Hodina svižnej chôdze (5km/hod) denne - vplyv na svaly nôh ?


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Hodina svižnej chôdze (5km/hod) denne - vplyv na svaly nôh ?  Úvodní stránka -> Trénink -> Hodina svižnej chôdze (5km/hod) denne - vplyv na svaly nôh ?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Maňuška


PříspěvekZaslal: po říjen 21, 2019 8:46 am    Předmět: Hodina svižnej chôdze (5km/hod) denne - vplyv na svaly nôh ? Odpovědět s citátem

Prajem pekný deň.
Mala by som jednu otázku ohľadom svižnej chôdze.
Mám 28 rokov, štíhla športová postava, rada jem, ale zdravo, nebojím sa masla, vajíčok. Cvičím už niekoľko rokov systémom 2+1. Jeden deň cvičím spodok tela, druhý deň vrch tela, tretí deň voľno. Zistila som však, že zanedbávam chôdzu, hlavne svižnú chôdzu na čerstvom vzduchu, napríklad v parku, v lese. Na jednej českej stránke venovanej zdravej chôdzi som sa dočítala, že dať si denne 6000 krokov bez prestávky v svižnom tempe aby sa to stihlo do hodiny, je veľmi zdravé a svojim spôsobom nenahraditeľné. Zaujíma ma, či má hodina svižnej chôdze o rýchlosti asi 5km/hod nejaký vplyv na objem svalov na nohách, pretože uvažujem, že by som potom zmenila svoj tréningový plán na 2+2 miesto 2+1, a to s tým, že hodinu spomínanej svižnej chôdze by som robila na dennej báze.
Má niekto s niečim takým skúsenosti ? Ďakujem
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: po říjen 21, 2019 8:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hodina chôdze by ti nemala nijak nabúrať tréning ani regeneráciu a už vôbec nie objem nôh. Nepíšeš o špecifickom tréningu/športe, takže cvičíš asi hlavne pre zdravie a estetiku, v takom prípade proste zaraď chôdzu a si v pohode, nemalo by ťa to nijako negatívne ovplyvniť, skôr naopak.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maňuška


PříspěvekZaslal: po říjen 21, 2019 9:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tým objemom som myslela to, či mi hodina svižnej chôdze po rovine, z kopca, do kopca, nepridá na objeme nôh. Práve z toho dôvodu uvažujem o zmene 2+1 na 2+2, pretože hodina svižnej chôdze nie je žiadna prechádzka s kočíkom, alebo s partnerom
Včera som si tú hodinku dala, a pocítila som to. Po príchode domov som mala trochu napumpované stehná, čo sa u mňa nikdy pri chôdzi nestalo, pretože nepamätám sa, kedy som chodila svižne celú hodinu. To napumpovanie nôh by malo mať aspoň čiastočný vplyv na rast svalov na stehnách a lýtka zo svižnej chôdze, alebo sa mýlim ?
Cvičím pre estetiku a zdravie. Nikdy necvičím do vyčerpania. Mám však pevne stanovené pauzy, série, a dodržujem to. Vo fitku sa nevykecávam.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: po říjen 21, 2019 10:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Akorát teda 5kmh není žádná svižná chůze s prominutím
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: po říjen 21, 2019 10:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Maňuška napsal:
To napumpovanie nôh by malo mať aspoň čiastočný vplyv na rast svalov na stehnách a lýtka zo svižnej chôdze, alebo sa mýlim ?


Nemôžem hodnotiť tvoju kondíciu, svalový rozvoj a podobne, na to si tu neposkytla dosť údajov, ale vo všeobecnosti - nie
Je to len chôdza. Vídam dosť často kadejaké ženy v rôznych váhovkách a vekových kategóriách, čo si to šliapu celkom zvostra v štýle nordic walk a žiadna z nich nemala nikdy nabité nohy, len dobrú kondíciu. Čo je super, samozrejme, ale od chôdze by som nečakal žiadne zázraky, čo sa týka svalového rozvoja, aspoň kým nešliapeš s batohom po horách, to by bol hneď iný príbeh.

No a pokiaľ chodíš pravidelne do fitka a hodina chôdze ťa aj tak takto zaskočí, tuším by si mala pridať v tom fitku

Jo ešte k samotnému napumpovaniu - keď moja mama umýva okná, tiež ju pália svaly na ramenách a má ich podľa jej slov napumpované, ale žiadne veľké ramená nemá
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: po říjen 21, 2019 1:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Keď tak teraz premýšľam nad tým dotazom a celkovo tou témou... Napadá mi jediné.


Vitaj s5, Rando
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: po říjen 21, 2019 1:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a já nechtěl bejt první
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: po říjen 21, 2019 1:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cvičím pre estetiku a zdravie. Nikdy necvičím do vyčerpania.

ehm ehm...rando, ty kluku usata
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: po říjen 21, 2019 1:40 pm    Předmět: Re: Hodina svižnej chôdze (5km/hod) denne - vplyv na svaly n Odpovědět s citátem

Maňuška napsal:
P
Mám 28 rokov, štíhla športová postava, rada jem, ale zdravo, nebojím sa masla, vajíčok.


_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: po říjen 21, 2019 1:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chybí zásadní údaj o pitném režimu a vztahu k matce
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: po říjen 21, 2019 3:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já teda nevím ... fakt Rando? Mi se to nějak nezdá. S takovýmhle nickem a typem dotazu?

Jako že se přemění na babu a ještě se ptá na radu, místo aby nám vysvětlil jak všichni víme hovno a jak je on úžasný? To si to svoje působení tady přece prd užije:-))).

Navíc jsem znal dívčinu, co zcela vážně tvrdila, že nechodí plavat, bo ji z toho pak strááášně rostou ramena. Pěkná byla, vo tom žádná, ale rozměrově tak 165/50 max. A znám docela dost slečen paní i vdov:-), jejichž první starost při zmínce o jakékoli fyzické aktivitě je ta, aby nebyly příliš svalnaté.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: po říjen 21, 2019 3:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chodenie je fajn pretoze podporuje velmi prirodzeny ludsky pohybovy vzor a zakladnu kondiciu. Pokial sa ale bavime o svaloch, sile, ci chudnuti tak to bude nudza s biedou.. (neplati ked ma niekto >150kg)
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maňuška


PříspěvekZaslal: po říjen 21, 2019 4:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejak som nepochopila vaše posledné správy, chalani. Niečo mi ušlo ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: po říjen 21, 2019 6:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maňuška napsal:
Nejak som nepochopila vaše posledné správy, chalani. Niečo mi ušlo ?


Ze ta chuze, v takovem rozsahu a v tvem pripade, neudela vubec nic, krome snad prijemne straveneho casu a lepsi nalady
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: po říjen 21, 2019 7:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Já teda nevím ... fakt Rando? Mi se to nějak nezdá. S takovýmhle nickem a typem dotazu?


No, vzhľadom na to, že dnes Rando na inom fóre položil túto otázku:

"Ahojte.
Venuje sa tu niekto dlhodobo svižnej chôdzi o trvaní hodina neprerušovanej chôdze (samozrejme nie na páse v posilňovni) denne ?
Plánujem to zaradiť 6-7x týždenne.
Avšak okrem toho 2x týždenne cvičím nohy (samozrejme aj vršok, len to je iná téma) formou drepy s výskokom, izometrický drep, zakopávanie, výpony na lýtka... Nikdy síce nie do vyčerpania, ale predsa len. A neviem, či z dlhodobého hľadiska to budem aj s tou hodinou svižnej chôdze denne (aj v deň tréningu nôh) zvládať... :D Neviem, či mi budú dve (hoci pomerne veľké) jedlá denne na to stačiť...
Asi tu nie je nik, kto kombinuje hodinu svižnej chôdze denne aj s "fitness" cvičením nôh (napríklad 2x týždenne), že ?"



Považoval by som za brutálnu náhodu, keby nejaká reálna borka prišla v rovnaký deň s tým istým
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Hodina svižnej chôdze (5km/hod) denne - vplyv na svaly nôh ? Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: