak to vypadá, a ani podle fotek by se asi moc poznat nedalo. Pokud to člověk nevidí v práci samozřejmě denně.

Rána byla o úplném odkrytí kolene (byly vidět vazy i čéška), před zašitím čištěna kartáčem protože byla špinavá od asfaltu (než zabral novocain tak to byl zážitek tedy), dva dreny, mokré hojení a teď už zatažena, skoro to vypadá jako nevinné sedření kůže odhad je že tkáň bude dorůstat ještě asi měsíc a pak se kompletně uzavře novou kůží.
Ten povrch mě už tak netrápí jako právě to rozhýbání, zda ta bolest je normální a trpělivě jít přes ni. Úspěchat se to zjevně nedá, když jsem šel hodně přes bolest tak to pak bylo ještě horší.

V tomto jsem novic tak se ptám, takhle zrychtované vazy jsem ještě neměl.

Všem zatím děkuji za reakce
_________________
"Expose your weaknesses and work on them." Arnold Schwarzenegger
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WildOrchid


PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2018 1:00 am    Předmět: Re: Rehabilitace kolene: zatuhlé vazy a úpony Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
WildOrchid napsal:
Mablung napsal:
Také ti poradím odborníka. Tady je nutné jít přes bolest, protože (co jako laik co prodělal pár operací vím), když to nerozhýbeš, může tě to omezovat celý život. Ale nikdo ti přes internet neřekne kam můžeš zajít.


Jít přes bolest je blbost. Pokud to při uvolnění dokáže ohnout, je lepší to polohovat a rozhýbávat pasivně. Postupně přidávat aktivitu tak, aby to bylo maximálně nepříjemné, ale nemělo by to bolet. Při bolesti se svaly brání nekontrolovatelnou kontrakcí a mohl by si ublížit.

Když jsem rozhýbával plastiku zkříženého vazu, tak to bolelo. Je jasné, že u toho člověk nekřičí bolestí. Ale určitý stupeň bolesti je prostě součástí.


Někteří terapeuti jdou přes bolest, já jsem zastánce bezbolestné terapie. Vždy se to dá nějak obejít. Nejlíp pasivně. Nepříjemný pocity jsou ok, bolest už ne.
_________________
Zij taky, aby se tvi pratele zacali nudit az umres.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Mablung


PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2018 9:32 am    Předmět: Re: Rehabilitace kolene: zatuhlé vazy a úpony Odpovědět s citátem

WildOrchid napsal:
Mablung napsal:
WildOrchid napsal:
Mablung napsal:
Také ti poradím odborníka. Tady je nutné jít přes bolest, protože (co jako laik co prodělal pár operací vím), když to nerozhýbeš, může tě to omezovat celý život. Ale nikdo ti přes internet neřekne kam můžeš zajít.


Jít přes bolest je blbost. Pokud to při uvolnění dokáže ohnout, je lepší to polohovat a rozhýbávat pasivně. Postupně přidávat aktivitu tak, aby to bylo maximálně nepříjemné, ale nemělo by to bolet. Při bolesti se svaly brání nekontrolovatelnou kontrakcí a mohl by si ublížit.

Když jsem rozhýbával plastiku zkříženého vazu, tak to bolelo. Je jasné, že u toho člověk nekřičí bolestí. Ale určitý stupeň bolesti je prostě součástí.


Někteří terapeuti jdou přes bolest, já jsem zastánce bezbolestné terapie. Vždy se to dá nějak obejít. Nejlíp pasivně. Nepříjemný pocity jsou ok, bolest už ne.

Já poslouchám terapeuty . Nehodlám se s nimi hádat co může a co ne.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dogeatdog


PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2018 9:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak malý update pro případ podobně postižených:
bolesti se bohužel vyhnout nedá a rada zní, do snesitelného levelu je to doporučeno terapeuty, nejít na krev ale s rozumem. Bez bolesti to holt nejde.
Co fantasticky zabralo bylo vmasírování kostivalové masti, která působí do hloubky a efekt se dostavil prakticky druhý den. Parádně uvolňuje zatuhlé a bolavé vazy. Chce to také samozřejmě teplo, takže kombinace horkých obkladů na uvolnění, masáže a cvičení a kostival.

V neposlední řadě, neskutečně mi pomohla balanční čočka a balanční podložka. Díky namáhání svalů z různých úhlů se mi perfektně zatáhly povolené svaly a já tak odboural mentální "vypnutí" pravé nohy. Geniální věc i pro balanční návyky na enduro nebo snowboard či lyže.

Poslední podotek pro ty, kteří by nedejbože utrpěli podobné zranění se strhnutim tkáně: VLHKÉ HOJENÍ. Nedejte na doktory co ofačují ránu a pak vám to při převazech k vaší radosti strhnou. Existují gely pro hojení otevřených ran, jednak to skvěle vyčistí od nečistot a druhak tkáň perfektně dorůstá. Jako bonus si ušetříte trápení při převazech. Doporučuji HydroSorb a překrýt neprodyšnou 3M náplastí Tegaderm. Sranda je že co doktor, to jiný přístup a většině je dost u prdele źe trpíte jak kůň.

Cvičení zdar!
Dog
_________________
"Expose your weaknesses and work on them." Arnold Schwarzenegger
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Rehabilitace kolene: zatuhlé vazy a úpony po úrazu
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: