Sacharidy a svaly



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Sacharidy a svaly  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Sacharidy a svaly
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Trenalos


PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2018 12:07 pm    Předmět: Sacharidy a svaly Odpovědět s citátem

Dobrý den, rád bych se na něco zeptal. Jsou sacharidy nutné při budování svalové hmoty, nebo slouží pouze jako energie pro tělo ? Jde mi o to, že momentálně hubnu a moc sacharidů nepotřebuji i bez nich se cítím v pohodě. Vlastně jediné sachry co dávám jsou na snídani vločky, na oběd příloha (rýže/brambor) + v tréninkový den mám rýži/brambor jako potréninkové jídlo a pak během dne jen něco malého (kus ovoce/piškoty).

Je to v pořádku a lze budovat svalovou hmotu i s málem sacharidů, nebo bych měl trochu zvýšit příjem sachrů i když hubnu ? Momentálně mám 83kg , výška 190 cm, cvičím každý druhý nebo třetí den a 3x týdně mám cardio takže pokud by byla třeba i nějaká "kalkulačka" kolik sacharidů by se tedy tímto mělo přijímat ?

Ale jak píšu, vydržím i s trochou sacharidů, takže hlavní dotaz je spíš to zda se dá budovat svalová hmota i bez sachrů, nebo jsou prostě potřeba. Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2018 12:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A co treba to zkusit a sam posoudit?
Na malu sacharidu se fungovat da, ale neverim a nikdo mi to nevyvrati, ze na rust svalu to fnguje lip, nez normalni sachrova strava.
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trenalos


PříspěvekZaslal: so leden 20, 2018 5:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tom3 napsal:
A co treba to zkusit a sam posoudit?
Na malu sacharidu se fungovat da, ale neverim a nikdo mi to nevyvrati, ze na rust svalu to fnguje lip, nez normalni sachrova strava.


Netvrdím že to funguje líp, jen mi jde o to, že prostě přes den moc těch sacharidů nemám a nějak mi to nevadí, ale jestli jsou prostě ty sacharidy potřeba k tomu, aby rostly svaly , nebo jestli sacharidy na růst svalů nemají žádný vliv
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sweetyboy


PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2019 6:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Je potreba presne znat, kolik sacharidu za den mas. Je mozne, ze tvuj prisun je tak nizky, ze ve tve krvi je vyplaveno spoustu ketolatek, ktere podporuji hubnuti. Fungovat se tak kazdopadne da do doby nez spalis veskery svuj tuk. Kdyby si mel opravdu minimum sacharidu, nekde se uvadi do 50 g ale spise se priklanim 50-100 gramu sacharidu, tak je mozne, ze tve telo je prepnute cele do ketozy, kde je "primarnim" zdrojem tuk a pak az sacharidy. Kazdopadne z vlastni zkusenostii vim, ze vysoky prisun sacharidu pri posilovani je nutny a vede k ziskani jeste vetsi sily a svalstvu. Profesionalni kulturisti si dopreji i cokolady a ruzne prasecinky. Pak treba pred soutezi toto vsechno vynechavaji aby rysovali. Kazdopadne je nutne i hodne pit. Telo ma neuveritelne mnoztvi vody a ta je potreba k budovani svalu ;)
_________________
magic
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2019 10:48 pm    Předmět: ... Odpovědět s citátem

Ahoj, no sacharidy na růst svalů určitě vliv mají, např. v tom, že regulují celý metabolismus, dodávají svalům zásobní glykogen a s ním související plnost svalů, dodávají tělu energii potřebnou k tomu, aby se aminokyseliny použily jako stavební látka pro výstavbu nové svalové hmoty...
Nicméně tak jak popisuješ situaci, pokud se při aktuálním stavu cítíš dobře, tak bych to tak nechal. Nevím, kolik sacharidů denně přijímáš, ale udávané zdroje by mohly stačit. Pokud jich chceš minimum, držel bych se cca 130g sacharidů denně, které jsou potřebné pro výživu mozku (i když v procesu glukoneogeneze si tělo umí vyrobit glukózu i z jiných zdrojů než ze sacharidů) - a taky abys měl doplněné zásoby glykogenu a tím pádem sílu a energii na trénink. Zbytek energie bych pak dodal v podobě bílkovin a hlavně tuků. Tak jak píše Sweetyboy, pokud bys držel sacharidy pod 50g, začaly by se po pár dnech vyplavovat ketolátky a ty sloužily jako hlavní zdroj energie, což ale v tvém případě není ideální scénář.

Pokud je ale tvým cílem hubnutí, tak není úplně reálné současně nabírat svaly a pálit tuky (kromě začátečníků a některých jiných vyjímek). Takže bych při hubnutí řešil i vyšší příjem bílkovin, abys ochránil svalovou hmotu, zvýšil výdej energie termickým efektem trávení bílkovin a přijímal bych při tvé váze odhadem cca 140 - 170g bílkovin denně.
Hodně zdaru :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blaster


PříspěvekZaslal: čt červen 20, 2019 4:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahojte.
Mam otazku...
Ked vazim 84kg v relativne dobrej forme (mozno odhadom 11-12% tuku)....tak 220-230g sacharidov denne je wtale viac-menej nizkosacharidova strava na moju vahu ? Znizil som tuky z 280g/den na nejakych 160g-170g/den (maslo, tuk z vajec a mäsa) a saxharidy zo 140g/den na 220g/den asi pred tyzdnom, a vidim, ze som trochu natiahol do svalov vodu, co mi vyhovuje.... Len ako nazvat to konkretne mnozstvo sacharidov ? "Strednesacharidove stravovanie" ? Chcem v tom mat totiz jasno :-) Este do tych 240 by som ss chcel zmestit...a tuky na 160g/den. Dlhodobo.
Bielkovin (mix zivocisnych a rastlinnych, prevladaju zivocisne) mam okolo 130g/den.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: so červen 29, 2019 1:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Blaster napsal:
Ahojte.
Mam otazku...
Ked vazim 84kg v relativne dobrej forme (mozno odhadom 11-12% tuku)....tak 220-230g sacharidov denne je wtale viac-menej nizkosacharidova strava na moju vahu ? Znizil som tuky z 280g/den na nejakych 160g-170g/den (maslo, tuk z vajec a mäsa) a saxharidy zo 140g/den na 220g/den asi pred tyzdnom, a vidim, ze som trochu natiahol do svalov vodu, co mi vyhovuje.... Len ako nazvat to konkretne mnozstvo sacharidov ? "Strednesacharidove stravovanie" ? Chcem v tom mat totiz jasno :-) Este do tych 240 by som ss chcel zmestit...a tuky na 160g/den. Dlhodobo.
Bielkovin (mix zivocisnych a rastlinnych, prevladaju zivocisne) mam okolo 130g/den.


Ahoj, ono nejde úplně jednoznačně pojmenovat, jaký druh sacharidového stravování to je, ale přiklonil bych se v tomto případě k pojmenování středněsacharidové stravování. Změnou poměru živin jsi dosáhnul snížení denního příjmu kalorií o cca 800 kcal/den.

Původní: Tuky 2520 kcal, sacharidy 560 kcal, bílkoviny 520 kcal, celkem 3 600 kcal.
Nové: Tuky 1 440 kcal, sacharidy 880 kcal, bílkoviny 520 kcal, celkem 2 840 kcal.

Záleží, jaký je tvůj cíl, ale nemusí to být na škodu. Nebude to asi objemové, spíše udržovací, možná lehce redukční množství. To jde takto hrubým odhadem těžko odhadnout. Původních 280g tuků mi přijde už celkem dost. Toto nové nastavení mi přijde mnohem lepší a vyrovnanější. Možná bych o trošku zvednul bílkoviny, třeba jen o 20g, ale není to nutné (záleží, jaké jsou cíle, jak dlouho cvičíš, jakému cvičení se věnuješ...).
Přeji hodně zdaru :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blaster


PříspěvekZaslal: ne červen 30, 2019 10:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pajinaa : praveze som pribral 2kg pri navyseni sacharidov a znizeni tukov v strave. Glykogen sa doatal totiz do svalov, a tie sa teochi zavodnili, takze som spokojny. Dobre, zvysim bielkoviny, diky, cau ;-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Sacharidy a svaly
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: