Dlouhodobě nevidím zlepšení



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Dlouhodobě nevidím zlepšení  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Dlouhodobě nevidím zlepšení
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
UnnammedCZ


PříspěvekZaslal: pá březen 18, 2016 9:20 pm    Předmět: Dlouhodobě nevidím zlepšení Odpovědět s citátem

Zdravím, je mi 17 let, měřím 185 cm, vážím 78kg a se cvičením jsem začal v září roku 2014 a v tu dobu jsem cvičil 6 měsíců a můj trénink zahrnoval pouze 300 kliků od pondělí do pátku a celkově se mi zlepšila horní část těla bench se rapidně zlepšil (na začátku jsem nedal 40kg na benchi ani 1x a po půl roce tam padlo 25x 40kg). Poté jsem měl půlroční pauzu a se cvičením jsem opět začal v září roku 2015, kdy už jsem nad cvičením uvažoval trochu víc a trénink už nebyl poskládaný jen z kliků, ale přidal jsem tam shyby, dřepy, výpady, sed lehy a zvedání nohou ve visu na hrazdě. Celkově jsem změnil stravu k lepšímu kdy jsem si začal něják hlídat bílkoviny, cukry, vitamíny apod...

Můj trénink od Září 2015 do Ledna 2016

Pondělí, středa, pátek: 200 kliků (různé variace úchopů a dráhy cviku) většinou po 10-15 opakování úchopy jsem střídal vždy po 50ti klicích.
Bicepsový zdvih: 20x 15kg ... většinou 5 sérii
10x 20kg ... většinou 3-4 série

Úterý, čtvrtek: Dřepy: Celkový počet za trénink 200-250 bez závaží... série po 10, 20, 30
Shyby (podhmatem): 5 sérií po 2 opakování
4 série po 3 opakování
3 série po 5 opakování
1 série: Maximu shybů


Zlepšené výkony: Bench press z 60kg na 80kg
Dřep z 50kg na 75kg
Mrtvý tah z 80kg na 110Kg
Kliky z max 10 poctivých na 40
Shyby z 2 podmatem na 11 podhmatem


Do této doby jsem cvičil 5x týdně Pondělí-Pátek a ani jednou jsem neměl ani týdenní pauzu a už v tuto dobu a už kolem vánoc se mi začalo zdát, že výkony se něják nezlepšujou a tak jsem se v lednu rozhodl, že zavedu trénink PO/ST/PÁ.

Trénink od Ledna 2016 do teď:

Pondělí: 250 Kliků, kde se snažím každý trénink měnit dráhu, čas a úchop (zkouším výbušné kliky, rychlé vojenské)
Shyby: 5 Sérií po 5ti opakováních

Středa: 250 Dřepů bez zaváží
Výpady: 5 sérií 10x
Sed lehy: 5 sérií 30x
Zdvih nohou v leže 3 série 10x

Pátek: Shyby: 5 Sérií: 3x (Podhmatem)
4 série: 4x (Podhmatem)
3 série: 6x (Podhmatem)

5 sérií: 2x (Nadhmatem)
3 série: 4x (Nadhmatem)
1 série: Maximum shybů

Bicepsový Zdvih: 20x 15kg... 4 série
10x 20kg... 5 sérií


Posilovnu aktivně nenavštěvuji a bench, dřep a mrtvý tah zkouším ve školní posilovně jen 1x týdně.

Hlavní otázka tedy zní, kde dělám chybu, že za první 4 měsíce to šlo tak dobře a výkony se zvedaly a od Ledna do teď nejdou výkony ani o kilo nahoru... vždycky mě trénink dost vysílí, ale když si pak na konci týdne zkusím bench, dřep a tah tak nevidím posun ani o kilogram a posun není ani u kliků a shybů... co byste mi doporučili ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blackoff


PříspěvekZaslal: pá březen 18, 2016 9:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když člověk dlouho nic nedělá, tak pak na něj bude mít účinek téměř jakýkoliv druh pohybu, ale když už chvíli cvičíš, tak zjistíš (doufám), že už nestačí tam nasázet pár kliků a očekávat náhlé zlepšení na benč
_________________
180/80
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: pá březen 18, 2016 9:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zřejmě jsi už dosáhl hranice, kam se můžeš zlepšovat pomocí tohoto tréninku. U začátečníků je ze začátku většinou velký pokrok na začátku, který se ale časem zpomalí, a pro další pokrok už je třeba mnohem více práce i jídla.. Trénuj tak, jak budeš bojovat, to znamená že pokud chceš zlepšit benč a mrtvý tah, musíš cvičit benč a mrtvý tah. Budeš muset začít chodit do fitka a zvedat činky, je zkrátka vidět že trénink jen s vlastní vahou už tě nikam neposune..
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
UnnammedCZ


PříspěvekZaslal: pá březen 18, 2016 10:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když jsem se tak nad tím zamyslel tak u těch benchů je to celkem logické, ale přes 2 měsíce žádný posun u shybů ani o 1 a kliky pořád stejné i když jsem kliků udělal za dobu co cvičím přes 50 000 a pořád jsem schopný poctivých na stálkách max 40 a teď ty 2 měsíce se mi to furt pohybuje kolem těch 40.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: so březen 19, 2016 12:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Musíš začít cvičit těžší varianty kliků, tzn. propracovávat se ke kliku na jedný ruce.
U shybů se to navyšuje stylem, udělám za trénink 50 opakování, příští 53, další 55 atd...

Jinak není pravda, že trénink s vlastní vahou by dál neposouval. Jen se na to musí chytře.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetkaB


PříspěvekZaslal: so březen 19, 2016 8:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

řekla bych, že sis odpověděl sám - ".. vždycky mě trénink dost vysílí, ale když si pak na konci týdne zkusím bench, dřep a tah tak nevidím posun ani o kilogram a posun není ani u kliků a shybů"

Na klicích a shybech jsi už na takovým počtu opakování, že to těžko může mít nějakou přenositelnost do maximálního silového výkonu na dřep, benč, mrtvolu (pokud by tam ta přenositelnost vůbec byla, ale to je na jinou debatu).

Takže by asi bylo fajn se rozhodnout, co je cílem. Pokud maximální počet opakování kliků a shybů - fajn, ale pak tomu přizpůsobím trénink a najdu si nějaký smysluplný porgram. Smysluplný program není drtit to každý trénink do maxima nebo selhání.

Pokud je cílem zvednout maxka na dřep, benč a mrtvolu - fajn, ale v tom případě opět zvolit nějaký smysluplný program. Z "testu" jednou týdně se síla nezvedne.

Zjednodušeně řečeno, vyber si program odpovídající tvému cíli a cvič. Test maxek udělat před začátkem programu a po jeho skončení. Nikoliv každý týden- jestli jsem se už náhodou nezlepšil.
_________________
Petra Bričová, KB5/ Funkční trénink Praha
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: so březen 19, 2016 10:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak kniha:-))) ... mi to nedalo, no:-))).

Ale jinak to Petka napsala zcela přesně.

I když tedy nechápu, proč aspoň nezvyšuješ počty opakování ... v sériích i celkově. Resp. jestli ses dostal od září do ledna ze sérií 10 dřepů s vlastní vahou na 30, tak je něco hodně špatně. Já kdysi v hlubinách dávnověku s dřepy taky nějakou dobu experimentoval ... hodně času málo rozumu:-) ... ale v sérii bylo 50-100 a končil jsem na 400 celkem a jel to denně. Dalo se z toho pak v pohodě udělat 10 opakování s vlastní vahou na čince v 5-10 sériích (jak mne vzpěrači vyhodili od stojanu.-). Ale s ohledem na to, že to byl fakt experiment, tak to rozhodně není návod!
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
UnnammedCZ


PříspěvekZaslal: so březen 19, 2016 12:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za odpovědi :-). Asi bych měl to cvičení doma vyměnit nebo aspoň občas prokládat posilkou. Zkusím to a uvidím jaký účinek to bude mít.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Dlouhodobě nevidím zlepšení
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: