Řítící se skála


Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Řítící se skála  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Řítící se skála
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2015 6:30 pm    Předmět: Řítící se skála Odpovědět s citátem

Ahoj všichni.
Nejdříve k názvu logu. Kráčející skála by bylo silné označení. Prostě současný stav je taková menší padající skalka:o)

Bude to 11 měsíců co mi na mém artritickém rameni (3. stupeň artrozy) odstranili chrupavku a osekali rameno do podoby kdy s ním mohu relativně bezbolestně pohybovat. Sedím celé dny u PC nebo za volantem a záda už mi to začínají pomalu připomínat.
Nekladu si žádné cíle typu shodit 10 kg za měsíc apod. Chci si zkusit naučit pravidelně se pohybovat a to ať ve fitku nebo mimo něj. Stravu prozatím moc neřeším. Cílem by se tedy dalo označit to, že zařadím sport v jakékoliv podobě opět do svého života a to jako formu relaxace, zlepšení kondice, formy (možná:o) atd.

Kromě ramena mě limituje vzpřimovač páteře a natržená achilovka (ale to už je také staršího data), vnitřní meniskus na levé noze.

První měsíc budu hledat cviky, které odcvičím bezbolestně. Váhy budu přidávat pomalu a jelikož mému egu je poprvé v životě jedno kolik zvedám, myslím, že to bude v pohodě. Beru si pod patronát na cvičení svoji 18ti letou nevlastní dceru, která mě mile překvapila zájmem o fitness a to je možná také důvod, že návrat do fitka bude pro mě snazší:o)


Start je z hrozivých 123 kg.

1. trénink byl 13.1.2015


rotátory 3x3kgx10 op.
Shyby s nadlehčením 3x60x8
+ kliky na bradlech s nadlehčením 3x60x8 (tedy v supersérii)

tlaky v sedě na stroji 3x30x10
+ přítahy v sedě na stroji 3x30x10

hyperextenze 3x10

upažování ve stoji 3x3x10

tricepsová kladka s lanem 15x10,20x10,25x10
+ bicepsová kladka 15x10,20x10,25x10

zkracovačky 3x10

předkopy 3x30

výpony v sedě 3x40x10


............................................................................................................

2. trénink 15.1.2015
hmotnost 121,2 kg (-1,8 kg)

shyby s nadlehčením 55x8,55x8,55x6
+kliky na bradlech s nadlehčením 55x8,55x8,55x8

tlaky v sedě na stroji 35x10,35x10,35x10 (pauzy do 30 sekund, tempo 3-0-5)

přítahy v sedě na stroji 35x10,35x10,35x10

hyperextenze 3x10

upažování ve stoji 5x5x8
+ tlaky s mč ve stoji 5x5x8

předpažování...jedno opakování a konec - tohle nepůjde.

bicepsový zdvih s jednoručkami 8x10, 10x10, 10x10,10x10,10x10 (moje současné maximum)

tricepsová kladka - lano 15x10,20x10,25x10,30x10 (max.), 20x10

sed leh na stroji 5x40x15

Nohy příště samotné...mám nějaký problém s vnitřním meniskem a na rameno nejde položit činka - tj. asi jen předkopy, výpady, zanožování apod. Případně ideálně v Quatru legpress, který u nás není. Ale nohy neřeším - ty mám dobré z fotbalu:o)))))))))))

Doplňky - chlorella (je mi od Silvestra dost blbě), hydro - je po exspiraci, tj. 1 odměrka po tréninku, ať je to rychle pryč a měl bych zařadit kloubní výživu - večer se snad hecnu.

Další trénink asi zase obden. Za dva týdny to rozdělím a vyzkouším nějaký ultra hyper mega super program který vymyslel nějaký jouda co se nudil u excelu a na který jsme všichni čekali a dorian Yates se bije do hlavy, že kdyby to tenkrát cvičil ,tak byl 2x větší než současný Mr. Olympia.:o) Nebo taky ne a bude to nějaká osvědčená klasika - nejlépe z doby kdy jsem vypadal a cvičil nejlépe...tedy z devadesátek:o)

Tak držím sám sobě palce - už jen ze zdravotního hlediska je pohyb pro mě nutnost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2015 7:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Konecne, budu sledovat, mozna.
S timto nema nazev nic spolecneho ? http://www.csfd.cz/film/118124-kracejici-skala/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EpsteinBarr


PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2015 7:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nazov logu je super
Sice posledne roky sa viac-menej dianiu na fore len prizeram, ale do tvojho logu rad zavitam. Drzim palce, nech to v ramci moznosti ide co najlepsie a nech zdravie sluzi.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZEBLADE


PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2015 7:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cvičíš sám nebo se sparingem? Třeba bys v domově důchodců nějakého našel co?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2015 8:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji . Sparing je 54 kg 18ti letá dcera. Na ramena dá víc než já a kondici má také mnohem lepší (nebudu sám sebe urážet tím kdo vypadá líp:o))

Vypadá to teď se mnou nějak takto:


nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2015 12:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

3. trénink 18.1.2015
hmotnost: 121,1 kg (-1,9 kg)

Trénink:

rotátory 3x3x10
shyby na hrazdě s nadlehčením 60x8,55x8,50x8,55x8,60x8
+ kliky na bradlech 60x8,55x8,50x8,45x8,40x8


hrazda i kliky na hraně s tím, že si držím perfektní techniku a pomalé tempo.

benchpress na stroji v sedě 30x10,30x10,30x10
+ přítahy v sedě na stroji 30x10,35x10,40x10


únava...bez kondice a dávám pozor na pravé rameno - prostě bystřím když je něco jen v náznaku špatně. Proto ta malá hmotnost.

hyperextenze 3x10

upažování ve stoji 5x5x8 (tempo 2-1-3)
+ tlaky s jednoručkami ve stoji 5x5x8


Při rozvážném pohybu a perfektní technice rameno drží. Ještě pár tréninků a lehce přidám (tak do 8 kg).

bicepsový zdvih s jednoručkami ve stoji 5x10x10 (asi moje současné maximum bez cheatingu - superstriktně a pomalu).

Tricepsové stahování kladky 20x12,25x12,30x12
+ bicepsový zdvih na kladce - lehce 20x10,25x10,30x10

Musím naširoko - na úzko cítím rameno.
...pak se uvolnilo lano, které mi v této situaci vyhovuje více

tric. stah. lana 3x20x10

sed leh na stroji 3x40x20

přítahy kolen v sedě 3x10
+ zkracovačky 3x10


Suplementace - hydro po tréninku. Už ubývá a myslím, že do týdnu tu prázdnou zavazející pixlu vyhodím:o)

Ještě pořád jsem se nedokopal k použití kloubní výživy - ale dnes přijde ten den:o)

Rameno prozatím drží. Asi si koupím 10ti vstupovou permici a když to bude OK, tak měsíční a to by mohlo být slibné:o)

Myšlenková mapa je asi taková: postupně navýšit tréninkový objem tak, že tělo rozdělím na vršek a nohy, lýtka, břicho, spodek zad a zadní ramena a začnu chodit 4x týdně. To ale bude ještě chvilku trvat. Později bych to dělil ještě jinak.

Strava: trošku začnu dbát na zvýšený příjem bílkovin a pokusím se nevyžrat ledničku.
Postupně to upravím víc. Ale řešit jestli můžu kuře s kůží nebo bez - tak na to už jsem trochu starý. Baví mě to. To je hlavní. O ramenu lehce vím, ale je to srovnatelné s tím, než jsem tento týden začal cvičit a není to nic hrozného.

Jen pro pobavení dnešní pseudojídelníček:

Snídaně (s malou dcerkou) 2x celozrnný toastový chleba s domácím džemem, mléko, caro.

Svačina - nic

Po tréninku: 3 dl mléka a 1 odměrka hydro (schválně - kdo napíše první o tom mléku v hydru?:o))

Oběd: hovězí vývar a těstoviny, boloňská omáčka a sýr.

Svačina: tresčí játra

večeře: to bude kritický bod dne - kolikrát se to zvrhne v několik lahví vína a lindt čokoládu


Pak dopíšu...a když ne, tak jsem večeřel flašku vína, nějaký sýr z farmy a lindt:o)


Naposledy upravil Deadlift dne ne leden 18, 2015 1:36 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2015 12:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

čokoláda s vínem je zvláštní kombinace
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2015 12:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Víno , sýr...čokoláda v průběhu večera jako sladká tečka. Víno lze nahradit whiskou a sýr Schwardswaldskou slaninou.
Takové večení mini CKD (alkohol a slanina:)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 1:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

4.trénink 20.1.2015
hmotnost: naštěstí došla baterka ve váze, tak nevím:o)

rotátory 3x3x10
kliky na bradlech 60x8,55x8,50x8,45x8,40x8,40x8,40x8
+ shyby na hrazdě s nadlehčením 60x8,55x8,50x8,55x8,55x8,60x8,60x8

Benchpress na stroji v sedě 30x12,30x12,30x12
+ přítahy v sedě na stroji 40x12, 40x12, 40x12

hyperextenze 3x10

upažování ve stoji 7x5x8
+ tlaky ve stoji 7x5x8

bic. zdvih s jednoručkami ve stoji 5x10x10

tric. stahování lana 20x12,25x12,30x12,30x10,30x10
+ bic. zdvih na kladce 20x12,20x12,20x12,20x12,20x12

sed leh na stroji 5x40x20

přítahy kolen v sedě 5x10
+ zkracovačky 5x10



Celkem 67 izolovaných sérií, resp. asi polovina supersérií. Tohle už je strop. více sérií neodcvičím nějakr slušně. Bude třeba to rozdělit - asi příští týden.

Jídelníček:

snídaně: čoko croisant, 3 dl mléko

svačina: jogurt, jablko

oběd: omeleta ze 4 vajec, 120 g měkký sýr, paprika

po tréninku: 45 g hydro, 3 dl mléka

večeře: tvaroh bílý:o))))))))) (trocha masochismu:)

odstrašujícím příkladem budiž můj včerejší oběd: 2x Big Mac, 2x hranolky, džus, zero cola a Mc Flurry....klidně bych jedl dál, ale bylo mi to blbé :ox
No co...vymyslím nějaký měřitelný systém odměn, protože "žeru" jako čuník.
Např. v tr. den jíst slušně a v mimo tr. den 1x nějaké prasojídlo. Postupně omezit...ale teď hned ne:o))


Docela to jde - uvidíme co rameno. Chtěl bych jít ve středu a zkusit si odtrénovat v cca polovičním rozsahu sérií a zkusit si najít nějaké "bezbolestné" cviky na zpestření. Blíží se také doba zařazení tréninku nohou. Musím to nějak vymyslet, když nesnesu činku na ramenou.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 1:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele, jen poznámka: tvým "programem" a výběrem cviků si ramena odpálíš ještě víc.
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 1:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To jsou jediné cviky, které odcvičím. Žádné další nedám. Např. na ramena nepředpažím, nějaké těžké váhy na tlaky nepřicházejí v úvahu. Proto ta předúnava a antagonistické supersérie - snižují riziko toho, že vezmu do ruky něco co nebudu mít plně pod kontrolou.

Bylo tu pár pokusů pár zkušených borců, které končili většinou doporučením, ať vesluji a kladkama (které mě bolí jak čert). Takže asi tak. Pokud někdo máte nějakou konstruktivní radu, budu rád, ale moje zkušenost mi říká, že většinou po výkřiku do tmy nenásleduje nic.
no offense:o)

Ono s artritickým ramenem toho asi moc vymyslet nejde a bez toho, aby mě někdo znal, věděl kde, jak mi to rameno osekali - tak nelze nic moc rozumného vymyslet. Třeba kliky na bradlech a hrazda...to jsou cviky, kde necítím ramena...ani po tréninku (což je u mě indikátor toho, že to přeženu nebo nevhodně zvolím cvik). Vysloveně cítím, že mi to takto vyhovuje a bohužel třeba ty bradla jsou asi jediný cvik (+ lehký tlak na stoji a prot. kladky) , co jsem schopen cvičit. Nic hlavou nahoru, žádný BP, rozhodně ne jednoručky apod.

Jak jsem napsal - budu rád za radu i když...však víme jak to dopadne s jejích konkrétností:o)))

edit: jediným problematické jsou cviky na ramena - ovšem doporučované mi nevyhovuj, kdežto tyto ano.
Mám posílené rotátory, necvičím do selhání, rozcvičuji se, vše necvičím do krajních poloh, necv)provádm cviky nad hlavou (pomíjím tu srandu s 5 kg). zátěž je zvolena asi následovně:

upažování ve stoji striktně pravá ruka 5kgx8 op., levá ruka: 22kgx8 op. Takže tolik asi k tomu, jak moc je ta zátěž pro mě těžká, je to tak 20-25% současného max. Dokonce necvičím ani doporučovaných 15-20 op. ale méně ve více sériích.

Opravdu by mě zajímalo, co je na tomto jak ty píšeš "programu" špatně - bez znalosti toho, co mi přesně je, co mohu a nemohu dělat.

btw. na kb nemyslím ani náhodou - nejsme v 19. století.


Naposledy upravil Deadlift dne út leden 20, 2015 1:24 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CIZO


PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 1:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkus bands Deadlifte (gumy). Objednat se dají například na ironwoodyfitness.com a je to podle mě to nejlepší, co můžeš do tréninku zařadit. Jako trenér jsem měl i klienty s artrózou, nebo po operaci ramene a bands byly často to jediný, co mohli cvičit.
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ikee


PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 1:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud chceš konkrétní rady, tak ty ti dá asi vždy jen člověk, který s tebou nějakým způsobem pracuje ať třeba fyzio nebo RHB pracovník a který zná tvé limity. Plus jak říká muž, s gumama asi nic nezkazíš. Mno, zrakvený jsi pěkně. :)

Tak vítej zpátky, mám tě jako jednu z tváří ronnie stránky a jsem zvědavá na tvé opětovné pokusy. Držím pěsti.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 1:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Gumy mám...cvičím doma - tři tuhosti. K ničemu mi to moc není. Cvičil jsem na nich 11 měsíců. Co ale dál???
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 1:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift:

- drily na mobilitu, bojující s artrózou - kroužení rameny, kroužení pažemi, pomalu, kontrolovaně, každý den celkem až několik set opakování
- drily na mobilizaci hrudní páteře a streč krku - protože problém může být o patro výše neb níže. Pokud neustále sedíš, jak píšeš, tak je - na 101%
- cviky na rehab/prehab ramen: Kettlebell svazotář, páka, Get-Up - pro ramena TOP
- důraz na tahy - horizontální přítahy, třeba na TRX, vis na hrazdě se správným "zapakováním ramen"
- spodní tahy - třeba deadlift, když už ho máš v nicku

Konec výkřiku do tmy :-)
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Řítící se skála Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: