Tříselná kýla - návrat k tréninku



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Tříselná kýla - návrat k tréninku  Úvodní stránka -> Trénink -> Tříselná kýla - návrat k tréninku
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dramatik


PříspěvekZaslal: ne leden 11, 2015 5:17 pm    Předmět: Tříselná kýla - návrat k tréninku Odpovědět s citátem

Zdravím,

cca před měsícem jsem byl na operaci (laparoskopicky) s tříselnou kýlou, kterou jsem si "diagnostikoval" na začátku listopadu. Dle doktorů bych se začátkem února mohl vrátit k intenzivnějšímu cvičení.

Začátek chci hlavně věnovat fyzické kondici a lehkému cvičení. Třetí měsíc bez cvičení se začína projevovat . Ten jojo efekt je nezkutečný a z vlastních zkušeností z dřívější doby vím, že půjdu defakto od začátku.

Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá podobné zkušenosti a mohl by mi poradit jak s návratek. Věřím, že tento "banální" problém potkal řadu z nás .

Můj tréninkový plán byl: snažil jsem minimálně třikrát týdně posilovna, kdy jsem protočil všechny partie... do toho kardio v posilovně, běhání venku, tenis... žádné ambice na soutež a nepotřebují být ani obrovský.

Základní otázky co mě teď napadají.

Jak začít?
Cvičení břicha?
Kruhový trénink?
Cviky z vlastní vahou a TRX?
Kterým cvikům se zásadně vyhýbat? Počítám, že na delší dobu vynechat dřepy, mrtvola, přítahy na záda, tahání težších jednoruček...?
Bezpěčné cviky na každou partii?

Ptám se, protože vím, že doktor bude mluvit hlavně obecně a detailní rady se od něj nedozvím.

Děkuji za pomoc. Odkazy na články či blogy by určitě pomohly.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dramatik


PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2015 4:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahojte, týden s týdnem se sešel a já tu zatím žádnou odpověď nenašel.

Byl bych velmi vděčný za rady a názory.

V týdnu jdu na kontrolu a po mém dotazu na aktivitu a cvičení očekávám odpověď ve stylu- "dělejte podle toho jak se cítíte". Což mi moc nepomůže.

Potřebuji již začít něco dělat, to lenošení mě už nebaví. Ale nechci nadělat více škody než užitku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oupee


PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2015 12:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem



Naposledy upravil oupee dne po únor 27, 2023 11:21 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dramatik


PříspěvekZaslal: út březen 31, 2015 5:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, já měl úplně to stejné.

Na začátek bych poznamenal, že jsem měl nějakou "komplikovanější" formu. V nemocnici jsem byl 5 noci a byl jsem rád, že jsem se hýbal. Například kluk co byl se mnou na pokoji nastoupil do nemocnice se stejným problémem den po mě a odešel ještě o den dříve a hned ráno po operaci byl celkem v pohodě.

Nebudu popisovat průběh celé doby než jsem začal cvičit, ale cca dva týdny jsem byl opravdu nepoužitelný a zavázat tkaničku nebo si upéct kuře v troubě byl celkem boj :-). Natoř si lehnout třeba do postele, hlavně první dny v nemocnici mě zachránila jejich sklápěcí postel. V práci (po třech týdnech) jsem celkem fungoval, ale přidevším delší chůzi nebo stání jsem opravdu celkem cítil.

Do posilovny, tedy ke cvičení, jsem se poprvé odhodlal po osmi týdnech a řekl jsem si, že budu opravdu opatrný. Je možné, že bych mohl mít třeba hned od začátku větší zátěž, ale rozum zvítězil a nechtěl jsem riskovat.

První tréninky rychlejší chůze na pásu či stepperu a cvičení upravdu jenom z minimální váhou. Volil jsem především cviky v sedě (při stání to prostě bolelo) a takové, které příliš nezatěžují břicho.

Jinak bych k popisu cvičení využil mých dotazů :-)

Jak začít?
- viz výše, ze začátku opatrně a přidávat dle toho jak se budeš cítit a co ti tělo umožní

Cvičení břicha?
- na to člověk může zapomenout. Při každém tréninku zkouším nějaké jiné cviky a jediné co mohu dělat, aniž bych cítil bolest, jsou zkracovačky s kolébkou

Kruhový trénink?
- později určitě menší váhy, více opakování

Cviky z vlastní vahou a TRX?
- TRX určitě ne! V neděli jsem chtěl udělat klik na TRX a jenom jsem se dával do výchozí pozice, tak mi v místě operace opravdu nepříjemně střelilo (nejvíce za poslední týdny) a musím si dát pár dní pauzu, aby se vše uklidnilo
- ze cviků s vlastní vahou (hrazda, přítahy atp...)mám celkem respekt, chtěl jsem na konci března, ale kvůli experimentu s TRX to raději odložím. Kliky dělám bez problémů

Kterým cvikům se zásadně vyhýbat? Počítám, že na delší dobu vynechat dřepy, mrtvola, přítahy na záda, tahání težších jednoruček...?
- jak jsem psal víše, zde vítězí rozum. Hlavně cviky na záda nebo tahání těžších jednoruček jsou prostě tabu.

Bezpěčné cviky na každou partii?
- opět jsem už defakto odpověděl výše. V sedě, lehčí váhy, kardio je bez problému. Ven chodím běhat a také v pohodě. Kolo by neměl být problém.

Tak snad jsem Ti aspoň trochu pomohl a ať ti všechno dobře dopadne přeji!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oupee


PříspěvekZaslal: po duben 27, 2015 6:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem



Naposledy upravil oupee dne po únor 27, 2023 11:21 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
riker


PříspěvekZaslal: po duben 27, 2015 7:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky jsem mel pred par rokama operaci kyly, ale jak vas posloucham tak jsem mel velice mirny prubeh...

Pustili me domu den nebo 2 po operaci. Asi 10 dnu po operaci uz jsem byl v posilovne. Samozrejmne jsem necvicil bricho, nebo treba mrtvoly nebo tak. Snazil jsem se delat cviky kde se moc nezveda tlak v brise - treba shyby, kliky na bradlech, nebo ruzny stroje. Byla to spis udrzovacka, ale za ty 2 mesice, nez jsem mohl zacit normalne cvicit, jsem nijak vyrazne nezeslabl...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dramatik


PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2015 8:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

oupee - drén jsem měl zaveden hned po operaci. Celkem otravná záležitost a vytahovaní také zážitek...

Cvičení (zátěž) břicha je zakleté. Včerá jsem musel odnosit několik 25kg pytlů s betonem a dnes mě bolí a citím oblast operace úplně stejně jak před tím měsicem.

Jinak kardio úplně v pohodě, začal jsem svičit hrazdu na triceps a celkově přidávat váhy. Nejvice opartný jsem stále u cviky na záda a nohy.

Dle doktora by se již nemělo nic stát (ozávat se to prý bude ještě klidně roky ), ale ta psychická opatrnost je tam stále.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
santero


PříspěvekZaslal: pá duben 05, 2019 10:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já byl na operaci s pupeční kýlou před 3 týdny, hned druhý den ráno jsem odcházel domů. Ani jsem nepoužil tbl proti bolesti. Průběh byl tedy bez komplikací. Se sportem se doporučuje začít po 4-6 týdnech, tak uvidíme....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Tříselná kýla - návrat k tréninku
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: