Minimalistický tréning



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Minimalistický tréning  Úvodní stránka -> Trénink -> Minimalistický tréning
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní


PříspěvekZaslal: út květen 30, 2023 9:32 pm    Předmět: Minimalistický tréning Odpovědět s citátem

Čau chlapy,
Mám dotaz ohledně minimalistického tréninku. Můj tréning vypadá následovně:

vždycky se rozejhřívám kettlebellem 100 swingů. Potom jedu 100x benchpress a hned na to 100x pritahy v předklonu. Večer feeder workout na ruce (biceps x triceps)

Druhý den jedu zase 100x swing a potom 150x zadní dřep nebo zecher dřep ( občas kombinuju). Pak 100x zvedání nohou ve vysu. Večer feeder workout na ramena (zadní x střední delty)

Třetí den jenom kettlebell, ale s přidáním odporové gumy. Nebo volno záleží jak jsem vyčerpaný.

Těch 100 opakování nejedu nonstop ale max s 30 sec. pauzu, uvedu příklad: bench 70kg, hned dám 30 opakování pauza 20 opakování atd...

Mým cílem je nabrat svaly i sílu jak hrubou tak explozivní, a mýt pevný střed těla i lepší držení těla.

Když pojedu tenhle trening dlouhodobě a postupně budu přidávat váhu, dokážu tím splnit moje cíle? Popřípadě znáte nějaký jiný minimalistický tréninkový plán?

Předem díky za odpovědi.
nahoru
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út květen 30, 2023 11:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To co jedes je spis "kardio"
Pokud jedes 30opakovani a za 30 sec zvladnes dalsich 20, tak to uz neni ani silová vytrvalost, ale ciste vytrvalost (a podívej se, jake postavy maji vytrvalostni sportovci - maratonsti běžci)
Nejake svaly naberes, ale jsou vyhodnejsi plany
Obecne se pri budovani svalu drz cca 50-100 opakovani, ale v cca 10 serii a prestavky MINIMÁLNĚ 1minuta ( 3min mnohem lepší)
Co se týče minimalistického treningu, ale nic neprebije Falejeva 80/20 https://www.kb5.cz/2016/09/falejev-8020-program-silu-svaly/
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DAVID.LOPAN


PříspěvekZaslal: st květen 31, 2023 7:31 am    Předmět: Re: Minimalistický tréning Odpovědět s citátem

Zdravim,
je to jak píše Peter, tohle už je prostě vytrvalost. Něčeho tím dosáhneš, ale není to na tvoje cíle dobrý trénink...
-Lepší držení těla a střed - korekční cviky, občas fyzio kde ti ukáže co a jak. Nebo googlit.
-nabrání svalů a síly - rutiny. 5x5 fullbody. Základní cviky - dřep, mrtvola, press, benč, hrazda, přítahy. Do 10 opáček. U těžších cviků 3 minuty pauza u lehčích klidně uber atd...
-explozivní síla - 3-5 opáček. 5 minut pauza mezi sériema - výskoky na bednu, plyometrické cviky. Vzpírání (tohle je těžší se naučit)
Co přesně myslíš tím minimalistickým plánem? Minimalistickým kvuli vybavení? Času?...
_________________
Zaplatil si už svý dluhy Jacku?
Ano pane, šek jde poštou
www.monstrazmlhy.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní


PříspěvekZaslal: st květen 31, 2023 8:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Chlapy oběma moc děkuji za Vaše rady.

Ten Falejev zní jako to co přesně hledám, minimum objemu práce a času ( ten 5-ti denní cyklus) a maximální výkon na hrubou sílu a hmotu + co jsem tak četl člověk po tom není tak moc ,,rozjebaný".

Ještě bych Vás tedy poprosil o rady ohledně toho kettlebellu, mám ho dávat na začatku nebo až po treningu? Chci ho tam zachovat jelikož je fakt ideální na explozivní sílu a vytrvalost. Cvičím sním už 3. měsíc a hodně se mi zlepšily disbalance ( lordóza i kyfóza).

Ten feeders workout taky ničemu neuškodí ne?

Dále tu padla otázka proč vlastně minimalistický trénink, jelikož mám málo času a nebaví mě jezdit 5 různých cviků na partii. Hlavně jsem chtěl trénink který je jednoduchý a účinný.

Ještě jednou děkuju 👍
nahoru
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: st květen 31, 2023 11:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevim, jak tezky ten ktb mas, ale hadam, ze v tomhle.ibjemu a frekvenci ne
Osobne bych ho dal na zacatek
Treba 10*3+3*40
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní


PříspěvekZaslal: st květen 31, 2023 7:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
Nevim, jak tezky ten ktb mas, ale hadam, ze v tomhle.ibjemu a frekvenci ne
Osobne bych ho dal na zacatek
Treba 10*3+3*40



32kg ale jedu sním pouze swing, díky 👍
nahoru
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Minimalistický tréning
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: