Shyby - šířka ramen vs široké



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Shyby - šířka ramen vs široké  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Shyby - šířka ramen vs široké
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ruppyr


PříspěvekZaslal: po únor 04, 2019 3:19 pm    Předmět: Shyby - šířka ramen vs široké Odpovědět s citátem

Zdar, měl bych dotaz. Když cvičím shyby klasickým způsobem ( wide-grip pull-ups) zkrátka shyby nadhmatem s úchopem širším než šířka ramen, nedělá mi to moc dobře na ruce, cítím v nich velký tlak, hlavně v oblasti loktů a jde to do předloktí a bicepsu. Je to fakt nepříjemné a někdy to bolí a to dokonce i po tréninku.

Zkusil jsem teda jet shyby opět nadhmatem, ale tentokrát na šířku ramen. Tam překvapivě nebyl problém, nic nebolelo, vše v pořádku.

O co mi ale jde, je zapojení svalů, přece jen je to dost jiné (teda aspon podle mě). Myslíte že pokud je cílem šířka zad a změnim ty široké shyby za shyby na šířku ramen, bude to vadit ??
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po únor 04, 2019 7:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

i kdyby to bylo tak diametralne odlisne (coz rozhodne neni), tak by mela vitezit ta cast, ze chces zustat zdravy a cvicit dlouho
pokud na tom trvas, udelej si na svoji hrazde carky po jendom cm a kazdy desaty trening pridej jeden cm na sorce uchopu
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: po únor 04, 2019 7:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Idealne je mat nejaku variabilitu, zhybov mozes robit mraky, nemusis sa viazat na jeden jediny sposob
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: so únor 23, 2019 8:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Shyby na šířku ramen budou více šetřit ramena, pokud s nimi máš třeba problém.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merle56


PříspěvekZaslal: pá březen 08, 2019 11:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych se chtěl ještě zeptat k tématu - lidi pokud nejedou široké shyby, tak i ty na "šířku ramen" ve skutečnosti jezdí o něco širší než je šířka ramen.

Pokud bych jel ale opravdu na šířku ramen, konkrétně takhle




tak myslíte, že to bude zabírat zádama stejně jako normální shyby a mohl bych to tímhle nahradit ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Shyby - šířka ramen vs široké
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: