Společenská témata ll.


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 422, 423, 424 ... 426, 427, 428  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Společenská témata ll.  Úvodní stránka -> Události, komentáře... -> Společenská témata ll.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Palec077


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 7:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

U bodnutí nožem je důkaz nůž samotný, to bodnutí, případně svědci. Tebou uvedený příklad je pěkná blbost..

Nezměřená rychlost je nezměřená rychlost. Objektivně může svědek jen potvrdit, že tam auto/motorka jelo.

Normální člověk by zastavil? Co třeba krajní nouze? Navíc nezastavení policii není ani trestný čin, ale pouze přestupek (za který očividně můžeš dostat hned bez soudu trest smrti ).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JENDA10


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 8:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

drlift_ napsal:
Podle tebe by se na to meli vykaslat a nechat ho v klidu ujet? To by totiz byl asi jediny zpusob jak nikoho neohrozit naslednou honickou. Mozna by, ale pri takovym pristupu ztratily ridicaky a nejaky zakazy rizeni atd. smysl. Proste by stacilo vzdy ujet.

Pokud nekdo ujizdi a riti se po vozovce jako magor, tak je prakticky stejne nebezpecnej jako kdyby mel zbran.

Ne, určitě by se na něj neměli vykašlat, ale já prostě vnímám nezastavení policii jako přestupek, ne jako trestný čin (nevím, jak je to ve vyhlášce, mluvím o svym pocitu). A reagovat na přestupek honičkou v plnym městě s následnym sestřelením pachatele mi prostě přijde naprosto nepřiměřený. Nevím, jaký má policie technický možnosti, ale pokud v 21. století nedisponuje ničím sofistikovanějším než zběsilym naháněním, tak vážně není chyba jenom na straně toho řidiče...

Abychom si rozuměli, já neříkám, že by ten policajt měl dostat 2 roky natvrdo, vůbec ne! Jde mi o rozlišování přestupků a trestných činů a nelíbí se mi dedukce typu "ujel policii, je to zločinec", "nemá papíry, je to výtržník silnic" apod. Doufám, že se shodnem na tom, že i normální člověk může přijít o papíry (třeba za rychlost na dálnici, při který nikoho neohrožuje), stejně jako i normální člověk může mít ze strachu nebo čehokoliv jinýho zkrat a začne ujíždět policii.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JENDA10


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 8:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Když má řidič odebraný řidičák, tak s největší pravděpodobností jezdil, tak že všechny okolo ohrožoval. Ne, to není na stejném stupni jako když se 17 letý kluk ožere a poblije. Když se někdo bojí letět letadlem, obvykle se mu říká, že má mnohem, mnohem větší šanci, že umře v autě. Hádej proč

Protože se to na silnici hemží nekompetentními řidiči, kteří neumí pořádně ovládat auto a pohybovat se plynule v provozu. Až budou podmínky pro dosažení řidičského oprávnění odpovídat obtížnosti dosažení pilotního průkazu, nehod ubyde. My na to jdeme ale opačnou cestou - dát řidičák každýmu a pak pomocí pravidel a restrikcí udržujeme pořádek a bezpečí. Sám nevím, která cesta je správná, ale že by silnice byly nebezpečné jenom kvůli magorům, co jezdí rychle, je velmi naivní zkratka.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fangorn


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 9:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Palec077 napsal:
U bodnutí nožem je důkaz nůž samotný, to bodnutí, případně svědci. Tebou uvedený příklad je pěkná blbost..

Nezměřená rychlost je nezměřená rychlost. Objektivně může svědek jen potvrdit, že tam auto/motorka jelo.

Normální člověk by zastavil? Co třeba krajní nouze? Navíc nezastavení policii není ani trestný čin, ale pouze přestupek (za který očividně můžeš dostat hned bez soudu trest smrti ).


Hodim nuz do poplenice a popru, ze o nem vim. Takze slovo proti slovu, problem solved. Uznavam, ze to neni idealni priklad, ale vychazi z tebou nastaveny logiky o potrebe dukazu. Coz je mimochodem spis az vec soudu nebo dalsich organu, policie je v ulicich od toho, aby jednala, kdyz dojde i jen k prestupku.

V jaky krajni situaci muze byt clovek, co na motorce ujizdi policii? Uprimne me nenapada nic, co by to omlouvalo.
Je jedno, ze jde jen o prestupek, dulezita je nebezpecnost situace. To je asi ten nejvetsi bod sporu - pro nekoho asi neni motorkar ritici se mestem dostatecnym rizikem, ja to zase beru jako zasahujici policista a vnimam ho jako velke nebezpeci pro ostatni.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JENDA10


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 9:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Fangorn napsal:
V jaky krajni situaci muze byt clovek, co na motorce ujizdi policii? Uprimne me nenapada nic, co by to omlouvalo.
Je jedno, ze jde jen o prestupek, dulezita je nebezpecnost situace. To je asi ten nejvetsi bod sporu - pro nekoho asi neni motorkar ritici se mestem dostatecnym rizikem, ja to zase beru jako zasahujici policista a vnimam ho jako velke nebezpeci pro ostatni.

Promiň, ale ty ani policista tady nejste od toho, abyste soudili, jestli je omluva pro to či ono jednání, to může posuzovat tak možná soud na základě psychologické expertízy. Ale i kdybychom se o tom měli bavit, tak to, co je pro tebe norma, je pro druhýho exces, a naopak - ve vnímání věcí jsme prostě různí, což dosvědčuje koneckonců i tahle diskuse. :)

Jinak nikdo tady nepopírá, že motorkář řítící se městem je rizikem pro ostatní, ale konkrétně já a zřejmě i Palec popíráme, že když se za ním řítí policie, tak riziko klesá - ono naopak rapidně roste, jednak kvůli rostoucímu stresu ujíždějícího, jednak kvůli vyššímu počtu vozidel řítících se městem. A aby stálo za to do tohohle rizika jít, musí pro něj být dostatečný důvod, což podle "nás" v tomhle případě není, podle "vás" je.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Palec077


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 9:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Fangorn napsal:


Hodim nuz do poplenice a popru, ze o nem vim. Takze slovo proti slovu, problem solved. Uznavam, ze to neni idealni priklad, ale vychazi z tebou nastaveny logiky o potrebe dukazu.


Ty vůbec nechápeš, že pokud překročíš rychlost, nic se nestane (žádný materiální aspekt) a nikdo tě nezměří, tak se přestupek nestal. Kdežto když někoho bodneš nožem (na kterém mimochodem necháš otisky, pachovou stopu etc.), tak už sama bodná rána je důkaz o tom, že se stal TČ.

Otázka není
Fangorn napsal:

V jaky krajní situaci muze byt clovek, co na motorce ujizdi policii?


Otázka je:
V jaké situaci může být člověk, co jede na motorce se zákazem řízení (který nemusí mít nutně souvislost s pácháním dopravních přestupků)? Motivaci uhánět městem nad rychlostní limit na červenou mu dala až PČR.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 10:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Palec077 napsal:
Mablung napsal:

Když má řidič odebraný řidičák, tak s největší pravděpodobností jezdil, tak že všechny okolo ohrožoval.


OK, ale to můžeš na jistotu říct po ztotožnění (po tom co to do PODEZŘELÉHO napálí policejní auto). Psal jsem že chybu vidím hlavně v tom, že celou situaci vystupňovala do absurdity policie. Řešit že TEORETICKY mohl srazit "maminku s kočárkem" a "rychlost zabijí" je zcestné.. S takovým přístupem můžeš individuální dopravu rovnou zakázat :)

Mablung napsal:

Moc koukáš na televizní seriály. Zkus si přečíst zprávy a podívat se třeba a úspěšnost výběru pokut. A to je mnohem jednodušší činnost než sledování a dohledávání auta/motorky.


Na televizi se nedívám vůbec. Zprávy taky nesleduju.

Ono je to jako s očkováním. Nad pár případy můžeš mávnout rukou. Nicméně, pokud budeš mávat rukou moc částo, můžeš tu mít epidemii.

Na televizi koukat nemusíš, ale v praxi je to chytání, dokazování a vymáhání prostě obtížné.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Palec077


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 10:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlasím, že v situaci o které se tu bavíme není úplně snadné zvolit "tu správnou" taktiku, ale honička a následná likvidace podezřelého (dle mě pokus o vraždu a žádnou nedbalost tam nevidím), se mi jeví jako nejhorší možné řešení. Čekat na něj doma asi není nejúčinnější taktika, ale zrovna Praha má kamery všude a vybízí k promyšlenějšímu způsobu zadržení.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 10:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Palec077 napsal:

Otázka je:
V jaké situaci může být člověk, co jede na motorce se zákazem řízení (který nemusí mít nutně souvislost s pácháním dopravních přestupků)? Motivaci uhánět městem nad rychlostní limit na červenou mu dala až PČR.


Dobře, takže kdyby mu dala motivaci jet jako prase až PČR, nevylučuje to náhodou krajní nouzi?
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JENDA10


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 11:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
Dobře, takže kdyby mu dala motivaci jet jako prase až PČR, nevylučuje to náhodou krajní nouzi?

Právě naopak! Někam se potřebuju dostat s takovou nutností, že holt nerespektuju odebrání řidičskýho průkazu a vyrazím. Cestou se mě chystá zastavit hlídka. Já jsem bez papírů, takže když se to zjistí, bude průser a možná mi bude hrozit i odnětí svobody. Co udělám?

Přijde ti tohle jako v situace, kterou v klídku vyřešíš během sekundy s chladnou hlavou?

EDIT: Když sleduju naši diskusi, tak jsem si vzpomněl na film Dvanáct rozhněvaných mužů a doporučil bych ho všem, kteří mají na tohohle zločince tak jasný názor. :)


Naposledy upravil JENDA10 dne pá říjen 12, 2018 11:23 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 11:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

JENDA10 napsal:
eSko napsal:
Dobře, takže kdyby mu dala motivaci jet jako prase až PČR, nevylučuje to náhodou krajní nouzi?

Právě naopak! Někam se potřebuju dostat s takovou nutností, že holt nerespektuju odebrání řidičskýho průkazu a vyrazím. Cestou se mě chystá zastavit hlídka. Já jsem bez papírů, takže když se to zjistí, bude průser a možná mi bude hrozit i odnětí svobody. Co udělám?

Přijde ti tohle jako v situace, kterou v klídku vyřešíš během sekundy s chladnou hlavou?

Když vyrazím v krajní nouzi bez papírů a zastaví mě hlídka, poprosím je, ať zapnou majáky a pomohou mi tam dojet co nejrychleji. A pokud nenarazím na absolutní kokoty, tak to také udělají.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JENDA10


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 11:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Problém je, že jednak nemáš jistotu, že nenarazíš na kokoty, ale ty hlavně ve svých úvahách naprosto vylučuješ emoce. A člověk je všechno možné jenom ne racionální tvor, byť si to někteří lidé ve své pýše o sobě myslí. :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Palec077


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 11:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A pokud narazíš na absolutní kokoty, což je velice pravděpodobné, tak seš v prdeli. Vsadil bys v tu chvíli na to že ti pomůžou? Pochybuju..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 11:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Palec077 napsal:
A pokud narazíš na absolutní kokoty, což je velice pravděpodobné, tak seš v prdeli. Vsadil bys v tu chvíli na to že ti pomůžou? Pochybuju..

Policajti znají, jakž takž, zákony. Pokud by nepomohli v nouzi, tak by měli zatracený problém (co mi říká moje chabá znalost zákonů).
Tak či tak, i kdyby ti nepomohli, pokud by se jednalo o skutečnou nouzi, odsouzen bys nebyl ani k pokutě.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JENDA10


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 11:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A jak se pozná skutečná nouze? Ráno zaspím a za 20 minut mám důležitou schůzku v práci, kam se v rozumnym čase nedostanu jinak než na skutru. Je to skutečná nouze? A pochopí to policajt?

Opět to vylučování emocí....já vím, tady za klávesnicí to jde, ale buď jsi, Mablungu, zenovej mistr, nebo ignoruješ reálný situace v reálnym životě.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Společenská témata ll. Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 422, 423, 424 ... 426, 427, 428  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: