Správný trénink pro rychlé a efektivní spalování



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Správný trénink pro rychlé a efektivní spalování  Úvodní stránka -> Trénink -> Správný trénink pro rychlé a efektivní spalování
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
beewillgee


PříspěvekZaslal: pá září 27, 2019 1:01 pm    Předmět: Správný trénink pro rychlé a efektivní spalování Odpovědět s citátem

Zdravím,

nikdy jsem nijak necvičil nicméně v posledním roce se dosti značně změnil můj životní styl na více sedavý vlivem změny zaměstnání a s tím nevyhnutelně přišlo i nabrání nějaké té pneumatiky a zhruba 14 kg, kterých bych se nyní rád zbavil. V souvislosti s tím jsem si začal zjišťovat informace ohledně cviků na spalování tuku, jídelníčku, případně i nabrání nějaké té svalové hmoty.

Je mi 26 let, měřím 178 cm. S dietou jsem začal přesně týden zpátky, na začátku jsem vážil rovných 91 kg. V současnosti jsem na 89,2 kg, takže si asi nevedu úplně špatně nicméně rád bych si nechal poradit od zkušenějších, jaký mají názor na výživové hodnoty mnou složeného jídelníčku a cvičení, které v současnosti aplikuji.

Na základě studování různých zdrojů, si den předem večer připravuji jídla, abych jedl většinou 4-5x denně. Do jídel si na den snažím rozdělit cca 65g tuku, 230g sacharidů a 120g bílkovin (+ - 20g)

Co se týče tréninku, zjisitl jsem si, že nejefektivnější na spalování je samozřejmě kardio, proto jsem v prvním týdnu jel 2x 45 minut na rotopedu, snažil si udržet tep okolo 140 a 2x cca 40 minut pomalého běhu, prokládaného rychlou chůzí.

Ocením jakékoliv názory na v současnosti aplikovaný trénink a jídelníček, popřípadě rady jak je upravit a pokračovat v budoucnu. Předem díky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: pá září 27, 2019 4:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rotopedem nespalis nic, to ho radeji misto drepeni na nem zvedej...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
beewillgee


PříspěvekZaslal: pá září 27, 2019 9:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Rotopedem nespalis nic, to ho radeji misto drepeni na nem zvedej...


takže podle tebe rotoped = nulový výdej energie?

já jsem se rozhodl pro rotoped především protože známému, který nedávno také hubnul rotoped doporučil výživový poradce... a ten s lehkou úpravou jídleníčku a 3x týdně hodinou na rotopedu za měsíc zhubl přes 10kg
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Italský hřebec


PříspěvekZaslal: pá září 27, 2019 9:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No urcite nezhubl 10 kilo za mesic 3 hodinama rotopedu tydne a LEHKOU upravou jidelnicku...

Ne ze by byl rotoped k nicemu... jen to proste neni to nejefektivnejsi co lze zvolit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
beewillgee


PříspěvekZaslal: so září 28, 2019 6:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Italský hřebec napsal:
No urcite nezhubl 10 kilo za mesic 3 hodinama rotopedu tydne a LEHKOU upravou jidelnicku...

Ne ze by byl rotoped k nicemu... jen to proste neni to nejefektivnejsi co lze zvolit.


tak úplně konkrétně s tím jídelníčkem samozřejmě nevím - on si nechal na základě nastaveného plánu individuálně jídlo připravovat, nicméně mi to popsal tak, že ve finále jedl vesměs až na vyjímky to samé, co by jedl normálně, jen úplně vypustil fastfood a vyloženě nezdravá jídla..

2.5kg týdně mi nepřijde tak nereálných, vzhledem k tomu, že já jsem v podstatě pouze s rotopedem a rychlou chůzí shodil za první týden 1.8kg.

Nicméně právě proto se ptám, jaké by byly lepší alternativy, když rotoped není ideální? Mám kardio prokládat i jiným druhem tréninku?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Italský hřebec


PříspěvekZaslal: so září 28, 2019 7:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

2.5 kila tydne je sileny extrem ktery je realny pouze v pripade ze vychozim stavem je nechutna a extremni obezita.

Tvuj prvni tyden je zpusobeny zejmena nejakou zmenou co jsi provedl. Pujde o procisteni strev, ztracenou vodu, ale urcite ne 1.8kg tuku (opet pokud startovni stav nebyla temer smrtelna obezita).

Staci prosta matematika, 1800g tuku -> 68400kj , to je docela dost energie. Rotopedem muzes (hoooodne orientacne) spalit 2500kj za hodinu., takze se dostavame nekam na 27 hodin aktivity za ten tyden... coz jsi pravdepodobne neabsolvoval.

Rotoped muze byt ok doplnek, zejmena pokud ho mas doma. Efektivnejsi bude ale na hubnuti nejaka vetsi silovejsi zatez, tezky trening, kruhovy trening, nebo pokud chces kardio tak veslo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Olejnas


PříspěvekZaslal: so září 28, 2019 1:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když budeš těch 45 minut ten rotoped zvedat ze země nad hlavu, spálíš tím daleko více a efektivnějí, než když na něm budeš dřepět. Jinak tvůj příspěvek je plný nesmyslů, pramenících z neznalosti a totálního nepochopení, jak tělo a procesy uvnitř něj fungují.

Máš dvě možnosti. Věnuj čas a čti, studuj, vzdělávej se. A nebo zaplať někomu, kdo už to udělal za tebe. Tak jako tak tě to bude něco stát a je jedno jestli čas, nebo peníze, ale spíše obojí, což je takový smutný úděl všech hledačů zkratek...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
beewillgee


PříspěvekZaslal: ne září 29, 2019 12:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Italský hřebec napsal:
2.5 kila tydne je sileny extrem ktery je realny pouze v pripade ze vychozim stavem je nechutna a extremni obezita.

Tvuj prvni tyden je zpusobeny zejmena nejakou zmenou co jsi provedl. Pujde o procisteni strev, ztracenou vodu, ale urcite ne 1.8kg tuku (opet pokud startovni stav nebyla temer smrtelna obezita).

Staci prosta matematika, 1800g tuku -> 68400kj , to je docela dost energie. Rotopedem muzes (hoooodne orientacne) spalit 2500kj za hodinu., takze se dostavame nekam na 27 hodin aktivity za ten tyden... coz jsi pravdepodobne neabsolvoval.

Rotoped muze byt ok doplnek, zejmena pokud ho mas doma. Efektivnejsi bude ale na hubnuti nejaka vetsi silovejsi zatez, tezky trening, kruhovy trening, nebo pokud chces kardio tak veslo.


tak jak jsem rikal, mam 178 cm , momentalne 89 kg... Dle BMI jsem v nadvaze, a jeste tyden zpatky jsem v podstate od rana do vecera pouze sedel a cpal do sebe v 80% pripadu fastfood kdykoliv jsem pocitil sebemensi hlad...

Zajimal by me nazor co se tyce jidelnicku... Ten jsem se snazil upravit aby odpovidal co nejvice hodnotam, ktere jsem vycetl a zhodnotil jako idealni. Vetsinou si den predem pripravim na snidani 2 platky celozrnneho toastu, omeletu z jednoho celeho vejce a 1 bilku, 2 platky kvalitni sunky a k tomu nejakou zeleninu, vetsinou par platku salatove okurky a 2 cherry rajcata..., svacina 1 vejce na tvrdo + opet zelenina... obed vetsinou s masem nebo rybou, vice prilohy, vetsinou ryze, kvalitnejsi testoviny ze semoliny, bulgur, kuskus... druha svacina jogurt, tvaroh + kompot, ovoce... vecer vice bilkovin - maso, ryba, mene prilohy... kdyz mam pozde hlad, dam si par platku kvalitni sunky... Je to takto spravne, nebo bych mel neco menit?

Jinak ohledne treninku... Poridil jsem si a mam doma jen rotoped, proto jsem cviceni zacal a zameril prave na nem... Veslo je tedy lepsi?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OukyDouky


PříspěvekZaslal: ne září 29, 2019 8:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, nechci být nepříjemný, ale umíš číst a hledat ? Ve fóru i v článcích jsou na tohle téma stovky příspěvků.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaťasK


PříspěvekZaslal: ne září 29, 2019 9:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Z vlastni zkusenosti kdy jsem potreboval shodit (dal jsem 25 kg za 10 mesicu asi) doporucuju plavani a bojove sporty - idealne nejaky striking,treba box,muay thai,taekwondo,ale i jine poslouzi dobre
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Správný trénink pro rychlé a efektivní spalování
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: