Trenink, bolest zad



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Trenink, bolest zad  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Trenink, bolest zad
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dementus


PříspěvekZaslal: po únor 06, 2012 8:33 pm    Předmět: Trenink, bolest zad Odpovědět s citátem

Čau,
potřeboval bych poradit s tréninkem .Do posilovny chodím jen přes zimu 2x týdně, 2x týdně chodím plavat ,1x týdně tělocvična (basket,florbal,fotbal..)

Už asi 3 roky mě mě bolí trochu záda, ale prý to může být z růstu (mám 16). Chtěl bych se zeptat jestli je můj trening správný.

Rozcvičím se, dám si bench , pak přitahování na stroji na vrch zad , pak bicepsové zdvihy, rozpažování na šikmé lavici,přítahy horní kladky za hlavu, pak přítahy spodní kladky (střed zad), hyperextenze pak ramena a břicho (břišní stroj, zkracovačky), ale to dělám dost často i doma.

Druhý trénink v týdnuje obdobný, ale vyřadím třeba upažování a ramena a místo toho si dám něco na nohy (legpress, předkopávání,zakopávání) + 2min rychle nebo 10 min víc volně na veslařském trenažeru.

Skoro na všem dělám 3série po 10opakováních.

Chtěl bych se zeptat jestli je takový trénink dobrý, hlavně v ohledu na záda, co přibrat nebo co nedělat.

Díky za všechny reakce:-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prasopes.


PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 8:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

a kde tě v těch zádech bolí? nejsou to napriklad jen svaly?
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
dementus


PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 5:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Prasopes. napsal:
a kde tě v těch zádech bolí? nejsou to napriklad jen svaly?


No bolí mě bederní/střední část. Závodně dělám cyklistiku, tak by to mohlo být i z toho. Ale třeba, když dlouho stojím na jednom místě, tak mě rozbolí.

Svaly nevím, jestli by to mohli být, protože bych řekl, že se dokáží dobře regenerovat,když chodím do posilovny jen 2x týdně a ještě k tomu zvedám malé váhy-konkrátně za vrch zad přítahy kladky za hlavu na široko 45kg, veslování (přítahy spodní kladky 35kg) a hyperextenze bez zátěže.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rudosh


PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 6:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Máš správně nastavené kolo? Taky jsem s tím měl problém (vysoko sedlo a nízko řidítka). Z tahání kladek a hyperextenze to bude asi těžko.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dementus


PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 7:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

rudosh napsal:
Máš správně nastavené kolo? Taky jsem s tím měl problém (vysoko sedlo a nízko řidítka). Z tahání kladek a hyperextenze to bude asi těžko.


ne-e v kole to určitě není, je to DH kolo a na treninkove xc je nastavené správně..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kuše


PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 7:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a nemas skoliozu? nebo nejakej jinej problem? ja mam skoliozu a taky me boli, kdyz dlouho stojim (pres deset minut napriklad)... kolo nebo jizda na rotopedu (+ spravne drzeni tela) je v tomto pripade velmi vhodna, mam ji doporucenou... :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dementus


PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 9:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kuše napsal:
a nemas skoliozu? nebo nejakej jinej problem? ja mam skoliozu a taky me boli, kdyz dlouho stojim (pres deset minut napriklad)... kolo nebo jizda na rotopedu (+ spravne drzeni tela) je v tomto pripade velmi vhodna, mam ji doporucenou... :)


No jo asi zajdu k doktorce, to bude asi nejjistější. A co ten trénink, může to tak být? Dík
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kuše


PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 9:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no hele, ja byl pred rokem u doktora, kdy jsem mel docela velky bolesti zad... od ty doby na ne cvicim, vynechavam cviky jako je napr. mrtvej tah (+ dalsi, kde zabiraj spodky zad) - zakazal mi ho kvuli skolioze cvicit.... pasek na cviceni pouzivam jen pri nejtezsich seriich (5-9 opakovani), jinak ne... delam denne asi 100 kliku, kvuli zpevneni stredu tela... a dnes me to boli jen prilezitostne, jak jsem rikalm jen kdyz dlouho stojim...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Trenink, bolest zad
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: