Zhodnocení jídelníčku


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Zhodnocení jídelníčku  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Zhodnocení jídelníčku
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Po tréninku maltox s vodou nebo mlíkem?
S vodou
64%
 64%  [ 11 ]
S mlíkem
0%
 0%  [ 0 ]
Nedávat vůbec/dát něco jinýho
35%
 35%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 17

Autor Zpráva
Redshank


PříspěvekZaslal: pá listopad 18, 2011 11:15 pm    Předmět: Zhodnocení jídelníčku Odpovědět s citátem

Zdravim, chtěl bych se zeptat za kamaráda kterej začíná zlehka cvičit.
Je mu taky 16 takže s penězma na jídlo žádnej zázrak, na cca 190cm má nějakejch 80kg prej, tzn snaží se přibrat. Sám si tu něco poskládal z místních rad a témat, jen to postuju za něj.
Jako problém bych možná viděl - Nejí vajíčka a ryby
No tak takhle by to nějak vypadalo
Snídaně (05:15) - 80g ovesných vloček + 300ml mlíka, vločky mu taky moc nejedou takže i tohle žvejká poměrně dlouho, takže bych tu ještě něco přidal..nějakej celozrnej chleba by byl ok ?
Svačina (8:45) - Banán, bílej jogurt, 4 celozrný chleby +100g 30% eidamu
Svačina (10:55) - asi 5 plátků racio chlebíčků, 250g tvarohu (?? co vy na to?)+ 50g ořechů
Oběd (buď kolem 12. nebo kolem 13.) - co dá jídelna..ze 3 jídel se snaží volit nějaký maso s rozumnou přílohou
Svačina (15:00) - opět bílej jogurt s +- 4 celoz. chlebama a 100g 30% eidamu
Před tréninkem (16:30+-) - tady nemá nic, má sem něco přidat?
Po tréninku (17:30) - 70g maltoxu v +-400ml mlíka
Večeře (19:00) - tohle bude asi největší oříšek, mít každej den kuřecí, na to nemá finance..nějaká levnější " náhražka" kteá by se dala použít k rýži/bramborám?
Před spaním (22:00) - 250g tvarohu se sklenicí mlíka

Osobně mi toho přijde docela málo, dík za rady
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: so listopad 19, 2011 12:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Netreba sa báť ani bravčového/hovädzieho + pred tréningom nech tam pošle cčko a kávu:) + banán, keď chce.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merrao


PříspěvekZaslal: so listopad 19, 2011 8:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vejce se dají zavářet. Nemusí je jíst samotná, ale myslím si, že když si udělá ovesnou kaši z mléka vloček a vejce tak nic nepozná...skořice to přebije:)

Také nemám moc financí a bílkoviny doháním především z tvarohu (ať jí polotučný, on nízkotučný je levnější,ale ne o moc), mléka, hlavně ze sýrů všeho druhu, kefíry...masa dávám nezbytné množství.
Dále je pak docela fajn zdroj sója. Sójové kostky..mají asi 45g bílkovin na 100g, a stojí asi 10kč,...Problém pro muže může být něco s tím ženbským hormonem:) Ale když to nebude jíst pořád...
Chuť je ovšem (pro mě) jalová...
Vepořvé maso, jak řekl Turakam také není k zahození.

Dalším zdrojem bílkovin by mohl být želatina...jen sama nevím jak ji upravovat, čistá je fakt hnusná..jedině to namíchat s proteinem a rychle vypít:D Jen se musí rozpustit.

No a potom jsou bílkoviny v ořeších a luštěninách...nemají ale kompletní amk spektrum. Ale když to budeš doplňovat.

Zkrátka tohle bylo tak na doplňění, jinak tam má na můj vkus málo bílkovin.
Jinak to kvalitativn vypsdá v pořádku...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shadoww


PříspěvekZaslal: so listopad 19, 2011 11:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A jen ať se láduje i sojou jak píše Merrao...zdrj proteinů to není o tolik horší než hovězí flákota a obsah fytoestrogenů se projeví maximálně zlepšením cholesterolu. Jen způsobuje trochu nadýmání a trochu těžší je dostat chuťově přijatelnou formu.
Jinak je to furt to samé, při nedostatku peněz kvanta eidamu, vajec, tvarohu, mléka když nevadí laktóza a když to vyjde tak maso, výčet slušných zdrojů proteinů je holt omezený. No, při téhle výšce a věku bych možná přitlačil na sacharidy, ale to musí vidět sám jak mu to leze do tuků. Ale z vlastních zkušeností vím, že kvalitní strava bývá největší oříšek posilujícího studenta, jak začne jeden vydělávat, je to hned o něčem jiném
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Redshank


PříspěvekZaslal: so listopad 19, 2011 3:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Super, díky moc! dám mu to tu pročíst
tyjo kafe před tréninkem ? to mě nidky nenapadlo, to hned zkusim
Já jsem na tom s těma vejcema podobně, ale sohlasim, dá se to přebít, jenže on to asi prostě nesní už jen z principu, kdyby nevěděl že tam jsou tak věřim že by to sněd..
Ty sojový kostky jsem snad ještě neviděl měly by bejt k dostání normálně v menších supermarketech typu Billa/Kaufland?
tak pro zajímavost, kčemu by se ta chuť tak dala přirovnat? jsem to snad v životě neměl :-D
Nad tim vepřovým jsem taky přemejšlel, ale to nebude o moc levnější než kuřecí ne?

Shadoww: Taky jsem mu to říkal, je to typickej ektomorf..přitlačil bych určitě u snídaně, ne? jenže už takhle ty vločky žvejká prej půl hodiny takže větší množství by to asi nevyřešilo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: so listopad 19, 2011 3:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sojove kostky jsou samy o sobe skoro bez chuti a samozrejme, ze to nebudes jist rovnou z pytliku, ale kdyz se to umi spravne upravit , tak z toho jde udelat vynikajci cina.
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Redshank


PříspěvekZaslal: so listopad 19, 2011 8:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Draper: Ok díky,to vyzkoušim možná taky

ještě bych se chtěl zeptat za sebe, mohla by bejt jako alternativa večeře tuto : http://recepty.korenisveta.cz/rychla-vecere/890-amoleta-z-ovesnych-vloek- ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ikski


PříspěvekZaslal: so listopad 19, 2011 9:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Redshank napsal:
Draper: Ok díky,to vyzkoušim možná taky

ještě bych se chtěl zeptat za sebe, mohla by bejt jako alternativa večeře tuto : http://recepty.korenisveta.cz/rychla-vecere/890-amoleta-z-ovesnych-vloek- ?


osobne bych to udelal spis na slano 5 vajec 50 g vlocek trochu mlika a sul
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Redshank


PříspěvekZaslal: so listopad 19, 2011 9:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To já byhc to takhle taky nejspíš nedělal, to bych si upravil podle sebe, ale jinak z hlediska nutričních hodnot by to jako večeře mohlo postačit ne?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shadoww


PříspěvekZaslal: so listopad 19, 2011 10:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Redshank napsal:
Taky jsem mu to říkal, je to typickej ektomorf..přitlačil bych určitě u snídaně, ne? jenže už takhle ty vločky žvejká prej půl hodiny takže větší množství by to asi nevyřešilo

No a co mu brání vrznout do nich mléko a kakao? Trocha proteinů navíc neuškodí a ten cukr ho nezabije. Já klidně nakombinuju ještě s nějakou chutnější cereálií nebo dám rovnou směs vloček s ořechama a je vystaráno...nějaký cukr z kakaa mě nijak netrápí když nejedu dietu...

Draper: ale jo, na poměry typicky kulturistického jídelníčku bych to možná i vynikající čínou nazval...byť sám preferuju jak jsem zmínil jinde úpravu ála špagetová omáčka..s těstovinou a sýrem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cekujnasweb


PříspěvekZaslal: so listopad 19, 2011 10:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co se týče těch vloček, tak já to dělam tak, že si je rozmixuju s mlíkem, proteinem a vypiju to. Zabere to podstatně mín času a člověk s tim nemusí bojovat
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Redshank


PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2011 12:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dík, kako prej zkusí zejtra, já mu radil třeba med a i to rozmixování, ale to prej ne-e
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mlevora


PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2011 1:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

chtel bych se zeptat na ty sojove kostky, da se to koupit v normalnich super/hypermarketech (billa,albert,tesco,globus atd.)? 45bilkovin na 100g je slusny... je to kvalitni zdroj bilkovin? diky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merrao


PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2011 1:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je. Koupíš je v Albertu, Kauflandu, víc nevím. Sója už je trochu dražší.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shadoww


PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2011 6:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Biologická hodnota prý 76 (vs 80 u hovězího masa a 100 u vaječných bílků). Není to tedy ideální, ale ani tak špatné a při nedostatku jiných možností... Dnes už je koupíš skoro všude.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Zhodnocení jídelníčku Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: