Slabá ruka



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Slabá ruka  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Slabá ruka
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kombajner


PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 8:33 pm    Předmět: Slabá ruka Odpovědět s citátem

Zdarec lidi, potřeboval bych prosím poradit. Poslední dobou jsem si začal uvědomovat že mi znatelně začíná zaostávat pravá ruka v téméř všech cvicích...s jednoručkama - tlaky na ramena, rozpažovačky aj. ale i bench vytahuju ze šikma...prvně levou, pak dotahuju pravou...dost mě to štve. Levá by ještě zvedala o hodně vyšší váhy nebo déle cvičila, ale pravá odpadne a můžu se jít pak zahrabat . Zároveň bych řekl že to asi ani moc zdravý a hezký nebude, mít namakanou každou stranu jinak. Nemáte někdo prosím nějaký rady jak na to? Když jsem v posilce navrhnul, že začnu doma cvičit s jednoručkama jen tu jednu ruku, tak mě od tohohle plánu lidi uvnitř celkem rychle odradili...tak už nevím. Díky za všechny rady
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prasopes.


PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 9:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

řekl bych honit nastřídačku :D ale beze srandy ...

pokud máš opravdu disbalanci a není to tím, že máš blbou techniku (osobně jsem třeba při benchi - sám jsem o tom nevěděl) měl jednu ruku zkrčenou a druhou ne ... bylo to z toho důvodu, že si prostě tělo nevědomě uzpůsobilo techniku tak, aby to bylo pro mně co nejlehčí tzn. pokud je to disbalance a ne technikou, tak se vykašli na váhy, který nedáváš jednou rukou, ale trénuj rovnoměrně, jedna ruka ti posílí a druhá bude stagnovat nebo trošku "zeslábne" srovná se to a bude to ok.
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
DaveX


PříspěvekZaslal: so leden 21, 2012 7:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Měl jsem podobný problém, když jsem začínal cvičit. Jakožto pravák, jsem měl silnější pravou ruku.

Zaměř se hlavně na techniku slabší ruky a po nějaké době to bude ok. Mi se teď zdá, že mám dokonce levou silnější ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: so leden 21, 2012 10:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja tohle mel, kdyz jsem zacinal cvicit take a celkem me to stvalo, pak se to celkem srvonalo, i kdyz ta slabsi prava byla porad o neco slabsi. Ted posledni dobou cca par mesicu se mne ale zda, ze opet nejak slabne respektive ani ne ze by slabla, ale pro mnoha cvicich jde mimo drahu pohybu a nejsem schopnej ty svaly na prave strane tak pekne zapojit. Neni v ni takova ta stabilita a jistota jako v leve a casto vypovy predlokti diky cemuz musim serii ukoncit. Nejsem si jistej, jestli to drive bylo az tak moc a jak jsem spal, spise mne pridapa, ze je to posledni dobou horsi.
Jednu teorii mam a to, ze jsem posledni rok opravdu hodne cvicil mrve tahy vzdy leva ruka nadhmat, prava podhmat, coz by z dlouhodobeoh hlediska mohlo zpusobit disbalanci. Ovsem i u tech mrvych tahu a pritahu jsem u toho jakoby nakrivo a mam tendenci, ze mne cinka ujizdi na tu pravou stranu (coz je videt hlavne z boku, proste jedna strana je vychylena dopredu).
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
koubic


PříspěvekZaslal: so leden 21, 2012 10:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ty myslis tedy, kdyz mas pravou ruku slabsi, ze by to zpusobil podhmat pri mrtvole na prave ruce?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: so leden 21, 2012 10:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

koubic napsal:
ty myslis tedy, kdyz mas pravou ruku slabsi, ze by to zpusobil podhmat pri mrtvole na prave ruce?

To spise tu celkovou disbalanci. To me jen tak napadlo, ale stve me hlavne ta nestavilita v prave ruce, coz se projevuje snad uplne u vsech cviku.
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
koubic


PříspěvekZaslal: so leden 21, 2012 10:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

divny. nevim jak to resit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Slabá ruka
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: