Pomalé hubnutí 45 let


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Pomalé hubnutí 45 let  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Pomalé hubnutí 45 let
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
visual


PříspěvekZaslal: čt říjen 12, 2017 7:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tady je videt jak sem pisou kokotiny lidi co proste neco vyzkouseli a fungovalo jim to. (no jim to nekdo poradil)
Hlavne nikdo z nich nema 120kg, takze netusi co to znamena tohle v normalnim zivote uzrat :)

ja bych to videl:
1. moc cvicis (ale ve vysledku malo), resp. nenapsal jsi moc jak vypada tvuj trenink co se tyka vah+opakovani, tedy celkove narocnosti
2. jis opravdu malo
3. oba jsme byli/jsme na podobne vaze (jsem o trochu mladsi), takze alespon o tomhle
ja dycky sezeru na co prijdu a pri moji aktivite (9h v kanclu a jinak denne 1-2h chuze + 3x tydne rekneme silovy trenink-tzn. nic "extremne" energeticky narocneho) a drzet dlouhodobe vahu kolem 120kg na 4000kcal+ je jak prd, co sem se dival do KT, nekde mezi 2500-3000 jsem byl kdyz jsem pomalu "hubnul". a stacilo to bohate na 126kg->115kg a porad to slo krasne dolu.
4. pokud mas cas a myslis to s "hubnutim" vazne, spis bych sel cestou sebevzdelavani... je tu dost lidi co ti radi poradi co precist jako zaklad.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johncreasy


PříspěvekZaslal: čt říjen 12, 2017 12:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="Big Muscle"]
Johncreasy napsal:
Za mě je hlavní problém na tucích. 125g je prostě moc. Pokud máš už takhle nízké sachry, a zvládáš to, prostě bych neztrácel čas experimentováním s tuky. Já odjel většinu diety na 160g sachrech a tuky jsem držel na 25-30g. Na tohle se budou názory určitě různit, stoupenci tuků se zcela jistě najdou, ale já osobně nevidím vyrovnaný poměr sachrů a tuků jako správný.

Sorry, ale to je hroznej nesmysl. On má skoro 120 kg, podle uváděných vah těch svalů nebude úplně nejméně, už tak má dost nízký příjem a ty mu poradíš, aby ho ještě snížil až někam za hranici extrémní podvýživy...

Jak můžeš vědět, že je to pro něj nízký příjem. To prostě nemůžeš brát podle sebe, či nějakých všeobecných čísel pro lidi s rychlejším metabolismem. Je milion kluků, pro které by to bylo na podvýživu, ačkoliv by vážili 70kg, ale on tento typ rozhodně není, naopak jde o endomorfa se vším všudy. Fakt je daný, a to, že nehubne, tudíž je ten příjem v současnosti naprosto dostačující, respektive nadměrný vůči jeho záměrům shodit. Nějaké zásadní nakopnutí metabolismu je bajka, ten je daný. Mohl by jedině výrazně přidat na výdeji energie, ale podle toho, co napsal, se mu do toho nechce. Já měl po dva roky ještě výrazně nižší příjem, den po dni, a v pohodě jsem shodil přes 70kg. Ano začínal jsem z úplně jinejch čísel, ale pokud bych za rok shodil 6kg, tak to bych se na to vykašlal rovnou. Prostě nikdy bych pořádně neshodil při 125g tuků za den. A zakladatel topicu očividně rovněž ne. Takže buď bude muset výrazně navýšit kardio, nebo ubrat tam, kde může a to je vzhledem k číslům jednoznačně kategorie tuky.


Naposledy upravil Johncreasy dne čt říjen 12, 2017 12:09 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matty


PříspěvekZaslal: čt říjen 12, 2017 12:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To Big Muscle : díky konečně rada co nezní jako blábol. S tím jídlem jsem si to myslel, ale nějak to podvědomě utahuju, mám to v hlavě. A jak by jsi navrhoval makra, protože
to není legrace čistě ujíst a držet cukry a tuky nízko ? Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johncreasy


PříspěvekZaslal: čt říjen 12, 2017 12:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

matty napsal:
To Big Muscle : díky konečně rada co nezní jako blábol. S tím jídlem jsem si to myslel, ale nějak to podvědomě utahuju, mám to v hlavě. A jak by jsi navrhoval makra, protože
to není legrace čistě ujíst a držet cukry a tuky nízko ? Díky


Sorry chlape, ale spíš mám pocit, že to je rada, kterou si chtěl slyšet. Pokud nenavýšíš výdej energie a ještě přidáš příjem, při kterém už teď nehubneš, tak hodně štěstí s dietou. Já shodil 12xnásobek toho, co ty. Já vím, o čem mluvím. Ty rozhodně nic neutahuješ, ty se prostě zbytečně vyhýbáš sachrům, ale zároveň to zazdíš tukama.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matty


PříspěvekZaslal: čt říjen 12, 2017 12:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tuky se snažím držet do 90. Těch 125 co uvádíš jsem ujel .Ok dobře.Jde o diskuzi abych odhalil proč to nejde jak bych si představoval. Vyzkoušel jsem kde co, vlny, paleo, CKD,..atd. Dlouhodobě to pro mě nebylo, teď jsem si najel dle mě " čistější stravu" která mi vyhovuje a cejtím se dobře, jen to padá pomalu.Dříve jsem amatérsky vzpíral a nebyl problém shodit za 14 dnů váhově 7-9 kilo. Od té doby si myslím, že mám zpomalený metabolismus. Během toho roku jsem jel měsíc i na 1900 kcal , kardio každý den v tepovce rychlá chůze se sklonem na pásu 60 min. Pak do práce. prostě jsem byl unavenej a nijak to nepadalo dostal jsem se někam na 114,5 kg. V podstatě celý svůj dospělý život koliduji mezi 105 kg a 130 kg. Nikdy jsem ale nebyl neforemná koule sádla a nikdy jsem nejedl jako prase.Troufnu si říc, že mám poměrně i dost svalů, takže takové to shodit 70 kg za rok se u mě nekoná. já chci projít tzv.transformací , kdy se chci zformovat, vytvarovat a kvůli bolavým kolenům snížit váhu na 105 - 107 kg a budu spokojenej. Můžu se Johncreasy zeptat kolik ti je ??? A co máš proti kuřecím játrům, vždyť je to super jídlo s minimem tuku ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Big Muscle


PříspěvekZaslal: čt říjen 12, 2017 1:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Johncreasy napsal:

Jak můžeš vědět, že je to pro něj nízký příjem. To prostě nemůžeš brát podle sebe, či nějakých všeobecných čísel pro lidi s rychlejším metabolismem. Je milion kluků, pro které by to bylo na podvýživu, ačkoliv by vážili 70kg, ale on tento typ rozhodně není, naopak jde o endomorfa se vším všudy. Fakt je daný, a to, že nehubne, tudíž je ten příjem v současnosti naprosto dostačující, respektive nadměrný vůči jeho záměrům shodit. Nějaké zásadní nakopnutí metabolismu je bajka, ten je daný. Mohl by jedině výrazně přidat na výdeji energie, ale podle toho, co napsal, se mu do toho nechce. Já měl po dva roky ještě výrazně nižší příjem, den po dni, a v pohodě jsem shodil přes 70kg. Ano začínal jsem z úplně jinejch čísel, ale pokud bych za rok shodil 6kg, tak to bych se na to vykašlal rovnou. Prostě nikdy bych pořádně neshodil při 125g tuků za den. A zakladatel topicu očividně rovněž ne. Takže buď bude muset výrazně navýšit kardio, nebo ubrat tam, kde může a to je vzhledem k číslům jednoznačně kategorie tuky.


Já to ale neberu podle sebe. On sám si musí už přijít na to, co mu bude nejlépe vyhovovat. Každý člověk je jiný, na každého funguje něco jinýho, ale obecné principy budou platit stále. Píše, že cvičí každý den, že zkoušel přidat kardio a ještě víc ubrat příjem a že z toho byl strašně unavenej a ty mu poradíš, aby ten příjem utnul ještě víc? Co bude dělat až něco zhubne, váha se zastaví a on bude chtít sundavat dál, bude dávat 0 sacharů a 0 tuků a nakonec 0 bílkovin? Ano, možná na tom rychle zhubne, ale až s dietou skončí (pokud ho neodvezou do nemocnice), tak se stane co? Během chvíle nabere všechno zpátky.

On si musí najít režim, který pro něj bude dlouhodobě udržitelný a aby při něm mohl normálně fungovat. Teprve pak může "štelovat parametry". Ne poslouchat rady "po 6.hodině nejez".
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johncreasy


PříspěvekZaslal: čt říjen 12, 2017 1:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

matty napsal:
Tuky se snažím držet do 90. Těch 125 co uvádíš jsem ujel .Ok dobře.Jde o diskuzi abych odhalil proč to nejde jak bych si představoval. Vyzkoušel jsem kde co, vlny, paleo, CKD,..atd. Dlouhodobě to pro mě nebylo, teď jsem si najel dle mě " čistější stravu" která mi vyhovuje a cejtím se dobře, jen to padá pomalu.Dříve jsem amatérsky vzpíral a nebyl problém shodit za 14 dnů váhově 7-9 kilo. Od té doby si myslím, že mám zpomalený metabolismus. Během toho roku jsem jel měsíc i na 1900 kcal , kardio každý den v tepovce rychlá chůze se sklonem na pásu 60 min. Pak do práce. prostě jsem byl unavenej a nijak to nepadalo dostal jsem se někam na 114,5 kg. V podstatě celý svůj dospělý život koliduji mezi 105 kg a 130 kg. Nikdy jsem ale nebyl neforemná koule sádla a nikdy jsem nejedl jako prase.Troufnu si říc, že mám poměrně i dost svalů, takže takové to shodit 70 kg za rok se u mě nekoná. já chci projít tzv.transformací , kdy se chci zformovat, vytvarovat a kvůli bolavým kolenům snížit váhu na 105 - 107 kg a budu spokojenej. Můžu se Johncreasy zeptat kolik ti je ??? A co máš proti kuřecím játrům, vždyť je to super jídlo s minimem tuku ?


Právě proto, že nemusíš tolik shazovat, je obrovská výhoda. V podstatě je těch 10kg velice snadný úkol, kterej si mohl mít za dva měsíce z krku. Sám jsi s těmi 6 kg nespokojen. Někdy je třeba prostě zatnout na ty dva tři měsíce zuby a být přísný. Jinak k té váze, to jsou dojmy. Já bych třeba nezačal držet dietu, aniž bych věděl, zhruba kolik tuku tam je, sledoval bych míry i procento tuku. Jedno je dané, že jsi s průběhem diety nespokojen.

"kardio každý den v tepovce rychlá chůze se sklonem na pásu 60 min." OK, ale to je trochu něco jiného, než jsi psal původně. Pokud jsi tohle absolvoval (a to prostě trápení je..pro mě určitě) Tak bych si po té každodenní dřině prostě 120g tuku nedopřál.
Játra..OK, bral jsem to jako smažené jídlo. Beru zpět, ale někde si 120g tuku sebrat musel.
37let


Naposledy upravil Johncreasy dne čt říjen 12, 2017 1:09 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Big Muscle


PříspěvekZaslal: čt říjen 12, 2017 1:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

matty napsal:
To Big Muscle : díky konečně rada co nezní jako blábol. S tím jídlem jsem si to myslel, ale nějak to podvědomě utahuju, mám to v hlavě. A jak by jsi navrhoval makra, protože
to není legrace čistě ujíst a držet cukry a tuky nízko ? Díky


To je právě problém většiny "dietářů". Nehubnou, a tak stále utahujou až zjistí, že to není dlouhodobě udržitelné, a tak to vzdají a během chvíle naberou všechno zpátky. Znám několik lidí, kteří mě dokola přesvědčují, že to je ta jediná správná cesta (nesmyslně nízké příjmy, hladovky, tuny kardia, nejíst po 6. večer apod.) a výsledek? Za posledních 10 let nezhubli ani ň.

Rozepiš ještě do detailu svůj trénink.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: čt říjen 12, 2017 1:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

visual napsal:
tady je videt jak sem pisou kokotiny lidi co proste neco vyzkouseli a fungovalo jim to. (no jim to nekdo poradil)
Hlavne nikdo z nich nema 120kg, takze netusi co to znamena tohle v normalnim zivote uzrat :).


On je problem predevsim ve veku. Cloveku to pali uplne jinak v 25 a 45. Uzrat 120kg ve vyssim veku neni vubec zadny problem. znam to z vlastni zkusenosti. Jim asi min nez matty a vahu drzim stejnou. Muj typicky jidelnicek: snidane - bila kava +2x houska se salamem, obed - restaurace dle aktualniho menu, vecere - rizoto. Nejim zadna obrovska kvanta jidla a presto se porad motam s vahou kolem 120kg (zadne svaciny).

V jeho veku proste musi byt s jidlem sakra opatrnej a hodne se hlidat. Jo a trenoval bych min. Zivot neni jen o treninku :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johncreasy


PříspěvekZaslal: čt říjen 12, 2017 1:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

drlift_ napsal:
visual napsal:
tady je videt jak sem pisou kokotiny lidi co proste neco vyzkouseli a fungovalo jim to. (no jim to nekdo poradil)
Hlavne nikdo z nich nema 120kg, takze netusi co to znamena tohle v normalnim zivote uzrat :).


On je problem predevsim ve veku. Cloveku to pali uplne jinak v 25 a 45. Uzrat 120kg ve vyssim veku neni vubec zadny problem. znam to z vlastni zkusenosti. Jim asi min nez matty a vahu drzim stejnou. Muj typicky jidelnicek: snidane - bila kava +2x houska se salamem, obed - restaurace dle aktualniho menu, vecere - rizoto. Nejim zadna obrovska kvanta jidla a presto se porad motam s vahou kolem 120kg (zadne svaciny).

V jeho veku proste musi byt s jidlem sakra opatrnej a hodne se hlidat. Jo a trenoval bych min. Zivot neni jen o treninku :)


Přesně tak. Termín užrat nějakou váhu mi přijde šílenej. Já těch svých prasečích 182kg užral jídlem, které by většině lidí nestačilo ani na 110kg. Tací pak mohou mít pocity o jakési podvýživě.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matty


PříspěvekZaslal: čt říjen 12, 2017 2:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozepiš ještě do detailu svůj trénink.[/quote]

Měl jsem teď 3 dny nějaký moribundus takže napíši minulý týden.

Po - dřepy rozvičení 60,70,80,90 kg, pak bodovačka 3x5 - 100 kg , 3 x 5 - 110 kg
3x3 -120 kg, 1x10 - 100 kg, Benč, 3 x 10 - 70kg, 3 x 10 - 90, 5x5 -100 kg, 3x3 , 110kg, 3x2 120kg, Prsa s jednoručkama šikmá lavice, rozvič. 5 x 20 kg, oslí výpony s 90 kg , 5x15 opak

Úterý - vzp.výtahy 3x 10 - 100 kg, 3x 5 - 120 kg , 3x 5 130 kg, 3x5 140 kg
vzp.tah.silový - 5x5 - 50 kg , 5x5 60 kg,
přítahy na záda v předklonu 5x10 -50 kg, 5x5 - 60 kg,

Středa - Benč 10x 50kg 10x70kg, 5x5 90 kg , 5x5 100 kg
Podhmaty EZ- 10x7 -20 kg střídané s podhmaty s jednoručkama 10x7-12,5 kg
triceps v leže za hlavou s EZ činkou 10x6 17,5 kg
triceps s jednoručkou za hlavou 10x5 30 kg

Čtv - dřepy jako v pondělí, 5 x 5 - 100 kg, 3x3 120 kg, 2x2 130 kg, 2x2 140 kg, 1x1 150 kg, 1x1 160 kg , tlaky za hlavou s velkou činkoiu vestoje 10x5 40 kg
tlaky na ramena s jednoručkama na šikmé lavici 5x 10 - 25 kg, oslí výpony 5x15 -100 kg

Pátek - fullbody , nějaké stroje , spíše takové procvičení všeho
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matty


PříspěvekZaslal: čt říjen 12, 2017 2:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Johncreasy: točíš se pořád na tom tuku, ale podívej se na celý týden, mám tam, 68 g, 75 g, 100 g atd. Není pro mě problém to utnout a tukem, máslo,olivy, burák.máslo jsem doháněl kalorický deficit abych těch 2400 kcal vůbec splnil. Prostě jsem jel na určitou hodnotu kalorií, protože to v rýži, kuřeti nejsem schopen užrat.
Jak psal Big Muscle, do budoucna to chci jet takhle trvale, s občasným hříškem a nepřibrat. Teď potřebuji kvalitně shodit abych neztratil ty svaly co jsem si za ta léta vybudoval ,chci pomalu, ale mě se to zdá, že je to až moc pomalu a tady potřebuji poradit. v podstatě stále špekuluji kolik kcal za den, kolik cukrů, kolik tuků, jediné co se snažím držet jsou bílkoviny +- 200 g/ den. Každopádně díky , že radíte.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johncreasy


PříspěvekZaslal: čt říjen 12, 2017 6:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

matty napsal:
Johncreasy: točíš se pořád na tom tuku, ale podívej se na celý týden, mám tam, 68 g, 75 g, 100 g atd. Není pro mě problém to utnout a tukem, máslo,olivy, burák.máslo jsem doháněl kalorický deficit abych těch 2400 kcal vůbec splnil. Prostě jsem jel na určitou hodnotu kalorií, protože to v rýži, kuřeti nejsem schopen užrat.
Jak psal Big Muscle, do budoucna to chci jet takhle trvale, s občasným hříškem a nepřibrat. Teď potřebuji kvalitně shodit abych neztratil ty svaly co jsem si za ta léta vybudoval ,chci pomalu, ale mě se to zdá, že je to až moc pomalu a tady potřebuji poradit. v podstatě stále špekuluji kolik kcal za den, kolik cukrů, kolik tuků, jediné co se snažím držet jsou bílkoviny +- 200 g/ den. Každopádně díky , že radíte.


I těch 68g může být hodně. Vždyť tam píšeš 143g sacharidů a pak dodáš, že to nemůžeš užrat? V dietě doháníš deficit? To je vtip, ne? V dietě sice nemáš padat držkou hlady, ale určitě nemáš mít problém doháněť nějakej deficit. Jako endomorf si to vůbec nemůžeš dovolit. Proč vlastně obhajuješ něco, co i dle tvého názoru nepřineslo výsledek? Měl si rok na to shodit a dole je 6kg. Sorry, ale určitě bych netrávil rok nějakým hlídáním si stravy a pravidelným kardiem, abych přitom zjistil, že jsem shodil 6kg. Chápu argumenty o hubnutí plynulém a třeba 3-4kg měsíčně, ale 6 kg za rok je ztráta času a hlavně energie. Ale samozřejmě, mysli si, že se ti zpomalil metabolismus a podobné nesmysly. Jednou si nějaký dostal a s tím musíš pracovat. Jestli si myslíš, že pomalý metabolismus endomorfa nějakými čachry změníš v ultrarychlý, tak tohle funguje jedině v krátkodobých cyklech, v řádu dní. To, že ti někdo s metabolismem veverky řekne, že si nezhubl kvůli tomu, že si jedl málo, je naprostá hovadina, která se jen dobře poslouchá.
Zařaď normálně prověřenou dietu, jeď dejme tomu 250-280g sacharidů, k tomu tuky drž pod 30-40g a za dva tři měsíce shoďíš, kolik potřebuješ, pak už bude na tobě, a jak si povedeš dál, ale mít rok nějakou strategii a pak zjistit, že nefunguje je na hovno. Shodit 4kg tuku měsíčně je to co potřebuješ, jakmile budeš shazovat 0,5kg jako doteď rozmělní se to naprosto vniveč. Pokud si pohlídáš tuky, všechno se zúročí mnohem snáz a možná se i konečně trochu pořádně nažereš, třeba tím starým dobrým kuřetem s rejží.
Takový je můj názor, ptal ses, tak odpovídám. Ale už tě nechám být, nutit nikoho nebudu a nemyslím to ve zlém, právě naopak. Jsemjen trochu alergický na rady chlápků , kteří mohou chlastat místo vody med a stejně nepřiberou tuk. (Teď nemyslím nikoho osobně) Přeju hodně štěstí, ať se rozhodneš jakkoliv. Mimochodem, kolik máš obvod pasu? Kolik procent tuku? Ono je taky možné, že seš supertalentovanej řízek, kterej vůbec hubnout nemusí, jen si myslí, že je tlustej.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Big Muscle


PříspěvekZaslal: čt říjen 12, 2017 7:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Johncreasy napsal:
Zařaď normálně prověřenou dietu, jeď dejme tomu 250-280g sacharidů, k tomu tuky drž pod 30-40g


To je teda fakt prověřená dieta pro 120 kg sportujícího člověka. Měl bys tedy zdroj takového tvrzení?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johncreasy


PříspěvekZaslal: čt říjen 12, 2017 8:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big Muscle napsal:
Johncreasy napsal:
Zařaď normálně prověřenou dietu, jeď dejme tomu 250-280g sacharidů, k tomu tuky drž pod 30-40g


To je teda fakt prověřená dieta pro 120 kg sportujícího člověka. Měl bys tedy zdroj takového tvrzení?


Určitě je klasičtější, než mít 140g sachrů a 125g tuků. To je snad jasný. A hlavně obvyklejší u většiny sportovců. Mně tenhle poměr vyhovoval, když jsem začínal shazovat ze 180kg i nyní kolem 110kg. Shodil jsem vždy přesně tolik, kolik jsme měl v plánu. Naopak, jakmile přestanu hlídat tuky, okamžitě jdu s váhou nahoru, během 6týdnů klidně o 10kg.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Pomalé hubnutí 45 let Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: