Weighted calisthenics



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Weighted calisthenics  Úvodní stránka -> Trénink -> Weighted calisthenics
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
malinovniik


PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2018 12:19 pm    Předmět: Weighted calisthenics Odpovědět s citátem

Zdar, potřeboval bych poradit od někoho kdo se v tomto odvětví vyzná. Chtěl bych začít cviky s vlastní vahou, ale silově, kde zkrátka bude mít budování síly přednost před budováním svalové hmoty. Četl jsem si o tomhle hodně článků a zkouknul videa, takže jsem si prostě sepsal pár věcí jak na to, chtěl bych spíše nějakou kontrolu, jestli by to takhle mohlo fungovat. Cvičím hlavně s činkama, ale s calistenikou začátečník taky nejsem, akorát jsem ji nikdy necvičil na účelem budovat sílu.

Viděl bych to takhle, podle toho co jsem si přečetl:

1.) Cvičil bych každý den, nikdy do selhání, neničit se, být po každém tréninku ready
2.) Základní cviky, nezatěžovat se zbytečně doplňky = shyby, kliky na bradlech, kliky na zemi, dřepy ( mám zátěžové vesty, ale ne s extra vahou, takže tady bych jel bud pistol squaty se zátěžovkou, nebo klasické dřepy s velkou činkou na zádech)
3.) Přidal bych si váhy tak, abych jezdil 2-5 opakování, dlouhé pauzy okolo 3-5 minut, jediné s čím si nejsem jistý jsou série, budou stačit klasicky 3-4 série ?
4.) Poslední věc u které si nejsem jistý je, jak to dělat se zahřátím před tréninkem, bude stačit se zahřát, dát dynamický strečink a jít cvičit, nebu budu muset jet od menších vah k těm těžkým něco jako s pyramidu ?

Předem díky za rady, popř. tipy co a jak zlepšit a upravit
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2018 12:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co ma byt cilem?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2018 2:03 pm    Předmět: Re: Weighted calisthenics Odpovědět s citátem

malinovniik napsal:
Zdar, potřeboval bych poradit od někoho kdo se v tomto odvětví vyzná. Chtěl bych začít cviky s vlastní vahou, ale silově, kde zkrátka bude mít budování síly přednost před budováním svalové hmoty. Četl jsem si o tomhle hodně článků a zkouknul videa, takže jsem si prostě sepsal pár věcí jak na to, chtěl bych spíše nějakou kontrolu, jestli by to takhle mohlo fungovat. Cvičím hlavně s činkama, ale s calistenikou začátečník taky nejsem, akorát jsem ji nikdy necvičil na účelem budovat sílu.

Viděl bych to takhle, podle toho co jsem si přečetl:

1.) Cvičil bych každý den, nikdy do selhání, neničit se, být po každém tréninku ready
2.) Základní cviky, nezatěžovat se zbytečně doplňky = shyby, kliky na bradlech, kliky na zemi, dřepy ( mám zátěžové vesty, ale ne s extra vahou, takže tady bych jel bud pistol squaty se zátěžovkou, nebo klasické dřepy s velkou činkou na zádech)
3.) Přidal bych si váhy tak, abych jezdil 2-5 opakování, dlouhé pauzy okolo 3-5 minut, jediné s čím si nejsem jistý jsou série, budou stačit klasicky 3-4 série ?
4.) Poslední věc u které si nejsem jistý je, jak to dělat se zahřátím před tréninkem, bude stačit se zahřát, dát dynamický strečink a jít cvičit, nebu budu muset jet od menších vah k těm těžkým něco jako s pyramidu ?

Předem díky za rady, popř. tipy co a jak zlepšit a upravit


1- velmi spravne
2- kliky na zemi ti moc nedaji, co se tyce sily, takze si je nech jenom na zahrati, drepy bud s velkou a nebo pistole se zatezi, tam je vyhoda ze u pistoli ti na "silu" staci relativne mala zatez (udelat par pistoli s 32kg je docela vykon)
3- ano, pokud mas velkou zatez, staci 3-5 serii (na tomhle miste bych vzpomenul prilepinovu tabulku, ta ti dava presny navod, kolik opakovani v kolika seriich https://powerlifting.ronnie.cz/c-3835-teorie-ruskeho-siloveho-treninku-prilepinova-tabulka.html jenom nezapominj pocitat do maxima sebe+zatez)
4- zalezi hodne na tom, kolik budou tvoje pracovni serie-pokud je tvuj plan odjet pet serii shybu po trech s dseti kilama na opasku, tak ti staci dv serie shybu s tvoji vahou, pokud na sebe chces dat tech kilo 40, tak bych udelat jednu serii s BW, pak s 10, 20 a 30, a pak bych jel ty svoje pracovni
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2018 5:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

klikov je spusta variant, niektore velmi tazke. Pozri nejake parkuristicke/kalistenicke yt videa. Drzal by som sa dynamickych variant.
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
malinovniik


PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2018 6:31 pm    Předmět: Re: Weighted calisthenics Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
malinovniik napsal:
Zdar, potřeboval bych poradit od někoho kdo se v tomto odvětví vyzná. Chtěl bych začít cviky s vlastní vahou, ale silově, kde zkrátka bude mít budování síly přednost před budováním svalové hmoty. Četl jsem si o tomhle hodně článků a zkouknul videa, takže jsem si prostě sepsal pár věcí jak na to, chtěl bych spíše nějakou kontrolu, jestli by to takhle mohlo fungovat. Cvičím hlavně s činkama, ale s calistenikou začátečník taky nejsem, akorát jsem ji nikdy necvičil na účelem budovat sílu.

Viděl bych to takhle, podle toho co jsem si přečetl:

1.) Cvičil bych každý den, nikdy do selhání, neničit se, být po každém tréninku ready
2.) Základní cviky, nezatěžovat se zbytečně doplňky = shyby, kliky na bradlech, kliky na zemi, dřepy ( mám zátěžové vesty, ale ne s extra vahou, takže tady bych jel bud pistol squaty se zátěžovkou, nebo klasické dřepy s velkou činkou na zádech)
3.) Přidal bych si váhy tak, abych jezdil 2-5 opakování, dlouhé pauzy okolo 3-5 minut, jediné s čím si nejsem jistý jsou série, budou stačit klasicky 3-4 série ?
4.) Poslední věc u které si nejsem jistý je, jak to dělat se zahřátím před tréninkem, bude stačit se zahřát, dát dynamický strečink a jít cvičit, nebu budu muset jet od menších vah k těm těžkým něco jako s pyramidu ?

Předem díky za rady, popř. tipy co a jak zlepšit a upravit


1- velmi spravne
2- kliky na zemi ti moc nedaji, co se tyce sily, takze si je nech jenom na zahrati, drepy bud s velkou a nebo pistole se zatezi, tam je vyhoda ze u pistoli ti na "silu" staci relativne mala zatez (udelat par pistoli s 32kg je docela vykon)
3- ano, pokud mas velkou zatez, staci 3-5 serii (na tomhle miste bych vzpomenul prilepinovu tabulku, ta ti dava presny navod, kolik opakovani v kolika seriich https://powerlifting.ronnie.cz/c-3835-teorie-ruskeho-siloveho-treninku-prilepinova-tabulka.html jenom nezapominj pocitat do maxima sebe+zatez)
4- zalezi hodne na tom, kolik budou tvoje pracovni serie-pokud je tvuj plan odjet pet serii shybu po trech s dseti kilama na opasku, tak ti staci dv serie shybu s tvoji vahou, pokud na sebe chces dat tech kilo 40, tak bych udelat jednu serii s BW, pak s 10, 20 a 30, a pak bych jel ty svoje pracovni


ok díky za rady, takže ve finále by to mohlo vypadat každý den 4-5 sérií pro max 5 opakování (kolik čeho přesně ještě mrknu z té prilepinove tabulky), jinak co se těch cviků týče pojedu dipy,shyby,dřepy ale co jsem se díval, tak hodně lidí k tomu ještě jede i ty kliky na zemi,ale souhlasím že kliky jsou lehčí cvik a jet je pro 3-5 opakování to opravdu nevím jak bych dělal, takže ty budu asi používat fakt jen jako zahřátí
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
malinovniik


PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2018 6:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Co ma byt cilem?


Jak jsem psal, hlavní cíl je nárůst síly na základních cvicích s vlastní vahou + přidaná zátěž (= dipy,shyby,dřepy) a jako vedlejší nějaký ten nárůst svalů, ale jak píšu, to je vedlejší
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2018 6:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Držel bych se činek a základnúch cviků (dřep, tah, tlak) a vlastní váhu bych si nechal pouze jako doplňek.
Ten přenos z velké činky do vlastní váhy je výraznější, než opačně...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Weighted calisthenics
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: