Dřepy


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Dřepy  Úvodní stránka -> Trénink -> Dřepy
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MAST3R


PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2012 1:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky, já jsem právě začal učit angličtinu (jsem němčinář), ale slovo hell jsem měl vždy spojené s peklem.
_________________
Do posilovny chodím jen proto, abych mohl říkat, že tam chodím.
Chvála je příjemná, kritika potřebná! - Jaromír Jágr 68.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní


PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2012 1:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pozor!
hell je peklo
ale tam je pisane HEEL.si sa sekol o pismenka
nahoru
MAST3R


PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2012 1:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Aha, díky, v tom bude zakopaný pes. :)
_________________
Do posilovny chodím jen proto, abych mohl říkat, že tam chodím.
Chvála je příjemná, kritika potřebná! - Jaromír Jágr 68.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Big Muscle


PříspěvekZaslal: st listopad 21, 2012 7:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když cvičím dřep, tak mám trochu širší postoj, špičky trochu vytočené ven. Pohyb začínám pohybem boků dozadu. A snažím se jet dřep co nejhlubší (minimálně pod paralel). Jenže jak se začnu přibližovat k paralelní poloze, tak se mi začne předklánět trup. Nikdy mi to nepřišlo tak markantní, až dneska jsem si všimnul, že ve spodní poloze mám trup téměř rovnoměrně s podlahou. Zkusil jsem i s prázdnou tyčí a použitá váha na to nemá žádný vliv.

Mám 194 cm a dlouhé nohy, činku se snažím dávat spíš níže na záda, cca na lopatky.

Mohl by mi prosim někdo poradit, na co se nejvíce zaměřit - hlavně asi které svaly nejvíce protahovat a co si nejvíce hlídat u techniky?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majesty


PříspěvekZaslal: st listopad 21, 2012 7:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vem si pevnou obuv s vyssim podpatkem a protahuj kotniky, lytka a pritahovace/odtahovace stehen, spravny drep vypada takto

http://powerlifting.ronnie.cz/img/data/clanky/normal/5382_3.jpg
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CIZO


PříspěvekZaslal: st listopad 21, 2012 7:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Majesty, tohle je extrém v podání vzpěrače s optimální stavbou těla. Takhle rozhodně nemůže dřepovat každý. Je potřeba si tu techniku přizpůsobit tělesné stavbě.
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Big Muscle


PříspěvekZaslal: st listopad 21, 2012 7:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak já vždycky bral, že s tim výraznějším předklonem asi moc neudělám právě kvůli stavbě těla - hodně dlouhé nohy. A snažil jsem se to tak nějak brát. Až dneska jsem si ale všimnul, že ten předklon je až moc velkej, což už se mi nelíbí. A proto to chci, co nejvíce zlepšit. Ale třeba se zvedáním pat (což mi přijde nejběžnější problém u dřepu) problém nemám.

http://kulturistika.ronnie.cz/img/data/clanky/normal/10939_1.jpg - řekl bych, že bude asi ještě větší než ten úplně vpravo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
madball


PříspěvekZaslal: st listopad 21, 2012 8:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud se necheš moc předklánět, tak bych dal činku na trapéz a zkus si pod paty dát podložku, která ti umožní jít pohodlněji do hloubky. Vyzkoušej různý varianty, natoč si to, prohlídni si to a pak zvol nejpohodlnější variantu, která se ti bude nejvíc líbit, případně to nech zhodnotit i někoho dalšího.
Malinko jsem teď začal dřepovat po hodně dlouhé době a mně osobně dělá asi 1cm vysoká podložka velkej rozdíl v pohodlnosti jít do hloubky a vzpěrači i z tohoto důvodu používají boty s vyšším podpatkem.
_________________
Non-functional hypertrophy (sarcoplasmic hypertrophy) doesn’t lead to an improvement in the capacity to produce force, but it does lead to added body weight (thus you have to carry more weight without having more strength).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZeleznaKoule


PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2012 11:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Podložka tohle nezmění. Jak správně píše Michal, pokud Ti nohy rostou z krku, nic moc s tím nenaděláš. Můžeš ale například změnit variantu dřepu (zercher, čelní...) Jakmile budeš mít závaží vpředu, vyváží to trup a budeš víc napřímen.

Ta špatná zpráva je, že ani na jednom z těch dřepů zpravidla nedáš tolik jako na zadním dřepu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2012 11:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud mas dlouhe nohy, mel bys drepovat vic nasiroko. Je pak snazsi se pod cinku dobre poskladat a nedelat jen predklony.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom.K.


PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2012 11:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Podložit paty jak píše Madball je výbornej způsob jak předklánění zabránit. Z osobní zkušenosti ale nedoporučuju podložky, zakopnutí je fakt dobrej způsob jak si něco udělat, ale za pár peněz pořídíš kvalitní boty na dřep. Já jsem taky dost pavoukoidní typ a dřív jsem se strašně předkláněl a nemohl se dostat do hloubky. Mám boty s regulérním 3 cm podpatkem a RAW dřepuju s prdelí na zem bez problému viz. např zde:

_________________
I love Bůček!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2012 12:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ZeleznaKoule napsal:
Podložka tohle nezmění.
ale jo zmeni,to by ses divil.. btw treba i pistole sou s vyssi patou o dost jednodussi.. druha vec je ale jeji vhodnost, ja to treba beru jako urcitej druh cheatingu (pro my cile), pro potreby jinejch (cilu, sportu, etc.) je to samozrejme vec jina

ps: 2x precist, nez se zacnete rozcilovat
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majesty


PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2012 1:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

CIZOPASNIK napsal:
Majesty, tohle je extrém v podání vzpěrače s optimální stavbou těla. Takhle rozhodně nemůže dřepovat každý. Je potřeba si tu techniku přizpůsobit tělesné stavbě.

Ale houby prosimte, vsechno je to jen o flexibilite v kotnicich. I clovek s dlouhymi koncetinami muze drepat pekne, je to jen o tom mit spravnou obuv, najit si optimalni sirku postoje a strecovat, strecovat, strecovat. Nekdo hleda zpusoby, nekdo hleda vymluvy
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CIZO


PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2012 1:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Majesty napsal:
Nekdo hleda zpusoby, nekdo hleda vymluvy

A někdo si najde optimální techniku vzhledem ke stavbě těla, Majesty
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Big Muscle


PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2012 1:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já když vidim někoho dřepovat s malýma kotoučema pod patami, na který se na počátku cviku sotva trefí, tak si řikam, že je to dost o hubu. Dřív jsem si dával pod paty takový gumový asi 0,5 cm vysoký podložky, možná to s nima zase zkusim. Ale beru to spíš jako dočasný řešení.

Strečink se snažim dělat, ale asi budu muset víc. Když mám široký postoj, tak v dolní poloze citím, že mě dost nepřijemně tahají svaly (šlachy?) okolo kyčlí.

Taky se zkusim u toho nechat natočit, a pak se uvidí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Dřepy Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: