The Final Countdown


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - The Final Countdown  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> The Final Countdown
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xMichalx


PříspěvekZaslal: pá duben 21, 2017 7:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

18.4.2017 (úterý) - běh (večer)
Vzdálenost: 12,1km
Tempo: 5:12/km

Mírný déšť, místy sněžení, rozbahněné cesty, ale paráda!


19.4.2017 (středa) - posilovna (ráno)

Benchpress
10x20kg
8x60kg
5x80kg
2x90kg
5x80kg
5x80kg

Benchpress s jednoručkami hlavou nahoru (30°)
8x22kg
6x30kg
6x30kg
6x30kg
6x30kg
6x30kg
4x35kg + 4x22kg

Dipy
12x
12x
12x

Stahování horní kladky na triceps
10x50kg
10x55kg
10x50kg


19.4.2017 (středa) - tělocvična (večer)
40 minut HIIT na konec 2x tabata. Poprvé střídání kliku a dřepu, podruhé jumping jack a burpee.


21.4.2017 (pátek) - posilovna (ráno)

Dřep
10x20kg
8x60kg
5x100kg
5x120kg
5x130kg
3x140kg
15x100kg

Tlaky na ramena v sedě s jednoručkami
4x30kg
4x30kg
4x30kg
6x26kg
6x26kg

Přemístění
nějaké pokusy, spíš jen na zpestření na závěr

Předpažování
jen dvě lehké série


- Za 8 dní mě čeká Spartan Race Super v Koutech nad Desnou, kde je aktuálně cca 30 cm sněhu, no bude to asi zábava. Spousta lidí prodává svoje startovné, asi je to odradilo.
- Majitel Fitka kam chodím vyhrál mistrovství Čech v kulturistice do 75kg a druhý borec od nás vyhrál v kategorii do 67,5kg. Že jsou dobří jsem věděl, ale že až tak dobrý, to mě překvapilo. A potěšilo zároveň.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: čt duben 27, 2017 1:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

22.4.2017 (sobota) - hodina volejbal + hodina fotbal (odpoledne)


23.4.2017 (neděle) - běh (odpoledne/večer)
Vzdálenost: 12,7km
Tempo: 5:07/km

Sám, počasí nic moc, sluchátka do uší, trochu bolest achilovek, která postupně ustávala. Trochu podezírám nové běžecké boty, resp to, že jsem si na ně ještě nezvykl. Ke konci stále dost energie. Vždy po cca 10 minutách kontrola kadence a podařilo se mi držet ji stejnou celou dobu. Super!


24.4.2017 (pondělí) - posilovna (ráno)

Mrtvý tah
8x20kg
8x60kg
5x100kg
3x150kg
4x150kg
5x100kg

Shyby
4x
5x
6x

Bicepsový zdvih + francouzský tlak ve stoje
pár sérii hodně lehce

Tou mrtvolou jsem si docela oddělal úchop a začaly mi slejzat mozoly, takže jsem shyby vypustil a vůbec už jsem se od té doby hodně hlídal, abych si je nestrhl úplně, protože by se mi do závodů nestihly zahojit.


25.4.2017 (úterý) - běh (večer)
Vzdálenost: 13,9km
Tempo: 5:44/km

Tak je to asi jasné. Po tom minulém běhu, kdy mě skoro celou dobu bolely achilovky jsem je doma pořádně protahoval. A dnes to samé. Vyběhli jsme pomalu s bráchou, zhruba v tempo jako bylo výsledné. Snažil jsem se běžet technicky dobře, ale achilovky jsem pořád cítil. Bude to z těch bot, na které ještě nejsem zvyklý. Trochu pršelo a na nějakém 8.km jsem to chtěl zabalit, ale bráchovi se dnes chtělo, takže mě hecnul, že ještě pokračujeme. Někde mezi 9 a 10 kilometrem mě achilovky přestaly bolet a já se rozběhl a najednou to byla úplná užívačka, takže jsme trochu zrychlili a trasu protáhli. Super! Před závodem to bude chtít důkladné rozcvičení.


26.4.2017 (středa) - posilovna

Benchpress
10x10kg
8x60kg
4x90kg
6x80kg
8x70kg
12x60kg

Benchpress s jednoručkami hlavou nahoru (30°)
5x35kg
5x35kg
5x35kg

Pak ještě nějaké doplňky lehce. Šetřím úchop a mozoly, abych byl na závod OK.


26.4.2017 (středa) - tělocvična (večer)
Takový silovější kruháč. Necelá hodinka. Na závěr trochu potrápení nohou.


--------------------------------------------------------------
Tak a to je v tuhle chvíli vše. V sobotu 29.4.2017 mě čeká první OCR téhle sezóny. Bude to Spartan Race Super v Koutech nad Desnou. Teplotu odhaduji 10°C. Teplota vody v které se na závěr vykoupeme je aktuálně 4,5°C. Na sjezdovkách je sníh, všude mokro. Brácha startuje v 10:45, já spolu s kamarádkou v 11:00. Před námi hromada lidí, takže budeme asi pořád předbíhat. Ještě nevím, jakou zvolím strategii. Každopádně na sebe co nejméně oblečení, protože stejně bude po chvíli promočené. Cílem je pochopitelně co nejméně trestných angličáků. Bežecky na tom jsem řekl bych průměrně. Hodně jsem zvědavý na kamarádku, která by bežecky mohla být mezi ženami třeba top 10, ale je to její první OCR, takže asi půjde hodně opatrně a navíc netuším, jak zvládne překážky, takže to asi nebudeme hrotit a dát to na pohodu a pak se uvidí co dál...
Cíl pro mě: maximálně 1,5 násobek času vítěze. Umístění do 1. desetiny, tzn když je přihlášeno cca 2500 lidí, tak být do 250.místa. Ideálně samozřejmě top 100, ale uvidím jak mi to vše sedne. Tento závod je asi hlavně kontrola formy, velké cíle budou na letní závody.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: st květen 03, 2017 8:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

29.4.2017 - Spartan Race Super - Kouty nad Desnou

(dlouhý report, případně kdo by nechtěl číst, tak poslední dva krátké odstavce jsou shrnutí)

Zabaleno mám z předchozího dne, takže jen nabrat posádku auta a můžeme vyrazit. Jsme na místě. Brácha má do startu přesně hodinu, já hodinu a čtvrt. Žel parkujeme dost daleko od festivalky, takže pěkně šlapeme 950m (schválně jsem si to v mapách změřil) na registraci a pak zase 950m zpět k autu. Převlékáme se do běžeckého. Ačkoli počasí v předchozí dny dost zlobilo, tak se udělalo docela hezky. Volím tedy lehčí variantu oblečení - podkolenky, kraťasy, tričko s dlouhým rukávem a přes něj dres s krátkým. A jdeme na start. Brácha vybíhá a v tu samou chvíli dokončuje elita. To znamená jediné. Vítěz to má zhruba za 1:45h, takže když se bude dařit, tak já za 3h. Jsem tu ale s kamarádkou, která je na OCR poprvé, takže asi poběžím s ní. Je na tom běžecky dobře, takže mě brzdit nebude a na překážkách ji pomohu, případně chvíli počkám. Na startu tedy pěkně dopředu. Startuje se do kopce, takže chrtům překážet nebudeme a aspoň si užijeme chvíli slávy. Start. Šlapeme do toho pěkně zostra. První překážkou jsou pneumatiky na zemi, které bez problému probíháme a držíme se na čele skupiny a to už začíná stoupání do sjezdovky, zatím bez sněhu. Přecházíme do chůze a šlapeme krok za krokem, občas nějaká stěna, žádný problém. Držíme se spolu na nějakém 8. a 9. místě. Kamarádka je z naší vlny rozhodně první z žen. Aby se nám šlapalo lépe, tak potkáváme Memory Test. Opakuji si MXPA7S4E. Kousek popobíháme (stále do kopce) a zase šlapeme dál. A to už je tu první ošemetná překážka. Balanční kladina. Kopec byl ale dlouhý, takže už jsme dohnali předchozí vlny a tak nebudeme mít na zdolání klid. Je to hodně mokré a klouže to. Sklon není tak velký, ale posledních několik minut jsme šlapali ve sněhu, takže studené nohy, mokré dřevo i boty hrají svou roli. Já jen tak-tak zvládám, kamarádka žel ne, ale angličáky si odskákala svižně a pěkným během pokračujeme dál a stále předbíháme různé běžce. Zase nějaká zeď a stále stoupáme. Už ale šlapeme po lesních cestičkách a všude okolo je po kolena sněhu, takže předbíhat moc nejde, takže jen občas když má někdo hodně pomalé tempo skočíme do závěje a dereme se dopředu. Přibližujeme se k divně skákajícím lidem. Á, nová překážka. Těsnou gumu okolo kotníků a pěkně snožmo ve sněhu odskákat cca 60 metrů s přelezením dvou zdí. S nohama u sebe to není tak jednoduché, ale dá se. První občerstvovací stanice. Máme za sebou hodinu a prý jsme zhruba ve třetině, to by mé odhady odpovídaly.

Běžíme dál, přelezení sítě je bez problému a to jsme asi na nejvyšším bodu trasy a začíná klesání. Sbíháme sjezdovku po rozbředlém sněhu. Pouštíme to dolů v pěkném tempu, stehna to zatím pěkně drží, boty to zvládají. Ale i běh z kopce (rychlý) dovede vyčerpat a teď tu je před námi další balanc v podobě slackline. Naštěstí je krátká, takže jdu opatrně na to. Asi tři pomalé a velmi malé kroky na jistotu, pak dva větší a rychlejší a jsem na konci. Kamarádka také dává. V sebězích trochu zaostává, takže vždy chvilinku počkám. Další běh z kopce je dost náročný. Sníh se boří, nohy zvládají točit slušné obrátky, ale mám trochu strach, že se rozsekám. Některé opatrné běžce předbíhám více než dvojnásobnou rychlostí. Pak se našel borec, který to vzal po zadku a málem mě srazil, protože mu to samozřejmě jelo rychleji, ale bál jsem se schovaného kamenu, takže pokračuji po svých. Klesání po sjezdovce končí a zabíháme do lesa. Málem jsem to neubrzdil, ale včas jsem zahnul. V lese najednou nic nevidím. Jak svítilo sluníčko a byl všude sníh, tak teď vidím fialově, tak to pár minut rozkoukávám. Memory recall je tady, takže vzpomínám na svůj kód MXPA7S4E a letíme dál. Trasa mi přijde hodně podobná jako loni, jen v obráceném směru, takže už tuším blížící se konec. Povzbuzuji kamarádku a sbíháme opět další kopce v rychlém tempu. Občerstvovací stanice a obrácená stěna, žádný problém. Trochu se bojím, že přijdou balanční kolíky nebo něco podobného, kde jsou angličáky skoro jistota, ale místo toho obracíme do kopce a šlapeme ke šplhu. Není z vody, jen je slámy, ale lana jsou stejně mokrá od předchozích závodníků a deště. Bez problému dávám, ale kamarádka bohužel ne. Angličáky dělá ve slušném tempu. Když má 20 vydávám se plazit se pod drát, kde vím, že mi to bude trvat, tak mě dožene. Bahno bylo výživné, po něm byl potůček, takže aspoň umytí rukou a najednou je u mě kamarádka. Trochu překvapen jak to zvládla rychle pokračujeme dál k tahání pytle přes kladku a dál z kopce k nošení pytle s pískem. Tak tohle bude bolet. Nevidím ani na konec kopce kam ten vláček lidí šlape. Beru svůj pytel, kamarádce ukazuji, kde jsou lehčí pro holky a šlapeme nahoru. Hlavně nezastavovat. Velmi pomalu, ale bez přestávek pokračuji směrem vzhůru. Když mi zbývá asi 50m do vrcholu, tak před sebou vidím bráchu, který startoval 15 minut předemnou. To mě nakoplo, přidávám abych ho dohnal. Po vrstevnici pokračujeme spolu a prohodíme pár slov. Z kopce už ho nechávám za sebou. Dole zahodím pytel, beru pití a vyhlížím kamarádku, ale nikde ji nevidím. Po chvíli přichází brácha a já mám trochu strach, jestli mi neprošla. Před námi je na dohled oštěp, ale rozhoduji se, že počkám ještě tady. Brácha vyráží na oštěp. Kamarádka naštěstí za chvíli přichází, trochu ji to asi potrápilo. Popobíháme k oštěpu, kde brácha kazí svůj hod. Nakonec ho oba následujeme dělat angličáky. Končíme zhruba stejně a vyrážíme do ošklivého a tuším že posledního kopce. Nahoře jsou bradla, která je třeba přejít. Žádný problém, bohužel kamarádka kazí a dělá tak další angličáky. Já nabírám síly na poslední seběh. Po něm je přelezení sítě a pak už to nejlepší nakonec. Hurá do potoka. Den před závodem měl 2,5°C, teď bude mít o něco více. Předbíhat se moc nedá, ale občas někoho trhnu. Po chvíli už to začíná studit. V největším proudu podlezeme dvě zdi, ale zatím se namočíme jen asi do pasu. Ve vodě pokračujeme dál až k ostnatému drátu, kde už je nutné se namočit celý. Čekal jsem to ale horší, takže to zdolávám dobře a to už je před námi série 4 posledních překážek. Šikmé áčko a lanem, to je v pohodě. Pak Spartan Rig, na který si věřím, ale bohužel kazím, takže to je za 30, stejně jako kamarádka. Hotovo máme na stejno a jdeme na novou překážku Olympus, kterou za ten den dalo asi tak 20 lidí. Zkouším to, abych měl aspoň zkušenost na příště, ale nejde to, takže oba opět za 30. Pak už jen vysoká pyramida, oheň a jsme v cíli. Hned kontroluji čas. Jde to - 3 hodiny a 6 minut, tedy zhruba podle mého předpokladu. Brácha dobíhá asi 10 minut za námi.

Já celkově dělal 90 angličáků, brácha 60, kamarádka 180. S výkonem jsem spokojen, ale na to jak jsme do toho šlapali jsem mírně zklamaný pořadím. Asi bylo hodně dobrých borců. Potěšilo mě ale, že kamarádka brala 26.místo v Open ženách, celkově 70.místo mezi ženami (z 860 žen). Na to, že to byl její první OCR, tak super výkon.

Přemýšlel jsem, jak bych dopadl, kdybych běžel sám na sebe. Nečekal bych na 90 angličáků, to je tipuji během závodu nějakých 10 minut. V sebězích jsem chvíli čekal, ale to je asi zanedbatelné, nebo maximálně dvě či tři minutky. Docela dost jsem ale čekal na nošení pytle, tam to mohlo být klidně i 5 minut, takže celkově bych odhadnul, že můj čas by mohl být tak 2:40 - 2:50h, těžko říct, ale za mě i takhle rozhodně spokojenost.


1.5.2017 - Baťův běh
Krátký místní závod na necelé 3km. Doufal jsem v umístění na bedně, ale po sobotním výkonu jsem si to šel hlavně jen odběhnout. Na startu vidím dres "Atletika České Budějovice", takže je mi jasné, že případná medaile nebude rozhodně zadarmo. Po startu to trochu rozbíhám abych se prodral startujícím davem a usazuji se na nějakém 5.místě. První kilometr za 3:50. To bych těžko udržel, takže mírně zvolňuji a pouštím 5.místo. Druhý kilometr za 4:10 a to už zbývá jen cca 900 metrů do pozvolného mírného kopce. Borec za mnou mě dotahuje, takže přidávám a držím zvýšené tempo. Tím postupně dotahuji běžce předemnou, dávám ho a přibližuji se k dalšímu. Cíl už je na dohled, takže to koušu a i když to bolí šlapu do toho, předbíhám ho, držím tempo a ještě s náskokem dobíhám na 4.místě celkově. Medaile potěšila, protože jeden z borců předemnou byl ve starší kategorii. Čas horší než loni, ale po té sobotě se nemůžu divit.


2.5.2017 (úterý) - běh (večer)
Vzdálenost: 13,4km
Tempo: 5:13/km

Běžel jsem cíleně předat nějaké věci, takže s batohem na zádech. Docela to i bolelo, ale šlo to. Ke konci už se hodně nechtělo, ale bylo nutné doběhnout domů :-)


3.5.2017 (středa) - posilovna (ráno)

Benchpress
8x20kg
8x60kg
5x80kg
5x80kg
6x80kg

Dipy
12x
14x
16x
17x

Peckdeck
8x50kg
8x50kg
8x50kg

Francouzský tlak ve stoje s jednoručkou
10x22kg
10x22kg
10x22kg

Bicepsový zdvih ve stoje s jednoručkami
10x18kg
10x18kg
kladiva
10x18kg
10x18kg

Síla moc nebyla, ale chuť i nálada jo, takže super trénink.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: pá květen 05, 2017 12:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

3.5.2017 (středa) - tělocvična (večer)
kruhový trénink + nějaké tabaty na dřepy, kliky, angličáky atd


5.5.2017 (pátek) - posilovna (ráno)

Dřep
10x20kg
10x60kg
5x100kg
6x100kg
7x100kg

Tlaky na ramena ve stoje s velkou osou
10x20kg
10x40kg
10x40kg
6x40kg

Tlaky na ramena v sedě s jednoručkami + předpažování
6x22kg + 6x12kg
6x22kg + 6x12kg
8x22kg + 6x12kg

Zvedání nohou ve visu (na bradlech)
8x
8x
8x

Celkem na pohodu trénink. Ještě jsem rozlámaný ze středeční tělocvičny, ale šlo to. Na prodloužený víkend jedu pryč, tak uvidím, jestli bude čas a nálada vyběhnout do Šumavských kopců.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: st květen 10, 2017 10:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

6.5.2017 (sobota) - běh (dopoledne)
Vzdálenost: 11km
Tempo: 5:15/km

Na Šumavě. Vyrazil jsem s bandou na inlinech (já po svých). V první půlce jsem na ně dost čekal, takže pomalé. Druhá půlka už jsem se v tempu vydal jen s jedním bruslařem. Celou cestu povídání a i tak tempo 4:50/km, takže spokojenost.


10.5.2017 (středa) - posilovna (ráno)

Mrtvý tah
8x20kg
8x60kg
5x100kg
5x120kg
5x120kg
6x120kg

Shyby
8x
8x
8x

Benchpress
10x20kg
8x60kg
6x70kg
5x80kg
2x90kg
12x60kg

Dipy
12x
12x
12x
12x

Mrtvola docela v pohodě, po té pauze jsem to čekal horší. Shyby ušly. Příště zase začnu postupně přidávat závaží nebo zvedat počet opakování. U první série benche s 60kg jsem cítil únavu a že už není síla, ale nakonec to šlo. Na závěr ještě dipy proložené břichem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: pá květen 12, 2017 7:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

10.5.2017 (středa) - tělocvična (večer)
50 minut HIIT


12.5.2017 (pátek) - posilovna (ráno)

Dřep
10x20kg
8x60kg
3x100kg
5 nebo 6 x130kg (nevím, nějak jsem přestal počítat)
5x130kg
5x130kg
15x100kg

Tlaky na ramena v sedě s jednoručkami
5x26kg
4x26kg
4x26kg

Tlaky na ramena ve stoje s velkou osou za hlavou
10x20kg
8x30kg
8x30kg
10x20kg

Původní plán byl jet dřepy se 140kg, ale sparing měl dorazit později a nechtěl jsem jet bez jištění, takže 130kg. Po první těžké sérii přišel, ale už jsem nepřidával a zkusil přidat další série a šlo to. Stovečka nakonec abych se taky trochu zpotil :D Dřepy celkově potěšily, cítil jsem dost síly, ale zároveň mě nějak vyčerpaly a při tlacích už vůbec nebyla síla. Ale stejně nebylo už moc času, takže jen svižně a o něco lehčeji.
Když bude aspoň trochu přijatelné počasí, tak zítra (sobota) vyrazím na workoutové hřiště trochu potrénovat ručkování, možná přenášení břemene (v garáži čeká naložený kýbl s cca 45kg). A v neděli by mě být nějaký delší běh. Rád bych po dlouhé době dal něco 20km a více, uvidím podle sil, nálady a počasí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: so květen 13, 2017 8:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

13.5.2017 (sobota) - běh s cvičením (odpoledne)

100 angličáků
1km běh
200m nesení břemene (kýbl 45kg)
200m běh
traverse wall (prostě lezecká stěna. Je nízká takže lezu dokola)
10 angličáků
traverse wall (poprvé jsem dolezl jen do půlky, takže pokračování)
10 angličáků
100m běh
1000m běhu do kopce a z kopce (je to cca 100m dlouhý hodně prudký kopec, takže 5x nahoru a dolů)
600m běhu
ručkování + bradla + ručkování
300m běhu (včetně několika schodů, výška cca na 1,5 patra)
ručkování + bradla + ručkování
660m běhu
10 angličáků

+ 10 minut protahování

Celkem:
130 angličáků
cca 4,3km běhu
5x pořádný kopec
200m s 45kg
lezecká stěna
2x ručkování

Čas: 58:56
(včetně protahování)

Po včerejších dřepech jsem docela KO, navíc se každý den snažím dělat angličáky (o tom jindy), takže mě tohle dost vyndalo. Ale ten pocit potom... to stojí za to :D Pokud se stihnu přes noc dát dohromady, tak zítra nějaký delší a pomalejší běh. Snad :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: po květen 15, 2017 7:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

14.5.2017 (neděle) - běh (dopoledne)
Vzdálenost: 20,7km
Tempo: 6:14/km

Vytáhl jsem bráchu na jeho nejdelší běh, jenže on nesnídal a jak není zvyklý na fyzickou aktivitu na lačno, tak byl po 5km skoro na odpis. Nějak jsme to ale doklepali do konce i když pro mě nuda, čekání a brždění. On si aspoň ale vyzkoušel něco delšího. V polovině jsme dali pauzu pár minutek a pak asi 4km před koncem ještě jednu. Nevím co aplikace v tu dobu dělala. Něco asi stopla, něco nechala běžet, takže tempo dost orientační.


15.5.2017 (pondělí) - posilovna (ráno)

Mrtvý tah
10x20kg
8x60kg
4x100kg
5x130kg
5x130kg
5x130kg

Veslování
8x50kg
8x60kg
8x70kg
8x80kg
8x60kg

Tlaky na ramena ve stoje s velkou osou
8x20kg
4x40kg
6x50kg
6x50kg
6x50kg
10x20kg

Bicepsový zdvih ve stoje s jednoručkami
10x18kg
10x18kg
kladiva
10x18kg
10x18kg

Stahování kladky na triceps kaštany
20x30kg
20x30kg

Při sobotním ručkování jsem si strhnul mozol, takže u mrtvoly jsem ho dodělal úplně. Proto jsem pak ani nešel shyby a na zbytek tréninku jsem si půjčil rukavice. Za 2 týdny mě čeká OCR závod, takže musím zase ruce (dlaně) trochu šetřit, ať se dají dohromady. Jinak super trénink, na konci jen zlehka a rychle biceps a triceps.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: st květen 17, 2017 8:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

16.5.2017 (úterý) - běh (večer)
Vzdálenost: 8,6km
Tempo: 5:16/km

Moc to nešlo. Bolest nahoře achilovek nebo na spolu lýtek. Chvíli jsem to zkoušel, ale pak už to dál nešlo, tak jsem šel chvíli chůzí až mi došlo, že by to mohlo být kompresními podkolenkami, které už jsou mi vážně těsné, aneb čím větší komprese nerovná se tím lepší komprese. Takže jsem si je stáhnul ke kotníkům, trochu se protáhl a najednou to šlo, ale po cca 1km se to vrátilo. Tak jsem si je sundal úplně a šel do bot naboso a pak už se mi běželo volně, takže na závěr asi 4,5km na pohodu v tempu 5:00/km.


17.5.2017 (středa) - posilovna (ráno)

Benchpress
10x20kg
8x50kg
4x70kg
4x90kg
6x80kg
6x80kg
6x80kg

Benchpress s jednoručkami hlavou nahoru
4x22kg
4x30kg
6x35kg
6x35kg
6x35kg

Francouzský tlak ve stoje s jednoručkou
10x22kg
10x22kg
10x22kg

Lehčí supersérie biceps + triceps
už na odchodu, skoro mezi dveřmi :D

Bench super, jednoročuky také, ale pak došla energie. V plánu byly dipy nebo nějaký jiný těžší cvik na triceps, ale večer mě čeká tělocvična, tak jsem to nechtěl úplně přehánět.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: pá květen 19, 2017 8:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

17.5.2017 (středa) - tělocvičn a (večer)
50 minut HIIT


19.5.2017 (pátek) - posilovna (ráno)
Dřepy
8x20kg
8x60kg
4x100kg
6x130kg
6x130kg
6x130kg

Tlaky na ramena ve stoje s velkou osou
8x50kg
8x50kg
8x50kg
10x20kg (za hlavou)

Předpažování
10x10kg
10x10kg
10x10kg
10x10kg

Rozpažování v mírném předklonu
10x10kg
10x10kg
10x10kg
10x10kg

Bicepsový zdvih ve stoje s jednoručkami
6x20kg
7x20kg
kladiva
6x20kg
7x20kg

Dřepy dost těžké. Rval jsem to z posledních sil, ale padlo to tam. Tlaky na ramena ve stoje už v třetí sérii byly spíš výrazy. Udělal jsem tak 4 pěkné tlaky a pak už jsem si pomáhal zapružením nohou. A nějak byla chuť potrápit ramena, takže předpažování a rozpažování. Z druhého jmenovaného asi cítím ramena nejvíc. A pak zase už na odchodu trochu napumpovat biceps, prakticky bez pauzy, jen aby se neřeklo, že když je venku počasí na tričko, tak ani necvičím bicáky.
Standardně si druhých ve fitku nevšímám, ale když jsem byl na odchodu, tak tam byly dvě vážně pěkné holky a zrovna si (asi) kupovaly pernamentku, tak třeba bude v budoucnu možnost potěšit oko. I když pochybuji, že by chodily takhle brzy ráno...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: po květen 22, 2017 7:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Sobota volná, v neděli lehké popoběhnutí a nějaké ručkování .

22.5.2017 (pondělí) - posilovna (ráno)

Mrtvý tah
8x20kg
8x60kg
4x100kg
4x140kg
4x140kg
4x140kg

Tlaky na ramena s jednoručkami v sedě
5x26kg
5x26kg
5x26kg

Tlaky za hlavou s velkou osou ve stoje
8x30kg
8x30kg
8x30kg
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: st květen 24, 2017 8:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

na úterý byl v plánu běh, ale časově mi to nevyšlo. Vyrážel bych až někdy okolo 20:45, což znamená návrat nejdříve za hodinu, pak sprcha a jídlo a ještě bych pak nemohl usnout a protože na středu byla v plánu posilka o něco dříve, tak bych potom asi nevstal, takže běh vypuštěný. Ve středu budíček na 5:45, což není tak hrozné, ale já se potřebuji pořádně vyspat... :-)

24.5.2017 (středa) - posilovna (ráno)

Benchpress
8x20kg
8x50kg
4x80kg
3x90kg
??x80kg (asi 6x, nevím)

Benchpress hlavou dolů
10x60kg
10x70kg
8x80kg

Dřepy
8x20kg
8x60kg
4x100kg
3x140kg

Tlaky na ramena, tricepsové stahování horní kladky, stahování horní kladky na záda, shyby
vše po jedné až dvou sériích


Poprvé byla kolegyně, takže jsem si odjel svoje - benche a dřepy a pak jsem se jí trochu věnoval, takže už jen taková směs.

O víkendu mě čeká pořádný mazec. Predator Race Master Weekend . V sobotu dva závody. Když to připodobním ke známějšímu Spartanu, tak v sobotu ráno Super, odpoledne Sprint a v neděli ráno startujeme na Beast. Trochu problém je v tom, že na úvod Beastu je tam check-point, který je potřeba splnit pro možnost získání Master medaile. Spočívá to ve sjezdovce, kterou je potřeba zdolat nahoru a dolů v časovém limitu 55 minut. Pánové dostanou 50kg pytel, holky 25kg. Mám z toho trochu respekt, protože kopec je dlouhý, váha velká a čas krátký, ale zkusím se s tím poprat. Když to dám do 55 minut, dostanu náramek za splnění a můžu pokračovat v závodě. Kdo to nedá může pokračovat také, ale bez náramku, takže pak dostane medaily jen za ten závod, ale ne tu Master za celý víkend.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: pá květen 26, 2017 9:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

26.5.2017 (pátek) - posilovna (ráno)

Mrtvý tah
8x20kg
8x460kg
4x100kg
4x130kg
4x130kg

Stahování horní kladky
8x70kg
8x70kg
8x70kg
+ 8x shyby

Dipy
10x
10x10kg
8x20kg
6x30kg
4x40kg
10x
10x

Tlaky na ramena ve stoje s velkou osou
10x40kg
10x40kg
10x40kg

Mám před závodama, takže spíš lehce, jen ty dipy jsem si vzal po delší době se zátěží a bavilo mě to, takže jsem trochu naložil.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xMichalx


PříspěvekZaslal: po květen 29, 2017 3:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

(kdo by nechtěl číst, tak na konci je krátké shrnutí)

Predator Race Master Weekend na Monínci je úspěšně za mnou a tak je čas na rekapitulaci. Ve stručnosti co mě mělo čekat. Během dvou dnů (sobota + neděle) 3 závody. Nejdříve v sobotu dopoledne Brutal (10+km a 25+ překážek) a odpoledne Dril (5+km a 20+ překážek) a v neděli dopoledne start na Masakr (15+km a 30+ překážek). Predátor jsem nikdy ještě nešel, takže jsem měl z překážek trochu respekt, ale za jejich nesplnění nejsou angličáky, ale hendikepy což znamená někdy jen běh navíc, někdy běh s pytlem štěrku, někdy lezení raka popředu nebo pozadu atp. V každém případě lepší než angličáky a hlavně to nejde (nebo velmi špatně) ošvindlovat.

Start prvního závodu. Startujeme jako druhá vlna těch co jdou za víkend všechny závody a po nás pak startují další vlny, kde jsou lidé, co jdou třeba jen ten jeden závod. Začínáme výšlapem sjezdovky s přelézáním několika zdí. První zádrhel co potkáváme je vlna. Na první pokud zdolávám a pokračujeme dál. Šplh a opět žádný problém a to už stoupáme sjezdovkou dál. Popis dalších překážek a trasy nemá asi moc cenu. Za zmínku stojí překážka, kdy jsme potkávali 2-4 ciferná čísla a ty jsme měli odčítat nebo přičítat. Po tom, co jsme se vyškrabali do brutálního kopce jsme byli tázáni na výsledek. Kdo ho měl špatně šel hendikep v podobě toho brutálního kopce, takže jsem stejně jako naprostá většina závodníků okolo zamířil z kopce dolů a pak opět nahoru. Odhaduji, že tenhle hendikep zabral minimálně 10 minut, možná více. Pak nějaké mrtvé tahy a ručkování, šplh na tyči, vše v pohodě. Docela mě potrápilo nesení pytle se štěrkem. Údajně 50kg pytel pro kluky a 25kg pro holky. A to jsme s ním šli dle mého odhadu jen cca 200-250m. Ke konci trochu vody v podobě skluzavky, plavání, skoku z můstku do vody, kdy bylo potřeba zazvonit na zvoneček. Ke konci závěrečná vlna se kterou jsem se setkal úplně poprvé a jak jsem celý závod docela běžel, tak se na mě podepsala únava. Na 4.pokud stěnu zdolávám a dokončuji závod na necelé dvě a půl hodiny. Obsazuji 142.místo z 690 lidí, kteří se dostali do cíle. Dávám jídlo a odpočívám.

Start druhého závodu. To má být nejkratší varianta, což mi vyhovuje, takže se na startu stavím do druhé řady a hned po startu do toho šlapu až se u první překážky (zdi) dostávám na průběžné 3.místo. Nemusím tak řešit strkanice a podobné nepříjemnosti. Stoupáme dál, pouštím 3.místo a zařazuji se odhadem na 8.pozici v které zdolávám vlnu, šplh, irskou lavici a jdeme na plazení. To mi moc nejde a tak se trochu propadám. Pak už přestávám řešit pořadí a v poklidu si běžím svoje tempo. Už dopoledne jsme měli jedno ručkování které jsem pokazil a druhé které jsem v pohodě zvládnul, takže teď jsem se soustředil už i na to první a v jeho lehčí variantě (dopoledne bylo ručkování tam i zpět, teď jen tam) ho zvládám. Onen brutální kopec se opakoval, ale tentokrát jsem si na počítání dal záležet a vyhnul jsem se tak hendikepu. Pokračuji dál až k nošení těch těžkých pytlů. Největší problém byl nahodit si ho na záda, ale podařilo se. Závěr podobný jako dopoledne. Skluzavka, trocha plavání a ke konci velká vlna, kterou tentokrát na první pokus zdolávám. Jsem spokojen s výkonem i výsledkem. Je z toho celkové 91.místo z 1012 závodníků v cíli. (Vzhledem k tomu, že bylo tuším 7 vln, tak jsem byl průměrně na 13.místě ve startovní vlně, to mě těší.) Docela mě to ale odrovnalo. Netuším jak to zvládnu zítra. V autě se mi dělá blbě, ale dostávám se domů, kde pomalu doplňuji energii a dávám dohromady tělo na zítřek. Už dnes tam byly připravené hromady pytlů.

Neděle - start třetího závodu. Tak tohle bude vážně MASAKR. Úvodní překážkou je pytel se štěrkem. Pro kluky 50kg, pro holky 25kg. S pytlem startujeme a máme 55 minut na jeho odnesení nahoru na sjezdovku a zpátky dolů. Nejdeme úplně celou, ale zhruba 800 metrů nahoru a 800 metrů dolů. Naštěstí jsou to pytle větší než ty, které jsme včera potkávali na trati. Ty totiž byly úplně narvané a tak je nebylo jak chytnout a nešlo je usadit na ramena/záda. Tyhle měli zřejmě stejnou váhu, ale byly větší, takže to šlo. Vzhledem k váze mám jasnou vizi. Hlavně pytel nepokládat, protože už bych ho nemusel nahodit. V první vlně šel kamarád a dal to za zhruba 40 minut, takže bych to měl s přehledem zvládnout také, ale nic není jistého. Beru tedy camelbag s pitím, jeden gel a hodinky, abych měl přehled o času. Držím se opět zhruba v první třetině abych se vyhnul největším mačkanicím. Do poloviny je to docela v pohodě, ale pak přituhuje a pytel těžkne. Nebudu popisovat utrpení, takže hurá, jsem nahoře a dostávám náramek. Zahazuji pytel a chvíli odpočívám. Sedím nějaké 2 minuty a když mám na hodinkách přesně 20 minut, tak vyrážím dolů. Cesta dolů byla o něco lehčí, ale i tak po nějakých dvou třetinách je pytel na zádech pěkně cítit. Dole jsem v čase 29 minut (zpětně zjišťuji, že to bylo celkové 188. místo). Spokojen zahazuji pytel a vydávám se vstříc trase, kterou už si chci jen užít a hlavně ji ve zdraví zvládnout. Po chvíli už ale cítím puchýře na obou patách, takže trochu trpím, ale pokračuji. Na počtech si opět dávám hodně záležet. Ručkování zvládám i to v obtížnější variantě, které jsem v sobotu dopoledne pokazil. V závěru je trochu změna a mě tak zaskočilo poměrně dlouhé plavání, které mě dost potrápilo. Cílovou vlnu opět zdolávám na první pokus. Umístění neřeším, ale je to 234.místo z 469 účastníků.

Nejvíce mě potěšilo umístění v Drilu (krátká verze) kde jsem obsadil 91.místo a to je potřeba brát v potaz, že jsem se účastnil celého víkendu a tak jsem už byl unaven z předchozího závodu a trochu jsem se šetřil na druhý den. Hodnocení je společné a tak jsou v něm zahrnuti i lidé, kteří mohli běžet jen ten jeden závod.

Shrnutí:
Brutal - 142.místo z 690
Dril - 91.místo z 1012
Masakr - 234.místo z 469
A početná skupina vůbec nenastoupila nebo nedokončila. Všichni ve výsledcích nešli celý víkend, takže tím mé umístění ještě nabírá na ceně. Byl to můj první Predátor a asi ne poslední. Se Spartanem to ale zatím nedokážu porovnat.

Co mi to ukázalo do dalších závodů:
Na nošení břemen jsem zapracoval a bylo to znát, z toho mám radost. Silové překážky (šplh, mrtvý tah) úplně bez problému. Ručkovací překážky jsem relativně zvládl, ale mohlo by to být lepší. Tu první chybu jsem si mohl odpustit kdybych se více soustředil, takže poučení pro další ručkování je jít to na vždy na jistotu. A pak ještě ty vyloženě technické překážky (rybí schůdky, ručkování po žárovkách atd) tam samozřejmě rezervy jsou, ale setkal jsem s nimi poprvé, takže sbírám zkušenosti.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: po květen 29, 2017 4:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem prelouskal cely ten zapus a musim rict,ze si strasne zvire zes to dal - obrovska gratulace.
Takova davka by mne asi zabila..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - The Final Countdown Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: