Jako Fénix z popela


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 13, 14, 15  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jako Fénix z popela  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Jako Fénix z popela
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
GS RIDER
(ban)


PříspěvekZaslal: st červen 21, 2017 2:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsi splasklej, protože nejíš sacharidy. Jestli ztrácíš svalovou hmotu nebo ne poznáš na váze činky. Ne na váze rakety na tenis, ne na plavání. Jo aha ty s činkama necvičíš?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: st červen 21, 2017 7:41 pm    Předmět: Odpovědi Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Napis schvalne, az se ti poprve v noci bude zdat, ze jis neco sladkeho, nebo ze pijes pivo :)

Nezdá se mi nic. Spím tvrdě a lépe než dřív, ale nedělám nějaké předčasné závěry proč.
Může to být pravidelnými kalorickými deficity a únavou, může to být složením stravy, může to být psychikou, bůh ví.

g_dgrim napsal:
Cvicis aj vo fitku, alebo robis len kardio? Sorry, z tych zapisov to neako neviem vylustit.

Myslel jsem, že tady je APK zavedený pojem pro Arénu Pavly Kladivové.
Pokud mezi kardio počítáš tenis, stolní tenis, badminton a cyklistiku (já tedy jo), a lekce funkčního tréninku v APK (2x týdně) počítáš jako fitko (já teda jo), tak k tomu ještě 1x týdně chodím do posilky na další hodinu cvičení.
Plavání je takovej kočkopes, ani kardio, ani posilování, ale výborný na záda pro kancelářskýho cifršpiona.

GS RIDER napsal:
Jsi splasklej, protože nejíš sacharidy. Jestli ztrácíš svalovou hmotu nebo ne poznáš na váze činky. Ne na váze rakety na tenis, ne na plavání. Jo aha ty s činkama necvičíš?

Já si nestěžuju, nemám nabrání hmoty jako svůj hlavní cíl. Jen popisuju, co se děje, když jedu program Whole30 a nejim skoro žádný polysacharidy (v souladu s pravidly programu).
Jenom tak překvapeně konstatuju, že úbytek váhy odhaduju 1 ku 1 u tuku a svalů, čekal bych poměr 2 až 3 ku 1.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GS RIDER
(ban)


PříspěvekZaslal: st červen 21, 2017 8:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale prd velebnosti. Máš glykogen nula, takže svaly vypadají opticky úplně o ničem ale to neznamená, že tam nejsou, nebo že se ztrácí. Low carb diety jsou dlouhodobě považovány za nejúčinnější, co se týče udržení svalové hmoty.
Až půjdeš na inbody a budeš mít nějaký důkaz pro to, co říkáš, potom můžem panikařit. Do té doby si jenom pleteš vodu se svalem...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: po červen 26, 2017 9:27 am    Předmět: 19. týden Odpovědět s citátem

19. týden {18 týdnů do dne D}
[cíl 79,?kg, na startu 88,5kg, aktuálně nevím]

pondělí (-kg) - Whole30, den 19.
pohyb = 600min na nohách... (téměř na minutu přesně to bylo 10 hodin po odečtení sezení během oběda a v tramvaji)
doplňky = 0
poznámky = prohlídky památek (tedy chůze, stání, chůze, no nejméně 2.000 kcal podle tabulek); k tomu ráno 15min mobilita v hotelovém fitku a 10min v bazénu

úterý (-kg) - Whole30, den 20.
pohyb = asi 120min na nohách
doplňky = 0
poznámky = tak 2/3 programu Whole30 mám za sebou a jsem dost zvědavej kolikže to vlastně vážim

středa (-kg) - Whole30, den 21.
pohyb = 60min cvičení v APK
doplňky = 1ks Condrosulf a 1ks B-komplex Forte, 50ml Amix BCAA Liquid
poznámky = 0

čtvrtek (-kg) - Whole30, den 22.
pohyb = 0
doplňky = 1ks Condrosulf a 1ks B-komplex Forte
poznámky = 0

pátek (-kg) - Whole30, den 23.
pohyb = 70min cvičení v APK
doplňky = 1ks Condrosulf a 1ks B-komplex Forte
poznámky = během cvičení jsem byl úplně vyřízenej, jsem jak vybitá baterka; hubnu všude možně, jenom ten pivní tukový pás zůstává na svém místě, nemělo se to náhodou během Whole30 spalovat jako zdroj energie??? ty vole já snad půjdu jako ženská na liposukci nebo co...

sobota (-kg) - Whole30, den 24.
pohyb = 29min plavání (24x50m kraul), 55min stolní tenis, 118min cyklistika (32km)
doplňky = 1ks B-komplex Forte, 50gr sušené bílky, 80ml Amix BCAA Liquid, 1ks Ca/Mg/Zn Forte
poznámky = další útok na tukový pás, dnes ve 30ti stupňovém vedru; už abych mohl dosypávat syrovátkový protein, ty sušený bílky jsou
"hnus fialovej"

neděle (-kg) - Whole30, den 25. + vegetariánský den
pohyb = 70min plavání (48x50m kraul + 4x50m prsa)
doplňky = 1ks B-komplex Forte, 1ks Condrosulf
poznámky = 2 banány, přes hoďku plavání, 2 avokáda+4 rajčata+3 vejce, to moc bílkovin a sacharidů není, a není teda žádný překvapení, že unavenej a bez energie vzdávám odpolední kolo; k večeři si objednávám pečený batáty, což jsou povolený sacharidy; večer máme domovní schůzi, všichni popíjejí pivo z žateckého pivovaru, pomlaskávají si, já tam s Mattoniho vodou ; už jenom 5 dní...

Rekapitulace (a někdy krátká analýza)
- změna váhy: během Whole30 se neváží
- plavání (mezisoučet): 550 bazénů = 27,5km
- analýzu jsem si udělal matematikou
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: po červen 26, 2017 10:05 am    Předmět: Matematika Odpovědět s citátem

Moje Whole30 a matematika

Úvodem, a napíšu to raději tučně:

1. během Whole30 se neváží (tělo ani jídlo) a nepočítají se snědené kalorie - to dodržuju;

2. prvotním cílem je váha, ale není to zaslepené dogma; chci vážit méně než 80kg, ale pokud budu mít svaly a do 15% tuku, tak ať si spánembohem vážim klidně 82kg nebo víc, je mi to šumák; méně než 80kg je prostě záchytný bod a podpůrný cíl;

3. je to samozřejmě přesný výpočet z nepřesných čísel, to je jasný

4. každý vážení je významně ovlivněno aktuálním zavodněním těla, to je jasný


No a jak asi dopadne měsíc červen 2017, kdy jsem dne 1.7.2017 zahájil výživový program Whole30?

- bazální metabolismus mám prý 1.771 kcal, řekněme 1.800 kcal;

- moje jídlo (počítáno dle tabulek v květnu 2017) bylo v průměru okolo 2.000 kcal denně;

- moje týdenní spotřeba piva byla zejména těsně před zahájením Whole30 vyšší, řekněme 20 piv týdně, což představuje cca 19.000 kcal/červen zbytečně navíc;

- moje sportovní aktivita byla cca 24.000 kcal/celý květen;

( (31 * 2.000) + 19.000) ) - ( (31 * 1.800 + 24.000) ) = + 1.200 kcal
je tedy jasný, že nerovnice je bohužel obráceně a bylo to že příjem > výdej
žádný div, že jsem nic neshodil

- vyloučením polysacharidů ze stravy odhaduju, zdůrazňuju že jenom odhaduju , že moje průměrný denní jídlo má řekněme 1.500 kcal;

- moje sportovní aktivita bude určitě více jak cca 32.000 kcal/celý červen;

( (30 * 1.500) + 0) ) - ( (30 * 1.800 + 32.000) ) = - 41.000 kcal
je tedy jasný, že nerovnice příjem<výdej bude splněna
uvádí se, že gram tělesného tuku je 7 kcal
41.000 / 7 = 5.857 gr = řekněme 5,5 kg

1.7. jsem vážil 88,8kg.
Jestli nebudu 1.8. vážit 84,?kg, tedy méně než 85kg, tak budu hodně, ale opravdu hodně nasranej!



Naposledy upravil Nikdy-není-pozdě dne po červen 26, 2017 6:10 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: po červen 26, 2017 5:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
jsem vážil 88,8kg.
Jestli nebudu 1.8. vážit 84,?kg, tedy méně než 85kg, tak budu hodně, ale opravdu hodně nasranej!


Sory za spam ale tohle mě fakt rozsekalo .

Fakt jsem zvědavý na výsledky, hodně mě ten log zaujal i tvůj přístup a cesta obecně. Škoda, žes nešel/nepůjdeš na inbody a nedal sis pořádně změřit míry apod., bylo by to dost zajímavé to porovnat trochu přesněji.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: po červen 26, 2017 6:23 pm    Předmět: InBody Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
citace:
jsem vážil 88,8kg.
Jestli nebudu 1.8. vážit 84,?kg, tedy méně než 85kg, tak budu hodně, ale opravdu hodně nasranej!


Sory za spam ale tohle mě fakt rozsekalo .

Fakt jsem zvědavý na výsledky, hodně mě ten log zaujal i tvůj přístup a cesta obecně. Škoda, žes nešel/nepůjdeš na inbody a nedal sis pořádně změřit míry apod., bylo by to dost zajímavé to porovnat trochu přesněji.


Já jsem z toho taky celej rozsekanej.

Na InBody jsem byl a výsledky jsou na straně 2.
A sám jsem děsně zvědavej na mezistav, takže na něj půjdu ihned na konci Whole30.

Začal jsem 37. týdnů do narozenin, budu za sebou mít 20. týdnů, to je skoro polovina, takže se to hodí.

Nějaký ty tajný algoritmy mi vypočítaly metabolický věk 60,2 let , tak se uvidí, jestli jsem trochu omládl...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GS RIDER
(ban)


PříspěvekZaslal: st červen 28, 2017 3:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maerlyn0 napsal:
KrystofK napsal:
Tam ale ani v nejmenším nejsou eliminovány všechny (ani ne ty základní) intolerantní látky, látky způsobující senzitivity, nebo některé typy imunitních reakcí. Nebo proč je ten 30denní princip postaven zrovna takto?

30 dní je nízká doba, která nebude vypovídat fakticky o ničem.

Jejich ubohý trik s postupným nasazováním je perla všeho, samozřejmě, že u mnohých potravin nebo určitých látek přijdou i po té krátké 30denní době určité ať už slabé nebo silné odezvy. Změní se kvalitativní a kvantitaviní obsah bakteriální flóry od proximálního úseku GIT až po samotné rektum, naprosto se naruší dosud relativně pravidelný a stejný příjem balastních látek, změní se intraluminální tlak a x dalších faktorů. To ale bude svědčit spíš o slabé digesci, absorbci, funkci enzymových systémů, střevní pasáž, apodobně. Nicméně laik si z toho vyvodí - tyjo ten kefír byl fakt chyba, byl to ten fytin co mi dělal problémy.

Tohle je prostě nějak seatavený program, který si někdo usmyslel, že ho sestaví zrovna takto, postrádá to základní mechanismy terapie výživou popřípadě klasické eliminační protokoly, spíše se inhibují symptomy nehledá se jádro problému a opravdu účinná profylaxe.

Ale tohle může být dikuse a deset stran, mě jenom zajímal názor autora logu, toť vše.
Edit: moje pointa celkově zůstává stejná - proč právě whole30? Proč ne některé kvalitní nutriční protkoly co navrhuje Webster-gandy nebo němečtí a japonští odborníci na výživu v medicíně?


Tohle je tak dobře napsaný, 30 dní nevypovídá ve vztahu k těm jednotlivým potravinám ABSOLUTNĚ o tom, jestli na ně mám alergie nebo ne. Tam jde o desítky jiných faktorů.


čoveče tak to mi vysvětli, proč někoho odvezou z restaurace v anafylakticlém šoku hned, a ne až po dvou měsících
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: pá červen 30, 2017 3:17 pm    Předmět: Re: Matematika Odpovědět s citátem

Nikdy-není-pozdě napsal:
Moje Whole30 a matematika

květen
( (31 * 2.000) + 19.000) ) - ( (31 * 1.800 + 24.000) ) = + 1.200 kcal
je tedy jasný, že nerovnice je bohužel obráceně a bylo to že příjem > výdej

červen
( (30 * 1.500) + 0) ) - ( (30 * 1.800 + 32.000) ) = - 41.000 kcal
je tedy jasný, že nerovnice příjem<výdej bude splněna

uvádí se, že gram tělesného tuku je 7 kcal
41.000 / 7 = 5.857 gr = řekněme 5,5 kg

1.7. jsem vážil 88,8kg.
Jestli nebudu 1.8. vážit 84,?kg, tedy méně než 85kg, tak budu hodně, ale opravdu hodně nasranej!


88,8 kg - 5,857 kg = 82,94 kg

A včera jsem vážil... 82,9 kg


Heh, docela jsem to trefil, co?


nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: pá červen 30, 2017 4:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty vysledky jsou moc hezke a urcite i dlouhodobe udrzitelne, pokud se nevratis ke starym navykum.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GS RIDER
(ban)


PříspěvekZaslal: so červenec 01, 2017 2:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak to s těma svalama, co jdou strašně rychle pryč nebude úplně pravda, že...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: po červenec 03, 2017 9:11 am    Předmět: 20. týden Odpovědět s citátem

20. týden {17 týdnů do dne D}
[cíl 79,?kg, na startu 88,5kg, aktuálně nevím]

pondělí (-kg) - Whole30, den 26.
pohyb = 60min cvičení v APK
doplňky = 0
poznámky = 0

úterý (-kg) - Whole30, den 27.
pohyb = 38min plavání (30x50m kraul)
doplňky = 1ks Condrosulf a 1ks B-komplex Forte
poznámky = 0

středa (-kg) - Whole30, den 28.
pohyb = 48min plavání (34x50m kraul + 2x50m prsa), 70min badminton
doplňky = 1ks Condrosulf a 1ks B-komplex Forte, 50ml Amix BCAA Liquid, 50gr sušené bílky
poznámky = známej jestli prej půjdu v sobotu na pivo? a víš že se mi ani nechce? tolik úsilí to stojí a jít se hned první den poté zprasit... neni to blbý?

čtvrtek (-kg) - Whole30, den 29. + Den Pravdy
pohyb = 30min plavání (24x50m kraul)
doplňky = 1ks Condrosulf a 1ks B-komplex Forte
poznámky = WOW WOW WOW!!! výsledky měření InBody předčily moje očekávání!

pátek (-kg) - Whole30, den 30.
pohyb = 64min plavání (50x50m kraul + 2x50m prsa)
doplňky = 1ks Condrosulf a 1ks B-komplex Forte
poznámky = měl jsem dráhu jen pro sebe a plavání jsem si proto protáhl; ještě 5kg tuku musím odstranit, to by v tom byl čert abych to v bazénu nespálil; i když bude to dřina...
1kg tělesného tuku = 7.000kcal
5 * 7.000 = 35.000kcal
83kg tělesné váhy * 1,05kJ/min * 60min = 5.230kJ / 4,185 = 1.250kcal
35.000 / 1.250 = 28 hodin plavání
60min = 45 bazénů kraulem
28 * 45 = 1.269 bazénů = 63km, to je dost, ale počítat to takhle izolovaně je blbost, pomůžu si i dalšími sporty a cvičení v Aréně PK je taky solidní dřina :-)

sobota (82,7kg) - Whole30, den poté + tzv. "druhé narozeniny"
pohyb = 140min cyklistika (35km)
doplňky = 1ks Condrosulf a 1ks B-komplex Forte
poznámky = tak první (vyloučenou a nyní znovuzavedenou) potravinou byl můj milovaný chleba 66 z pekárny Eska, z toho mám velkou radost; na brunch jsme si dojeli stylově na kole :-); druhým vyloučeným navrátilcem bylo bohužel pivo, ale popíjel jsem kontrolovaně a střídmě; a jsou to přesně dva roky co jsem přestal kouřit, jupííí

neděle (83,0kg) - Whole30, dva dny poté
pohyb = 70min stolní tenis, 225min cyklistika (58km)
doplňky = 0
poznámky = když cyklovýlet, tak za dobrym žrádlem; dnes polévka Bún Cà, absolutně nejlepší polévka z celé pražské Sapy

pondělí (84,2kg)

Rekapitulace (a někdy krátká analýza)
- změna váhy během Whole30: - 6,2kg
- plavání (mezisoučet): 692 bazénů = 34,6km
- porovnání zlepšení za 20 týdnů měřením InBody jsem už udělal, zbývá úvaha o přínosu programu Whole30; pocitově si myslím, že úbytek váhy byl způsoben z 30% nepitím piva, z 40% intenzivní sportovní aktivitou (v průměru nejméně hodina denně), a z 30% úplným dodržováním programu Whole30;
- že jsem ke 5kg tuku ztratil i 1,2kg svalů je dle mého laického názoru způsobeno mizivým příjmem polysacharidů ve stravě (za měsíc jsem měl jako přílohu jenom 2x batáty a 4x brambory, pečiva ani drobek, rýže ani zrníčko, 7 slovy sedm kousků červené fazole v omáčce a jinak žádné luštěniny); soudím, že nemám ve svalech uloženej skoro žádnej glykogen
- přepočítal jsem si sportovní kalorickej výdej za celý měsíc červen, použil jsem spíš skeptické hodnoty


nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g_dgrim
Moderátor


PříspěvekZaslal: po červenec 03, 2017 10:59 am    Předmět: Re: 20. týden Odpovědět s citátem

Nikdy-není-pozdě napsal:

- že jsem ke 5kg tuku ztratil i 1,2kg svalů je dle mého laického názoru způsobeno mizivým příjmem polysacharidů ve stravě (za měsíc jsem měl jako přílohu jenom 2x batáty a 4x brambory, pečiva ani drobek, rýže ani zrníčko, 7 slovy sedm kousků červené fazole v omáčce a jinak žádné luštěniny); soudím, že nemám ve svalech uloženej skoro žádnej glykogen


No mas v tom trochu hokej. Je dost tazke chudnut tuk bez svalov, ale da sa to zoptimalizovat. Sacharidy v tvojom pripade nehraju rolu. Ty robis hned niekolko chyb:

- Za cely tyzden si bol len raz cvicit s cinkami, chcelo by to aspon 3x za tyzden.
- Robis vela vysoko-intenzivneho kardia (cyklistika) a popritom mas glikogen na nule. Vygoogli si ako sa robi kardio na nizko-sacharidovej diete.
- Teoreticky by ti prospelo keby pridas na bielkovinach. Tazko povedat kolko toho za den vobec prijmes.

Tiez mozes skusit suplementovat HMB ktore ma prekazane antikatabolicke ucinky.

Inac si myslim, ze mozes byt spokojny. Su to pekne vysledky ked si zoberes, ze doteraz si zil diametralne inak.
_________________
JOGUBELLA! NOVÝ ŘASOVÝ JOGURT S EXTRA VELKÝMI KOUSKY TYKADEL! VAŠE ZAŽÍVÁNÍ SE VÁM ODMĚNÍ - KLINICKY TESTOVÁNO! JAKÝ DOVNITŘ, TAKOVÝ VEN!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: po červenec 03, 2017 12:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Výsledky jsou velmi pěkné. Kdyby jsi měl nastavený nějaký šikovný tréninkový systém a měl 3x týdně kvalitní silové tréninky + přidal pár gramů bílkovin, tak ve výsledku bys s nejvyšší pravděpodobností svaly přibral.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GS RIDER
(ban)


PříspěvekZaslal: po červenec 03, 2017 1:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdybys chtěl v low-carb hubnutí pokračovat, tak bys mohl vyzkoušet systém, kdy jsi bez sachrů šest dnů v týdnu a jednou týdně nacukruješ a dáš si do nosu. Jednak oživíš metabolismus, který low carb dietou dostává kapky. Druhak si ujedeš a klidně si můžeš dát pár piv a celkem nic se nestane, a dieta se ti zase bude líp držet. A za třetí, tou superkompenzací můžeš i nějaké deko svalů přibrat.
Jinak glykogen je jenom množství vody ve svalech, jejich optická velikost a síla v návaznosti na průřez svalu, i když jsi úplně vymačkanej a chcíplej tak to neznamená, že tam ty svaly nemáš.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jako Fénix z popela Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 13, 14, 15  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: