Protein - za jak dlouho po tréninku??

Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Protein - za jak dlouho po tréninku??  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Protein - za jak dlouho po tréninku??
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Makuška

PříspěvekZaslal: pá únor 12, 2016 9:44 am    Předmět: Protein - za jak dlouho po tréninku?? Odpovědět s citátem

Ahoj všem,

poradí mi prosím někdo za jak dlouho po tréninku pít protein??? Piju během tréninku (a dopíjím těsně po něm) BCAA+glutamine drink od Bodyflexu a doma mám protein CFM Instant Whey 80.

Za jak dlouho po tréninku si ten protein mám eventuelně dávat??? Cvičím z drtivé většiny odpoledne až večer a našla jsem různé názory - někdo říká do půl hodiny po tréninku... někdo zase že protein jako takový klidně i hoďku až dvě po tréninku počká a spíš se mám co nejdřív po tréninku něčeho najíst (něčeho odpovídajícího), tak jsem z toho trochu jelen.

Předem díky moc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor

PříspěvekZaslal: pá únor 12, 2016 9:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hezky a komplexně (a i věcně správně) je to popsané zde...
http://kulturistika.ronnie.cz/c-7511-potreninkovy-napoj.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Makuška

PříspěvekZaslal: pá únor 12, 2016 10:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky moc - článek jsem četla už dřív.

V mém případě jsem se do teď řídila doporučením z článku spíš vypít po tréninku protein než jíst pevnou stravu. Jen mě trochu zaskočily ty různé názory na to za jak dlouho po tréninku to vypít.
Během a na konci tréninku tak akorát dopíjím ten drink od Bodyflexu - protein okamžitě po tréninku bych nemohla (nedělá mi dobře), ale za té půl hodiny až hodinu už je to OK - dle článku předpokládám tenhle interval stačí???

Ale dvě hodiny po tréninku protein a mezitím nic - není to moc dlouho nebo to má taky nějaký efekt anebo je to jen rozdílné trávení u rozdílných lidí???
Ronnie
Administrátor

PříspěvekZaslal: pá únor 12, 2016 10:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych BCAA upíjel před tréninkem a v jeho průběhu (tzn. trochu jinak než jak píšeš Ty "v jeho průběhu a hned po") a hned po něm dal právě protein - tam píšeš, že Ti nedělá dobře, tak zkus nějaký jiný, třeba dělat dobře bude... pokud tam dáváš třeba ten Instant Whey CFM, zkus snadněji se trávíci hydrolyzát. Každopádně ať tak či tak, v rámci možností bych dělal to, že bych ten protein po tréninku přiblížil ke chvíli jeho končení co nejvíce, tzn. dobu od konce tréninku k proteinu zkrátil na nejkratší možnou úroveň (ale právě v rámci mezí, takže když si u sebe vychytáš, že "hned" Ti nedělá dobře a půl hodiny je OK, tak prostě bude za půl hodiny - ono svět nespadne:).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Chadzi

PříspěvekZaslal: pá únor 12, 2016 10:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky jsem býval názoru, že tam po trénininku ten protein být musí...ale nemusí. Nepoznal jsem absolutně žádný rozdíl v tom, když jsem pil hned po tréninku protein nebo ne. Rozdíl poznala akorát peněženka. Po tréninku domů a tam se pořádně najíst.... Jo, občas tam to hydro pustím, ale je to jen čistě pro pocit...
Makuška

PříspěvekZaslal: pá únor 12, 2016 10:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Super. Děkuji moc za rady. Tak to zkusím stáhnout na minimum.
Ronnie
Administrátor

PříspěvekZaslal: pá únor 12, 2016 10:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pošli mi soukromou zprávou poštovní adresu, pošlu Ti vzorky nějakého hydrolyzátu - sice ne úplně nejlepšího, ale je to hydrolyzát, tak ho vyzkoušíš a uvidíš, když Ti sedne, můžeš kouknout po velkém balení. Naopak když nesedne, budeš vědět, že kupovat velké nemá cenu. :)
Makuška

PříspěvekZaslal: pá únor 12, 2016 10:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jéé, děkuji moc. To by bylo super. Posílám.
VercaTho

PříspěvekZaslal: pá únor 12, 2016 11:38 am    Předmět: Díky Odpovědět s citátem

Zajímavé info :)
vlk#

PříspěvekZaslal: pá únor 12, 2016 11:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Makuška napsal:
Ale dvě hodiny po tréninku protein a mezitím nic - není to moc dlouho nebo to má taky nějaký efekt anebo je to jen rozdílné trávení u rozdílných lidí???

já to beru laicky tak, že když vydržíš dvě hoďky, tak spálíš více tuku, když to bereš po tréninku, tak vybuduješ více svalové hmoty.
Makuška

PříspěvekZaslal: pá únor 12, 2016 11:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ovšem co když chci spálit co nejvíc tuku a nabrat co nejvíc svalové hmoty současně???
prochm

PříspěvekZaslal: pá únor 12, 2016 8:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chadzi napsal:
Taky jsem býval názoru, že tam po trénininku ten protein být musí...ale nemusí. Nepoznal jsem absolutně žádný rozdíl v tom, když jsem pil hned po tréninku protein nebo ne. Rozdíl poznala akorát peněženka. Po tréninku domů a tam se pořádně najíst.... Jo, občas tam to hydro pustím, ale je to jen čistě pro pocit...

Já kdybych si zapoměl doma protein, tak bych v posilovně raději ani necvičil. A nebo si tu jednu dávku koupil u baru.
AldaB

PříspěvekZaslal: po květen 30, 2016 8:58 pm    Předmět: re Odpovědět s citátem

urcite hned po treninku at se doplni bilkoviny ve svalech :)
cipinek

PříspěvekZaslal: út květen 31, 2016 6:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to jako profesionál Draper neporadil?
Makuška

PříspěvekZaslal: út květen 31, 2016 8:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

AldaB napsal:
urcite hned po treninku at se doplni bilkoviny ve svalech :)

Jj, děkuju. Už to tak praktikuju.

cipinek napsal:
to jako profesionál Draper neporadil?

Ale poradil.....ovšem.....Draper poradil nejen s proteinem až tak, že mi zejména na zádech a ramenech vyrostlo cosi......naprosto neznámého. Takže beru zpět:

Makuška napsal:
Ovšem co když chci spálit co nejvíc tuku a nabrat co nejvíc svalové hmoty současně???

Teď bych to potřebovala otočit - co pít před - během nebo po tréninku, aby člověk co nejlíp shazoval kila dolů??? (a je mi upe jedno jestli zhubnu i sval)

odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Protein - za jak dlouho po tréninku?? Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:

Přejdi na: