Denníček "Dobre už bolo" Carabasa

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 384, 385, 386 ... 388, 389, 390  Další

odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Denníček "Dobre už bolo" Carabasa  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Denníček "Dobre už bolo" Carabasa
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
spekounP

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2024 9:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tvl po těch třech sériích o 12 opakováních dát na závěr 17kousků, to je hell.

já umírám u sedmýho opáčka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2024 8:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

spekounP napsal:

já umírám u sedmýho opáčka

Ale to ja predsa tiež

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
decarabas

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2024 9:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bench press:
1x12x20kg
1x6x60kg
1x6x80kg
2x12x100kg
2x12x90kg
1x12x60kg

Superset
Kliky na bradlácha:

4x6xCarabas + 10kg + 4x6xCarabas
+
Sťahovanie kladky rovnými rukami:

4x12

Superset
Incline tlaky VČ:

4x12x50kg
+
Peck deck:

4x12

Čelné drepy:
1x8x20kg
1x8x60kg
3x8x105kg belt on

Triset:
3x8

Hodnotenie tréningu: https://www.instagram.com/p/C3VuKzyLlZJ/

V noci na stredu som mizerne a krátko spal - mali sme firemnú akciu a popadali tam nejaké alkojednotky Okrem toho ale aj nejaké jedlo (boli sme v takom nejakom fancy podniku, kde všetko bolo vyrobené z rohov jednorožcov, mesačného svitu a elfích krídel, takže keď sme tam skončili s degustáciou kadejakých "alá" a "de la", skočili sme ešte do neďalekej hospody na veľký fajnový tatarák), tak som dúfal, že telo sa s tým vyrovná.
Telu možno nepomohlo kardio vo forme 45 minútovej chôdze vo vetre a daždi cez pol Košíc, lebo autobusy už nechodili a mne sa nechcelo volať taxíka. Aspoň som si fajn pokecal s nejakým českým opitým párikom, ktorý riešil veľkú vzťahovú krízu, lebo borec mal neposedný pipík a čaja mu na to prišla
Bola to strašná dráma, ale teraz sú z nás kamaráti na život a na smrť!

Tak teda táto veselá noc sa prejavila tým, že som načisto nevládal. Ako som sa minule tešil, že tie zhodené 90ky som pekne docvičil, tentoraz som fakt necítil, že som ubral desať kilo. Dobojoval som to, lebo hrdosť, ale ah, technika neexistovala
Aby som si to vynahradil, rozhodol som sa kliky na bradlách pozmeniť tak, že prvých 6 opakovaní si dám s vestou a zvyšných 6 bez.
Dobrý nápad veru, dokonca prvú šestku som vždy dal. Len tie zhodené reps neexistovali a musel som to kúskovať kadejako. Kozy umreli už dávno predtým, ale bolo treba pokračovať.
Incline tlaky som dal s veľkou, cítil som, že to bude bezpečnejšie pre moju tvár, keby náhodou, okrem toho sa mi nechcelo prehadzovať jednoručky.
Do toho som dal chrbát len formou sťahovania kladky s rovnými rukami, aby som uľahčil bicepsu.
Mimochodom - biceps. Identifikoval som si nejakú opuchlinu a tvrdú bulku v mieste, kde sa upína predlaktie k bicepsu. Netuším, čo to je, či nejaký zápal alebo niečo horšie, masážna pištoľ to rozbombardovala, ale celé to miesto samozrejme ostalo citlivé a boľavé. Ale bicák sa zlepšil o nejakých 80%. Budem to pár dní teraz sledovať a mazať.

A najhoršie ma stále čakalo. Čelné drepy.
Nakoniec sa ukázalo, že to nebolo až také zlé. Telo si konečne zvyklo na držanie a vrch chrbta zosilnel natoľko, že sa udržím vzpriamený, takže spokojne. Akože drina stále, ale zvládnuteľná.

A triset, kde biceps bol len rehabilitačný, zato zvyšok som rozbombardoval jak Drážďany. Tricepsy parádne napumpované, na ramenách pruhy aj napriek mojej tučnote.
Tučnota dnes ráno ukazuje 99,3kg, čo je totálna haluz, keď si idem denne na 2800kcal, ale úplne v pohode to môže byť ešte pozostatok tej firemnej párty.

decarabas

PříspěvekZaslal: pá únor 16, 2024 9:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Príťahy VČ podhmatom:
1x12x10kg
1x12x50kg
4x12x90kg belt on

Príťahy JČ vleže:
4x6x42kg

Sťahovanie kladky zhora:
5x12

Supserset
Veslo - kladka:

4x20
+
Tlaky JČ:

1x10x22kg
3x10x42kg

Výpady vzad zo schodu:
1x10x20kg
1x10x60kg a šmitec

Zakopávanie v stoji:

4x10

4set:
3x12

Hodnotenie tréningu: https://www.instagram.com/p/C3a5qhNr3Wt/

Tréning začal fajn, začal som tradične cheatovanými príťahmi. Zistil som, že takto to cítim oveľa lepšie, než keď sa všemožne snažím o ukážkovú preciťovaciu techniku. Je to čiste subjektívny pocit, uvidíme, či sa to nejak prejaví.
Myslím, že keď momentálne nemám v programe deadlift, neuškodí niečo podobné

Plynulo som pokračoval na príťahy jednoručiek, potom som samozrejme preskočil zhyby a dal si radšej kladku (chcem nechať ten biceps oddýchnuť a zhyby ho fakt strašne likvidujú, zatiaľčo kladka je úplne v pohode). Tu som si dal 5 sérií, lebo som v tom malom fitku nijak raz nevedel nájsť uhol kamery, pri ktorom by som nevyzeral ako retard alebo aby bolo vidieť aj niečo viac ako moja spotená pazucha. Nakoniec sa na to Erik nevydržal pozerať a natočil mi to Pumpa fajn, ale chcelo by to aspoň o 5-10 kilo viac záťaže,
Potom veslo v supersete s tlakmi. Tlaky som robil cez svalovku zo stredy - radšej som nedával 45 kilo ako naposledy, ale len 42. Zato som miesto 8 opakovaní robil 10. Pekná pumpička, jednoručky ma teraz bavia. Hádam by to chcelo o sériu viac, nech si viac zamakám.

A potom prišla skaza. Výpady išli bezva až po druhú pracovnú sériu. Pri prvom opakovaní som už cítil nejaké napätie v ľavom hamstringu, ale nedbal som. Počas druhého už som cítil, že sval to vzdal a hoci som si najprv myslel, že je to len kŕč, veľmi rýchlo som zistil, že som si natiahol hamstring. Našťastie váha nie je veľká a bol som schopný aj s dodrbanou nohou hodiť to do stojana.
Už som to tu raz písal, na hamstringy som nejak citlivý, bežne dostanem kŕč, keď ho len tak napnem počas dňa a natiahol som si ho už neraz, kľudne aj počas bežného strečingu
A tým pádom bolo dovýpadované. Každopádne schytala to vnútorná strana tesne pod riťou, tak som si dal zakopávania - tie chytajú naopak vonkajšiu hlavu a nižšie nad kolenom. Takže som odcvičil aspoň to a nakoniec nie zlá pumpička.
Nemalo by to byť nejaké vážne, ale dúfam, že pondelkové drepy tým neutrpia. Ale výpady asi na nejaký čas vynechám, pre istotu.

Inak záhada preveliká. 6teho februára som navážil 98,9kg. Odvtedy prešlo desať dní, kedy som na znížených 2800-3000kcal (ak nerátame onen firemný večer) a dnes mám 99,8kg. To je veľmi zaujímavá diéta, pri ktorej naberám Ale zatiaľ to ide do dobrých partií ako sú ramená a nohy, tak sa moc nesťažujem.

Magumi

PříspěvekZaslal: so únor 17, 2024 12:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ten harmstring mě mrzí. : ( Asi by to chtělo nějakou cílenou rehabilitaci, aby se ti to nevracelo. A určitě by bylo fajn, abys ten sval opatrně procvičoval, bude se hojit líp - samozřejmě tak, aby to nebolelo a jen lehce.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
decarabas

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2024 8:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Highbar drepy s pp:
1x12x20kg
1x6x70kg
1x1x120kg belt on
2x1x150kg
1x5x150kg a šmitec

Predkopávanie zhadzované:
4x 20+10+10+20

Predkopávanie jednonož:
4x6

Superset
Výpony na lýtka s VČ:

4x10x150kg
+
Výpony s BW:

4x20

Superset
OHP:

1x8x20kg
4x8x55kg
+
Príťahy v predklone podhmatom:

1x8x50kg
4x8x80kg

Brucho:
8x12

Hodnotenie tréningu: https://www.instagram.com/p/C3igOQiLmMl/

Tak nič. Zázrak sa nekonal. Hamstring sa od piatka celkom zlepšil, dokonca v sobotu som bol na menšej turistike, kde sa zahrial a celkom fungoval. Bohužiaľ už pri rozcvičke som cítil, že to nebude dobré.
Napriek tomu som sa pokúsil o nejaké drepy, lebo som dúfal, že sa to rozhýbe. Veľké oči. Pri každom jednom opakovaní som cítil nepríjemné šponovanie. Kto ma pozná, vie, že sa viem hecnúť a ísť cez bolesť, ale toto nebola len bolesť, to bol len krôčik od serióznejšieho prúseru. Tak som to radšej zabalil a proste to budem musieť nechať zahojiť poriadne, než sa budem pokúšať o nejaké ďalšie zábavy.
Čo už, týždeň - dva bez drepov mi neuškodia, ale je to škoda, tie drepy som mal rozjeté fakt dobre a zlepšoval som sa.

Tak som teda vyhodnotil, že pri predkopávaní ma hamstring limitovať nebude a rozmrdal som si nohy tam. Dal som si zhadzovanú pyramídu, celkom peklíčko. Potom ešte predkopy jednonož, nech poctivo pobijem obidve nohy.

A potom už som pokračoval normálne v pláne, aj keď s takým tým horkým pocitom, že som to desne odflákol. Ale na tlaky budem prihadzovať, číslo 55 sa mi nepáči a je to aj ľahké.

Nepredpokladám, že na stredu by som bol ready a tak asi odložím aj čelné drepy. Možno sa pokúsim o legpress, ale obávam sa, že tam ide ten hamstring tiež do streču. Uvidíme, nevzdávam to.

spekounP

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2024 11:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

máš smůlu, člověka naštve, když cítí vzestupnou výkonnostní tendenci a pak se něco posere a je zase zpátky na začátku.

Já jsem si v neděli u dřepů natáhnul svaly na pravé půlce zadku, zítra uvidím, jak moc je to špatný.
decarabas

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2024 11:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

spekounP napsal:
máš smůlu, člověka naštve, když cítí vzestupnou výkonnostní tendenci a pak se něco posere a je zase zpátky na začátku.

Já jsem si v neděli u dřepů natáhnul svaly na pravé půlce zadku, zítra uvidím, jak moc je to špatný.

Holt patrí to k športu, nie len tomu nášmu Nasere to, ale človek si nepomôže a proste to musí prečkať. Buďme radi, že to (zatiaľ) nie sú nejaké likvidačné zranenia.

Magumi

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2024 11:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobře, že jsi to odpískal. Tady máš k tomu aktuální tématické video:

vlk#

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2024 11:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

smůla, jak píšeš, měl jsi ty dřepy dobře rozjeté, akorát mi připadá, že hamstring je dost velký sval a že jsi trochu optimista, a že to bude tak měsíc, ale budu držet palec, ať se to zhojí v plném rozsahu
Carmelita

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2024 12:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím na Tebe, ať jsi brzy zase fit.

https://forum.ronnie.cz/carmelita-of-course-i-lift-like-a-girl-t39323.html
decarabas

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2024 1:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ďakujem za milé slová (a video - teraz som si ho pozrel, so všetkým sa dá súhlasiť).

Nejak si z tohto konkrétneho zranenia moc nerobím. Jasne, zamrzí to, ale nebol som v silovke ani v nejakom extra programe, takže mi nerobí problém dať si na chvíľku pauzu a nechať to zahojiť.
Nie je to ani chronická bolesť kolien, čo som riešil, alebo ten otravný biceps, čo sa mi vracia. Toto zranenie poznám, mával som ho pri výpadoch - len nie v takom rozsahu. Keď tak z výpadov prejdem na hyperextenzie alebo rumuny, pri tých som nemal nikdy problém, zato kadejaké výpady boli vždy časovaná bomba.

Tento týždeň teda bez drepov, dám nejaké ľahké zakopávanie na prekrvenie, tam to naozaj vôbec necítim, chôdza to tiež pekne zahrieva.

A uvidíme, čo ďalej.

DAVID.LOPAN

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2024 1:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zranění jsou vždy naprd a jak stárneme a snažíme se makat, tak se to prostě kupí. Nicméně ted prostě jen budeš pumpovat víc kozy. Třeba tě něco lehčího za 14 dní už pustí. Good luck!
decarabas

PříspěvekZaslal: čt únor 22, 2024 9:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

DAVID.LOPAN napsal:
Nicméně ted prostě jen budeš pumpovat víc kozy

No jo, rameno som si už dlho neodfajčil

Bench press:
1x12x20kg
1x6x60kg
1x3x80kg
1x1x100kg
2x12x100kg
2x12x90kg
1x12x60kg

Superset
Kliky na bradlách:

1x7xCarabas + 10kg + 1x5xCarabas
2x8xCarabas + 10kg + 2x4xCarabas
1x7xCarabas + 10kg + 1x5xCarabas
+
Príťahy kladky jednoruč:

4x12

Superset
Incline VČ tlaky:

1x11x60kg
1x8x60kg
1x7x60kg
1x6x60kg
+
Peck deck:

4x10

Box squats:
1x10x20kg
1x10x60kg
1x10x100kg belt on
3x15x150kg

Triset:
4x8

Hodnotenie tréningu: https://www.instagram.com/p/C3nvinUr9wi/

Oveľa lepší tlakový tréning ako minulý týždeň. Benche šlapali pekne, žiadne trable s technikou ako naposledy. Holt lepší spánok a nula alkoholu urobí veľa. V druhej sérii s 90kou som chcel do toho dať všetko, že proste to vypálim na 15 opakovaní a ono hovno, po 12tom panel Tak som zhodil na 60 s rovnakým odhodlaním a puf. Po 12tom panel Tak neviem, či mentálny blok alebo náhoda alebo telo už sa naprogramovalo na 12ky. Možno, keby som zas necvičil sám a niekto by mi pod to strčil ruky, ešte by som nejakú vytrasenú dal, ale nebola žiaľ taká možnosť. Po benchi každopádne spokojný.
A mohol som zas prihodiť na klikoch. All in s vestou a potom dokončiť do 12tich bez vesty. Takisto spokojnosť, aj keď som miestami fakt už mlel z posledného. Ale bavilo ma to. Šlo to tiež lepšie ako naposledy, ale asi som si nastavil užšie bradlá, čo mi vyhovuje viac a preto mi to tak odsýpalo. Ale je to jedno, odmakal som, pumpa na hridníku úplne nereálna a šlo sa na tlaky hore hlavou.
Tam som pridal 10 kíl od minula a do supwersetu pridal peck deck.
Aaaaa že sa to hneď ukázalo Ani jedna 12ka, ale ani som sa už nesnažil. Proste som do toho dával všetko v rýchlom tempe a zhorel mi hrudník. Navyše som si peck deck sťažil - podložil som si pod chrbát nejaké podložky, takže som si zvýšil streč a rozsah pohybu. Hrudník na šalát.

Nohy som odšmrdlal box squatom. Nie je to úplne drep, ale hamstring ma nijak zvlášť nelimitoval (cítil som ho len pri dosade, bolí na dotyk ako je potlčený) a bol som rád, že môžem robiť aspoň niečo.

A triset som dal 4 série miesto 3, lebo som cítil takú potrebu

Takže dobitý, zranený, na osekaných kalóriách (ale nie veľmi) a stále som schopný niekde niečo pridať. Veľká spokojnosť aj napriek tej pokurvenej nohe.

Magumi

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2024 1:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Parádní trénink. :) A je super, že jsi našel cvik, ve kterém zvládneš ty nohy udržet v kondici a zároveň si neublížit.

odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Denníček "Dobre už bolo" Carabasa Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 384, 385, 386 ... 388, 389, 390  Další
Rychle na stránku:

Přejdi na: