Jako Fénix z popela


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 13, 14, 15  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jako Fénix z popela  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Jako Fénix z popela
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: út březen 28, 2017 12:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Já do APK chodím, teď to bude třetím rokem, takže nejsem určitě objektivní, ale na vedených u Kuby (Moocha tady na fóru) a Davida jsem sám začínal a řada mých blízkých tam chodí doteď a vážně si myslím, že když si zkusíš ten nedělní kurs (bez kterého tě do hodin beztak nevezmou), tak alespoň pochopíš co a jak tam dělají a třeba se ti to bude líbit. Tak jako tak je to na tobě.

Jo, jsem už rozhodnutej.
Nepíšu tady ty elaboráty proto, že čekám pochvalu, ale zajímají mi kritický názory.
Olejnas napsal:
Bohužel, bude mi 39 a tělo mi dává najevo, že těch posledních pár let, co jsem se pomátl a začal na sobě makat, není zase tak moc extra a že jsem si na takové věci měl vzpomenout tak o deset-patnáct let dříve. Nenadělám nic.

Když přidám dekádu let do obou tvrzení a napíšu "posledních pár měsíců", můžu se pod to podepsat.

Díky za názory Mablungovi, vlkovi i TONIIIKovi.
Od mojí registrace tady to stejne vsechno směřuje k tomu, že celkem logicky skončím v APK, kde mi naučí základní abecedu cvičení.
Holt mi to trochu trvalo, než jsem si to připustil.

A uvidíme, jestli Kulíšek naučí starýho psa novým kouskům.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: út březen 28, 2017 3:54 pm    Předmět: Re: Jak cvičím Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Výchozí stav samozřejmě nějak ideální není, ale pokud hodláš lovit dvacítky na pláži, doporučuji ti používat peněženku, ne svaly .


Byl jsi už cvičit s trenérem? Ti docela pomáhají, ale musíš si na ně udělat čas .

Takže né víc cvičit, ale víc pracovat??? (vydělávat prachy?)
To ale budu mít ještě míň času na toho trenéra...
(pro gesaga: to je nadsázka, nemusíš trollit)

Mám z toho radost, že mi zdejší fórum dokopalo k tomu rozhodnutí chodit pravidelně do APK a přizpůsobit tomu svůj týden.
Magumi napsal:
Jestli jsi z Prahy, tak si zajdi do Arény, tam se o tebe postarají. Za půl roku budeš dřepovat a tahat, ani ti to nepřijde.

Magumi to napsal už začátkem února.
A já mám takovou tu vnitřní radost, źe to chci udělat. A udělám. Už je ruka v rukávě, jenom nevěsta to ještě netuší.

Každej tady ví, že to je o hlavě.
Dneska vůbec nechápu, jak jsem mohl, kdy vůbec, pitomec, kouřit. A přitom byly dny, stovky dní, tisíce dní, kdy jsem si ráno bez cigarety neuměl představit. To jenom jako příklad, že ta hlava je mocná čarodějka.

Na drill se fakt moc těšim!!!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: ne duben 02, 2017 4:35 pm    Předmět: 7. týden Odpovědět s citátem

7. týden {30 týdnů do dne D}
[cíl 79,?kg , na startu 88,5kg, aktuálně na začátku týdne 89,5kg]


Nemà žádnou cenu čekat na pondělní vážení.
Tento týden jsem byl hodně, ale opravdu hodně zlobivej kluk.
Takže na sedmej týden házím plachtu a od zítra zase disciplína.
Už žádná snídaně v novém podniku pana Karpíška, v Kantýně, jako dneska. :- (
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: ne duben 02, 2017 5:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co ta Arena?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
n.i.k.d.o.


PříspěvekZaslal: ne duben 02, 2017 6:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

***


Naposledy upravil n.i.k.d.o. dne st duben 26, 2017 8:51 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: ne duben 02, 2017 7:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

n.i.k.d.o. napsal:
Co takhle přestat tlačit na člověka? Co je ti vůbec do něj? Nikdy-není-pozdě vidí, že má slabou vůli nebo že staré zvyky jsou silnější než nové - říkejme tomu jak chceme, ale přiznává si to a bojuje s tím! Chce to čas. Generace a tisíce lidí v této republice cvičí a žije bez arény. Pamatuješ si na Přemíka? To byl ten mladej jouda, natlačil jsi ho někam, kde se necítil dobře, a už sem nepíše a možná přestal cvičit úplně...

Tenhle tlak na něj může vytvořit slušnou motivaci. Ostatně, má tady log proto aby se dostal pod motivační tlak.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: ne duben 02, 2017 7:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

n.i.k.d.o. napsal:
Co takhle přestat tlačit na člověka? Co je ti vůbec do něj? Nikdy-není-pozdě vidí, že má slabou vůli nebo že staré zvyky jsou silnější než nové - říkejme tomu jak chceme, ale přiznává si to a bojuje s tím! Chce to čas. Generace a tisíce lidí v této republice cvičí a žije bez arény. Pamatuješ si na Přemíka? To byl ten mladej jouda, natlačil jsi ho někam, kde se necítil dobře, a už sem nepíše a možná přestal cvičit úplně...

Zaprve. On tu sam o par radky vyse, ze o Arene premyslel uz davno, jeste nez sem mu napsal ja, protoze mu tu o ni psali jini, takze places na spatnem hrobe.

Zadruhe. On tu na nekolika mistech psal, ze se tam hrozne moc tesi. Takze se ptam pouze na jeho dojmy. Zpetnou vazbu. Nikoho nikam netlacim.

A Přemík? To jsi ty? Ty vis, ze se tam necitil dobre? Ty vis, ze kvuli tomu prestal cvicit?

Jestli jsi nejaky alternativni nick gesaga, prosim te uz na me nereaguj. Diky...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
n.i.k.d.o.


PříspěvekZaslal: ne duben 02, 2017 7:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

***


Naposledy upravil n.i.k.d.o. dne st duben 26, 2017 8:51 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: po duben 03, 2017 7:00 am    Předmět: Bylo to bez disciplíny Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Co ta Arena?

No hned jak jsem se rozhodl, tak jsem se registroval a jsem objednanej na první zkušební hodinu. A nenapadá mi nic co by se tam muselo stát, abych si z jejich ceníku nevybral nějakou permanentku a nezkusil se tam naučit něco novýho.

Jinak týden byl hodně špatnej z pohledu osobní disciplíny. Samozřejmě jsem vytáhnul kolo a 3 hodiny čistýho času v sobotu v tom úžasnym jarnim sluníčku jezdil, ale parťák že dáme pivko támhle, tady, hele a tady mají kančí výpečky, a já neprotestoval. Udělali jsme si krásnej cyklovýlet, to jo, ALE!
V neděli jsem si schválně našel energetický a kalorický tabulky, spočítel plus mínus a co myslíte že vyšlo?
A když už jsem v tom byl stějně takhle po krk ve s****ách, tak jsme zašli v neděli na masitej brunch do tý Kantýny, 4 hladinky ke snídani taky není nic zrovna moc prodietního...


Začíná nový týden, váha ukázala kupodivu jenom 89,9kg, a jak říká Ivánek Horník ústy Petra Čtvrtníčka ve známém představení:
"No nic, budem´ bojovat, nó."

Tento týden bude sucho, nejméně 10 hodin sportů, a dokopu se zajít alespoň jednou do Podolí na 20 bazénů. A žádný žraní!


Naposledy upravil Nikdy-není-pozdě dne po duben 17, 2017 5:58 pm, celkově upraveno 3 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: po duben 03, 2017 7:16 am    Předmět: Re: Bylo to bez disciplíny Odpovědět s citátem

Když si dáš za cíl žádné žraní, budeš mít akorát výčitky svědomí cos všechno sežral. Zkus si zavést do svých žranic nějaký řád. Nepřemýšlel jsi, když si dáš něco na chuť, dát si třeba to prasečí jídlo ve dvou (jednu porci)?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: po duben 03, 2017 8:18 am    Předmět: Puzzle z pravdy Odpovědět s citátem

No máte každej pár dílků pravdy, je to takový puzzle, tenhle log.

@n.i.k.d.o. v tom, že staré zvyky vítězí nad novými. To je dost trefnej popis. Já doufám že zatím vítězí.

@Olejnas v tom, že psát to sem je moje dobrovolný rozhodnutí. Nemusim psát nic nebo kompletně lhát, ale to nebude mít nějakej "terapeutickej" účinek.

@Mablung v tom, že podvědomě se takovýho toho vynikajícího žrádla vlastně vzdát moc nechci.
Takže důsledně poloviční (nebo spíš čtvrtinový porce, protože v neděli to bylo 0,55kg hovězího) by mohla být cesta. Aspoň pro začátek. Ale hlavně to chce změnit názor na jídlo v hlavě.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sby


PříspěvekZaslal: po duben 03, 2017 9:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím, napíšu ti něco za sebe. Osobně si myslím, že cvičit v posilovně s cílem shodit váhu je zbytečné. Pokud nemáš extrémní nadváhu (nemáš), nebo závažné zdravotní komplikace (nemáš), tak se můžeš hýbat. Prcházkou volným tempem či jinými aktivitami (plavání, kolo...) shodíš víc, než uvězněnej na nějakých strojích... V APK ti určitě pomohou s hýbáním, ale také to ze začátku není samospásné s ohledem na váhu.

Alkohol. Nic proti němu nemám v menší míře. Dle zápisků piješ vcelku dost (aspoň dle mých měřítek). Co myslíš, že dělá s regenerací a jak ovlivňuje metabolismus?

Na dobrém jídle ujíždím také, takže tě plně chápu. Ale je rozdíl dát tělu vše co potřebuje, aby zvládlo regenerovat a neřešit energetickou bilanci (příjem, výdej, akumulace...) a chtít zhubnout.

Tvrdou dietou si pak moc neprospěješ. Pak se to může završit oním, hubneš proto abys byl hubený v den narozenin nebo to má vydržet i po nich?

Dovolím si jedno přirovnání. Chceš mít trabanta ve skvělém technické stavu s nízkou spotřebou. Bohužel po letech nestarání se o něj je dost na šrot. O údržbě a opravách jsi něco nastudoval, což se snažíš realizovat (bez kontextu, předešlých zkušeností, ...) podle svého nejlepšího mínění a svědomí. Dále místo kvalitního paliva do něj leješ "lešťobenzin" - nezaměnitelný odér za trabantem připomínající smažení řízků... Kam myslíš že s tím dojedeš?:)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: út duben 04, 2017 5:19 am    Předmět: Jídlo Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
...
Zkus se prosim na malou chvili zamyslet nad tim co delas a dojdes-li k vysledku, ze nemas nejmensi tuseni, zacni stejne jako by to byl pracovni ukol. Neco si o tom precti, ne na internetu, ale po staru - kup si knizku. Idealne na melvil.cz Primal Blueprint, nebo Jidlo na prvnim miste. Z tech knizek bys mel alespon pochopit zaklady, co je jidlo, jak jidlo funguje a zacit podle toho fungovat.
...

Tak zase nemůžu spát. Ách jo.
Vezmu tablet, kliknu semhle támhle, na ronnie nějakej KrystofK taky píše v 03:00, je to o jídle a zase je v nějakém příspěvku ta modrá tiskárna... Tak jo, zadám si to u strýčka Googlea.

Lidi o tom píšou na svých blozích, a vesměs pozitivně.
Já k tomu nemám zase až tak daleko: housky a rohlíky nejim už hodně dlouho (a z toustového chleba se mi zvedá kufr už od pohledu, natož omaku), luštěniny jsem velmi nerad omezil kvůli purinům, zrušit arašidy není problém, slazené nápoje vůbec nepiju dlouhodobě, sušenky, keksy a podobný zbytečnosti jakbysmet, a bez chleba nebo rýže se prostě budu muset obejít, ty padnou na oltář.
Ale mléčné výrobky? Tvrdý sýr? Jogurt??? Kefír?????
To je dost těžko představitelný
A žádný pivo? Panebože

Tak já do toho určitě nepůjdu nějak impulzívně, jestli teda vůbec.
Třeba na nějaký to vegetariánství nebo veganství já **** zvysoka. Z principu.
Na nějaký paleo taky. Kvůli tý úvodní pohádce.
Ale tady je maso "dovolený". Tak já si nejprve koupim jednu z těch dvou knih. A nastuduju.

A koukám je už po šestý ráno, můžu vyrazit do Podolí do bazénu.
Tak pěkný den každému, kdo si to tu dnes náhodně přečte
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: út duben 04, 2017 3:23 pm    Předmět: Re: Jídlo Odpovědět s citátem

Nikdy-není-pozdě napsal:
Tak já si nejprve koupím jednu z těch dvou knih. A nastuduju

To noční čtení jsem doplnil o polední, a opravte mi v povrchním názoru z několika www: ta Primal Blueprint je opravdu biblí "paleo" vyznavačů návratu ke trávení lovců mamutů?
Pokud ano, už je jasné, kterou z těch dvou knih jsem si koupil.

@Olejnas: děkuji za doporučení. Se zájmem přečtu, a mám tu postaru, tištěnou.


Pro trolly: ano, jsem si vědom toho, že skoro všechny cesty (= většina) se točí okolo nějaké varianty keto-diety.


Naposledy upravil Nikdy-není-pozdě dne po duben 17, 2017 6:15 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: út duben 04, 2017 3:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Urcite si budes muset zvyknout na americky styl psani, je to takovy teleshoping a na fakt, ze zhruba do strany 150 budes cist jen co vsechno nesmis a co vsechno te jednou urcite zabije. Na druhou stranu se tam smysluplne dozvis, jak jidlo funguje. Primal bluepint mi pro tebe prijde vhodnejsi, protoze se tam resi mnoehm vice veci nez jidlo, take spatnek, trenink, nebo sex. Zkusim se podivat zda jsem ji nekomu nepujcil a kdyz budes chtit necham ti ji v Arene na zapujceni, i kdyz ty tri kila co stoji te asi nepolozi, na druhou stranu bude uspech, pokud dojdes do pulky bez toho abys ji pretrhl na dve pulky, hodil do kamen a splachl pachut porazky deseti kousky :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jako Fénix z popela Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 13, 14, 15  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: