Uceni anglictiny


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Uceni anglictiny  Úvodní stránka -> Ostatní -> Uceni anglictiny
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CZEBLADE


PříspěvekZaslal: ne říjen 09, 2011 5:21 pm    Předmět: Uceni anglictiny Odpovědět s citátem

Zdravim, jelikoz tu takove tema neni a snad to taky nekomu pomuze... Mam otazku jak resp. z jake stranky se ucit anglicky. Pokud doporucite literaturu nebo www stranky. Ci serialy a zda anglicky titulky a cz dabing nebo obracene. Mam to dany tim, ze na vysce to neni nejak od zacatku jak by melo a moc se s tim neserou, ale nektreri vedi uz co je treba se naucit a na co si dat pozor.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: ne říjen 09, 2011 5:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak anglický seriál pro začátečníky - http://www.csfd.cz/film/231617-anglictina-extra/

A jinak zkus Přátele, po pár dílech jsem rozumněl každému slovu, stačí si zvyknout. Jinak sleduju The big bang theory, How I met your mother a s angličtinou nikdy nebyl nejmenší problém.

Stránky http://www.helpforenglish.cz/

BTW: NIKDY nepoužívej české titulky. To pak ztrácí všechen smysl


Naposledy upravil Moocha dne ne říjen 09, 2011 5:31 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ShawnRay


PříspěvekZaslal: ne říjen 09, 2011 5:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

už tu takovej topic je.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjuve


PříspěvekZaslal: ne říjen 09, 2011 5:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja ti odporucam tohto chlapika http://www.youtube.com/user/duncaninchina

ma asi 3 kanaly n youtube vyslovuje mimoradne artikulavatelne a v primeranom tempe, navyse tam ma aj anglicke titulky, zaseba poviem ze mi velmi pomohol
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaken


PříspěvekZaslal: ne říjen 09, 2011 6:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak už ti bylo doporučeno: seriály (ang. dabing + ang. titulky) a helpforenglish.cz Jsou tu i recenze knih a tipy jak vypilovat poslech, řeč nebo doplnit slovník.

Jinak vlastní tip: pár slovíček jsem se rychle naučil tím, že jsem si přeložil slova z písniček, hlavně z refrénů
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DiamonD123
(ban)


PříspěvekZaslal: ne říjen 09, 2011 6:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a zkus si najít někoho s kým by si mohl konverzovat v angličtině
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: ne říjen 09, 2011 7:20 pm    Předmět: Re: Uceni anglictiny Odpovědět s citátem

Sleduj zejména animované filmy typu Shrek. Ty mají nejsrozumitelnější angličtinu. Zkoušej sledovat i seriozní seriály bez titulků. Např. Game of Thrones (pokud máš rád fantasy) je na to vynikající. Big Bang theory je sice dobrý tip, ale polovině ftipů neporozumíš.
Čti si anglické knížky. Pokud tě baví třeba fantasy, nakup Prachetta. Tím si ohromně rozšíříš slovní zásobu. Já tohle udělal a několik anglánů se vysloveně zarazilo nad tím jak mám slovní zásobou širokou.
Pokud jsi na VŠ, o prázdninách vyraž sám do USA, případně do Anglie (ale tady se spíše naučíš polsky :-) . Pokud by se ti nechtělo na tak dlouho, existují campy pro mladé lidi kde budeš moci dva týdny kecat s lidmi z celé Evropy.
Podívej se po výměnných pobytech na evropských univerzitách. Není až tak těžké přes různé programy strávit půl rok třeba na anglické či finské univerzitě a až budeš půl roku odkázaný sám na sebe mezi cizinci, tvoje angličtina se zlepší rapidně (záleží také na povaze. Někteří introverti zažili "hezký" půl rok zavření na pokoji)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZEBLADE


PříspěvekZaslal: ne říjen 09, 2011 9:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok diky za tipy, ja slysel, ze anglictina ma hodne casu. Doted jsem se ucil nemecky, tak snad tu vyslovnost budu mit dobrou. Jinak k serialum... kdyz bude anglicky dab. + aj titulky a nebudu vubec tomu rozumet, jak mam postupovat?
Jeste me napadlo znate vyukovy program od Landi?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: ne říjen 09, 2011 9:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

já když se angličtinu učil, tak jsem teda jel jen s českejma titulkama.... někdy ve druháku jsem začal rozumět 99%, takže od tý doby koukám na filmy jen s anglickejma titulkama.
Kdybys na to měl už hned koukat s ang, tak jak říkáš... nebudeš rozumět. A buď se s tím spokojíš, nebo budeš hledat ve slovníku, což je šílená ztráta času.
Takže koukej s českejma, tím šíleně zlepšíš listening a z toho všechno pochytíš... stejně z 99% slyšíš slova, která jsi už slyšel, víš, jak se píšou, ale nevíš, co znamenají... takže rozdíl mezi českejma a ang titulkama je ten, že jim budeš rozumět
nahoru
tomasjuve


PříspěvekZaslal: ne říjen 09, 2011 9:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

CZEBLADE napsal:
Ok diky za tipy, ja slysel, ze anglictina ma hodne casu. Doted jsem se ucil nemecky, tak snad tu vyslovnost budu mit dobrou. Jinak k serialum... kdyz bude anglicky dab. + aj titulky a nebudu vubec tomu rozumet, jak mam postupovat?
Jeste me napadlo znate vyukovy program od Landi?


mam ho je velmi dobry na gramaatiku aj vysvetlene a vela prikladov len si treba zaplatit teda
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
caparzo


PříspěvekZaslal: ne říjen 09, 2011 11:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Posledni dobou jsem dost experimentoval a neskutecne si zlepsil anglictinu. Zhruba za rok jsem udelal opravdu obrovsky pokrok. Pred rokem touto dobou jsem umel v podstate jen zaklady aj ze zakladky a stredni, zadna slava a jakykoli text v aj mi delal obrovske problemy. O porozumeni anglickych zprav nebo americkych filmu nemohla byt ani rec. Po !roce! je mi ted celkem jedno, jestli ctu anglicky nebo cesky text, rozumim tak 97% - zalezi na druhu textu. Mluvenemu slovu uz rozumim opravdu slusne. K serialum a filmum nepotrebuji ani ang titulky, protoze uz mam vsechna slova naposlouchana. Ted jsem se dival na americky fotbal a komentatorum jsem rozumel skoro kazde slovo. Na co jsem prisel?
1)Zacal jsem sledovat serialy v anglictine. Jednoznacne nejlepsi je zacit na Pratelich, tem jde nejlip rozumet a maji nejlehci slovni zasobu. Zacal jsem s ceskyma titulkama a peclive jsem poslouchal tu anglictinu, asi po peti seriich jsem vetsinu slov naposlouchal - vetsinu jich znas, akorat jim nerozumis, protoze to americani vyslovuji tak, ze jim to neporozumis, jestli chapes :-D. Asi od seste serie jsem presel na anglicke titulky a tak jsem to dojel az do desate. Pak jsem sjel jeste jednou prvnich 5 a to bez titulku. Uz jsem vedel o co jde, takze jsem celkem slusne rozumel.
Za ten posledni rok jsem videl celkem s ang titulkama: 6 serii How I met your mother, 5 serii Big bang theory (nedoporucuju zacatecnikum - moc tezka slovni zasoba a i ted se mi sem tam stane, ze nejaky vtip vubec nepochopim) - pro zacatecniky doporucuju serial Joey - celkem snadna slovni zasoba + sem tam nejaky film s ang. titulkama.
2) Toto bylo trochu otravne, ale s trochou sebezapreni se to da: Nasel jsem si na netu ang. text, ktery me zajimal a pokazde, kdyz jsem neznal slovicko, jsem si ho napsal do sloupecku na papir a prelozil si ho. Uplne kazde. Vzdycky pred spanim jsem si potom na 20 min sedl a ucil jsem se je. Toto jsem vydrzel delat asi 1 a pul mesice a celkem jsem se naucil 2000 slovicek - ono se to nezda, ale kazdy den 15 min udela strasne hodne. Navic kdyz soucasne sledujete serialy, tak ste s tema slovickama furt v kontaktu a nezapominate je jako ve skole, kde se je naucite na pisemku a vypustite z hlavy.
3) naucil jsem se vyslovnost na help for english, takove ty slova jako think, something atd. - nemuzu poslat odkaz na link ptz nemam dost prispevku.
4) ted se jeste potrebuju naucit plyne mluvit, takze se chystam na nejakou dobu do usa
Obecne moc neverim jakymkoli kurzum, biflovani se gramatiky z ucebnic apod.
Doufam ze ta moje esej nekomu pomuze.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZEBLADE


PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2011 7:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Me urcite jo. Ja se od zakladky ucil tu nemcinu z ucebnic. Mimo skolu jsem se jen ucil ty slovicka na testy a vzdy jsem se je zvladl naucit na 1. Jenze jak to neprocvicuje, tak se to hned zapomene a ani konverzaci jsme skoro nedelali.

Me tva esej pomuze urco, uz se vidim za 1-2 roky v USA
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Korny


PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2011 8:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

podle mě je důležitý se naučit americkou angličtinu...američani mluví totiž úplně jinak, daleko rychleji, používají víc hovorových výrazů a když se člověk naučí rozumět jim, tak má vyhráno. Britská angličtina je totiž ta, kterou se učíme ve školách a když jsem například slyšel včera ve velké pardubické paní, která mluvila typicky britskou královskou angličtinou, tak jsem jí rozumněl s přehledem každý slovo a to jsem nikam vyjíždět nemusel...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cipinek


PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2011 8:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Korny napsal:
podle mě je důležitý se naučit americkou angličtinu...američani mluví totiž úplně jinak, daleko rychleji, používají víc hovorových výrazů a když se člověk naučí rozumět jim, tak má vyhráno. Britská angličtina je totiž ta, kterou se učíme ve školách a když jsem například slyšel včera ve velké pardubické paní, která mluvila typicky britskou královskou angličtinou, tak jsem jí rozumněl s přehledem každý slovo a to jsem nikam vyjíždět nemusel...


protože mluvila tak, aby jí moderátor, který umí anglicky tak jako ty rozuměl, když se ten člověk, který s tebou mluví snaží abys mu rozuměl, tak mu rozumět budeš, protože s tebou bude mluvit a používat slovní zásobu a gramatiku na úrovni 5ti letého dítětě, když budeš po něm něco chtít ty, ale on na to bude srát, tak nebudeš stejně ničemu rozumět...
_________________
Don't be afraid of doing what you're best at
rozvíjet vlastní osobnost je jedna z nejvíc naplňujících činností
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Korny


PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2011 8:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No já nevím, znám dost lidí, kteří dělaj jazykovky a říkali, že je v tom obrovskej rozdíl když maj učitele např. z kanady a z VB...prostě že jim je rozumět daleko líp...a není to tím, že by se nějak hrozně snažili s nima mluvit jak s debilama...

a je to vidět i na seriálech, pusť si britskej seriál a hned potom americkej...poznáš rozdíl...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Uceni anglictiny Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: