Denníček "Dobre už bolo" Carabasa

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 382, 383, 384 ... 388, 389, 390  Další

odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Denníček "Dobre už bolo" Carabasa  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Denníček "Dobre už bolo" Carabasa
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Magumi

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2024 1:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty jsi šílenec, jestli je tohle začátek programu, jak bude teprve vypadat konec? :) Mmch, na videu je vidět, kolik svalů jsi nabral za poslední rok, je to velká změna.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas

PříspěvekZaslal: čt leden 25, 2024 8:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi napsal:
na videu je vidět, kolik svalů jsi nabral za poslední rok, je to velká změna.

40 minút som nastavoval svetlo, nastavoval filtre na telefóne a posúval legpress, aby som mal čo najlepší záber

Bench press:
1x10x20kg
1x10x60kg
1x6x80kg
4x12x100kg nó, nie tak celkom

Kliky na bradlách:
4x12xCarabas nó, nie tak celkom 2

Incline JČ tlaky:
4x12x22kg ale celkom áno!

Superset
Čelné drepy:

1x8x20kg
1x8x60kg
3x8x100kg belt on
+
Sťahovanie kladky jednoruč:

3x12

Triset:
3x8

Hodnotenie tréningu: https://www.instagram.com/p/C2fqUX-LT39/

Keď som v pondelok šiel drepy, poctivo som si z posledného maxka vypočítal 60 percent (čo na tom, že som si to počítal z lowbaru...). Takže je logické, že som rovnako postupoval aj pri benchi. Tak teda vzal som maxko 155kg. Vypočítal 60%.

A prihodil 7 kilo, lebo kto bude benčovať 93 kíl jak chromá princeznička!

No, možno ja budúci týždeň

100 kíl je veľa, sakra. Prvé dve série som zmákol, s pauzami, poctivo a všetko. Ale potom som bol nejaký moc nadšený, skrátil som nástupy na činku a puf. Po 8 opakovaniach to chcelo pauzu, bol som tak prepumpovaný, že tlakové svaly vypli. Trochu sklamanie, ale objemovo som to splnil, len holt nie vcelku. Aspoň mám cieľ - dať to celé vkuse.

Kliky na bradlách boli podobné. Ono po tom benchi sa niet čo diviť, cicky som mal roztrhané, tricáky napumpované, chcelo to silný morál pokračovať v tortúre. Napriek tomu som tie kliky zvládal o niečo lepšie a mal som myslím iba jednu malú pauzu. Čo už, nie som Turek, no.

Incline tlaky boli jediné zvládnuté vcelku a poctivo, aj keď teda na to, že to boli len 22kilové jednoručky, tak som sa extrémne vytrápil ku koncu Ale pumpa strááášnáááá. Fajnová zmena po silovke, to ma vždy baví, keď ukončím silový program a môžem sa šaliť. Dlho som sa neobzeral v zrkadle, lebo ma všetko bolelo a čakali ma ešte čelňáky, od ktorých som nemal veľké očakávania.

Čelné drepy s pondelkovou svalovkou na stehná žiadna radosť. Nohy zatuhnuté, boľavé, rozklepané. Silovo to nebol problém, ale čelňáky som nerobil dlho a hľadal som sa v technike. Plus z toho kulturistického držania som mal kŕč v bicáku (reálne to bol najnapumpovanejší sval po sérii, takže už viem, ako zlepšiť ruky), tak som prepol na zombie verziu. Tá už bola chvalabohu v pohode. Mám podozrenie na nejaké väčšie ramená, činka mi na deltoch sedela bezpečne ako nikdy. Ľahké to nebolo, ale reálne som čakal horšie.

Bomba tréning. Mrzí ma to zlyhanie na benchi, ale za to si môžem sám mojím extra nadšením a pridávaním tam, kde netreba. Viem, kde som chyboval. Ale šiel som z gymu dojebaný a spokojný, takže účel to splnilo! Do leta je zo mňa fitness model! Čiže mám cca pol roka na to, naučiť sa robiť s photoshopom...

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
vlk#

PříspěvekZaslal: čt leden 25, 2024 12:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

že nezačneš na 50 % (a high-bar nebudeš počítat z low-baru), jak by se ti to hezky rozběhlo, ale zjevně ti to neva, když pak dokážeš napsat "bomba trénink" :)
decarabas

PříspěvekZaslal: čt leden 25, 2024 3:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:
že nezačneš na 50 % (a high-bar nebudeš počítat z low-baru), jak by se ti to hezky rozběhlo, ale zjevně ti to neva, když pak dokážeš napsat "bomba trénink" :)

Ako som "medzi rečou" spomínal v ktoromsi príspevku: neplánujem nijak plánovane prihadzovať, žiadne percentá, žiadne lineárne prihadzovanie, ako zvyknem v silovke. Preto som neznižoval na 50% a začal som priamo na "pracovných váhach" okolo 60%. Pretože tie váhy sa nebudú meniť (a ak, tak na doplnkových cvikoch).

Čo to znamená - progresívne preťaženie nedosiahnem pridaním váhy, ale buď kratšími pauzami, stopkami, opakovaniami, alebo, v prípade benchu, že sa pokúsim celú sériu urobiť bez prestávky Čo zatiaľ teda nevyzerá veľmi nádejne.

Plán je teraz podržať stravu a kalórie a tým váhu, ale cca od apríla začnem znižovať kalórie, čím sa tie váhy stanú ťažšími a vlastne pôjde o akýsi obrátený progres - váha na činke ostane, ale moja BW pôjde dole

Toľko k teórii. Mojej vlastnej, ako vždy, nič z toho nemám ničím podložené. Robím to pre zábavu a ako experiment.

decarabas

PříspěvekZaslal: so leden 27, 2024 1:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Príťahy v predklone:
1x12x10kg
1x12x50kg
4x12x80kg

Zhyby:
4x6xCarabas

Príťahy JČ vleže:
4x12x22kg

Veslo - kladka:
3x20

Superset
Výpady dozadu s VČ:

1x10xBW
1x10x20kg
4x10x50kg každá noha
+
Tlaky JČ na rovnej:

1x8x22kg
3x8x30kg

Superset
Výpony VČ:

3x20x50kg
+
Peck deck:

3x12

Triset + brucho:
3x12

Hodnotenie tréningu: https://www.instagram.com/p/C2kw8qOrHDG/

Je to sranda mať ťažký chrbát a nezačínať deadliftami.
Na druhú stranu je fajn mať v týždni aj nejaký celkovo taký ako keby ľahší tréning Príťahy fajn, váha nie je veľká, ale objem je celkom divočina, tak som spokojný. Kríže neboleli a chrbty sa zapájali ako treba.
Zhyby nešli. Praskalo čosi v ramene, paralelný úchop je prapodivný, ale aspoň bezbolestný. Rozbehol som sa až vo štvrtej sérii. Dúfam, že si zvyknem, klasické zhyby ešte nedám kvôli tomu bicepsu a som odkázaný na tento divnozhyb. Na videu som mal celkom rýchle negatívky, keď som visel na hrazde, prišlo mi, že to trvá 3x toľko Budem na tom musieť zapracovať, nech tam len tak nehopsám.

Potom už len izolované pumpičky s jednoručkami a kladkami. Ale aj to treba Dnes jemná svalovka na chrbát, ale nedá sa porovnať s tými hrôzami, čo som mal na nohy a hrudník. Asi to flákam, alebo čo...

Hnus boli podľa očakávania výpady vzad. Ale je to výborný cvik. Mám ho oveľa radšej ako napríklad debilné bulhary.
Hrudník extra ľahko, mal som ešte údesnú svalovicu - ale časom sa tam bude prihadzovať určite, keď sa telo ľahšie vysporiada so stredou.

Veľmi dobrý tréning, chýbal tomu základný cvik, takže som mal dojem, že som dokopy nič poriadne neurobil, ale odchádzal som celkom upotený a ubitý A už teraz mám hrôzu z pondelkových drepov.
Nový program ma zatiaľ baví, odchádzam obvykle napumpovaný a ozrutný, takže spokojnosť. Ale fakt to nie je žiadna prechádzka ružovým sadom, to teda nie. Až pôjdu dole kalórie, budem musieť urobiť nejaké zmeny, ale to má ešte čas.

MilanT

PříspěvekZaslal: so leden 27, 2024 3:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pěkně ti jdou ty výpady. To bude prdel
decarabas

PříspěvekZaslal: út leden 30, 2024 8:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MilanT napsal:
Pěkně ti jdou ty výpady. To bude prdel

Celý ten môj tréning je celkom prdel

Highbar depy s pp:
1x12x20kg
1x12x70kg
1x1x120kg belt on
1x1x140kg
4x12x140kg

Leg press:
4x12x125kg

Predkopávanie:
4x20

Superset
Výpony s VČ:

3x10x140kg
+
Lýtka v legpresse:

3x10x125kg

Superset
OHP:

1x8x20kg
4x8x50kg
+
Príťahy v predklone:

1x8x50kg
3x8x70kg

Brucho:
3x15

Hodnotenie tréningu: https://www.instagram.com/p/C2sfE0arD4g/

Celý týždeň som si vravel "aaaah, už o toľko a toľko dní zasa legday!" a celkovo som bol vyklepaný z drepov Ono nie že by som to nevedel dať. Ale ten pcit na blití je celkom nepohodlný.
Až som bol milo prekvapený. Nie že by to bolo zrovna ľahké, ale moje telo sa asi celkom rýchlo adaptuje. Jasne, kyslíku spaľujem počas sérky toľko, že keby ma nechali drepovať pri požiari, tak moje stehná vcucnú toľko vzduchu z okolia, že to celé uhasím, jasné, že nohy v tretej a štvrtej sérii sa zmenili na zvláštny a vzájomne sa vylučujúci zhluk bolesti a necitlivosti, želé stavu a totálneho betónu. Ale rozhodne som netrpel tak, ako minulý týždeň.
Dokonca som si na konci každej série dal stopku, taký som bol frajer!
Čo mi tak hrozne zdvihlo sebavedomie, že som si zvýšil váhu na legpresse o celých 20 kilogramov slovenských, teda naložil som 125 a odpálil si tým stehná ešte viac.
Predkopávanie potom bola jedna veľká rozkoš, ale dalo sa to prežiť, lebo som nemal naložené všetky tehličky
Svalovka sa zatiaľ nekoná, čo ma celkom zaskočilo.

Lýtka som triafal výborne, čo obvykle poznám podľa toho, že sa mi chce veľmi kakať Veru tak, moje lýtka sú nejakým záhadným mechanizmom prepojené s mojím trávením. Hneď ako som lýtka dorobil, už mi nebolo treba

Militarko dobrá pumpa a na príťahy v predklone som tiež prihodil zo 60 na 70 a kľudne by tam bolo aj viac.

Vynikajúci tréning, začínam si pomaly zvykať. Ale nesmiem zaspať na vavrínoch, zajtra je tu moja nemesis - bench press. Mal by dôjsť Erik, tak asi miesto pauzovaných sérií budem mať vynútené opakovania

spekounP

PříspěvekZaslal: út leden 30, 2024 1:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

respekt za tech 12 opáček na dřepu
trochu mám představu, jak to chutná, snažím se jet jednou za čas nějaký desítky a je to peklo.

do 6.opáčky celkem ok, ale pak člověk bojuje o život
decarabas

PříspěvekZaslal: út leden 30, 2024 1:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

spekounP napsal:
respekt za tech 12 opáček na dřepu
trochu mám představu, jak to chutná, snažím se jet jednou za čas nějaký desítky a je to peklo.

do 6.opáčky celkem ok, ale pak člověk bojuje o život

To máš úplnú pravdu a absolútne najväčšia pecka na tom je, že je mi reálne jedno, či mám na činke 70 alebo 150 kilo, čokoľvek nad 6 opakovaní je rovnaký hnus

decarabas

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2024 7:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bench press:
1x12x20kg
1x6x60kg
1x1x100kg
4x12x100kg no, nie vcelku zasa

Kliky na bradlách:
4x12xCarabas

Incline tlaky JČ:
4x12x22kg

Superset
Čelné drepy:

1x8x20kg
1x8x60kg
3x8x100kg belt on
+
Kladka jednoruč:

3x12

Triset:
3x8

Hodnotenie tréningu: https://www.instagram.com/p/C2xkCdzrMej/

S tým benchom bude treba zmenu. Prvé dve série som urobil, vo zvyšných som zhasol na desiatom opakovaní. Čo teda je progres oproti minulému týždňu, kedy som načisto skapal po 8mom, ale stále slabota. Navyše to bolo na úkor techniky a posledné, čo potrebujem, je odfajčené rameno (zasa).
Vidím to tak, že prvé dve série nechám so stovkou, keď to nejak ide, a druhé dve zhodím na 90. Nemyslím si, že to nejak pomôže, pri tom, aký som dojebaný po prvých dvoch setoch asi rozdiel desiatich kíl ani nepocítim, ale skúsime.
Beztak je to masaker, ako rýchlo mi odídu tlakové partie. Tá svalová vytrvalosť na mojom hrudníku proste neexistuje
Kliky na bradlách samozrejme tiež kadejak pokúskované, ale tam mi to nevadí. Pumpa už bola fakt hnusná a boľavá, ale háadam, že o tom to je.
Incline tlaky ľahké, ale úúúúúúplne dostatočné, nech si tá váha vyzerá smiešne, ako chce!

Drepy bomba. Žiaden problém ani s držaním, ani s technikou, ani so silou. Telo sa strašne rýchlo chytilo, za čo som rád. Je mi ale podozrivé, že okrem ľahunkej únavy stehien nemám vôbec svalovku z pondelka. Nie že by som bral svalovku ako ukazateľ kvality tréningu, ale keď jeden týždeň neviem chodiť a druhý si môŽem tancovať kankán, je to kus divné.

Solferino

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2024 8:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No, ono 4x12 se stovkou není žádná sranda, není se co divit, že tě ke konci vypíná. Možná to chtělo začít o dost níž, třeba klidně i na 80kg, a postupně se po pěti kilech na tu stovku dostat. Cestou nahoru by sis už nějakou tu vytrvalost vybudoval a i s tou stovkou by to šlo líp. Od stovky přidávat už jen 2,5kg a s trochou štěstí by ses dostal na 110 i dál..
vlk#

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2024 11:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

taky bych řekl, že když shodíš deset kilo, tak ti to moc nepomůže, jakmile jednou ty svaly na těch dvou dvanáctkách uvaříš, tak už je pak jedno, kolik naložíš a po určitém počtu opáček vytuhnou. řekl bych, že to tak má většina, protože to nejsou svaly, které v běžném životě trénuješ na vytrvalost.

cesta je, jak píše Solferino, začít na váze, kde to bude rpe 8, tedy 2-4 op. rezerva, jakmile přijde série rpe 9, tak při tomhle počtu opakování už prakticky končíš a dát ještě jednu znamená dlouhou pauzu, velké odhodlání a riziko nějakého toho netechnického natažení. naštěstí máš jenom čtyři série, což se dá natrénovat celkem rychle.
Turakam

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2024 11:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Benefit tohto konceptu? Lebo masívna hypertrofia ťažko.
Palec077

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2024 11:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

U těch 10 a víc opáček je hlavní problém, že nebudují sílu, ale spíš svalovou vytrvalost. Klasická lineární periodizace může fungovat pro svalové přírustky, ale nejspíš nebude fungovat pro silové přírustky ani v dlouhodobém měřítku. Pokud bych chtěl zlepšit výkon na 10 opakování, šel bych na to přes nižší počty opakování, které prokazatelně na sílu mají vyšší vliv. V tvém případě by to znamenalo třeba dát 2x10 (67,5-72,5%) a potom 1x6 (75-80%) a 1x4 (80-85%). Není při tom třeba v rámci bloku navyšovat váhu na těch 10 opakování, ale můžeš jet 3-4 týdny konstantní váhu na 10 opakování a přidávat po 2,5kg jen na těch 6 a 4 opakování. V dalším bloku pak o 2,5kg navýšíš i váhu na 10 opakování. Celkový objem se sníží, ale potenciál pro růst síly bude vyšší a vždy můžeš přidat jednu desítku, když budeš cítit, že dneska by to šlo. V ideálním případě bych to ještě prohodil na 1x6>1x4>2x10, ale to už moc zavání liftem a v této fázi budeš určitě proti
decarabas

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2024 12:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja ale momentálne silu vôbec neriešim

Turek: ...že ma to baví

odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Denníček "Dobre už bolo" Carabasa Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 382, 383, 384 ... 388, 389, 390  Další
Rychle na stránku:

Přejdi na: