Jím o 25% víc ale hubnu :/


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jím o 25% víc ale hubnu :/  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Jím o 25% víc ale hubnu :/
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
joel007


PříspěvekZaslal: st únor 06, 2019 12:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

je to skoda lebo ked prides s nejakym inym nazorom, najde sa nejaky penis ktory sa zacne navazat a urazat pretoze prides s niecim inym...preto som prestal pisat na fora a to som mal kedysi vlastne...pretoze vsade sa najdu idioti ktori maju komplexy menejcennosti v realnom zivote a potom maju potrebu sa navazat, urazat a robit z ostatnych ludi debilov...radsej som si tie informacie nasiel pracnejsie citanim clankov a knih aj keby bolo jednoduchsie sa opytat na fore ale nestalo mi to za to sa natahovat...paradoxne tie najjednoduchsie temy sa najviac rozoberaju a komplikuju a ked uz sa opytas nieco komplexnejsie, vtedy ti nepovie svoj nazor nikto
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Grimley


PříspěvekZaslal: st únor 06, 2019 12:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Už tu to lidi psali - je potřeba dodržet tu základní rovnici, aby byl příjem vyšší než výdej .


Já třeba už rok jedu na myfitnesspal.com (je i aplikačka do mobilu, navíc propojená s garmin connect - pokud máš nějakej sporttester od garminu, tak se ti automaticky bude do týhle rovnice promítat i počet spálenejch kcal).


Nemusíš si ani platit premium účet, tzn. je to zdarma. Tam si zapíšeš co vše sníš a uvidíš, kolik toho je … a pak už není nic snazšího, než přibrat / ubrat :) … dokonce i v přehledu vidíš poměr makroživin a každej tejden ti choděj reporty na mail, kolik jsi kterej den čeho snědl.


Časem si navíc vyzkoušíš, jestli je pro tebe lepší přitlačit na sachrech, nebo na tucích :) (já jdu například proti proudu a pomáhá mi zvýšení množství sachrů … v poslední době je moderní navyšovat spíš tuky - ale rozhodně ty kvalitní, určitě ne klobásy, slaninu a podobný slátaniny)…. Taky záleží, jaký máš finanční možnosti, ale v konečným důsledku "zdravý" jídlo (plátek žitnýho chleba / bílej jogurt) nevyjde nijak dráž než "česká domácí klasika " (rohlík se salámem / jahodovej jogurt z penny za bůro) ….

Je pak na tobě, aby jsi zvážil, jestli jako ektomorf sice nabereš nějakej ten "špek", ale zase si dokurvíš zdraví (mastný jídla....klobásy....velkovýkrm), nebo na to půjdeš od lesa a budeš přemýšlet, co jíš :)


Tím chci říct, aby jsi postupně navyšoval příjem (s tím pak přijde i zvýšení výdeje díky tomu, že bude víc energie :) ).... zároveň se soustřeď na celozrnný věci, kvalitní tuky (ořechy / semínka / ryby) ... a maso samozřejmě taky jez normálně :)


K tomu, že jsi teď shodil, i když jsi přitlačil na jídle - dej tomu ještě čas …. u mě se to taky vždycky promítne se zpožděním všechno :)) ….

EDIT: a samozřejmě bych přitlačil na zelenině :) … nevím, kolik ji teď jíš, ale vláknina je k nezaplacení :)

EDIT 2: taky není zakázaný si dělat jídlo den předem - já si tak dělám snídani, svačiny i obědy - v kantýně bych kromě Coly Zero totiž nic nekoupil, ani kdyby to stálo bůro :) ….


Já denně sním 500-600g zeleniny například :)
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]


Naposledy upravil Grimley dne st únor 06, 2019 12:56 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ElMilandris


PříspěvekZaslal: st únor 06, 2019 12:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung : Ano to už jsem pochopil že doplněk je vážně jen doplněk a ne náhrada :)
Ale třeba ten gainer a protein do vloček jako takové dochucení není tak hrozný ne?Že bych si to dával ve dnech kdy chodím do práce jako první jídlo ráno..to totiž moc nestíhám a popravdě ani nemám chuť si k něčemu sednout a kousat.To až v pak v práci o hodinu a půl později na snídani, kde si dám třeba vejce a tmavé pečivo ( jinak tam jsou na výběr jen uzeniny,polévka a sladkosti).
Dávám si ho (ten gainer a protein) i odpoledne jako svačinu, to bych tedy nahradil zase vločkama a použil ho jen jako dochucení a ne hlavní složku.Může být?
Ty doplňky co jsem teď vypsal bych používal asi takto, jak se podle mě správně mají : BCAA a kreatin ve dnech kdy budu cvičit, vitamíny pravidelně každý den, kromě toho že jím normálně ovoce a zeleninu,Gainer těsně po cvičení + jako dochucení vloček a všeho co leze blbě do krku..třeba pro mě tvaroh.Arašídové máslo třeba lžíce ráno a lžíce odpoledne, pro navýšení zdravých tuků. V pohodě? :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ElMilandris


PříspěvekZaslal: st únor 06, 2019 1:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

joel007 : Jj to jsou lidi no :) já se původně právě vůbec neptal co dělat aby to rostlo nebo tak..v tohle v podstatě vím, protože než jsem začal s tou změnou, tak jsem si o tom četl články a sledoval videa na ytb.Už před lety jsem se tomu trochu přiblížil protože jsem začal boxovat ( teď rok neboxuju) ale tam mi šlo spíše o tu rychlost a pořádnou ránu, ne o svaly..přítelkyni jsem se líbil a to mi stačilo :))
Každopádně teď budu dodržovat to co jsem napsal a uvidím :)
Prostě jsem nečekal že může člověk hubnout i když do sebe nacpe víc...snad se to otočí brzo :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ElMilandris


PříspěvekZaslal: st únor 06, 2019 1:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Grimley : Moc díky, hezky a srozumitelně napsáno

Další příspěvek který by mi mohl pomoci a trochu nakopnout :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jaq


PříspěvekZaslal: st únor 06, 2019 1:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

K vitamínům: zkus nějaký B-komplex s obsahem B12, mi osobně to kdysi pravděpodobně pomohlo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ElMilandris


PříspěvekZaslal: st únor 06, 2019 1:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jaq : ok není problém..máma je zdravotní sestra v nemocnici, takže mám doma zásoby všeho možného...Bkomplex je tam taky :) děkuji za radu :) Si ho od ní můžu nechat bodat přímo do zadku..někde jsem o tom kdysi četl :)) I když teď teda koukám, že v tom co jsem koupil ho je 20mcg/800% ...?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: st únor 06, 2019 1:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ElMilandris napsal:
Mablung : Ano to už jsem pochopil že doplněk je vážně jen doplněk a ne náhrada :)
Ale třeba ten gainer a protein do vloček jako takové dochucení není tak hrozný ne?Že bych si to dával ve dnech kdy chodím do práce jako první jídlo ráno..to totiž moc nestíhám a popravdě ani nemám chuť si k něčemu sednout a kousat.To až v pak v práci o hodinu a půl později na snídani, kde si dám třeba vejce a tmavé pečivo ( jinak tam jsou na výběr jen uzeniny,polévka a sladkosti).
Dávám si ho (ten gainer a protein) i odpoledne jako svačinu, to bych tedy nahradil zase vločkama a použil ho jen jako dochucení a ne hlavní složku.Může být?
Ty doplňky co jsem teď vypsal bych používal asi takto, jak se podle mě správně mají : BCAA a kreatin ve dnech kdy budu cvičit, vitamíny pravidelně každý den, kromě toho že jím normálně ovoce a zeleninu,Gainer těsně po cvičení + jako dochucení vloček a všeho co leze blbě do krku..třeba pro mě tvaroh.Arašídové máslo třeba lžíce ráno a lžíce odpoledne, pro navýšení zdravých tuků. V pohodě? :)

Přečti si co píšeš. Když to shrnu, je to "nemám čas a náladu normálně jíst"
Kdyby mi mimozemšťané vymazali z mozku znalosti o cvičení a stravě a změnili tělesný typ na ektomorfa (a tím pádem bych na tom byl jako ty), jako první co bych udělal je, že bych si přečetl články co napostoval Joel (zejména https://kulturistika.ronnie.cz/c-7753-ektomorf-jak-se-stravovat-i.html a https://kulturistika.ronnie.cz/c-7892-ektomorf-jak-se-stravovat-ii.html) a klidně i nějaké další, nejlépe od Cizopasníka (Širůčka) a vynechal bych články od Šmejkala. Vzal bych všechny doplňky a dal bych je první hezké a příjemné holce ve fitku. Najal bych si na 10-15 lekcí trenéra (na doporučení. Jejich úrověň bývá, řekněme to slušně, různá). A začal bych pořádně jíst. Jako ektomorf bych si mohl dát sladkou snídani. Vejce s tmavým pečivem je dobré pro špekouny, ale já bych chtěl přibrat. Vykašlal bych se na tvaroh, vykašlal bych se na zeleninu a místo zeleniny jedl ovoce (více kalorií). Zeleninu nech opět špekounům. Zelenina ti zaplní žaludek a to je to co ty nechceš. Vymazal bych si z hlavy, že jediná existující svačina jsou vločky a rozhlédl bych se kolem sebe na další jídla. Jídla pro ektomorfy, ne pro lidi co chtějí 5 % tělesného tuku.

Doplňky sami o sobě nejsou nic špatného, ale ty máš v hlavě, že by ti měli nahrazovat stravování. A v tomto případě je mnohem lepší je prostě poslat k čertu a soustředit se jen na stravu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ElMilandris


PříspěvekZaslal: st únor 06, 2019 1:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung : To jsme se asi špatně pochopili.
Už jen v tom, že nemám čas a náladu jíst.Takhle to u mě funguje ve dnech kdy vstávám v 5 ráno do práce.Prostě nemám chuť na normální jídlo, zatím s tím mám problém a chci ho řešit tím, že si dám aspoň něco dřív než +- za dvě hodiny od probuzení.
A celkově snad chápeš, že po cca třech rocích kdy jsem byl na dně to nepůjde ze dne na den..abych začal jíst třikrát víc než teď.Tohle je pro mě začátek a ze zkušeností vím, že aspoň u mě osobně se to nedá jinak než pozvolna :) A zeleninu jsem psal jako tak všeobecně..že jí nevynechávám :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jím o 25% víc ale hubnu :/ Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: