Jak na shyby ?


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jak na shyby ?  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Jak na shyby ?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Merle56


PříspěvekZaslal: ne květen 14, 2017 9:45 am    Předmět: Jak na shyby ? Odpovědět s citátem

Ahoj, potřebuju radu. Jo, cvičím asi rok a půl, a budu asi ukamenován, ale nikdy jsem nejel shyby. Teďkom jsem si našel fullbody trenink, kde jsou všechny základní cviky vč. shybů. Jel jsem ho první týden a vše v pořádku, všechno mi šlo až na shyby , ale to je extrém :D věděl jsem že mi to moc nepůjde , ale že až tak .
Zkrátka mám ve středu trénink : Mrtvý tah,bench press,shyby,upažování a na závěr břicho. MT,bench a zbytek je ok kombinace MT a bench press mi nedělá problém, ale nevím jestli jsou ty shyby potom už z vyčerpání tak špatné, nebo jsem lemra. Kliky na bradlech i shyby podhmatem mi nedělají problém, několik sérii dám zeb pomoci a třebas k poslední si hodím jako pomoc pár kilo, ale jinak ok.

Teď jsou tady ale shyby (techniku jsem jel dobře) a to nekecám už na první sérii jsem si musel dát pomoc u stroje (jo vidíte dobře) 40-45k jinak jsem cca 10 shybů prostě nedal. Takhle jsem s tou 45k pomocí došulil 4 série a prostě jsem byl ko, protože nevím proč, ale brutálně se mi z toho unavilo předloktí a úchop, nebyl jsem schopný udržet 8kg činky ...

Chci se teda zeptat, co teď dělat, jestli mám ty shyby hodit na jiný den a doufat že to bude lepší, nebo místo shybů dávat něco jiného než se tam třepat u 45kg (kdyžtak prosím o radu co) nebo jestli teda pokračovat i s tou pomocí a doufat že se to časem zlepší ? Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: ne květen 14, 2017 11:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Prostě dělej tolik shybů, kolik zvládneš bez dopomoci, i kdyby to ze začátku měli být jen 2, snaž se shybovat často, klidně i v tréninku, kde je nemáš napsaný, nikdy to nejezdi do selhání a postupem času to třeba o jeden za dva týdny navyšuj a půjde to
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: ne květen 14, 2017 12:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Blbost. Přecti si tohle (admin snad promine) http://www.kb5.cz/2012/05/5-tipu-od-kb5cz-jak-udelat-svuj-prvni-shyb/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: ne květen 14, 2017 12:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jako že po roce a půl neudělá ani jeden shyb bez dopomoci? No tak to pak je jiná.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: ne květen 14, 2017 1:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

preco ich musi byt prave 10? to je nejake magicke cislo? ak spravis 3 je to stale lepsie ako 10 s dopomocou imho
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merle56


PříspěvekZaslal: ne květen 14, 2017 1:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no 2-3 dám, ale udělá to s tím svalem vůbec něco když dám místo nějakých 3-4 sérií pouze 1 sérii s 3 opakováními ? :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: ne květen 14, 2017 1:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

O treninku vzdy radsi pomlcim, ale udelat 10 technických a opravdu poradnych shybu je relativne hodne tezka vec. Kor po roce a pul cviceni bych to absolutne nevidel tragicky. Olejnas ti radi dobre, ja shyby nejezdil snad rok a pul a hned co jsem je zaradil, tak jsem zvladal okolo 10. Aby si shyboval, nemusis ani bys nemel nutne drit jenom shyby.
Docela dulezite je mit pred shybama aktivovane to, co k nim potrebujes - stabilizatory, laty, trapezy, paze.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: ne květen 14, 2017 2:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vzpieraci tiez nejazdia treningove desiatky a nieco malo im to s tym svalom robi
Pritlac postupne na mnoztve serii radsej eg 8x2; 6x3 atd
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: ne květen 14, 2017 4:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Merle56 napsal:
no 2-3 dám, ale udělá to s tím svalem vůbec něco když dám místo nějakých 3-4 sérií pouze 1 sérii s 3 opakováními ? :D


Proč bys dělal méně opakování, to tu asi pochopíme s trochou snahy všichni. Ale proč bys místo 3-4 sérií měl dělat jen jednu, to třeba já už nedávám.
Prostě jeď 4s po 3op .... když to v dalších sériích půjde hůř, jako že asi min ze začátku jo, dej prostě delší pauzy mezi sériema.

Jediné co bych udělal"navíc" je změna pořadí cviků ... nejslabší cvik se občas zařazuje na začátek trenálu, protože by mělo být nejvíc energie. Jiný přístup je ten, že se to dá na úplný konec ... kdy tě už právě nic nehoní, můžeš libovolně natahovat pauzy a nemusíš se (pod)vědomě šetřit na další cviky. To si vyzkoušej sám, co ti víc vyhovuje.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: ne květen 14, 2017 5:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když se chceš zlepšit ve shybech, tak se to dělá právě tak, že jezdíš víc sérií a míň opakování, často. Prostě si řekneš, že třeba uděláš za trénink 20 shybů, a pojedeš to 10x2. A nějakej další trénink to číslo zvýšíš, třeba na 22 a postupně se ti zvýší i to, kolik uděláš shybů v sérii. Je to vyzkoušený, kdyby někdo zase psal, že to je blbost

Jestli ti ale o shyby nejde, tak klidně zařaď místo toho jinej cvik, ono je to celkem fuk.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: ne květen 14, 2017 5:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě tenhle systém 10 a víc sérií shybů po 2,3,4... moc nikdy nikam neposunul, byť se doporučuje často. Co mi naopak maximálku krásně posunulo, byt systém z článku Fighter Pullup: Jak za měsíc až zdvojnásobit vaše současné maximum shybů z toho webu KB5 (nesměj se sem z něj vkládat odkazy, takže pro autora topicu stačí googlit přesně to, co jsem dal tučně.[/b]
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: ne květen 14, 2017 6:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bezne se na shyb pouziva u zacatecniku (za predpokladu, ze udelas 3 shyby) system 2,2,2,2,2 dalsi trenink 3,2,2,2,2 dalsi 3,3,2,2,2 a takhle porad dokola. Tim se muze pomerne bezbolestne dostat na vyssi pocty opakovani.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: ne květen 14, 2017 8:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak těch možností je řada a každému sedne něco jiného ... za mne třeba to, co píše Olejnas dává docela smysl, je to jednoduchý a fungovat by to mělo.

Na druhou stranu jak píše Maerlyn ... pokud ti nejde o to "udělat x shybů", ale prostě to bereš jako každý jiný cvik a primární je pro tebe udělat 10op v sérii, tak se bez něj dá jednak obejít, jednak ty série shybů s dopomocí/protizávažím nejsou v takovém případě nic proti ničemu. Kareš z tebe sice nebude:-), ale co.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
speedy


PříspěvekZaslal: po květen 15, 2017 7:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Premik si to ty?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko


PříspěvekZaslal: po květen 15, 2017 2:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já měl ze začátku se shyby taky dost problém, tak jsem je prostě aspoň jednou týdně zařadil.Teď jsem schopný odjed aspoň 4x8 s tím že třeba první série mi přijde dost lehká.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jak na shyby ? Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: