trénink pro začátečníky


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - trénink pro začátečníky  Úvodní stránka -> Trénink -> trénink pro začátečníky
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin86


PříspěvekZaslal: ne leden 01, 2017 2:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Právě jak jsem psal, váha šla rapidně dolů a síla taky. Co se týče kloubů, tak si myslím, že v mých 30-ti letech to na důchod ještě nevypadá :-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pitkin


PříspěvekZaslal: ne leden 01, 2017 3:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Martin86 napsal:
Bohužel do fitka si mohu dovolit chodit pouze třikrát týdně... Měl jsem v plánu začít od příštího týdne s tím, aby si tělo začalo opět pomalu zvykat na tento režim. Toto jsem plánoval na měsíc, měsíc a půl a poté bych chtěl najet na nějakou objemovku, na kterou jsem se ptal výše.


Na přípravu pohybu nemusíš chodit do fitka, stačí ti 2x2 metry volného prostoru.
Fitko pro začátek bohatě stačí 3x do týdne a většina lidí si s tím dlouho vystačí.

Hned po přípravě najet na objemovku je nesmysl.
Nejdřív se nauč a piluj dobře techniku a když tvůj pohyb bude OK, tak pak zesil.
Až budeš mít sílu a techniku tak přemejšlej nad objemem.

Kdyby si zatížil nesprávný pohybový vzorec velkým objemem tak se zraníš.
_________________
Já tělo šokuju tím, že nechám trénink nezměněný třeba rok. Tělo užuž očekává změnu a ono nic. Tím ho úplně vyšokuju :-) (daymoon)
"Klíčem ke štěstí je zvedat těžké věci nad hlavu!" - Jon Engum


A vo tom to je !
-Milan Pitkin
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin86


PříspěvekZaslal: ne leden 01, 2017 3:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V technice by problém být neměl, spíše se obávám z hlediska síly, tam to upadlo fakt hodně. CO by jsi mi tedy doporučil? Něco ve smyslu např: PO - prsa, biceps ST-nohy PÁ - záda, triceps? Nebo si to sestavit úplně jinak (napsal jsem to pouze orientačně)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pitkin


PříspěvekZaslal: ne leden 01, 2017 3:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Martin86 napsal:
V technice by problém být neměl, spíše se obávám z hlediska síly, tam to upadlo fakt hodně. CO by jsi mi tedy doporučil? Něco ve smyslu např: PO - prsa, biceps ST-nohy PÁ - záda, triceps? Nebo si to sestavit úplně jinak (napsal jsem to pouze orientačně)


Tohle není trénink, ale pouze výpis partií.
Si schopen provést s dobrou technikou dřep, pozved, bench press, military press, shyb ?
IMHO, určitě bych nezačínal kulturistickým splitem.
_________________
Já tělo šokuju tím, že nechám trénink nezměněný třeba rok. Tělo užuž očekává změnu a ono nic. Tím ho úplně vyšokuju :-) (daymoon)
"Klíčem ke štěstí je zvedat těžké věci nad hlavu!" - Jon Engum


A vo tom to je !
-Milan Pitkin
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin86


PříspěvekZaslal: ne leden 01, 2017 3:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A mohl by jsi mi napsat, čím by jsi začal např. ty? Nebo co by jsi doporučil?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pitkin


PříspěvekZaslal: ne leden 01, 2017 3:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Martin86 napsal:
A mohl by jsi mi napsat, čím by jsi začal např. ty? Nebo co by jsi doporučil?

Pošlu do PM.
_________________
Já tělo šokuju tím, že nechám trénink nezměněný třeba rok. Tělo užuž očekává změnu a ono nic. Tím ho úplně vyšokuju :-) (daymoon)
"Klíčem ke štěstí je zvedat těžké věci nad hlavu!" - Jon Engum


A vo tom to je !
-Milan Pitkin
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: ne leden 01, 2017 3:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Martin86 napsal:
V technice by problém být neměl, spíše se obávám z hlediska síly, tam to upadlo fakt hodně. CO by jsi mi tedy doporučil? Něco ve smyslu např: PO - prsa, biceps ST-nohy PÁ - záda, triceps? Nebo si to sestavit úplně jinak (napsal jsem to pouze orientačně)

za me je tohle nejblbejsi mozna varianta
kdyz uz trikrat tydne tak fulbody
http://kulturistika.ronnie.cz/c-4191-mytus-nizkofrekvencniho-split-treninku.html
nejvetsi prinos maji cviky, kde zvedas nejvetsi zatez: drep, bench, mrtvola, kliky na bradlech, push pressy, shyby...a budes se divit, pak staci na konci treningu tri serky na biceps nebo triceps extra a ono to vazne roste, nepotrebujes mit 4 cviky o peti seriich na biceps a to same na triceps
z toho duvodu bych pokrocilemu navrhl Beara v zaklandi sestave: drep+bench, shyby+push pressy, mrtvola+bradla
od kazdeho aspon deser PRACOVNICH seri a domu
pokud se budes citit, dat ctvrty trening v sobotu a dopompuvoat to
http://kulturistika.ronnie.cz/c-3904-bear-routine-aneb-maximalni-trenink-pro-maximalni-hypertrofii.html

ja treba jezdim skoro stejne treningy cely tyden
drepy se shybama a bench se shyb na stridacku a na zaver tri serky na ruce a stojim si za tim, ze takhle jde udelat solidni postava

EDIT: zkusenosti nemam, ale fungovat by melo i tohle, http://kulturistika.ronnie.cz/c-20305-freimen-s-fest-nova-generace-silove-objemoveho-treninku.html
ale na me uz je to moc cviku
mam radsi meme
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin86


PříspěvekZaslal: čt leden 05, 2017 4:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Super, díky moc za odpověďi. Všechny odkazy jsem projel a musím říct, že ten Freimen Fest mi docela padl do oka, i pře větší počet cviků. Od února se na něho nejspíše vrhnu.

Pánové ještě jednou díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: čt leden 05, 2017 9:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Martin86 napsal:
Super, díky moc za odpověďi. Všechny odkazy jsem projel a musím říct, že ten Freimen Fest mi docela padl do oka, i pře větší počet cviků. Od února se na něho nejspíše vrhnu.

Pánové ještě jednou díky

proc az od unora?
proc ne ted?
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel Rob


PříspěvekZaslal: po duben 17, 2017 6:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chci se zeptat, ten trénink pro začátečníky, co je tady napsaný 3x týdně, bude to dobrá volba i když nejsem už úplně začátečník, ale cvičím asi rok ? BTW: (není v tom týdnu jen 1 cvik na biceps málo ?)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
klimo


PříspěvekZaslal: po září 07, 2020 6:53 am    Předmět: fullbody Odpovědět s citátem

Ahojte,

viem, že je tu toho mnoho, no chcel by som sa napriek tomu opýtať.. chcel by som sa vrátiť k cvičeniu po dlhom čase..
mám 192/85 a chcem nabrať / potom vysekam... neriešim.. bulk... Viem ako to funguje makrá a kcal...
zaujíma ma čisto len tréning.
Chcem cvičiť 3x do týždňa pondelok/ útorok/ štvrtok vždy od 6-7:00
prosím viete mi poradiť nejaký Fullbody zložený zo základných cvikov?
Tlaky ťahy? Stroje atď ma nezaujímajú...

Obrovská vďaka vopred :)
p.s. chcel som napísať rovno ss Peter Ustinov a nezasierať to tu .. no nakoľko som nový, nejde mi posielať pm
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maciak


PříspěvekZaslal: po září 07, 2020 8:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ak sa vracias spet tak jeden z naj treningov je starting strength routine od Ripa.
To by mozno aj slo za hodinu ale podla mna hodina je malo na dobry trening (mne rozcvicka trva 30 min)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrPst


PříspěvekZaslal: po září 07, 2020 8:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pondělí dřep plus další cvik na nohy k tomu ať už výpady, goblet dřepy, legpress nebo takový ty chujoviny na jedné noze kdy je druhá na lavičce a k tomu středně těžký cvik na záda tedy cokoliv s velkou osou krom mrtvol, jakýkoliv přítah v předklonu. Nadhmat podhmat nebo pendlay a na závěr shyby.

Úterý odjedeš hrudník 2 cviky takovými a k tomu dáš netlakove cviky na ramena ideálně 2 cviky na boky a 2 cviky v super setu na zadní delt.

No pak máš volno a jdeš ve čtvrtek. Pak dlouho nic takže já osobně bych se zahřál středně těžkými předními dřepy, pak dal bench jako odpočinek a pak mrtvoly do sraček a když mi zbyde síla tak klidně nějaký super set tlaku jednoruček s nějakým pritahovym cvikem a pak lehce tlaky na ramena v super setu s rukama. Když máš jen tu hodinu tak to musí být šup šup.

Ale nevím jestli to stihneš do hodiny. Každopádně ve čtvrtek bych měl osobně ten trénink nejtěžší a celé tělo a pondělí s úterý si rozdělil na variace např pon nohy hrudník, úterý záda ramena a nebo ta kombinace co jsem psal já.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po září 07, 2020 10:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

maciak napsal:
Ak sa vracias spet tak jeden z naj treningov je starting strength routine od Ripa.
To by mozno aj slo za hodinu ale podla mna hodina je malo na dobry trening (mne rozcvicka trva 30 min)

Neni to vlastně tohle?

https://stronglifts.com/5x5/
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
klimo


PříspěvekZaslal: po září 07, 2020 11:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to je zaujimavy trening ten asi pojdem vyzera zaujimavo

Petr a co sa tyka toho FullBody viem ze najjednoduchsie sa pytat .. ale nemas niekde ulozene ze si niekomu posielal co isto posielal nejaky FB pekne rozpisany?

skusim rozpisat konkretne cviky nech nie som lenivy:

Pondelok
Drepy
Leg Press
Vypady?
over head press
upazovanie
+ 2 cviky na Triceps?

Utorok
Hrazda
Mrtvy tah
Pritahy velkej cinky
Tlaky na rovnej
tlaky na sikmej
Biceps nejake 2 cviky?
Brucho?

nieco taketo zhruba?

a toto tocit s tym ze prve je trening A druhe B a bude to ze 2x dam A v tyzden 1 a 2 dam B v tyzden 2? a dookola?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - trénink pro začátečníky Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: