Totalni makeover :)


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Totalni makeover :)  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Totalni makeover :)
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mr.awe


PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 2:11 am    Předmět: Totalni makeover :) Odpovědět s citátem

Ahoj vsem,
vim, ze psat dlouhe elaboraty nema smysl, nikdo to necte, proto strucne k veci, i tak to bude dlouhe :/

Loni v lete (konec srpna) dosahly me proporce epickych rozmeru (22 let, 193cm, 120kg) a rekl jsem si dost.
screenshotuploader.com/i/26nqpaWqzdL.jpg

Zacal jsem plavat a behat (chuze, indiansky beh, beh), i pres pripadne problemy s klouby (vim, vaha byla velka), investoval jsem hodne do bot, behani me hodne chytlo. + Zmenil jsem jidelnicek..zacal snidat, odstrihnul vsechny ty ksindly typu gyros, fast foody atd..

cca v listopadu jsem pridal k vyse zminenym aktivitam jeste posilovnu (plavani uz jen zridka), aby to cele melo take nejaky tvar. Jedu prakticky presne podle tohoto planu > wiki.cviky.info/index.php/Tr%C3%A9nikov%C3%BD_syst%C3%A9m_pro_1._rok_posilov%C3%A1n%C3%AD, v soucasne dobe (tedy cca 2 mesice po zacatku) jsem u planu c.2.

Trenink: 10min kardio (rotoped), pak ten trenink z odkazu (cca 1h), na zaver beh 30-50min, podle nalady (pripravuji se na pulmaraton v breznu).
Ve volne dny obcas bazen, obcas relax..obecne 3-4x tydne aktivita (bud posilovna, nebo cisty beh venku 30-60min).

Soucasna vaha cca 98kg

Jsem hodne mohutny, spodni hranice vahy bude tak 90kg, a to uz je hodne malo, takze ackoli chci jeste hubnout, take by bylo idealni zacit vice nabirat hmotu do svalu..

Pro kompletni info jeste prumerny jidelnicek:
rano: emco musli, bily jogurt activia
svacina: jablko/banan/neco podobneho
obed: vetsinou maso + priloha (brambory) / testoviny / obcas nejake "bezne" jidlo z menzy
svacina: toast se sunkou / jablko / houska + sunka / neco podobneho
vecere: chleb + pastika / chleb + sunka / casteji maso + priloha (kureci / veprove) + zelenina nebo ryze

Pridavam fotku, zcela aktualni, bez zatazeneho bricha nebo tak neco..
screenshotuploader.com/i/sKug7tle0bE.jpg
screenshotuploader.com/i/wExHXTeFu3l.jpg

Cile: jednoznace spise zhubnout a vyrysovat nez nejake kulturisticke aspirace.. trochu hmoty by to ale chtelo :)

a konecne duvod proc to sem pisi... nikdy jsem se s nicim ohledne vyse zmineneho neradil, nemam moc s kym, tak jsem Vas chtel jako zkusene sportovce poprosit o kritiku planu/provedeni/vysledku... Dopredu diky za jakoukoli radu!!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DaveX


PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 2:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No musím ti říct, že si nedokážu z toho tvého jídelníčku představit, že by jsi snědl kolem 200g bílkovin. Takže určitě šly dolů hodně i svaly a nebál bych se říct, že možná i v měřítku 1:1.

Podle odhadu, co jsi napsal, tipuju tak 90g bílkovin a to je sakra málo.

Určitě bych jídelníček překopal a rozepsal si pro představu nutriční hodnoty, což je poměrně důležité.

Případně: http://kulturistika.ronnie.cz/c-24-sacharidove-vlny.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merrao


PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 7:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No...nutriční hodnoty jsou důletižé, nicméně větší důležitost bych přisuzovala skladbě jídelníčku. Osobně se mi tam "nelíbí"
emco musli: zbytečné cukry,...ale ráno je to ještě tolerabilní...
jídla z menzy: mívají omáčky...zbytečné.. (pokud to není gurmánský zážitek )
pastika: to bych vyhodila..není to nic, o to tělo stojí..maximálně chuťové buňky.

Takže se zaměř spíše na kvalitu...
kvalitní bílkoviny (které nejsou jen živočišné..), polysacharidy + jednoduché sacharidy z čistých přírodních potravin a k večeru snižovat + tuky kvalitní (vejce, oleje, ořechy...apod..ryby)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DaveX


PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 10:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesně tak,

nakup vajíčka, bílé jogurty (já kupuju převážně miblu z kauflandu, na 100g píšou 5,1B, 5,1S, 0,1g T), nízkotučné tvarohy, dále doporučuju k ovesným vločkám sušené proteinové mléko (začal jsem to pít s vločkama ráno a není to špatné, na müsli se vykašli, radši ovesné vločky

Dále bych si koupil nejspíš protein. Musím říct, že jednu dobu jsem zkoušel jíst bez proteinu, kdy jsem potřeboval na svou váhu dostat do sebe min 160g bílkovin a byl to hnus. Jedl jsem jako prase. Teď jsem koupil protein, kila jdou dolů a svaly nějaké mi zůstávají.

Nechal jsem se totiž zmást od samozvané "výživové" poradkyně, která mi sestavila jídelníček, který jsem 2 týdny dodržoval. Nevím, kam jsem hodil rozum, nicméně váha šla dolů. Výsledek 3kg tuků dole, 2,6kg svalů. Zdůvodnění: nekoupil jste náš rostlinný protein herbalife 550g za 1390 Kč. No, poučil jsem se, nastoupil jsem na svůj starší jídelníček, váha jde dolů, síla se zvedá.

Pro představu:

snídaně: vločky s proteinovým mlékem sušeným (má 37% bílkovin) + protein v den tréninku, někdy si dám ještě ořechy
svačina: 2bílé jogurty s ovocem, tvaroh, někdy vajíčka
oběd: převážně kuřecí maso nebo ryba s rýží, nebo tvarohem
svačina: jak kdy, někdy tuňák s celozrným chlebem, někdy vajíčka s celozrným chlebem, zelenina, nebo si dělám rybí pomazánku s celozrným chlebem
večeře 1: kuřecí salát se zeleninou
večeře 2: tvaroh s vodou a sušeným mlékem zajíc (dodá tomu trochu chuti )

Jinak před treninkem protein a po taky

Denně vypiju 4 litry vody (holé), v den tréninku 5

výsledek: 160G bílkovin každý den, 150 - 250G sacharidů, 40 - 100g tuků

Ono rád bych zkusil sacharidové vlny. Ale při mojem časovém rozpoložení to nemám čas stíhat jíst, bohužel. Vystačím si zatím tak a jsem se sebou stále víc spokojený. Nejsem a nechci být žádný kulturista, jen se držet ve formě, což mi za poslední roky dělalo problém a teď jsem se do toho trochu více položil. Za 3 týdny v pase -8cm.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 2:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

DaveX napsal:
No musím ti říct, že si nedokážu z toho tvého jídelníčku představit, že by jsi snědl kolem 200g bílkovin. Takže určitě šly dolů hodně i svaly a nebál bych se říct, že možná i v měřítku 1:1.

Podle odhadu, co jsi napsal, tipuju tak 90g bílkovin a to je sakra málo.

Určitě bych jídelníček překopal a rozepsal si pro představu nutriční hodnoty, což je poměrně důležité.

Případně: http://kulturistika.ronnie.cz/c-24-sacharidove-vlny.html

Z 200g bílkovin by se většina lidí spíše posrala, než aby jim z toho narostly svaly. Pro zachování a i rozumné budování svalové hmoty stačí mít zhruba 80 g bílkovin na 100 kg tělesné váhy. +- autobus, nic striktního. Ano, pokud chce někdo optimální rozvoj, měl by jít na 150g a pokud je někdo profi, sežere i přes 200g. Ale tvrdit, že když někdo zbodne "jen" 90g bílkovin že mu půjdou dolů svaly, je HODNĚ zavádějící tvrzení.

Autorovi topicu:Pokud nemáš hlad a stále hubneš, jdeš správnou cestou. Pokud máš hlad, máš pravděpodobně příliš velký kalorický deficit a připravuješ se na jojo efekt. Pokud se hubnutí zastavilo, děláš něco blbě a v tom případě se tu ozvi znovu.
Co podle mě děláš kapku špatně je tvoje
citace:
obecne 3-4x tydne aktivita (bud posilovna, nebo cisty beh venku 30-60min).
. Udělej si v tom pořádek. Třeba 3x týdně posilovna, 2x týdně běh či něco podobného.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DaveX


PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 2:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung: jedl jsem cca kolem 70-90g bílkovin denně a shodil jsem 3kg tuku a 2,6kg svalu. Jak teď jím kolem 150, tak jsem v pohodě. Mluvil jsem jen ze zkušenosti, na každém to působí jinak.

aktivita: 3x týdně posilovna, 3x týdně běh

výška: 173, váha 86,4 kg (26. 12. 2011)

Teď: 80 kg (18. 1. 2012)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prasopes.


PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 2:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung, DaveX nemluvite kazdy o jinych bilkovinach?

Mablung se mi zda, ze mluvi o plnohodnotnych bilkovinach, zatimco DaveX o kompletnim souctu bilkovin trebaze i z "okurek". A oboji je velky rozdil, hlavne v gramazi :)


Co se tyce cviceni ma mablung pravdu, taky se priklanim k tomu, ze by v tom mel mit clovek poradek. Tedy hlavne v tom proc dela, co dela.

Tzn. posilujes = nejspis chces mit beachboy formu nebo proste chces vypadat "k svetu" ci zvedat velke vahy ... buh vi, je to tva vec. Nicmene k tomu bys mel trenink prizpusobit.
Behas = bud behas jen kvuli kalorickemu vydeji nebo to ma hlubsi smysl, jakoze chces si splnit nejaky osobni rekord ci zacit behat zavodne, opet te odkazu na to, aby sis trenink prizpusobil.
Vzdycky by melo byt casove tak, ze hlavni cinnost ma nejvic casovejch jednotek, zatimco vedlejsaky jen na to "abys neco delal" nebo "aby ses zabavil" by meli mit min neli mnohem min.

Ostatni tu bylo receno.
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Sonnyx


PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 6:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen ještě pro rozšíření možností jídelníčku připíšu eidam, cottage, rýžové chlebíky a kukuřičné pláty. I cenově jsou tato jídla hodně dostupná a jako rychlá svačina vpohodě. Ty pláty se dělají i ochucené, pokud by ti nějak vadilo, že vše je to takové nijaké (co se chuti týče).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mr.awe


PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 9:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Diky vsem za rady :) Napsal jsem si dnes co jsem jedl a spocital si vsechny ty udaje...


Snídaně (1 703 kJ)
Emco Mysli sypané kousky ovoce 0% přidaného cukru 1x 100 g 1 356 kJ
Activia jogurt bílý 1x kelímek (120 g) 347 kJ

Oběd (1 161 kJ)
kure a zelenina 1x150g, 1x150g 1 161 kJ

Odpolední svačina (440 kJ)
houska celozrnná 1x kus (50 g) 440 kJ

Večeře (1 793 kJ)
paprika červená 214x 1g 259 kJ
tuňák Rio mare ve vlastní šťávě 1x 160 g 728 kJ
chléb celozrnný slunečnicový Fit den Penam 2x plátek (50 g) 806 kJ

Druhá večeře (714 kJ)
jahody zahradní 1x 250 g 368 kJ
Activia jogurt bílý 1x kelímek (120 g) 347 kJ

celkem 1250kcal.

Detailneji slozeni:

bilkoviny sacharidy tuky
8.9 66.8 2.7 emco
5.28 6.12 4.08 activia
35.85 25.05 2.25 kure a zelenina
2.6 11.1 0.6 paprika
40 0 1.6 rio mare
7.5 32.7 3.3 chleb celozrny
2.15 22.5 1.5 jahody
5.28 6.12 4.08 activia

107.56 170.39 20.11

tech sacharidu je moc ze? A to porad ctu jak je dulezite rano musli... :D

Nejake konkretnejsi rady v navaznosti na to co jsem prave napsal? :)) Diky vsem!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 9:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

na 170g sacharidech na den dlouhodobě bych chípnul asi. Chlapík tady jel dietu, že jel minimum tuků, sacharidy na 300g a bílkoviny vyšší a fungovalo mu to. Najdi si to, dej hledat Zachy a má tam někde log pevná vůle silná mysl (nebo tak něco) a na stránce cca okolo 16? Potom jel vlny
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cipinek


PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 9:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ale kluci a holky, vždyť je takové to novoroční předsevzetí, chci něco dělat, ale...
_________________
Don't be afraid of doing what you're best at
rozvíjet vlastní osobnost je jedna z nejvíc naplňujících činností
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 9:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mr.awe napsal:

celkem 1250kcal.

To si děláš prdel.
Koleduješ si o silný jojo efekt. Zvedni si ten příjem minimálně o 50, ale spíše o 100 %.
Hubni pohybem a rozumnou stravou, ne že si stravu přiškrtíš na úroveň šestiletého děcka.
Pokud ti mohu poradit, věnuj tento víkend čtením článků na Ronniem a pročtení pár diskuzí. Potřebuješ nabrat znalosti. Děláš skutečně elementární chyby.
Tady máš hrubý výpočet bazálního metabolismu http://www.mte.cz/bmr.php. Měl bys mít příjem o něco méně než vypočítaný, ale ne proboha na třetině.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mr.awe


PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 9:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cipinek napsal:
ale kluci a holky, vždyť je takové to novoroční předsevzetí, chci něco dělat, ale...


Nope.. Uz me to drzi od konce srpna :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mr.awe


PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 9:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jinak ten web (bazalni metabolismus) ukazuje 2257 kcal..., kdyz zvednu ten dnesni o 100%, tak to nebude moc deficitni ze? :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 10:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

bazální je takovej, kdy bys jen ležel, nehýbal víčkama u očí a chcal do bažanta, abys nechodil na hajzlík 1200 je fakt málo
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Totalni makeover :) Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: