Co vám leze na nervy 4


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 1180, 1181, 1182 ... 1192, 1193, 1194  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Co vám leze na nervy 4  Úvodní stránka -> Ostatní -> Co vám leze na nervy 4
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Laco123


PříspěvekZaslal: čt září 14, 2017 12:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Odbočím od témy. Stále sa na SR a v ČR rieši vyššie miezd. Keby vás vyhodili z práce a nedarilo by sa vám nič lepšie nájsť, šli by ste pracovať do supermarketu? Síce pracujem v kancelárii, ale čas od času počúvam, ako tam ľudí trpí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: čt září 14, 2017 2:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Laco123 napsal:
Odbočím od témy. Stále sa na SR a v ČR rieši vyššie miezd. Keby vás vyhodili z práce a nedarilo by sa vám nič lepšie nájsť, šli by ste pracovať do supermarketu? Síce pracujem v kancelárii, ale čas od času počúvam, ako tam ľudí trpí.

Tak asi lepší pracovat v supermarktu, než být bezdomovec

Sice jsem v makretu nedělal, ale jsem si jistej, že ta prodavačka v Lidlu u nás má lepší pracovní podmínky než drtivá většina lidí na světě... min.. tam nehrozí úraz, vážné poškození zdraví atp. A i u nás jsou horší práce - dělat někde ve velkovýrobně a zpracování masa např. bude horší.

A jinak docela dobrý přispěvek k tématu:
https://nazory.ihned.cz/komentare/c1-65878330-sloupek-martina-maleho-co-s-lidmi-kteri-si-neumi-dat-dohromady-dve-a-dve
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: čt září 14, 2017 2:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Laco123 napsal:
Odbočím od témy. Stále sa na SR a v ČR rieši vyššie miezd. Keby vás vyhodili z práce a nedarilo by sa vám nič lepšie nájsť, šli by ste pracovať do supermarketu? Síce pracujem v kancelárii, ale čas od času počúvam, ako tam ľudí trpí.


Nikdy bych tam nešel, už jen mít na sobě to triko Albertu, Tesca apod., je podle mě ostudný. :D A kdybych opravdu neměl na vybranou, tak jedině formou brigády, ale i tak bych se musel hodně přemlouvat. Člověk když vidí, co za kydance je schopno vedení Albertu zaměstnat třeba za pokladnu, tak by se z toho poblil do vejšky.

Edit: A když jsi zmínil výše mezd, tak mi přijde hrozně groteskní, jak se odborář Středula snaží vkrást do role Mirka Dušína s tím, že horlivě "bojuje" za zvýšení gáží. Komedie hadr.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: čt září 14, 2017 2:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chadzi napsal:
Cratach napsal:
Ale podpořit rozsudek o trestnym činu tim, že mohla teoreticky bodat nebo že by to moh bejt 120 kg chlap je čistá spekulace, asi jako když se zloděj hájí, že v tom činžáku v noci hledal zubaře a nechtěl rozsvěcet, aby nerušil ostatní obyvatele (to jsem si nevymyslel). No nevim.

Trochu mě děsí ten robotickej výklad práva +/- stejnej trest pro všechny bez ohledu na situaci, konstituci pachatele, zvolenej typ útoku (tady spíš "útoku") a jeho intenzitu.


Ale tady jde o to, že útok na úřední osobu, by měl být brán jako TČ, ať už jde o takového nebo makového útočníka. To tím bylo myšleno. Občan by si neměl dovolit jakkoliv útočit na uniformu, to prostě nejde. A tady tímto rozsudkem se ukazuje opak.


Relativně dost recidivistů si jde nakonec znovu sednout za to, že v opilosti napadnou policajta, nejlíp ještě ve lhůtě, kdy byli puštěný za dobrý chování, protože při těch menších krádežích je nechytnou. Pro srovnání podobně má spousta lidí flastr za řízení v opilosti, vlastně každej, koho chytnou s víc jak (asi) dvěma promilema. Akorát se nemedializuje, jak velký části recidivistů nebo ex-řidičů se to týká.

Ten případ s tou holkou je v mnoha ohledech natolikej specifickej, že z toho těžko bude nějakej precedentní rozsudek a ten zákon o napadení veřejnýho činitele se začne jinak vymáhat.
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
visual


PříspěvekZaslal: čt září 14, 2017 3:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Nikdy bych tam nešel, už jen mít na sobě to triko Albertu, Tesca apod., je podle mě ostudný. :D A kdybych opravdu neměl na vybranou, tak jedině formou brigády, ale i tak bych se musel hodně přemlouvat. Člověk když vidí, co za kydance je schopno vedení Albertu zaměstnat třeba za pokladnu, tak by se z toho poblil do vejšky.


Podle toho co pises mi prijde ze jsi byl vzdycky dobre zabezpeceny a nikdy jsi nemel problemy s "dostatkem" penez (aspon na jidlo a bydleni)...
-------------------------
Co se vyse mezd tyka, je to cele zvlastni, treba u nas v Lidlu mas 38h/tyden a za to asi 25k hrubeho, nevim jak moc velkou frontu tam maji, ale kdyz to srovnam s moji prvni praci ve vyrobe (dvanactky den/noc za 20k/mesic) tak bych tam sel s radosti.

Je pravda ze Albert na kase je povestny sdiranim zamestnancu ve vsech smerech.

Doufam, ze me nikdy podobne rozhodnuti neceka a budu zit v nejakem udrzitelnem stavu s celou rodinou.
-------------------------
No a nakonec co mi leze na nervy? Pristup doktoru v verejnem VS. soukromem zdravotnictvi : (
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laco123


PříspěvekZaslal: čt září 14, 2017 3:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Aby som to zhrnul: nelezte do krámu, ak môžete.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: čt září 14, 2017 4:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Nikdy bych tam nešel, už jen mít na sobě to triko Albertu, Tesca apod., je podle mě ostudný. :D A kdybych opravdu neměl na vybranou, tak jedině formou brigády, ale i tak bych se musel hodně přemlouvat. Člověk když vidí, co za kydance je schopno vedení Albertu zaměstnat třeba za pokladnu, tak by se z toho poblil do vejšky.


Z čoho si si hradil koníčky a výjazdy niekam von do mesta s partiou, keď si chodil na strednú?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: čt září 14, 2017 4:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Neměl s kým někam chodit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: čt září 14, 2017 4:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dante Flyshit napsal:
Roper napsal:
Nikdy bych tam nešel, už jen mít na sobě to triko Albertu, Tesca apod., je podle mě ostudný. :D A kdybych opravdu neměl na vybranou, tak jedině formou brigády, ale i tak bych se musel hodně přemlouvat. Člověk když vidí, co za kydance je schopno vedení Albertu zaměstnat třeba za pokladnu, tak by se z toho poblil do vejšky.


Z čoho si si hradil koníčky a výjazdy niekam von do mesta s partiou, keď si chodil na strednú?


Rozhodně ne z práce v supermarketu/hypermarketu. Lituju lidi, co tam musí dělat. Vždyť ten člověk, co se tam živí zrovna nemanažerskou pozici, se musí z 90% stydět, když čelí otázce, kde pracuje, a není od přírody lhář. Vím od kamarádky, že dělala doplňování zboží na DPP v Kauflandu a sama to častokrát zatajovala před známými.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: čt září 14, 2017 4:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Proc by se mel nekdo stydet za to, ze pracuje?! Zvracena doba...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: čt září 14, 2017 5:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Třeba takový ty moderátoři a prodejci v jedný osobě, co na zájezdech prodávaj hrnce za desítky ticíc důchodcům, by kanálama chodit měli btw. hodně se kvůli práci ve skladě / krámě v supermarketu apod. ostatním posmívaj právě ti, který dělaj tyhle krkavčí rádobypráce...
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: čt září 14, 2017 5:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V čem je lepší McD než třeba Lidl? Třeba tady v obou pracuje spousta študáků. Ale samozřejmě nejen jich.

Kdo se stydí za práci, která je prospěšná .... a to dobrovolně, ne že ji někdo za prospěšnou vyhlásí ... a dělá ji poctivě, je mimo. A kdo takovou práci považuje za méněcennou je prostě debil.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: čt září 14, 2017 6:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Proc by se mel nekdo stydet za to, ze pracuje?! Zvracena doba...

Naprostý souhlas.
Makáš, děláš svojí práci dobře - máš moje sympatie, ať jsi doktor, prodavačka nebo traktorista.
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: čt září 14, 2017 6:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chadzi napsal:
Cratach napsal:
Ale podpořit rozsudek o trestnym činu tim, že mohla teoreticky bodat nebo že by to moh bejt 120 kg chlap je čistá spekulace, asi jako když se zloděj hájí, že v tom činžáku v noci hledal zubaře a nechtěl rozsvěcet, aby nerušil ostatní obyvatele (to jsem si nevymyslel). No nevim.

Trochu mě děsí ten robotickej výklad práva +/- stejnej trest pro všechny bez ohledu na situaci, konstituci pachatele, zvolenej typ útoku (tady spíš "útoku") a jeho intenzitu.


Ale tady jde o to, že útok na úřední osobu, by měl být brán jako TČ, ať už jde o takového nebo makového útočníka. To tím bylo myšleno. Občan by si neměl dovolit jakkoliv útočit na uniformu, to prostě nejde. A tady tímto rozsudkem se ukazuje opak.


Přesně tak. A podle závažnosti útoku, okolností, osobnosti útočníka apod. (existují tzv. kritéria nebezpečnosti trestného činu) lze potom určit výši trestu. Za "neškodný" útok mírný trest a naopak.
Dnes je to tak, že když policajta někdo napadne a nezraní ho, tak to ani k soudu nejde, státní zástupce to zatípne hned v začátku. Osobně jsem zažil, že mě opilec napadl několika oplieckými háky, který jsem vykryl, pak jsme ho složili a ve finále z toho nebylo nic, protože se mi vůbec nic nestalo. Takový to klasický český "dokud se někomu něco nestane"...
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: čt září 14, 2017 6:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Za což by ten opilec ale měl mnohem spíš skončit u soudu oproti tomu, co udělala na tom videu ta holka...
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Co vám leze na nervy 4 Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 1180, 1181, 1182 ... 1192, 1193, 1194  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: