Tabata


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Tabata  Úvodní stránka -> Trénink -> Tabata
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Skládá se tabata pouze z opakování jednoho cviku?
Ano
45%
 45%  [ 11 ]
Ne,může se skládat z více cviků
54%
 54%  [ 13 ]
Celkem hlasů : 24

Autor Zpráva
Frozz.


PříspěvekZaslal: čt červenec 12, 2012 2:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Madridista- trochu ti popíšu jak je to u mě. Mám v plánu jak TABATU, tak HIIT. Rozděleno tímto způsobem:

TABATA - veslování v posilce (to lze, 20s sprint - 10s pauza ....)
HIIT - sprinty na dráze

Původně jsem chtěl dát TABATU i na sprinty, ale je hloupost běžet "sprintem" 20 vteřin, pak 10s pauza a pak zase "sprintem" 20s a takhle několikrát....nebyl by to vůbec sprint, ale běh v rychlejším tempu, o což mi nejde.

Takže HIIT sprinty u mě vypadají následovně:
50-100m sprint - pauza X sekund - 50-100m sprin - pauza X sekund .......
nebo
50-100m sprint - klus 100m - 50-100m sprint - klus 100m ........ (tohle, se 100m, jsem dal tuším 12kol a stačilo..)
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
madridista


PříspěvekZaslal: pá červenec 13, 2012 3:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nehrotím to, jen jsem chtěl mít jasno. Něco podobnýho jako HIIT teda dělám na tréninku. Já tu TABATU chtěl vyzkoušet, jestli by mi pomohla trochu víc vysekat břicho, vím že to tu píše každý. Nicméně já ho mám plochý i ho hodně posiluju,dokonce ty svaly jsou i videt a o stravě řeč nemůže být, tu mám ve smlouvě jediný co mi chybí jsou ty přepážky, tak zkouším co by na to bylo nejlepší, nějak změnit to, co jsem dělal doteď...Btw podle měření tuku u nás v kabině (asi né moc přesný, ten přístroj s držáky) mám cca 6% tt
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
happylumpy


PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2014 2:00 pm    Předmět: Tabata Odpovědět s citátem

madridista napsal:
Btw to hlasování nevyznívá až tak jednoznačně, tak by to někdo mohl už konečně objasnit a podpořit nějakými fakty, to že to tak je, protože to tak je umím říct také. Myslím, že hodně lidí dělá problém rozlišit Tabatu a HIIT, nebo je to opravdu to samé?


Většina běžných HIIT tréninků se skládá z pracovní činnosti a odpočinku v poměru 1:3. U Tabata tréninku je poměr práce a odpočinku 2:1. Je to větší masakr
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Tabata Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: