začátek - nabírání



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - začátek - nabírání  Úvodní stránka -> Začátečníci -> začátek - nabírání
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sheogorath


PříspěvekZaslal: st březen 29, 2017 10:19 pm    Předmět: začátek - nabírání Odpovědět s citátem

Zdravím, cca měsíc cvičím jen tak kondičně s menšími váhami, aby si tělo zvyklo na zátěž. Nicméně bez nějakého valného výsledku. Chtěl bych už něco přibrat.

nejdříve pár info o mě: 24 let, 67 Kg, 186 cm ,

Do teď jsem cvičil celé tělo několikrát týdně :
Mrtvý tah : 60, 90, 60, 60 5x opakování u každé váhy
Přítahy : 5 přítahů, 3-4 série
dřepy : 40, 50, 40, 40 5x opakování
"bench" s jednoručkami (ne rozpažky) 3-4s 5 opakování
kladka za hlavu / přítahy spodní kladky 3-4s 5-10 opakování
tlaky na ramena 3-4s 5 opakování
biceps a triceps na věži
a prostě tak nějak jsem to matlal podle pocitu..

Třeba u těch dřepů i přesto, že bych už další neudělal, tak nohy druhý den vůbec necítím... to stejné u mrtvého tahu. Když si udělám 3x 20 dřepů bez zátěže tak nohy druhý den cítím víc.

U mrtvého tahu když tam dám více opakování s 90Kg, tak to pak cítím, ale na druhou stranu pak cítím i jakoby namožené šlachy/vazy - když pak druhý den zkusím zase mrtvý tah s 60kg tak mi to nedělá moc dobře. Třeba to nic neni nevím. Jsem ale opatrný, protože hodně lidí si na tom dokur...o záda.. Techniku bych měl mít dobrou (kontrolovalo mě více lidí)


Jak bych si měl optimálně rozvrhnout zátěž, počet opakování a počet sérií?
Četl jsem, že je dobré pro nabírání vždy přidat do druhé série něco navíc - je to pravda?


co vím co jsem dělal dosud blbě:
Byl jsem v posilovně dlouho.. myslím, že optimální doba by pro mě byla 30-45 min.
Často jsem přetěžoval jsem předloktí a malý prsní sval..
samozřejmě jídelníček..

našel jsem tu tento tréning, podle kterého zřejmě pojedu: https://forum.ronnie.cz/zacatecnik-trenink-t15199.html ale právě nevim jak to napasovat do sérií/opakování

pondeli:
drep
goodmorning
kliky na bradlech
veslovani dolni kladka
tlaky na ramena velka cinka/jednorucky
+bricho

streda:
benchpress
mrtvy tah
shyby
upazovani+upazovani v predklonu
+bricho

patek:
legpress (není k dispozici, nahradit za předkopávání nebo dřep?)
zakopavani
sikmy bench s jednoruckama
pullover
bicepsovy zdvih
francouzsky tlak
+bricho

Do posilovny mám přístup každý den a podstatě kdykoli, z posilování celého těla jsem v podstatě nikdy (ani v minulosti) moc nepřibral, tak nevím jestli by nebyl lepší spíš tréning antagonistů a třeba chodit každý den?
_______________________

Suplementy k dispozici:
Před tréningem 1-2 tablety BCAA (Peak)
Po tréningu jsem vždy dával 2 polévkové lžíce glukopuru smíchaného s whey koncentrátem (Peak), 500-1000g vitaminu C.
minerál, B-komplex,

Případně můžu něco dokoupit když poradíte.


Budu rád za jakékoli tipy a rady které poskytnete.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: st březen 29, 2017 10:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chceš mít svaly? Chceš mít minimum tuku? Chceš výdrž? Chceš být silný? V první řadě čti, čti, čti a googluj. Až si pořádně pročteš všechny články z webu bodytest ze sekce začátečníci a pokročilí, tak budeš vědět prakticky všechno co je potřeba. A ne, nestačí si pročíst 3-4 články ale 30-40 a to pořádně. Doplň to zajímavýma článkama z ronnie, hlavně z tréninkové poradny a výživové poradny (nečti články od Smejkala, sorry ale tak to je..) když to uděláš, tak máš vyhráno a budeš toho vědět víc než 99% návštěvníků posiloven a nikdy tě nenapadne pokládat takové otázky jaké pokládáš...

Když to něuděláš, dopadne to jenom tak, že ti bude každý radit něco jiného, každý ti bude psát svoje postřehy, "zkušenosti", moudra... a všecko bude k hovnu a budeš vypdat furt jako hajzlpavouk.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sheogorath


PříspěvekZaslal: st březen 29, 2017 11:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
Chceš mít svaly? Chceš mít minimum tuku? Chceš výdrž? Chceš být silný? V první řadě čti, čti, čti a googluj. Až si pořádně pročteš všechny články z webu bodytest ze sekce začátečníci a pokročilí, tak budeš vědět prakticky všechno co je potřeba. A ne, nestačí si pročíst 3-4 články ale 30-40 a to pořádně. Doplň to zajímavýma článkama z ronnie, hlavně z tréninkové poradny a výživové poradny (nečti články od Smejkala, sorry ale tak to je..) když to uděláš, tak máš vyhráno a budeš toho vědět víc než 99% návštěvníků posiloven a nikdy tě nenapadne pokládat takové otázky jaké pokládáš...

Když to něuděláš, dopadne to jenom tak, že ti bude každý radit něco jiného, každý ti bude psát svoje postřehy, "zkušenosti", moudra... a všecko bude k hovnu a budeš vypdat furt jako hajzlpavouk.


Podobnou reakci jsem mohl čekat.. Odpovědi typu "tak si to najdi na těch internetech ne??!" jsou vždycky nejlepší. Pro někoho kdo má zkušenosti to snad není taková věda něco trochu poradit a pak odkázat ještě na další zdroje ne? Jde o to, že potřebuju prostě píchnout se začátkem pak budu dál číst dálší věci. Ale rozhodně nechci sedět 3 týdny u stolu a jenom číst číst a číst, než ze mě bude rychlokvašený expert..
Ještě ke všemu podle mnoha článků prostě 3-5 sérií, 6-10 opakování by měl být objemový tréning, jenomže mi to z nějakého důvodu nefunguje.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 2:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Gud lak
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 5:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Krystof ma pravdu. A kdyz nechces cist, tak zaplat nekomu, kdo uz ma nacteno. Pokud zvedas co zvedas, nemuzes cekat, ze ti z toho neco extra naroste. Neco mi rika, ze technika provedeni tech cviku take nebude zadne terno.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olafekk


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 10:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Sheogorathe, aktivních přispěvatelů kteří dokáží kvalitně poradit zde není až zase tolik, oproti tomu stále stejných dotazů se tady množí x týdně. Určitě si dokážeš představit jak ty přispěvatele baví neustále odpovídat na to samé i když internet je toho už naprosto přeplněný.

Dneska najdeš odpověď na každou otázku na kterou si jenom vzpomeneš na youtube pokud tě nebaví tolik číst, nebo jestli ti víc vyhovuje web tak ronnie také dokáže odpovědět téměř na vše a nakonec, nemusíš chodit pro odpovědi daleko i zde na fóru je přehršle informací které ti dostatečně poslouží na několik let cvičení dopředu, možná navždy.

Nediv se proto, že tě každý odkáže studovat, je to jak logické, tak jediné rozumné řešení, protože komplexní a úplná odpověď na tvé dotazy neexistuje a to vím s jistotou, i když jsem ten úvodní komentář nečetl.

Hezký den,

ať se daří
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gesag
(ban)


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 10:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

malo zeres
_________________
Radobyklaun
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 11:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pokud jsi na tom, jak pises, tak jednak:
malo zeres a jednak blbe cvicis
tri serie po deseti opakovanich vypadaji pekne na papire, ale ve finale se lip nabira po deseti seriich o peti opakovanich + bonus neco malo o jidelnicku
( vysvetlovani: http://kulturistika.ronnie.cz/c-3904-bear-routine-aneb-maximalni-trenink-pro-maximalni-hypertrofii.html )

co se tyce bolesti svalu, toho jak citis vic serie o dvaceti opakovani a podobne
https://forum.ronnie.cz/viewtopic.php?t=37539&highlight=musi

samotny potreningovy napoj je docela hezky reseny tady
http://kulturistika.ronnie.cz/c-7511-potreninkovy-napoj.html

musis vic cist, takhle nemas diry ve znalostech, ale ostruvky znalosti v mori neznalosti
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sedlyk


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 4:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoooj samozřejmě kluci mají pravdu, musíš studovat a studovat, pak zkoušet a zkoušet co sedí přímo na tebe a výsledky se určitě dostaví. Docela taková pěkná publikace co tě může nakopnout je:

Příprava na soutěž v kulturistice od A do Z (Lukáš Roubík)

Prodává se tady v obchodu ronnie.cz nemusíš jí brát úplně doslova ale je tam hodně užitečných rad a postřehů.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hosmel


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 5:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím.. Je to hlavně o jídle a komplexních cvicích, 2 tablety BCAA ti nepomuzou přibrat. Radši za to kup maso..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sheogorath


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 7:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za normální odpovědi!
Chápu, že podobných dotazů je spousta, ikdyž za posledních 40 topiců jsem dotaz na "nabírání" našel jeden.
Jen jsem chtěl poradit něco na začátek - něco ve smyslu dělej tohle (viz například ten tréningový plán), tím nic nepos... a je to dobrý plán, dej tam cca tolik a tolik opakování a sérií a cvič to do doby, než si načteš další informace.

Samozřejmě, že budu číst a dále se vzdělávat, to je jasné
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gesag
(ban)


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 7:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pokud jsi tenhle prispevek nenapsal s prackama od oleje (prip. se jeste povoluje kecup z hamburgeru), tak je vsechno blbe.
_________________
Radobyklaun
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sheogorath


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 8:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

gesag napsal:
pokud jsi tenhle prispevek nenapsal s prackama od oleje (prip. se jeste povoluje kecup z hamburgeru), tak je vsechno blbe.


žrát,žrát,žrát,žrát,žrát,žrát,žrát.. chápu. Zřídil jsem účet na kaloricketabulky.cz abych měl přehled a snad mě to donutí to dodržovat, když uvidím realná čísla
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 8:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kasli na kaloricke tabulky
pribiras?
Ne- zeres malo
ANO- tuky: spatne cvicis
ANO- svayl: jdes dobrou cestou
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - začátek - nabírání
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: