Volba bojoveho sportu


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Volba bojoveho sportu  Úvodní stránka -> Bojové sporty -> Volba bojoveho sportu
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lazyman


PříspěvekZaslal: st leden 15, 2014 10:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co si myslíte na kung fu shaolin? Bojové umění v Číně začalo tím, že se mniši učili svému tělu a bránit se proti lupičům.

Když budu sám a obestoupí mně chlapy, tak dám nohy na ramena což je jasné. Pravděpodobnost že poběží za mnou je malá.
V případě ale když je člověk s někým popř. s holkou tak holka musí běžet a já dostat na budku.

Další případy jsou když člověk jde po Praze a musí někoho upozornit že se v metru nekouří, nečůrá a nenadává do ku**v a nebo musí se zastoupit za někoho v případě bitky.

Jsou prostě případy kdy se člověk musí být...

Sambo, aikido a podobně mě moc netáhne, protože žiji sám, učím se, pracuji a chodit v modřinách by pro mně bylo kontraproduktivní.

Z toho důvodů hledám nějaké bojové umění, které dokáže v případě boje pomoc a za jedno budu si vylepšovat motoriku.

Prvně mě napadlo Wing Chun, ale nenašel jsem v Praze nějakého učitele Číňana. Číňané mají specifický přístup k učení a když vidím mistra evropana a mistra Číňana tak je to jiné. Jediné jsem našel shaolin kung fu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lunreal


PříspěvekZaslal: st leden 15, 2014 10:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli chces neco efektivniho a rychleho tak krav magu, jestli chces rozvijet telo i dusi 10 let, nez budes natolik dobrej aby ses ubranil, tak se dej na kungfu :)
Podle me se na to divas spatne- chces se umet branit a misto obrannych systemu se divas na bojova umeni s tradici.
Na ulici te ceka zakernost, boj proti presile, kopacky na zemi apod, na to te kungfu nepripravi (ale ani vetsina jinych bojovych umeni).
Lip na tom je thai box/kick, sice se porad trenuje podle pravidel daneho sportu a nepripravi te na zakerne utoky, ale je vysoce efektivni a rychle zvladnutelny proti ne moc dobre vytrenovanym agresorum.
EDIT: + samozrejme MMA,bjj nebo judo pro nacvik boje na zemi, vyhoda je, ze budes mit dobrou takedown defense, nevyhoda je, ze pak nekoho vezmes na zem uz jen ze zvyku a pak te dokope nekdo jiny :D
_________________
Liftin: Sem slyšel, že Popi po tom co nedal základ, normálně zdrhnul a ani nikomu nic neřekl... :-D
Popshoit:Je to tak..Ten rozhodčí to nemohl myslet vážně...
BMW-fan:chtěl po tobě, abys to zvednul, co?:-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pitkin


PříspěvekZaslal: st leden 15, 2014 11:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

BruceBlbstajn napsal:
To se mi vzdycky libi, jak nekdo kdo nedela vubec zadny bojovy sport napise ze jde delat Krav Magu, aby se ubranil...


pockej az se to v hospode semele za tri sekundy a chytnes prvni granat, garantuju ti ze vsechno zapomenes.

dej se na box / mma, moje rada. :)


Je fakt že pokud neumíš schytat ránu tak je ti krav-maga naprd ,málokdy se stane že by tě ani jednou soupeř netrefil.
_________________
Já tělo šokuju tím, že nechám trénink nezměněný třeba rok. Tělo užuž očekává změnu a ono nic. Tím ho úplně vyšokuju :-) (daymoon)
"Klíčem ke štěstí je zvedat těžké věci nad hlavu!" - Jon Engum


A vo tom to je !
-Milan Pitkin
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lunreal


PříspěvekZaslal: čt leden 16, 2014 7:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja mel za to, ze v krav maze se sparingy delaji, prave proto, aby jsi se i trochu obouchal a byl zvyklej ranu dat i prijmout. Pokud ne, je nutne ji doplnit treba tim boxem nebo kickem. Ja krav magu nedelal, delal jsem kick, thai a taekwondo itf,wtf a i kdyz jsou to super sporty, porad jsou to jen sporty (nepripravi te na nestandardni situace - coz je boj na ulici a jak ho prezit).
_________________
Liftin: Sem slyšel, že Popi po tom co nedal základ, normálně zdrhnul a ani nikomu nic neřekl... :-D
Popshoit:Je to tak..Ten rozhodčí to nemohl myslet vážně...
BMW-fan:chtěl po tobě, abys to zvednul, co?:-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: čt leden 16, 2014 7:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

"Krav Maga" co se učí u nás, je slabý odvar Krav Magy...

Pokud chce někdo něco na sebeobranu, tak je fajn Systema. Ale zase musíte jít k lidem co to opravdu umí. V MS kraji je minimálně jeden takový, který patří k nejlepším u nás.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AHOLA


PříspěvekZaslal: čt leden 16, 2014 11:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
EDIT: + samozrejme MMA,bjj nebo judo pro nacvik boje na zemi, vyhoda je, ze budes mit dobrou takedown defense, nevyhoda je, ze pak nekoho vezmes na zem uz jen ze zvyku a pak te dokope nekdo jiny :D


Uz som sa s podobnym nazorom stretol, kamarat ma vyzdy presviedcal, ake je mma na ulicu neprakticke, lebo clovek navyknuty na zinienku sa potom hadze na chrbat zo zvyku, aby preniesol boj na zem Co j to za sprostost? Ok, ja som sa mma nevenoval roky, ale poznam xy ludi, ktori ano (aj sutazne), robia vyhadzovacov a pri predstave, ze by sa reflexivne hadzali o zem, alebo akokolvek prenasali boj na zem, ak nechcu, mi je do smiechu...
Mozno pri bjj ano, neviem ako pri jude, ale takato hlupost pre mma fighterov neplati (mozno ak maju priiezvisko Gracie).
_________________
drlift_: Mne vyhovuje bejt zatuhlej.
g_dgrim: uzka, kratka a makka, proste napicu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pitkin


PříspěvekZaslal: čt leden 16, 2014 12:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chadzi napsal:
"Krav Maga" co se učí u nás, je slabý odvar Krav Magy...

.

Svatá pravda ,když se člověk podívá jak to cvičej v izraeli tak je to uplně o něčem jiném ...
_________________
Já tělo šokuju tím, že nechám trénink nezměněný třeba rok. Tělo užuž očekává změnu a ono nic. Tím ho úplně vyšokuju :-) (daymoon)
"Klíčem ke štěstí je zvedat těžké věci nad hlavu!" - Jon Engum


A vo tom to je !
-Milan Pitkin
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vojtisek


PříspěvekZaslal: čt leden 16, 2014 12:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na českém internetu se mi líbí, jak když dojde na krav maga system, tak to všichni odsuzují, ale nikdo z dotyčných to nědělal nebo byl na jednom semináři a má jasno .

Za mně osobně - kromě toho, co se člověk učí (a řekl bych že je víceméně jedno, co), je to také o osobním nasazení. Samotná znalost technik sebelepšího systému nic nevyřeší, jen pomůže. Důležité je vyhodnocení situace a pokud skutečně nelze řešit jinak, tak si sahnout do poličky, kde jsou "chvaty a hmaty".

Co se týká dotazů zde, tak myslím, že bych volil sebeobranné tréningy (km, systema, musado atd)- většina těchto systémů naučí základy velmi rychle a pak už to chce jen dril + to osobní nasazení. A pod tím si představuji např i tréning více věcí, např km + mma pro boj na zemi, který je zde vyřešen lépe + eskrima pro nůž, hůl. Ale to už záleží, jak moc všestranný chce dotyčný být.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora MSN Messenger
Chadzi


PříspěvekZaslal: čt leden 16, 2014 1:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vojtisek napsal:
Na českém internetu se mi líbí, jak když dojde na krav maga system, tak to všichni odsuzují, ale nikdo z dotyčných to nědělal nebo byl na jednom semináři a má jasno .


Mě se zase líbí věštecké schopnosti lidí, kteří hned přesně ví kdo a co dělal, přitom toho člověka ani neviděli, natož znali.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vojtisek


PříspěvekZaslal: čt leden 16, 2014 1:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chadzi napsal:
...
Mě se zase líbí věštecké schopnosti lidí, kteří hned přesně ví kdo a co dělal, přitom toho člověka ani neviděli, natož znali.


Ano, bylo to rýpnutí a tak úplně jsem to nemyslel na tebe, takže to prosím neber osobně.

Snažím se nebýt OT. To, že se v ČR pro veřejnost učí civilní verze a armádní (ta hardcore, pokud to tak budu brát) pouze pro ozbrojené složky je myslím v pořádku. Pokud se nepletu, topic je zde ohledně obrany "kdyby něco" a tím pádem i odvrácení nebezpečí s pokud možno nejmenšími škodami na sobě i útočníkovi (zase, záleží na situaci).

Pokud chce dotyčný útočníka zanechat jako přejetého tankem nebo s trvalými následky, tak to je jiná věc, která sem nepatří.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora MSN Messenger
mmks


PříspěvekZaslal: čt leden 16, 2014 2:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

podle mě na sebeobranu to chce umět co nejmíň věcí co nejlíp to jde. Prostě max dobrý kryt (dvoják nebo nějakou jeho variantu), a umět praštit a kopnout abych se sám nezranil a mělo to nějakou ránu.
Když jsem vlezl do ringu, vždycky jsem všechno zapomněl, před sebou tunel, neviděl a neslyšel. Když jsem se pak viděl na videu, připadal jsem si jak idiot. A to není asi nic proti skutečnému reálu, kde to rozhodčí nestopne. Takže pak bych chtěl někoho vidět, jak jede nějaké úhyby, řetězáky a nedej bože páky a podobné věci.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
8Shade


PříspěvekZaslal: čt leden 16, 2014 2:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mmks napsal:
podle mě na sebeobranu to chce umět co nejmíň věcí co nejlíp to jde.

Naprostej souhlas.

Ukazuje se to i jinde, například v MMA jsou nejčastější submissiony ty technicky nejjednodušší (RNC, gilotina, armbar viz http://img.mixedmartialarts.com/method=get&s=subs-01-12-2014-1-30-10-135.gif).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tyboo


PříspěvekZaslal: čt leden 16, 2014 6:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já přemýšlím, že bych začal dělat karate.. myslíte, že se dá někde najít oddíl s tréninky pro absolutní začátečníky, kterým není 8 let ale 25?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: čt leden 16, 2014 6:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tyboo napsal:
Já přemýšlím, že bych začal dělat karate.. myslíte, že se dá někde najít oddíl s tréninky pro absolutní začátečníky, kterým není 8 let ale 25?

Zkus taekwondo, lidé můžou začít v každém věku ...ale to každopádně i u karate. Mě osobně se ale taekwondo líbí více, mám pár známých co ho dělají, viděl jsem ligu a je to moc pěkná podívaná.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Riku


PříspěvekZaslal: čt únor 13, 2014 9:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tyboo napsal:
Já přemýšlím, že bych začal dělat karate.. myslíte, že se dá někde najít oddíl s tréninky pro absolutní začátečníky, kterým není 8 let ale 25?

Jestli karate, take jedině Kyokushin, nebo Shidokan. Ostatní styly (shotokan apod.) jsou dost nepoužitelný vzhledem k tomu, že to není fullkontakt :) A v každém oddíle jsou začátečníci, případně mají rozdělené tréniny na začátečníky a pokročilé.. toho bych se vůbec nebál, každý musí začínat a je dost lidí co začíná klindě ve 40 :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Volba bojoveho sportu Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: