etom - Crossfit a vzpírání


Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - etom - Crossfit a vzpírání  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> etom - Crossfit a vzpírání
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
etom


PříspěvekZaslal: st červen 24, 2015 8:13 pm    Předmět: etom - Crossfit a vzpírání Odpovědět s citátem

Ahoj, jsem tu na fóru nový. Jmenuju se Tom, je mi 21, váha skáče mezi 85-90 podle závodů, skladby tréninků atp. Tréninky jsem dříve a ještě stále píšu taky na jedno konkurenční fórum (ironfactor), ale rozhodl jsem se založit si log i tady. Třeba načerpám nové zkušenosti a potkám/poznám nové lidi. ;)

Víceméně jsem proplul klasickou teen zběsilou kulturistikou, liftem, crossfitem, vzpíráním a teď se zas pomalu vracím k CF. Výkony jdou víceméně stále pěkně nahoru celých 8 let.

Trénink jdu až zítra, tak pak třeba nahodím i nějaké foto/video. Uvidíme. ;)


Naposledy upravil etom dne čt červen 25, 2015 8:16 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
spekounP


PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2015 7:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem rád, že budeš psát log i tady.
Už dlouho tě sleduju na IF a jseš velkej talent.
Držím palce!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
flew


PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2015 7:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

130 kg snatch.. no dobře

Vítej .. aspoň budu moct od koho kopčit tréninky
_________________
Sny se musí plnit, nemůžeme odpočívat

Trhačky, a rukavice spôsobuju gynekomastiu !! znižuju TST a zvyšuju estrogen!!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
magion


PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2015 9:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vítej, taky jsem tě sledoval.

A se závodním vzpíráním teda končíš?
_________________
Go For Your Dream..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
etom


PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2015 12:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

spekounP napsal:
Jsem rád, že budeš psát log i tady.
Už dlouho tě sleduju na IF a jseš velkej talent.
Držím palce!


Díky, ale je v tom i kousek dřiny. Budu se snažit i nadále.

flew napsal:
130 kg snatch.. no dobře

Vítej .. aspoň budu moct od koho kopčit tréninky


Díky za uvítání. To klidně můžeš, ale není to není nic extra.

magion napsal:
Vítej, taky jsem tě sledoval.

A se závodním vzpíráním teda končíš?


Také děkuji za přivítání a sledování rovněž!

Úplně ne, ale nějak už nemám chuť dělat ze sebe otroka, osla a já nevím, co ještě. Dlouho jsem nad tím přemýšlel a v ČR nemá moc cenu dělat vzpírání na vrcholové úrovni. Začal jsem pozdě na to, abych tam nahonil nějaké váhy. Do repre by mě třeba vzali na podzim, kdyby mě potřebovali... Absolutně se tu v republice sere na nějaké talenty nebo potenciál. Všechny zajímaj jen čísla/výkony. Je fuk, že vzpíráš měsíc nebo 10 let a máš stejné váhy, hlavně výsledky... podpora zero. No celé je to na dlouhé vyprávění a klidně se o tom rozepíšu. Je v tom spousta problémů.

Vezmi si, že když třeba začneš v 10 nebo 11 jak Orság nebo některý z jiných borců v ČR nebo na světě, tak ti měli plno času na to pilovat techniku a házet ta kila nahoru během těch let. Sypat začneš třeba kolem těch 15-16 u nás v republice, ve světě je to třeba ve 13-14? Takže jsi dobrý naturálně, podpoříš to sypáním, výkonnost roste, dostaneš se do nějakého sdružení mladých sportovců, nějaká malá podpora ve formě soustředění, takže dejme tomu, že seš dobrej a třeba na střední jsi už v repre. Mluvím teď o ČR. Tak nějak trochu vím, jak to tu "funguje". Vyjdeš ze střední a buď tě chtějí na Olympu, kde dostaneš práci (předtím ale musíš projít ještě nějakýma zařazeníma mezi smluvní sportovce atd... v tomhle se moc nevyznám) a nebo jsi třeba v repre, ale normálně pracuješ a vzpíráš jen jako koníček (samozřejmě ty výkony jsou sice nadprůměr, ale díru do světa s tím neuděláš). A teď je situace na Olympu taková, že jsou tam neustále šikanováni lidmi z antidopingu, že se tam dost bojí do sebe něco střílet a když už, tak jen něco, co je detekovatelné krátkou dobu. Do tohodle taky moc nevidím, jak to tam chodím v tomhle.

Takže začneš ve skoro 19 letech vzpírat. Sice máš nějakou sílu z trojboje, ale rveš to občas silou na úkor techniky, ale nejsi dřevo, tak to nějak jde... no nicméně v 21 zvedáš třeba solidně to, co dělá jiný kluk o 3-4 roky mladší (vzpírá dýl a zřejmě to nebude úplně natty a z tvarohu). Takže za nějakých 2,5 roku zlepšení já nevím... dejme tomu 105kg v totalu, bez sypání. Přijedeš na závody, pár lidí na tebe kouká, přijdeš na Olymp, řeči o spolupráci, ze kterých pak nic není a nějaká podpora? Nějaké soustředění, výjimečné zařazení třeba do nějakého SCM? Za celou dobu vzpírání mi nikdo nic nedal. Cestovné na závody, jídlo, boty, dresy, bandy atd. všechno z vlastní kapsy... max si mě koupili v jednom týmu, že za ně budu závodit, ale žádný vejvar. To jsem měl tak na protein a bcaa k tomu.

Hrozně mě to sere, že to takhle v ČR funguje. Je tu absolutně nulová podpora talentů nebo lidí, co by fakt chtěli a makají a dřou a že jich znám jich dost. Těm lidem nahoře nejde o ten sport jako spíš o to mít hlavně práci.

Jak s tím člověk začne pozdě a není milionář, tak jsou ty šance kurva malé. Na Olympu (kde trénuje repre) se už moc lidi nezlepší, když tam přijdou, díky té dopingovce. Kdyby to tam tak nehlídali, tak je i to vzpírání v republice úplně někde jinde. Zvedat v 94kg nějakých 150 a 180? To dělají Číňani v 16 letech a jsou o 20kg lehčí. Zázemí je samozřejmě úplně někde jinde...

Je to zabité a pokud bych si měl vybrat mezi tím jestli budu vzpírat hovno na evropě nebo světě a být třeba 20. nebo crossfitem, kde vím, že se můžu dostat na špičku v republice a třeba i na regionálky nebo games (s tvarohem asi eee ), tak co si vybrat?

Ve vzpírání záleží hlavně na lidech nad tebou. Crossfit je o dost volnější ve všech směrech.

Trochu jsem se rozepsal, ale třeba to pak bude líp pochopitelné, proč nemám chuť vzpírat. Chci sportovat na max a vzpírání by tady v ČR na max nešlo, což jsem třeba před pár lety nevěděl. Když jsem dělal lift, dělal jsem ho na relativní max vzhledem k tomu, kolik mi bylo a jak starý jsem byl, to samé crossfit a vzpírání, ale časy se mění a stagnovat nechci.


nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
etom


PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2015 1:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

25/6/2015

po lekci s cfťákama, ranní trénink

I. fáze (xfitness, crossfit)

dřepy vzadu

4/160-180
Poslední op. mě tam přibilo jak hřebík, musel jsem to odhazovat dozadu. Ještě tam v gymu nejsou dořešené platformy, tak se dřepuje na gumách a ty se brutálně propadají... jak kdybych dřepoval v bahně. Ukončil jsem to, protože to nemělo cenu. Tahalo mě to do špiček a neměl jsem z toho dobrý pocit. Zkusím asi na bohemce.

striktní tlak silou vpředu
5/70
4/80
3/80
4/80
5/70
Zas nepadlo 5. op. Ale kdybych nezesral první sérku a víc si to technicky pohlídal... chjo.

pak břicho dost sérií, nějaké striktnÍ MU na kruzích (bolely mě prsa z úterních benchů, tak jsem to nehroti), pak nějaká akrobacie na zemi a šel jsem domů.

Druhou fázi na bohemce. Asi dřepy, nadhozy a nějaká šmrdlačka k tomu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
magion


PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2015 1:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za rozepsání a informace, ke kterým obyčejný člověk nemá přístup.

Tvoje rozhodnutí je naprosto pochopitelné, a samozřejmě je to od nejenom vzpěračského svazu škoda, že to tak sabotuje, jak finančně, tak přehnanými testy. Ostatní inviduální sporty jsou na tom bohužel podobně, jdou si tímto počinem sami proti sobě.

Tak ať se daří
_________________
Go For Your Dream..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kulíšek


PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2015 1:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

magion napsal:
Díky za rozepsání a informace, ke kterým obyčejný člověk nemá přístup.

Tvoje rozhodnutí je naprosto pochopitelné, a samozřejmě je to od nejenom vzpěračského svazu škoda, že to tak sabotuje, jak finančně, tak přehnanými testy. Ostatní inviduální sporty jsou na tom bohužel podobně, jdou si tímto počinem sami proti sobě.

Tak ať se daří


Nechce se mi do toho uplně zabředat... se spoustou věcí souhlasím, ale s nějakými také ne. Všichni u nás mají stejné podmínky... A i když je to těžké, a někdy člověk fakt bouchá hlavou proti zdi, ale když opravdu chce... já to vzdala po 7 letech a z olympu odešla sama, dobrovolně a taky velmi nasratá... (nepamatuju ale nikoho jiného, kdo by odešel sám a nebyl vyhozen. Tam bylo dost v módě skákat šipky do prdele vedení a pak to vždycky nějak šlo, jenže to se nějak nesnese s mou povahou a tak jsem tam byla celou dobu za vyvrhela :D) ale co se sypání týče... jako stěžovat si na přehnané doping testy? Když chceš dělat profi sport, s tímhle prostě musíš počítat.... Všichni v repre píšou monitoring, to k tomu prostě patří. To tu spousta lidí nechápe... ano sype se, a hodně... ale v repre si to fakt nikdo nelajzne, protože ty kontroly jsou tam časté, náhodné a nikdo nechci přijít o práci, nechce mít ostudu atd... Jenže tak to prostě je u nás ve všech sportech... (a upřímně - mě to nikdy nevadilo....ale to sem asi nepatří)
Jo a není to rozhodne iniciativa toho sportu. Svaz vzpírání rozhodně nežádá dopingové komisaře, aby za našima závodníkama chodili... Doping je pod školstvým samostatně a pro všechny sporty společný.... Je na nich kdy a kam pojedou a rozhodně to nediskutují s nikým z jednotlivých sportů. By pak dost ztrácelo smysl....

Jinak v CF je ta politika taky.. ty lidi se tu dost hejtují, nesnáší se, vzájemně pomlouvají... tahle komunita z venku vypadá moc krásně, ale uvnitř je to taky pěkně prohnilé... bohužel... Když jedeš sám na sebe, jde to :)

Mě jakákoli "politika" ve sportu děsně rozčiluje... ale to je u nás ve všem, ne jen ve sportu. Všude jsou staré gardy, zvyklé na úplatečky, šipky a drží se hesla ruka ruku myje... To se jen tak nezmění....

Důležité, jestli ne nejdůležitější je, aby sport bavil. A když Ti hazí klacky pod nohy... chvíli to jde, ale nepřidá to, no... Někdy o tom můžeme pokecat :D

Btw ty jsi teď v Praze teda? :)
_________________
Nesnáším žádný sport, to jo... není to mé hobby radši půjdu do hospody!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
magion


PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2015 1:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já to pochopil tak, z více názoru, že jiné země mají ty monitoringy volnější, a nechávají těm sportovcům možnost se během off sezóny zlepšit. A tudíž jsou o dost napřed v progresu. Uznávám, že to vlastně není chyba svazu ale naší anti dopingovky. Poté se sportovec před soutěží vyčísti a na soutěží je "čistej" tak jak to běžně chodívá přeci :)
_________________
Go For Your Dream..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
etom


PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2015 7:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kulíšek napsal:
magion napsal:
Díky za rozepsání a informace, ke kterým obyčejný člověk nemá přístup.

Tvoje rozhodnutí je naprosto pochopitelné, a samozřejmě je to od nejenom vzpěračského svazu škoda, že to tak sabotuje, jak finančně, tak přehnanými testy. Ostatní inviduální sporty jsou na tom bohužel podobně, jdou si tímto počinem sami proti sobě.

Tak ať se daří


Nechce se mi do toho uplně zabředat... se spoustou věcí souhlasím, ale s nějakými také ne. Všichni u nás mají stejné podmínky... A i když je to těžké, a někdy člověk fakt bouchá hlavou proti zdi, ale když opravdu chce... já to vzdala po 7 letech a z olympu odešla sama, dobrovolně a taky velmi nasratá... (nepamatuju ale nikoho jiného, kdo by odešel sám a nebyl vyhozen. Tam bylo dost v módě skákat šipky do prdele vedení a pak to vždycky nějak šlo, jenže to se nějak nesnese s mou povahou a tak jsem tam byla celou dobu za vyvrhela :D) ale co se sypání týče... jako stěžovat si na přehnané doping testy? Když chceš dělat profi sport, s tímhle prostě musíš počítat.... Všichni v repre píšou monitoring, to k tomu prostě patří. To tu spousta lidí nechápe... ano sype se, a hodně... ale v repre si to fakt nikdo nelajzne, protože ty kontroly jsou tam časté, náhodné a nikdo nechci přijít o práci, nechce mít ostudu atd... Jenže tak to prostě je u nás ve všech sportech... (a upřímně - mě to nikdy nevadilo....ale to sem asi nepatří)
Jo a není to rozhodne iniciativa toho sportu. Svaz vzpírání rozhodně nežádá dopingové komisaře, aby za našima závodníkama chodili... Doping je pod školstvým samostatně a pro všechny sporty společný.... Je na nich kdy a kam pojedou a rozhodně to nediskutují s nikým z jednotlivých sportů. By pak dost ztrácelo smysl....

Jinak v CF je ta politika taky.. ty lidi se tu dost hejtují, nesnáší se, vzájemně pomlouvají... tahle komunita z venku vypadá moc krásně, ale uvnitř je to taky pěkně prohnilé... bohužel... Když jedeš sám na sebe, jde to :)

Mě jakákoli "politika" ve sportu děsně rozčiluje... ale to je u nás ve všem, ne jen ve sportu. Všude jsou staré gardy, zvyklé na úplatečky, šipky a drží se hesla ruka ruku myje... To se jen tak nezmění....

Důležité, jestli ne nejdůležitější je, aby sport bavil. A když Ti hazí klacky pod nohy... chvíli to jde, ale nepřidá to, no... Někdy o tom můžeme pokecat :D

Btw ty jsi teď v Praze teda? :)


Jo, já myslel ty podmínky tak, že je to pak rozdíl začínat třeba v 11 nebo ve 20. Sice zas vím, že ty si začla až někdy kolem 23 (taky s pwl minulostí jako já), ale zas ty jsi žena a tam není taková konkurence, ale to už bych se vymlouval. No, já tě rozhodně chápu, Pájo...

Jinak co se týče monitoringu, tak je mi to jasné, jak to chodí... že kontroly tam posílaj úplně jiný lidi, viz Chlumský a spol.. pokud to tedy byla reakce na mě a ne na kolegu.

Jinak určitě do toho nevidím jako ty. Byla si tam 7 let... to je dlouhá doba. Jinak ano, jsem momentálně v Praze. Mě to hodně zajímá, jak to tam chodí nebo vůbec celá ta komedie kolem českého vzpírání, tak bych se určitě rád zastavil někdy v aréně. Měl jsem tam už párkrát namířeno, ale zatím to nevyšlo, tak když tak napíšu SZ nebo na facebook.

A díky za názor.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
etom


PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2015 7:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

magion napsal:
Já to pochopil tak, z více názoru, že jiné země mají ty monitoringy volnější, a nechávají těm sportovcům možnost se během off sezóny zlepšit. A tudíž jsou o dost napřed v progresu. Uznávám, že to vlastně není chyba svazu ale naší anti dopingovky. Poté se sportovec před soutěží vyčísti a na soutěží je "čistej" tak jak to běžně chodívá přeci :)


Asi tak. ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
etom


PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2015 7:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

25/6/2015

II. fáze - bohemka

dřep vzadu
3/150-170
4/190
6/200 PR pak nahodím video
4/190-170
Říkal jsem si, že když to bude lehký, dám jedno op. a pak navýším na 210 a když těžký tak 6... I tak potěšilo. Kdyby šlo o život, tak tam narvu ještě jedno.

výtahy n. od stehen
3/100-120-140-140-140-140-150

nadhoz od stehen
2/90-90-90-90-90
fakt jen lehoučce na techniku, jako s osou...

Pak nějaký biceps, triceps, blbosti...

Moc jsem v ty dřepy nevěřil, ale nakonec to šlo. Mám velkou radost. Dvoufáze zařadím častěji, když teď můžu být ve fitku v podstatě pořád...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kulíšek


PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2015 11:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

etom napsal:
magion napsal:
Já to pochopil tak, z více názoru, že jiné země mají ty monitoringy volnější, a nechávají těm sportovcům možnost se během off sezóny zlepšit. A tudíž jsou o dost napřed v progresu. Uznávám, že to vlastně není chyba svazu ale naší anti dopingovky. Poté se sportovec před soutěží vyčísti a na soutěží je "čistej" tak jak to běžně chodívá přeci :)


Asi tak. ;)


Ne, když jsi v repre, máš český, ale i mezinárodní monitoring a to pak jezdi WADA. Dle pravidel, by to měli mít všichni závodníci, kteří startují na ME a MS. V praxi to funguje tak, že ne všichni to posílají a pak za to platí mega vysoké finanční sankce... stále a stále dokola. Nic méně občas se WADA našve a vychytá celý nároďák... viz Bulhaři, spousta poláků atd....

Jinak jasné, písni, zastav, pokecáme :)
_________________
Nesnáším žádný sport, to jo... není to mé hobby radši půjdu do hospody!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
etom


PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2015 11:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kulíšek napsal:
etom napsal:
magion napsal:
Já to pochopil tak, z více názoru, že jiné země mají ty monitoringy volnější, a nechávají těm sportovcům možnost se během off sezóny zlepšit. A tudíž jsou o dost napřed v progresu. Uznávám, že to vlastně není chyba svazu ale naší anti dopingovky. Poté se sportovec před soutěží vyčísti a na soutěží je "čistej" tak jak to běžně chodívá přeci :)


Asi tak. ;)


Ne, když jsi v repre, máš český, ale i mezinárodní monitoring a to pak jezdi WADA. Dle pravidel, by to měli mít všichni závodníci, kteří startují na ME a MS. V praxi to funguje tak, že ne všichni to posílají a pak za to platí mega vysoké finanční sankce... stále a stále dokola. Nic méně občas se WADA našve a vychytá celý nároďák... viz Bulhaři, spousta poláků atd....

Jinak jasné, písni, zastav, pokecáme :)


Aha, aha, tak to jsem netušil. Zas jsem o něco chytřejší. :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
etom


PříspěvekZaslal: so červen 27, 2015 9:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

xxx


Naposledy upravil etom dne ne červen 28, 2015 10:18 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - etom - Crossfit a vzpírání Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: