Zkontrolujete jídelníček?


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Zkontrolujete jídelníček?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Zkontrolujete jídelníček?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vladka.123


PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 6:42 am    Předmět: Zkontrolujete jídelníček? Odpovědět s citátem

Ahoj, nenašel by se tu někdo, kdo by mi zkontroloval jídelníček? Potřebovala bych trochu zhubnout, tak 3-5 kg (z tuku samozřejmě...)... posilování se věnuju spíše okrajově, hlavně dělám thai box a běhám. Nechala jsem si sestavit jídelníček od Supertrenéra (sestavil mi cca 140 g bílkovin, 150 g sacharidů, 30 g tuků), po prvním tréninku thaiboxu jsem pomalu kolabovala, strašná únava, neskutečnej hlad... s potravinama v jídelíčku nemám problém, ale je toho tak málo!! Trénink thaiboxu se na tomhle pidipříjmu nedá zvládnout. Tak jsem si řekla že maličko přidám, myslíte že budu hubnout i tak? (Můj příjem před dietou byl cca 3000 kcal :D) Takže teď bych to měla asi takto:

6,30h: 100 g vloček, 25 g protein, hrst jahod
10h: 150 g cottage, 20 g ořechů
13h: 3 celá vejce, 1 bílek, zelenina, 15 g protein
16h: milko řecký bez tuku, 20g protein, 100 g vloček
-po tréninku 25g protein
21h: 100g kuřecí maso, 65 g rýže, 10 g oliv. olej

Co si o tom myslíte? Mám 63 kg, míry 92-70-99. Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 7:19 am    Předmět: Re: Zkontrolujete jídelníček? Odpovědět s citátem

vladka.123 napsal:
Ahoj, nenašel by se tu někdo, kdo by mi zkontroloval jídelníček? Potřebovala bych trochu zhubnout, tak 3-5 kg (z tuku samozřejmě...)... posilování se věnuju spíše okrajově, hlavně dělám thai box a běhám. Nechala jsem si sestavit jídelníček od Supertrenéra (sestavil mi cca 140 g bílkovin, 150 g sacharidů, 30 g tuků) , po prvním tréninku thaiboxu jsem pomalu kolabovala, strašná únava, neskutečnej hlad... s potravinama v jídelíčku nemám problém, ale je toho tak málo!! Trénink thaiboxu se na tomhle pidipříjmu nedá zvládnout. Tak jsem si řekla že maličko přidám, myslíte že budu hubnout i tak? (Můj příjem před dietou byl cca 3000 kcal :D) Takže teď bych to měla asi takto:

6,30h: 100 g vloček, 25 g protein, hrst jahod
10h: 150 g cottage, 20 g ořechů
13h: 3 celá vejce, 1 bílek, zelenina, 15 g protein
16h: milko řecký bez tuku, 20g protein, 100 g vloček
-po tréninku 25g protein
21h: 100g kuřecí maso, 65 g rýže, 10 g oliv. olej

Co si o tom myslíte? Mám 63 kg, míry 92-70-99. Díky


Hm, tak po tomhle bych to přejmenoval spíš na SuperTUPEC Jasně, že si to můžeš trochu zvednout.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vladka.123


PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 7:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tohle už je vylepšený jídelníček!! původně to bylo 70 g vloček k snídani a před tréninkem taky 70 g vloček. a v 10 h to bylo původně jen 10 g ořechů. Myslíš, že to mám ještě zvednout? :- (
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlkisekk


PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 7:32 am    Předmět: Re: Zkontrolujete jídelníček? Odpovědět s citátem

3000 Kcl bych videl jako dost, na.tvou vahu.Normalni stav bych videl okoko 9.500 kj, v pripade , ze chces shodit tak 7.000kj.Pokud sis ten jidelnicek nechala sestavit a zaplatila si, tak bych svuj problem resil primo s nim.Verim, ze problem vyresite
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vladka.123


PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 7:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě řekl že můžu přidat 20 g bílkovin a zeleninu. Jenže zeleninu jím pořád... a mám opravdu hlad protože mám velkej energetickej výdej. Tak to asi zatím nechám tak, jak jsem sem ten jídelníček napsala, maličko jsem si tam zvedla ty sacharidy a vychází mi to (podle kalorických tabulek, takže z proteinů to počítá i ty neplnohodnotné) na cca 170 g bílkovin, 176 g sacharidů a 70 g tuků. Snad to půjde dolů i tak.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlkisekk


PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 7:46 am    Předmět: Re: Zkontrolujete jídelníček? Odpovědět s citátem

A jak vypadal ten puvodni jidelnicek?jinak tech bilkovin je prehnane moc, tuku je taky dost, ono figl je v tom, ze musis volit mene energeticke potraviny, brambory misto ryze atd.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karlwanhov


PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 7:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nj, co cekat od superkretena. mas 60kg a ktomu 70g protaku
ve sve podstate je to easy

3 velka jidla - snidane, obed, vecere po treninku
2 svaciny - nutricne zhruba polovicni
vyhodit protak, pridat tuky (dvojnasob), vse prokladat zeleninou, ovoce spis ne, snizit bilkoviny

snidane - pokud rano nemivas hlad, posun tam vajcka z obeda + nejake pecivo - usetris tim hodne sacharidu, ktere si muzes uzit u obeda, kdy uz mas hlad. tak to mam ja + po vajckach se citim daleko lip nez po vlockach
_________________
There is no reason to be alive if you can't do deadlift
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vladka.123


PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 7:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Takhle třeba jídelníček v den, kdy mám boxovat: (je víc variant)

6.30h (Bílkoviny 20g + Sacharidy 60g)
5x vaječný bílek, 50g rýže, hrst ovoce (jahody, maliny, borůvky)

1tbl multivitamin

10h: 100g maso (kuřecí, krůtí, ryba, hovězí zadní), 10g oliv.olej (extra panenský) nebo lněný olej, zelenina
1tbl B-komplex forte (vitamin B)


13.30h (Bílkoviny 30g + Tuky 10g)

250g nízkotučný tvaroh (možno dochutit malinko proteinem) + 50g avokádo


17h (Bílkoviny 30g + Sacharidy 40g)

20g Protein, 140g nízkotučný řecký jogurt Milko, 50g rýžové chlebíky

19h TRÉNINK (Bílkoviny 20g)
20min před tréninkem káva (bez mléka a cukru) nebo zelený čaj, vit.C 500mg
Do 30min. po tréninku 25g syrovátkový protein


22h (Bílkoviny 20g + Sacharidy 50g + Tuky 10g)

100g masa (kuřecí nebo krůtí) + 65g rýže (250g batáty, brambory), 10g oliv.olej (extra panenský)

Proto jsem si nechala sestavit jídelníček, abych nemusela řešit co jíst! Tak mi povězte, ten kde jsem si přidala (je v prvním příspěvku) je ok?? :- (
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlkisekk


PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 9:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bohuzel to je nesvar tehle super treneru, Fryglu atd. To je hladova dieta, jako pro zavodnika.pred soutezi, chvili to clovek vydrzi, neco zhubne, ale neni to udrzirelne. Nedavno jsem videl jidelnicek od toho mladeho kluka Frydla, nebo jak si rika. Jidelnicek za 8 kil, hodi to do nejakeho programu vyhodi mu to hodnoty, par variant jidel a je hotovo. Treba tam bylo 127 gr. Vajicka, holcina se me pta, ze ji to vychazi na 2 a pul vajicka, k tomu 43 gr. Jahod, a 25 gr. Vlocek, jak pry to ma jist ,ze vyhazuje denne pul vejce, a ze vlastne ani vlocky nemuze. Pokud chce clovek mit stravu, kterou je schopen dlouhodobe udrzet (jen tak muze byt uspesna)tak musi hlavne chutnat, jestli tam bude o 5 gr. Tuku min nebo vic, je uplne jedno. Prece nebudu tlacit ryzove chleby, kdyz me z nich natahuje, clovek se chvili zapre, ale nevydrzi to dlouho. Pokud mi nechutnaji vlocky, dam si zitny chleb, vzdyt je to taky kvalitni potravina.1)jidlo musi chutnat, je to fulezite z psychologickeho hlediska2)konzumovat co mozna nejmin zpracovane potraviny3)vybirat mene energeticke potraviny4)nastavit rozumny kaloricky prijem
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Royi


PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 9:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A to ve videích tvrdí, že suplementace není potřeba když je vyřešený jídelníček :D
Jinak se to s ním pokus vyřešit když už sis za to zaplatila ;)

edit: je ale docela smutný co SUPERtrenér vytvořil
_________________
"Train smart. Eat right. Sleep 10 hours day" - Jay Cutler
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jachym


PříspěvekZaslal: so duben 18, 2015 5:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak ono o "supertrenérech" už se tu párkrát psalo, to je kapitola sama pro sebe....

To jak kvalitní služby nabízí, o tom si lze udělat ale docela jasný obrázek z několika faktů:
1. jak objektivní bude jídelníček a doporučení stran doplňků od někoho, jehož primární zisk je provoz eshopu a spolupráce s konkrétními značkami

2. pokud má někdo kvalitní služby nepotřebuje veřejně na youtube kanálech apod. shazovat konkurenci

3. No a to nejdůležitější nakonec... jak kvalitní může být jídelníček od někoho, kdo vám ho sestaví na dálku na základě jednoho blbýho dotazníku. Ten dotazník jsem si schválně přečetl. Zaprvé jsem toho názoru, že pokud někdo takto sestaví jídelníček, můžu si ho rovnou sestavit sám, protože bude založený čistě na těch obecných doporučení, rovnou si můžu vytáhnout nějaký ukázkový jídelníček třeba tady na ROnnie. Neříkám, že jsou takové jídeláky špatné, ale nejsou na míru a to je to za co oni si nechávají velmi dobře zaplatit. A to ještě nemluvím o tom, že ty otázky navíc tam mají položené tak, že někdo, kdo neví tolik o co jde, začátečník, tam ještě vyplní bůhví co...

No a teď když vidím přímo ukázku toho co tady ti šašci sestavili, tak si řikám, že můj názor byl zcela opodstatněný. Už jednou tady Martin psal o nepřesnostech, který například uvádí stran obsahu laktózy v doplňcích a ten jídelák to je teda mazec... doporučit někomu na oběd při celkem velkém energetickém výdeji nízkotučný tvaroh.... ráno moře bílků, přitom se už dnes jasně ví, že vajca klidně celý, cpát do sebe zbytečně protein a pak jen 100g masa... podle mě je to výsměch. To už fakt vyjde mnohem líp najít si nějaké články tady na Ronnie, kde jsou i ukázkové jídelníčky s různou kalorickou hodnotou, vyzkoušet co mi sedí a podle toho jestl dlouhodobě přibírám/ubírám volit cestu dál. A když už si nechat dělat jídelníček na míru, tak od někoho objektivního, někoho kdo tomu rozumí a u někoho, kdo mě fyzicky vidí, stará se i o trenink a například i na základě inbody apod.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzanystr


PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2015 7:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co máte proti Supertrenérovi? Motivoval stovky lidí, sepsal jim jídelníčky a trénink a vy, ubožáci, kteří nepomůžou ani mámě do schodů s nákupem, se do něj budete navážet? Dělá to nejlíp jak umí. Cílem je ukázat cestu tomu, kdo si se stravou neví rady - podle mě úplně každej začátečník. V dnešní době je na netu tolik informací, že by se z toho jeden posral. Kdo chce jistotu, ať si nechá udělat jídelníček - možná není nejlepší, ale ukáže vám správnou cestu a vy se jí musíte držet a dál se ve znalostech rozvíjet. Stejně pak každej přijde na to, že něco bylo špatně a že by to udělal jinak, ale nejdůležitější je na úplném začátku najít vhodný směr - určitě někdo, kdo rozumí věci, kterou chcete dělat...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ILikeBike


PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2015 7:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dzanystr napsal:
Co máte proti Supertrenérovi? Motivoval stovky lidí, sepsal jim jídelníčky a trénink a vy, ubožáci, kteří nepomůžou ani mámě do schodů s nákupem, se do něj budete navážet? Dělá to nejlíp jak umí. Cílem je ukázat cestu tomu, kdo si se stravou neví rady - podle mě úplně každej začátečník. V dnešní době je na netu tolik informací, že by se z toho jeden posral. Kdo chce jistotu, ať si nechá udělat jídelníček - možná není nejlepší, ale ukáže vám správnou cestu a vy se jí musíte držet a dál se ve znalostech rozvíjet. Stejně pak každej přijde na to, že něco bylo špatně a že by to udělal jinak, ale nejdůležitější je na úplném začátku najít vhodný směr - určitě někdo, kdo rozumí věci, kterou chcete dělat...

Na netu je "moře informací" maximálně pro člověka, který nechápe psaný text a neumí filtrovat zdroje informací. Je tak těžký naučit se ZÁKLADY fungování lidského těla ze dvou-tří zdrojů a ZÁKLADY stravování pro sportovce také z omezeného počtu zdrojů? Pokud někdo není schopný věnovat tomuto alespoň jeden den, je ignorant a nezaslouží si žádné výsledky.
To, co tady sestavil slečně Supertrenér, je čistej výsměch z mnoha důvodů: 1) příjem tuků 30g? Tohle je zdravotně nebezpečný doporučení a už jen z tohohle důvodu by vůbec neměli pokračovat ve své činnosti. 2) To ti pseudo samozvaní trenéři cpou do každýho jídelníčku 75g a víc proteiňáku denně? Co to kurva je? Chápu, že asi mají smlouvy se společnostmi, tohle je ale sprostý. 3) Slečna určitě uvedla do dotazníku, že běhá a dělá thaibox. To zní nedělá nikoho, kdo by pro redukci tuku potřeboval jít pod (nebo na jeho hranici) bazální metabolismus s příjmem asi 1400kcal. Po tom, co jim slečna napsala, by určitě měli zvýšit příjem tuků a sacharidů. Což se nestalo a svědčí to o jejich absolutní neznalosti fungování lidskýho těla, když těch přidaných 20g bílkovin se stejně přemění na glukosu.
Závěrem, z tohohle jednoho případu se dá usoudit, že Supertrenér je kus hovna a nezaslouží si žádný jiný hodnocení, jestli se ke všem klientům chová stejně.
_________________
When your mind will change, your body will be changed.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jachym


PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2015 8:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dzanystr napsal:
Co máte proti Supertrenérovi? Motivoval stovky lidí, sepsal jim jídelníčky a trénink a vy, ubožáci, kteří nepomůžou ani mámě do schodů s nákupem, se do něj budete navážet? Dělá to nejlíp jak umí. Cílem je ukázat cestu tomu, kdo si se stravou neví rady - podle mě úplně každej začátečník. V dnešní době je na netu tolik informací, že by se z toho jeden posral. Kdo chce jistotu, ať si nechá udělat jídelníček - možná není nejlepší, ale ukáže vám správnou cestu a vy se jí musíte držet a dál se ve znalostech rozvíjet. Stejně pak každej přijde na to, že něco bylo špatně a že by to udělal jinak, ale nejdůležitější je na úplném začátku najít vhodný směr - určitě někdo, kdo rozumí věci, kterou chcete dělat...


Tohle bych tak viděl na profil jednoho z nich nebo někoho z jejich firmy....

Myslím že důvodů proč mi přijde že je naprosto nehorázný účtovat si od lidí prachy, a to ne malý, za to co předvádí, jsem uvedl jasně.

Já jsem navíc na rozdíl od tebe uvedl slušně a jasně plno věcí co mi vadí, to ty tady jen dokážeš urážet a v podstatě nic kloudnýho z tebe nevylezlo. Přečti si co jsem psal a příště radši mlč.

Ten jídelák tady té slečny je výsměch a rozhodně patří k tomu, co je třeba "vyfiltrovat". A ty kecy co o sobě vedou v každym svym videu, ty sebechvalné ódy, to už je jen taková třešnička na dortu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vladka.123


PříspěvekZaslal: po duben 20, 2015 7:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Uvedu to na pravou míru. Supertrenér mě viděl osobně, i jsem mu ukazovala svůj jídelníček. 5x týdně cvičím, dělám thaibox, běhám, posiluju. On to ví. Mám pocit že mě s jídelníčkem o 1500 kcal (můj bazál) chtěl asi zabít... zvedla jsem si to na 2000 kcal, 220 sacharidů a 45 tuků a je mi fajn. Doufám, že zhubnu ty 3-5 kg i tak... Jenže já jsem chtěla aby mi někdo sestavil efektní hubnoucí jídelníček pro SPORTOVCE, a teď tady ležím sama v tabulkách a sestavuju si to sama, jelikož na jídelníčku od něj jsem přežila dva dny a měla jsem hlad jako nikdy v životě. Pro rýpaly, s disciplínou problém nemám, nějaký přežíračky, bílý pečivo, čokolády se u mě vůbec nekonají...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Zkontrolujete jídelníček? Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: