Zhodnocení jídelníčku


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Zhodnocení jídelníčku  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Zhodnocení jídelníčku
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Po tréninku maltox s vodou nebo mlíkem?
S vodou
64%
 64%  [ 11 ]
S mlíkem
0%
 0%  [ 0 ]
Nedávat vůbec/dát něco jinýho
35%
 35%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 17

Autor Zpráva
RavenStalker


PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2011 2:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Poté co jsem si přečetl článek: Is soy that bad, který za pár dní záhadně zmizel, bych do soji asi nešel.

Soy contains trypsin inhibitors.
Trypsin inhibitors are chemicals that prevent the digestion of protein. Trypsin is an essential enzyme in the gut for digesting intact proteins. By cleaving long protein chains into smaller bits, trypsin allows dietary protein to pass through the walls of the digestive tract and into circulation where it becomes the raw material for muscle, connective tissue, organs, and what not.

For example, beef, eaten alone has a biological value of about 90. Mix in a little soy and it drops to 26. Concerning absorption, thats a drop of 70%.

Z toho článku mi přišlo že soja je horší než nic :-D asi to nebude tak přehnané ale za 10Kč je lepší si koupit kus sýra (27gramů bílkovin)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shadoww


PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2011 5:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No tak hrozné to rozhodně nebude, dařilo se mi nabírat i s podstatným množstvým soji (maso i sojový protejňák...ovšem do něj už bych kvůli chuti nešel) v jídelníčku

Nicméně mi to připomnělo proteinový článek ze Světa kulturistiky (7-8/11), kde je v tabulce uveden poměr efektivity bílkovin (nárůst hmoty na gram přijatých proteinů)u soji 2,2 (vs 2,9 u hovězího) a celková využitelnost bílkovin 61 u soji (vs 73 hovězí). No, nejlépe z tabulky samozřejmě vyzněly vaječné a syrovátkové proteiny, ale to nikoho nepřekvapí. Inhibitory proteosyntézy jsou u soji zmíněny taky, ale zmíněné ukazatele budou mít asi lepší vypovídací hodnotu, o praxi nemluvě a nevidím tedy důvod, proč by nemohl nabrat hmotu i při zařazení soji do jídelníčku *a03*Jen nesmí stavět jen na ní...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Redshank


PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2011 10:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Říkal, že i tak by to zkusil, teď jde jen o to kde to sehnat, je z hrozný prdele a já když jedu ze školy tak bych to měl ve městě kde přestupuju 20 min do Kauflandu (v Bille ani Lidlu neměli ) a 20 zpět a nestíhal byhc bus, objednávat to z netu je asi ptákovina co ? Ten sýr by byl samozřejmě dostupnější jenže mě nenapadá jak z toho vytvořit aspoň trochu kloudnou večeři, stejně masu (ani sóje) se to moc rovnat nemůže ne?Když teda pominu ten článek od Ravena, nevim jestli tomu věřit nebo ne :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2011 10:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jezismarja vzdyt to maji v kazde samosce
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Redshank


PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2011 10:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě tvrdí že to u nich nikde nemaj, já to popravdě neviděl ani v tý Bille nebo Lidlu..holt kouzlo maloměst
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RavenStalker


PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2011 11:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Článek vyšel asi před měsícem na Tnation ale nějak záhadně zmizel, proto mi to vrtá hlavou. A v tomhle nejsem vzdělaný abych řekl jestli to je nebo není pravda s tím trypsinem. (Trypsin je trávící enzym, který můžeme nalézt v dvanáctníku. Podobně jako pepsin štěpí peptidické vazby bílkovin obsažených v potravě) Ale vypadá to, že zas tak moc to nebude blokovat. Viz wikipedie http://en.wikipedia.org/wiki/Trypsin_inhibitor

Sýr se dá jíst na milion způsobů : samotný, s rohlíkem, s chlebem, samotný, zapéct ho s brokolicí, na kostičky...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2011 11:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

RavenStalker: proboha a kolik toho clovek sezere, ze si musi lamat hlavu takovy vecma? To je podobne jako se sojou a estrogenem, se sladidlama v proteinech a s milionem dalsich veci. Uplne zbytecne obavy a vubec tyhle blbosti neresit.


Redshank: sojove kosticky / nudlicky / platky atd ze nikde nemaji? Tady v Brne to maji fakt v kazdy blby maly samosce..
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nanobeast


PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 12:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale reznika..reznika maj i na malomeste ne? Tak se neser se sojou a zajdi si koupit radeji poradnej kus zadniho a rosteny...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RavenStalker


PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 12:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím, kdybych věřil že to je OK tak vzhledem k tý ceně bych do sebe natlačil 2-3 balení těch kostiček denně. Není to špatný s kečupem. Jen si tím nejsem tak uplně jist, tak radši jiný zdroje. Zas je to docela pohodlné, stačí to zalít vařící vodou a dá se z toho udělat čína. Takže záleží na finačních možnostech, na časových možnostech a na dalších věcech které má každý jiné. Protein taky bereme bez aspartamu to je samozřejmé
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 8:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nanobeast napsal:
Ale reznika..reznika maj i na malomeste ne? Tak se neser se sojou a zajdi si koupit radeji poradnej kus zadniho a rosteny...


Jezismarja, ty tady vzdycky napises neco jednou za uherskej rok a pokazdy je to nejakej blabol. Kdyz pise, ze ma dost omezene financni moznosti, tak si asi nebude kupovat rostenou, ale musi resit levnejsi zdroje bilkovin jako treba ty syry a podobne.

RavenStalker: myslim ze bys do sebe denne 2-3 baliky sojoveho masa netlacil, protoze bys tak prdel a smrdel, ze by sam se sebou nevydrzel ani 5 minut :) . S tou cinou mas pravdu, ale dela se to tak, ze se to nejdrive povari ve vode ve ktere je nejaky bujon nebo co to, pak se to nalozi do cehosi jakoby to bylo maso (nejlepe neco extra na cinu), necha se to tak den nalozene a pak se to teprve hodi na panev a pripravuje se to jako bezna cina. Cibulka, nejake dobre koreni na cinu, kecup atd. Nevim presne, ja to nikdy nedelal, ale matka mne ji doma drive delavala a bylo to fakt luxusni. Nebo to lze i namichat sojove maso a kureci maso...
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nanobeast


PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 12:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Draper napsal:
nanobeast napsal:
Ale reznika..reznika maj i na malomeste ne? Tak se neser se sojou a zajdi si koupit radeji poradnej kus zadniho a rosteny...


Jezismarja, ty tady vzdycky napises neco jednou za uherskej rok a pokazdy je to nejakej blabol. Kdyz pise, ze ma dost omezene financni moznosti, tak si asi nebude kupovat rostenou, ale musi resit levnejsi zdroje bilkovin jako treba ty syry a podobne.

RavenStalker: myslim ze bys do sebe denne 2-3 baliky sojoveho masa netlacil, protoze bys tak prdel a smrdel, ze by sam se sebou nevydrzel ani 5 minut :) . S tou cinou mas pravdu, ale dela se to tak, ze se to nejdrive povari ve vode ve ktere je nejaky bujon nebo co to, pak se to nalozi do cehosi jakoby to bylo maso (nejlepe neco extra na cinu), necha se to tak den nalozene a pak se to teprve hodi na panev a pripravuje se to jako bezna cina. Cibulka, nejake dobre koreni na cinu, kecup atd. Nevim presne, ja to nikdy nedelal, ale matka mne ji doma drive delavala a bylo to fakt luxusni. Nebo to lze i namichat sojove maso a kureci maso...


nojo kdo chce kam pomozme mu tam..nezminuju ze u reznika najdes i jine veci ...ale kdo chce zrat sojovy kostky at si posmakne^^
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mlevora


PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 3:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mohu teda zapocitat do denniho prijmu bilkovin i sojove kostky?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shadoww


PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 5:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mlevora napsal:
mohu teda zapocitat do denniho prijmu bilkovin i sojove kostky?

Je to plnohodnotný zdroj bílkovin, můžeš.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merrao


PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 7:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale jako u všeho jak tu říkají...nepřehánět. Určitě to maso nějak začleň když budeš moct. Neber tojako hlavní zdroj, nýbrž jeen z hlavních zdrojů.

Rozhodně máš na trhu širokou škálu sýrů (cottage, ricotta (někdy bývá dokonce i levná), eidam, mozarella, balkánský sýr, tofu, eggcheese...)
a tvarohy máš i ochucené, neochucené...sladké, slané...takže se to dá kombinovat s těstovinami apod.
Takže na oběd těstoviny s ochuceným třeba bylinkových tvarohem np...

Jo a ať tvůj kamarád zkouší zavářet někam neviditelně ty vejce , ...ta ovesná kaše s mlékem a vejcem by neměl být problém..skořice to přebije.
Vejce mám zkušenost že nejintenzivnější chuť mají samotná a natvrdo, míchaná. V buchtě to prostě nepoznáš.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 7:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Shadoww napsal:
mlevora napsal:
mohu teda zapocitat do denniho prijmu bilkovin i sojove kostky?

Je to plnohodnotný zdroj bílkovin, můžeš.


Za plnohodnotny zhroj bilkovin bych to rozhodne nepovazoval, to by byl sakra levny zdroj bilkovin, ovsem na doplneni jidelnicku pri omezenych financich se to pouzit da. Drive pred lety, kdyz jsem si hlidal stravu a vse jak magor pocital, tak jsem tyhle neplnohodnote zdroje bilkovin pocital tak, ze jsem to delil dvema. Takze kdyz jsem mel napr. ze soji 50g bilkovin, tak jsem to zapocitaval 25g :-)
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Zhodnocení jídelníčku Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: