Zajímavosti


Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 47, 48, 49  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Zajímavosti  Úvodní stránka -> Na smazání... -> Zajímavosti
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Moocha


PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2012 5:25 pm    Předmět: Zajímavosti Odpovědět s citátem

Jsem ten typ člověka, co se rád něco zajímavého dozví, něco nového uvidí.. Určitě je nás tu víc takových.. Bez delšího rozvádění postnu věci, které mě v poslední době zaujaly. Snad se to tu chytne :)




Né každá úžasná fotka je fake, aneb jak vyfotit židli na oběžné dráze


Video:
Zdroj: Vedeli ste že? Tie najzaujímavejšie fakty…




Nejchudší a nejštědřejší prezident na světě


José Mujica je prezidentom Uruguaja vozí sa na tomto aute

90 percent svojho 12 500 dolárového platu venuje charite... Sám tvrdí, že na slušné žitie mu skutočne stačí tých 1250 dolárov. José je pre domácich žijúcou legendou...

Více zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Jos%C3%A9_Mujica
Zdroj: Vedeli ste že? Tie najzaujímavejšie fakty…




Kam se hrabe Brainiac, Stubbins Ffirth: šílený vědec

Pokud vám někdy doktor řekne, že máte žlutou zimnici, asi byste se měli začít bát. Jde o krvácivé horečnaté onemocnění, které se nejprve projevuje jako obyčejná bolest hlavy, zad a svalů. Pak přichází nevolnost a zvracení. Postupem dochází k rozvoji žloutenky a krvácení zažívacího traktu. Krev vám poteče také z očí, uší, nosu i pohlavních orgánů. Jo, a zvracíte hnusnou černou hmotu – zvratky ji získávají z mrtvých červených krvinek.

No, a když jsme u těch zvratků, dostáváme se ke Stubbinsovi Ffirthovi. Byl to americký doktor žijící v letech 1784 až 1820, který žlutou zimnici studoval. A chtěl dokázat, že není infekční. A jak to chtěl dokázat? Logicky. Pomocí zvratků nakažených lidí.

V roce 1793 proběhla velká epidemie žluté zimnice v Americe, při které zemřelo 5000 lidí, a právě tahle událost donutila Ffirtha nemoci se věnovat. To, že není nemoc infekční, dokazoval experimenty sám na sobě. Do otevřených děr na těle si lil zvratky nakažených lidí. A nic. Když ani to nestačilo k přesvědčení veřejnosti, začal ty zvratky také pít. A nic.

Až šest desetiletí po jeho smrti se teprve zjistilo, že žlutou zimnici přenáší zejména komáři, a že nemoc se musí dostat do vašeho krevního oběhu. Což se nestane, když budete pít zvratky nakažených, to dá rozum.

Zdroj: http://jenpromuze.cz




Jáma do pekla, Kolski vrt

Kolský superhluboký vrt je nejhlubší vrt na světě a byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů. Nachází se v Murmanské oblasti ve vzdálenosti 10 km od města Zapoljarnyj na území geologického Baltského štítu. Dosahuje hloubky 12 261 m. Na rozdíl od jiných vrtů, které byly prováděny za účelem hledání ropy nebo geologického průzkumu, cílem tohoto byl pouze výzkum litosféry v místě, kde Mohorovičićova diskontinuita prochází blízko zemského povrchu. Vrt byl započat v roce 1970 a ukončen byl v roce 1992.
Během provádění Kolského vrtu bylo učiněno cca 12 000 nových objevů v geologii.

Minimálně od roku 1997 se internetem šíří městská legenda, že vrt byl zastaven z důvodů údajného provrtání se do „pekla“. Nicméně samotná legenda je staršího data, poprvé se pravděpodobně objevila v anglofonní části světa v rámci vysílání Trinity Broadcasting Network v roce 1989. Ruští inženýři údajně měli spustit do vrtu mikrofon, který měl zachytit podivné nářky. Tento audio záznam koluje na internetu jako autentický. Nicméně jedná se o část soundtracku z roku 1972 k filmu Baron Blood, který byl pouze částečně remixován.

Zdroj: http://wikipedie.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seva98


PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2012 5:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Klidne tu raz za cas neco podobneho pridej, rad si neco proctu, ale kdybych sam hledal, tak u toho stravim cely den, coz nechci
_________________
3x BW Deadlift (nakonec nepadlo, zraneni a pak Corona, nej 227 @ 79.7)
https://www.instagram.com/p/B5qIf6RAllb/?igshid=3ihnlexawod1

Moje CrossFit kalkulacka http://wodtimecalculator.com/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2012 4:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Majstrštyk


Řezbářství jsem se věnoval 3 roky a vyřezal jsem stěží vařečku, ještě k tomu vypadala hrozně a člověk by s ní nezamíchal ani karty :D .. Možná se vám to nezdá, ale i tato socha je ze dřeva :)

Zdroj: Vedeli ste že? Tie najzaujímavejšie fakty…
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2012 1:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pekelná jáma v Derweze


Vyhľadávanou turistickou atrakciou Turkmenistanu je tzv. Pekelná brána v Derweze, ktorá sa nachádza približne 260 km od hl. mesta Ašchabat v strede púšte Kara-Kum. Ťažiari, ktorí dúfali, že nájdu veľké ložisko zemného plynu začali v r.1971 robiť vrty neďaleko dedinky Derweze. To sa im aj podarilo, ale zrazu sa im počas práce začala pod strojmi prepadávať zem následkom čoho sa urobila obrovská diera o priemere 70 metrov. Pod ňou bola obrovská výduť plynu, ktorú radšej zapálili v nádeji, že za niekoľko dní vyhorí. Ale kráter horí doteraz (už 41 rokov) a od miestnych obyvateľov dostal názov Pekelná brána.

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2012 1:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Největší záhada 20. století odhalena

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2012 3:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co dokáží vytvořit zvířata

EDIT: Odkaz opraven :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: so říjen 06, 2012 10:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak se může jeden koncert navždy zapsat do paměti

Nedávno byl můj kamarád na koncertu Coldplay v Praze, při vstupu dostal náramek. Myslel, že se jedná o legitimaci. Asi v polovině představení se při písni náramek rozsvítil, stejně jako zbylých 30 000 na rukou všech fanoušků..

Video z koncertu v Arabských Emirátech

Husí kůže, nádhera..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
John Chipsa


PříspěvekZaslal: so říjen 06, 2012 5:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je nářez.....fakt super....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavelcb


PříspěvekZaslal: so říjen 06, 2012 7:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kua..jsem se tu nejak seknul..
_________________
Věci se nestávají..věci se tvoří !
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: so říjen 06, 2012 8:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle je PECKA!!

_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marash


PříspěvekZaslal: so říjen 06, 2012 8:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Moocha: k těm Coldplay pro upřesnění - video, které jsi sem postnul není ze Spojených Arabských Emirátů, ale ze stadionu Emirates Stadium, který se nachází v Londýně (jedná se o domovský stadion fotbalistů Arsenal FC).

A ty náramky začly svítit v podstatě už na začátku představení Coldplay, jakmile začaly hrát, ne až v polovině. Ale to je už jen hnidopišství, chtěl jsem tím spíš říct, že to byla opravdu mrda, byl jsem tam a ačkoliv Coldplay nějak neposlouchám (koupil jsem lístky přítelkyni k narozkám) a obecně mám radši tvrdší hudbu, tak to pro mě byl zážitek a opravdu fantastická show. Někdo by možná řekl kýč, já říkám, že takový koncert Praha dlouho nezažila a dlouho asi nezažije. A doporučuju shlédnout to intro:



(asi to sem ale zrovna nepatří, omlouvám se za spam )
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: so říjen 06, 2012 8:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já vím, kamaráda jsem špatně pochopil dneska jsme se o tom náhodou znova bavili a svítilo to prý skoro při každé písničce

A Emiráty taky dobrý
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZEBLADE


PříspěvekZaslal: so říjen 06, 2012 10:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: so říjen 06, 2012 10:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to netuším, ale kdyby ty peníze vrazili do chudejch zemí, tak za to nakrmí za rok desetitisíce lidí
nahoru
CIZO


PříspěvekZaslal: so říjen 06, 2012 10:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

guruhonza napsal:
to netuším, ale kdyby ty peníze vrazili do chudejch zemí, tak za to nakrmí za rok desetitisíce lidí

Nebo vyzbrojí pár militantních skupin, nebo podpoří hladomor, jak to obvykle bývá :)
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Zajímavosti Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 47, 48, 49  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: