Irminsulovo občasník


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Irminsulovo občasník  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Irminsulovo občasník
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Irminsul


PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2015 6:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak kdo má podle Vás nejlepší záda?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irminsul


PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2015 6:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irminsul


PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2015 6:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irminsul


PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2015 10:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irminsul


PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2015 7:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Boris Orava a jeho první videolog,takže se máte na co těšit!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irminsul


PříspěvekZaslal: ne listopad 29, 2015 1:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Možná někdo znáte Alana Thralla,tak tady je video jak se protahuje PŘED tréninkem..

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irminsul


PříspěvekZaslal: ne listopad 29, 2015 6:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nová zajímavá ‪#‎studie‬, která srovnává dlouhodobou ‪#‎nízkosacharidovou‬ dietu s běžnou ‪#‎vysokosacharidovou‬ u špičkových vytrvalců, zjistila zajímavé závěry a potvrzuje výhody ‪#‎nízkosacharidových‬ a ‪#‎ketogenních‬ diet pro ‪#‎zdraví‬, tělesnou ‪#‎kompozici‬, ‪#‎výkon‬ a dokonce i vysokokapacitní výkon:

- "nízkosacharidový" vytrvalci byli schopni daleko ‪#‎efektivněji‬ ‪#‎spalovat‬ tuk a to dokonce několikanásobně
- množství svalového ‪#‎glykogenu‬ není podmíněno příjmem sacharidů

První závěr prosazuji již dlouho. Ale druhý je pro mě ‪#‎novinkou‬, ikdyž na sobě pozoruji něco podobného. To by zřejmě vysvětlovalo, že i delší dobu bez sacharidů je člověk schopen ‪#‎efektivně‬, dokonce i lépe, ‪#‎trénovat‬. Stejně tak neztrácím ‪#‎plnost‬ svalů ani po delší době bez sacharidů, dokonce výpadám lépe, protože jsem ‪#‎ostřejší‬.

[To mě svádí k úvahám, zda mám smysl "cukrovat" před soutěží, protože po sacharidech vždy ztrácím ostrost a ta se vrací až po několika dnech.]

Ale další ‪#‎fakt‬, který vychází se #studie v souvisloti s ‪#‎glykogenem‬ a typem ‪#‎diety‬ je jasný a ‪#‎vyvrací‬ moderní přístup, který zakládal sportovní #výkon na #glykogenu a tím podmíněnou #vysokosacharidovou stravou, zvláště pro výkony delšího typu a kapacity.
Mechanismus doplňování glykogenu při omezeném příjmu sacharidů není zatím objasněný. Ale jisté je, že nějakým způsobem funguje.

Nyní je potvrzeno (touto studií), že dieta založená na získávání ‪#‎energie‬ z ‪#‎tuků‬ jako primárního zdroje, je daleko efektivnější pro spalování tuku, sportovní výkon i zdraví. Omezení sacharidů přináší velké výhody, já je praktikuji a #výsledky dokazuji již několik let a je #aplikovatelná na #všechny typy sportů.

Můj názor je, že #genetika není rozhodujíci a na co tělo naučíte, na to se #adaptuje (ostatně jinou možnost nemá;) Genetika je pouze startovní bod a má vliv na rychlost adaptace. Někteří lide mohou mít až několik týdnů problémy přejít na #metabolismus tuku, jiní jsou schopni přepínat plynule bez problému.
Označil bych to jako #pružnost_metabolismu, která se dá také ovlivnit a zlepšit podobně #inzulinová rezistence (analogicky odpovídá fixovanému metabolismu na cukry) a inzulinová senzitivita (analogicky odpovída flexibilnímu metabolismu schopnému plynule přepínat mezi primárními zdroji energie).

Tahle studie je dalším důležitým mostem spojující nízkosacharidové přístupy a ukazuje, že veřejnost byla posledních několik dekád řízena (ať už záměrně či pouze na základě chybných a nekompletních závěrů) "racionálnímy" přístupy, které jsou nyní postupně zavrhovány a odkrývá se skutečná pravda (jako globální kampaň škodlivosti živočišných tuků, kdy pravda byla uznána oficiálně až teď).

Máme se zkrátka ještě hodně co učit a objevovat. Každopapádně díky aktuálním poznatkům jsme výrazně blíže pravdě než dřív. Ta je obvykle úplně na druhé straně, ale při pohledu do dlouhé historie, ji můžeme jasně vidět (jak se třeba člověk stravoval před tisícemi lety?).
Já kráčím v tomto směru a aplikuji to nejen na životní styl, ale také na vrcholový sport a výkon. Vše stále vylepšuji a výsledky to dokazují.
Sám jsem vyzkoušel a prošel různými typy stravy a vím, mohu potvrdit a zhodnotit, co je nejlepší!

Napsal: Boris Orava
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irminsul


PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2015 6:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irminsul


PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2015 7:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Doporučuji si poslechnout,velice zajímavé povídání...


Naposledy upravil Irminsul dne po listopad 30, 2015 7:23 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irminsul


PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2015 7:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irminsul


PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2015 7:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zde druhý videolog Borise Oravy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irminsul


PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2015 6:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Blíží se rok 2016
Lidi,chcete abych sem dával pořád videa co mě zaujaly?
Je to na Vás...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irminsul


PříspěvekZaslal: ne duben 03, 2016 1:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem



Naposledy upravil Irminsul dne pá červen 17, 2016 9:06 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irminsul


PříspěvekZaslal: pá červen 17, 2016 8:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dlouho jsem nepřispíval,ale tohle musím :) Kája je nejvíc...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jnerez


PříspěvekZaslal: pá červen 17, 2016 9:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdyby si nechala dlouhý vlasy a neměla tolik ošklivých tetování, byla by nádherná ženská.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Irminsulovo občasník Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: