Denníček "Dobre už bolo" Carabasa

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 383, 384, 385 ... 388, 389, 390  Další

odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Denníček "Dobre už bolo" Carabasa  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Denníček "Dobre už bolo" Carabasa
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Peter Ustinov

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2024 12:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Turakam napsal:
Benefit tohto konceptu? Lebo masívna hypertrofia ťažko.

Třeba zkouší MiB podle Magumiho🤔
Palec077

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2024 1:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
Ja ale momentálne silu vôbec neriešim

Síla ti pomůže přidat kotoučky na 12 opakování
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2024 1:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:

Turek: ...že ma to baví

Podle mě jsou ty dvanáctky úplně v poho, 12 je pořád ještě poměrně blízko rozpětí, které potřebuješ na sílu. A pojivové tkáně si u těch lehčích vah odpočinou.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
decarabas

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2024 8:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi napsal:
decarabas napsal:

Turek: ...že ma to baví

Podle mě jsou ty dvanáctky úplně v poho, 12 je pořád ještě poměrně blízko rozpětí, které potřebuješ na sílu. A pojivové tkáně si u těch lehčích vah odpočinou.

Nehovoriac o tom, že mne funguje asi každý punk, čo si vymyslím, zrovna podľa toho, o aký cieľ sa snažím. Fungovalo by mi niečo vhodnejšie lepšie? Určite. Bavilo by ma to? Ne. A o tom to je.

Príťahy v predklone:
1x12x10kg
1x6x50kg
4x12x90kg belt on

Zhyby:
4x6xCarabas

Príťahy JČ vleže:
4x12x22kg

Superset
Veslo - kladka:
4x20
+
Reverse flyes s gymou:
4x10

Výpady vzad zo schodu:
1x10x20kg
3x10x60kg

Superset
Tlaky JČ na rovnej:

1x8x22kg
3x8x40kg
+
Výpony s VČ:

4x20x60kg

4set ramená, bicáky, tricáky a brucho:
3x12

Hodnotenie tréningu: Dnes bez videa. Nechcelo sa mi a v piatky nie je čo točiť. Deadlifty nie sú a zvyšok sú také obyčajné cviky, nudné, pumpovacie
Každopádne, na príťahy som prihodil nejakých 10 kilo oproti minulému týždňu a bolo to cítiť. Chrbát dostal svoje, bohužiaľ mi to trochu pocuchalo bicepsovú šľachu a tá ma potom obmedzovala celý čas až do konca tréningu.
Najviac som to cítil pri zhyboch, prvá séria bola paralelným úchopom, druhá už nadhmatom, tretia užším nadhmatom a posledná zas klasickým nadhmatom. Snažil som sa to kadejako obísť, ale nakoniec som proste zaťal zuby a šiel cez bolesť zapálenej šľachy. Mohlo by ma to už prejsť, je to fakt otravné.
To boli také silovejšie cviky, pokračoval som pumpami, hlavne kladka bola výživná Bojím sa, že urvem zasa lanko, inak by som tam prihodil váhu a robil iba 12 opáčiek, ale čo sa dá robiť Možno do toho skúsim zapojiť gumu, ak nezabudnem, to by mohlo trošku sťažiť pohyb.

Tie výpady vzad sú extrém, ale prihodil som desať kilo na činku aj tam. Zajtra bude desná svalovka na riť. Je to inak aj slušné kardio, odporúčam.

Hrudník super, cítil som malinko únavu zo stredy, ale prihodil som 10 kilo na každú ruku. Oťaželo, ale reálne som to mal pekne pod kontrolou. Musím to robiť takto ťažšie, keď v pondelok mám miesto hrudníka oerhead press.

No a potom už len obligátny 4set, bicepsu som veľmi nemohol naložiť, tak len decentne. Na zvyšku som si to však vynahradil

Fajn tréning, ľahký síce nie je, ale jak tam není žiadny deadlift a ťažké drepy, beriem to ako oddychovku. CNS si ani nevšimne, že som niečo robil, aj keď odchádzam natlakovaný, že si pripadám jak nafukovačka niekde na pláži.

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
decarabas

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2024 8:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Highbar drepy s pp:
1x12x20kg
1x6x70kg
1x3x120kg
4x12x140kg belt on, posledný stopka

Leg press:
4x12x140kg

Triset
Predkopávanie:

4x20
+
Výpony s VČ:

4x10x140kg
+
Lýtka v legpresse:

4x10x140kg

Superset
OHP:

1x8x20kg
4x8x50kg
+
Príťahy v predklone:

1x8x10kg
4x8x70kg

Brucho:

4x15

Hodnotenie tréningu: https://www.instagram.com/p/C2-hkzFr5Ak/

Zlepšujem sa, nie je o čom Už sa mi na konci skoro nechce grcať, takže super. Ale stále si posledné dve série musím kúskovať, lebo je to zaberák. Dobré je, že telo vie lepšie hospodáriť s kyslíkom a tak vyslovene nechcípam na kardio.
Bol som taký spokojný, že som navýšil leg press o 15 kilo. A to už bolo pekne cítiť Nejaká rezerva tam stále je, samozrejme, ale v tom objeme sa prejaví každé pridané kilko. Našťastie bol Erik, takže sa hodne kecalo a pauzy sa prirodzene natiahli. Keby som bol sám a držal kratšie pauzy, tak tam zdochnem
Na predkopoch som pridal tehličku a aj tak mi to bolo také ľahké, že som sa obzeral, koľko mám vlastne naložené.

Na chrbát som pridal sériu, OHP veľmi ľahké, tam o týždeň - dva prihodím, len sa musia adaptovať ramená na vyšší objem (mám tam podobný problém ako pri benchi, tlakové funkcie rýchlo vypnú).

Veľmi dobrý tréning, som absolútne spokojný s tým, čo som nastavil a vymyslel. Mám subjektívny pocit neustáleho napumpovania a veľkosti, aj Rišo, ktorý ide naňho upravený variant tohto tréningu mi písal to isté, že má dojem, že je vkuse obrovský. Ale on naozaj je

Inak po maxkách (to sú dva či tri týždne) som šiel z 3500+ kcal na 2800 - 3000kcal a čakal som, že celkom schudnem. Nooo, nič moc sa nedeje, snáď len okolo pása sa to ukľudnilo, ale stále ranná váha 98,9kg, čiže som zhodil len pár biednych gramov. Zato mám dojem, že nohy, ramená a chrbát sa začali hodne chytať, takže je možné, že telo žmýka z tých obmedzených živín, čo sa dá, aby ustálo workload a váha sa tým pádom drží.

decarabas

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2024 9:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bench press:
1x12x20kg
1x6x60kg
1x6x80kg
1x1x100kg
2x12x100kg
2x12x90kg
1x12x60kg

Superset
Kliky na bradlách:

4x12xCarabas
+
Príťahy kladky jednoruč:

4x12

Incline JČ tlaky:
4x12x25kg

Čelné drepy:
1x8x20kg
1x8x60kg
3x8x105kg belt on

Triset:
3x8

Hodnotenie tréningu: https://www.instagram.com/p/C3DqvvtrsS0/

Takže úprava vo váhach sa osvedčila. Dve série so stovkou, dve s 90kou a funguje to. Všetko splnené bez pauzy. A na záver ešte jedna "trestná" sérka so 60 kilami. Je to veľký objem? Je. Bude to mať benefit? Netuším. Baví ma to? Hell yes.
Potom sa už natiahli pauzy, lebo došiel Erik sa postrečovať a tak sa kliky na bradlách spomalili - našťastie, tým pádom som to vedel dať tiež vcelku a bez páuz. Pumpa bola divoká, takže keď som prihodil na incline tlaky, nebol som si istý, či robím dobre. Ale dal som aj to.
Hrudník za mnou a veľká spokojnosť, prepumpovaný šade, chlpy na hrudi zježené.

Odhodlane som prihodil aj na čelné drepy - držať to je fakt hnus. Oddrepovať je to pomerne easy aj so svalovkou z pondelka, ale to držanie je fakt chujovina. Dúfam, že si rýchlo zvyknem a bude to malinko pohodlnejšie. A keď nie, proste to bude len taká povinná tortúra na posilnenie nôh a charakteru.

A na triset som tiež prihodil, nech sa bicepsová šľacha poteší.

Zatiaľ teda dobré, som schopný tu a tam prihodiť na vedľajších cvikoch, aj keď hlavné nechávam na pokoji. Uvidíme, aký a či nejaký prínos to bude mať. Zatiaľ som proste len nejako neforemne veľký, lebo moja stavba je estetická, ako keby ma vymyslel Australopitekus.

Po tréningu som sa pokúsil urobiť si foto, aby som mal porovnávačku potom v diéte. Bol som znechutený vlastnou ohavnou mastnou tučnotou. Beriem, že svetlo je tam mizerné, bledý som jak Albín, čo vychádza len v noci, natretý opaľovacím krémom, a chlpatý jak Yettiho riť, ale fuj do boha Neviem sa dočkať diéty, prisámveru. Zároveň ma prekvapuje, ako dokážem naraz vyzerať tučno a zároveň chudo podľa toho, či mám ruky pri tele alebo od tela
Tuším by to chcelo skúsiť njeakú fotku v trochu lepšom svetle, lebo časť mňa neverí, že to môže byť až také strašné.

Solferino

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2024 9:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě jeden koment k tomuto stylu tréninku jet po silovce tento typ tréninku má podle mě význam už jen v tom, že si po těžkých vahách tělo odpočine a zahojí se všechny bolístky způsobené těžkými vahami. Přitom ale člověk pořád maká a pracuje na dalším zlepšení. I když pro mě by 12 opáček v sérii bylo asi moc, až to na mě přijde, budu začínat na 8-10, tam se dá snáze přihazovat váha. Cílem by mělo být při stejném objemu tréninku se dostat na co nejvyšší váhy. Protože když se z 12x100 člověk po pár týdnech dostane na 12x110, tak to prostě nemůže nemít vliv na svaly a sílu a když pak mimo plán zkusíš v tréninku přihodit třeba na 130, tak zjistíš, že místo těžkých 130x5 dáš najednou relativně snadných 130x7. A teprve v tu chvíli člověk docení smysl a přínos této fáze tréninku ale samozřejmě chce to čas, ideálně aspoň těch 6 týdnů na tom systematicky pracovat a držet se plánu.
decarabas

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2024 9:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Solferino napsal:
jet po silovce tento typ tréninku má podle mě význam už jen v tom, že si po těžkých vahách tělo odpočine a zahojí se všechny bolístky způsobené těžkými vahami

Toto je presne hlavný účel, zvyšok je len príjemný benefit
Tá regenerácia už nie je ako keď som mal 28-30 rokov, že som doslova celý rok mohol chodiť silovku vkuse. Teraz to dám raz do roka a zvyšok času sa len flákam a dávam dokopy

decarabas

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2024 9:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Príťahy v predklone podhmat:
1x12x10kg
1x12x50kg
4x12x90kg belt on

Sťahovanie kladky zhora:
4x20

Príťahy JČ vleže:
4x6x42kg

Veslo - kladka:
4x20

Výpady vzad zo schodu:
1x10x20kg
3x10x60kg

Superset
Výpony s VČ:

3x20x60kg
+
Tlaky JČ na rovnej:

1x8x42kg
2x8x45kg

4set:
3x12

Hodnotenie tréningu: https://www.instagram.com/p/C3Ix8fvrXfF/

Bomba tréning. Príťahy som dal podhmatom, lebo tam menej (paradoxne) trpí bicák. Keď som sa trochu viac vzpriamil a nehral sa na nejakú pompéznu techniku, nádherne som cítil celý vrch chrbta, aj plachty. V podstate už po prvom cviku som mal pocvičené, aspoň pocitovo Ale tak šlo sa ďalej.
Zhyby bez šance. Spravil som jednu sérku, ale na ďalšie už bicák nefungoval. Sralo ma to, ale vynašiel som sa a dal si príťahy kladky zhora. Váha bohužiaľ malá a musel som to dohnať objemom - robiť 20 opakovaní sťahovania kladky je riadne mučenie, plachty horeli a koniec série v nedohľadne
Tým pádom mi chýbal po príťahoch nejaký silový cvik (keď teda zhyby padli) a tak som prihodil na jednoručkách. Tam už bolo vidieť únavu, ale ešte som to dobojoval a dorazil sa na kladke.
Výpady zasa hnus To je príšerný cvik. Ale funguje, lebo Soraya sa mi smeje, že mám tlstú riť
A ešte tlaky s jednoručkami - prihodil som zasa váhu, ab som bol fešák silný.

Výborný tréning, obišiel som aj problémy s bicákom, pumpa mega, dokonca sa mi podarilo urobiť fotky, kde nie som až tak úplne hrozne tlsté prasa a povedal by som, že nový tréning celkom funguje:

caukymnauky

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2024 10:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobra forma na fotkach a tipuju, ze nazivo to pusobi kurevsky masivne.
MilanT

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2024 11:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

caukymnauky napsal:
Dobra forma na fotkach a tipuju, ze nazivo to pusobi kurevsky masivne.

Já bych carabase ani na živo vidět nechtěl, protože bych se začal ptát proč vlastně cvičím
decarabas

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2024 12:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je náhoda, ja sa vidím denne a tiež sa často pýtam, načo vlastne cvičím
Neviem,no, mám teraz necelých sto kilo na 183cm výšky. To zas nie je žiadna divočina.

Dante Flyshit

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2024 1:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

100kg pri 183cm určite nie je málo. To si ako normálny človek olepený 20kilami svalov bez tuku navyše
decarabas

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2024 9:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dante Flyshit napsal:
bez tuku navyše

Chcel by som...

High bar drepy s pp:
1x12x20kg
1x6x70kg
1x3x120kg belt on
1x1x140kg
3x12x140kg posledné stopka
1x17x140kg

Leg press:
4x12x140kg

Predkopávanie jednonož:
4x12

Superset
Výpony s VČ:

4x10x140kg
+
Lýtka v legpresse:

4x10x140kg

Superset
OHP:

1x8x20kg
4x8x55kg
+
Doťahy od kolien:

4x8x120kg

Brucho:
4x12

Hodnotenie tréningu: https://www.instagram.com/p/C3QoGZzLlWY/

Trochu horšie som jedol počas dňa, predtréningovku nemám, na energeťák som nemal chuť a jonťák som nestihol kúpiť, takže som šiel raw a dúfal, že sa telo adaptuje Samozrejme zas chcalo, takže kolená tuhé, hlava bolela a fakt sa mi chcelo skôr ísť do sauny, než na drepy.
Ale zo sauny stehná nerastú...
Teda, mne ani z drepov, ale chápeš, no.

Drepy sa nakoniec rozhýbali, šlo to, mobilita celkom fajn, sila celkom fajn, kyslík na začiatku bol a potom už nie, ale asi som si zvykol.
Až prišla posledná séria. Erik šiel za mňa, aj keď som hovoril, že netreba, ale asi lepšie tak Povedal som, že chcem ísť na 15 opakovaní. Nakoniec ma vyhecoval na 17. Skúšal ešte, či tam nebude pár ďalších opáčiek, ale absencia kyslíka v mojom tele ma veľmi rýchlo stopla - napriek tomu som ešte zamachroval a dal si na koniec minimálnu stopku.

Nohy komplet na šalát, ale leg press sa nepýta na stav nôh. Čo je škoda, lebo z objektívnych príčin som bol fakt hotový Tak som váhu nechal tam, kde bola minulý týždeň a reku odtlakujem si svoje a hotovo. No len prd makový, gravitácia mi išla po krku jak už dlho nie. Pokúsiť sa o stopku alebo pomalú hlbokú negatívku bol prakticky rozsudok smrti
Na pumpovačku na predkope som nemal morál, tak som dal každú nohu zvlášť a šiel len po 12 opakovaní. Chodil som jak keby som práve porodil sloníča, ale najhoršie bolo za mnou a mohol som sa venovať aj iným častiam tela, ako tie dva chlpaté pahýle, čo vydávam za noy.

Na military som pridal 5 kilo, lebo som mocný to bola smiešna váha predtým. Zrazu ako som si zamakal

Pretože sa zúfalo snažím dať dokopy ten pokurvený biceps, na chrbát som zvolil cvik, pri ktorom neohýbam lakeť - doťahy. Nebol by to môj go-to cvik normálne, ale holt podmienky sú aké sú. Aspoň som trochu zasiahol vrch chrbta.

Epický tréning, nohy som si rozmrdal komplet, pridal som na ramená, obišiel som boľavý bicák, čo viac si priať? Aha, už viem, chcel by som chodiť bez pocitu, že mi po stehnách prebehlo stádo mamutov

MilanT

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2024 9:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen 17 opakování... Vždyť proč ne, to přece dělají normální lidi kteří se mají rádi

odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Denníček "Dobre už bolo" Carabasa Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 383, 384, 385 ... 388, 389, 390  Další
Rychle na stránku:

Přejdi na: