Silové přemístění - technika



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Silové přemístění - technika  Úvodní stránka -> Trénink -> Silové přemístění - technika
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
OukyDouky


PříspěvekZaslal: po květen 28, 2018 11:59 am    Předmět: Silové přemístění - technika Odpovědět s citátem

Ahoj, po letech jsem do posilovny zase zařadil jeden z nej cviků - silové přemístění. Power Clean.

A mám trochu problém s technikou. Nedaří si mi předhodit lokty 90 stupnů před sebe ve finální fázi jako na této fotce crossfitthemis.com/wp-content/uploads/2017/07/powerclean-1080x675.jpg

Nevím jestli mám zkrácené svaly nebo ne, ale je prostě pro mne velký problém ten pohyb vůbec dokončit. Ruce prostě dokážu držet podel těla a lokty nevytočím. Dělat to tímhle stylem je sebevražda pro předloktí.

Nemáte tip jak se toho neduhu zbavit? Videa mi moc nepomohla. Díky chlapi.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po květen 28, 2018 6:39 pm    Předmět: Re: Silové přemístění - technika Odpovědět s citátem

OukyDouky napsal:
Ahoj, po letech jsem do posilovny zase zařadil jeden z nej cviků - silové přemístění. Power Clean.

A mám trochu problém s technikou. Nedaří si mi předhodit lokty 90 stupnů před sebe ve finální fázi jako na této fotce crossfitthemis.com/wp-content/uploads/2017/07/powerclean-1080x675.jpg

Nevím jestli mám zkrácené svaly nebo ne, ale je prostě pro mne velký problém ten pohyb vůbec dokončit. Ruce prostě dokážu držet podel těla a lokty nevytočím. Dělat to tímhle stylem je sebevražda pro předloktí.

Nemáte tip jak se toho neduhu zbavit? Videa mi moc nepomohla. Díky chlapi.


protahovat
hodit si dopredu na hrudnik tezkou cinku a snazit se vytacet lokty dopredu
ale podle me nejlepsi bude, kdyz si zajdes za odbornikem, najit si pobliz vzperacsky klub a poprosit o radu
v horsim pripade CF posilovnu, i tam by to meli treneri zvladat
ucit se neco takhle po netu neni to prave orechove
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: po květen 28, 2018 7:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Okrem toho front squatu (btw snaž sa necvičiť ho krížovým úchopom) je dobré na hentú oblasť vešať sa na hrazdu úzkym podhmatom a len visieť. Mal som tiež ten problém pri powercleane, resp.zle sa mi potom vyrážalo nad hlavu. Ďalšia vec sú flexibilné zápästia.

Tréner je dobrý nápad, ale aj sám sa vieš naučiť premiestňovať "celkom dobre". Aspoň teda ja som mal minule možnosť skonzultovať techniku power cleanu s trénerom a bol som milo prekvapený, že ma dal ako príklad chlapcovi čo ho to učil vedľa mňa

Pravda, inak sa drží prevedenie so 40kg a inak so 100, tak asi len preto
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OukyDouky


PříspěvekZaslal: út květen 29, 2018 9:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za reakce, zkusím na to jít přes čelní dřepy a držení činky ze stojanu. Určitě souhlas, že není ideální být samouk, problém je že dříve před lety jsem to měl poměrně v malíku, netuším kde je teď problém....

Kdyby to nešlo, zkusím nejbližší vzpěračský klub, ale tam bych asi působil vzhledem k váhám, co mám trapně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Pedain


PříspěvekZaslal: út květen 29, 2018 10:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

OukyDouky napsal:
Díky za reakce, zkusím na to jít přes čelní dřepy a držení činky ze stojanu. Určitě souhlas, že není ideální být samouk, problém je že dříve před lety jsem to měl poměrně v malíku, netuším kde je teď problém....

Kdyby to nešlo, zkusím nejbližší vzpěračský klub, ale tam bych asi působil vzhledem k váhám, co mám trapně.


Vzpěrači tomu cviku říkají "pohupy"... činku si položíš na hrudník tím nadhozovým úchopem a děláš výpony. Prvně výpony na lýtkách a hrudníkem tu činku postrčíš. Pokud začneš lehkýma váhama, tak by sis neměl natáhnout šlachy na rukou.

Chce to čas, přemíšťovat a vyrážet pořád dokola, ono to půjde.
_________________
Show must go on.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OukyDouky


PříspěvekZaslal: út květen 29, 2018 10:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Martin Pedain napsal:
OukyDouky napsal:
Díky za reakce, zkusím na to jít přes čelní dřepy a držení činky ze stojanu. Určitě souhlas, že není ideální být samouk, problém je že dříve před lety jsem to měl poměrně v malíku, netuším kde je teď problém....

Kdyby to nešlo, zkusím nejbližší vzpěračský klub, ale tam bych asi působil vzhledem k váhám, co mám trapně.


Vzpěrači tomu cviku říkají "pohupy"... činku si položíš na hrudník tím nadhozovým úchopem a děláš výpony. Prvně výpony na lýtkách a hrudníkem tu činku postrčíš. Pokud začneš lehkýma váhama, tak by sis neměl natáhnout šlachy na rukou.

Chce to čas, přemíšťovat a vyrážet pořád dokola, ono to půjde.


Díky za super radu !
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Silové přemístění - technika
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: