jak po prvním měsíci?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - jak po prvním měsíci?  Úvodní stránka -> Trénink -> jak po prvním měsíci?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PN01


PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2018 5:04 pm    Předmět: jak po prvním měsíci? Odpovědět s citátem

píšu to zvlášť, nevěděl jsem do jakého tématu to dát..

jak pokračovat?
je mi 40, 15 let sem necivičil (předtím jsem končil na 100 kg mrtvola, bench i dřep, prostě rekreačně...)....

nyní je mým cílem dostat se nějak do formy a "posílit" - žádný soutěže, žádný hardcore, ale získat sílu..

10 let jsem nedělal téměř nic, takže jsem začal opatrně..

chodím 5x za 2 týdny - vychází to po 3 dnech, abych se zregeneroval, jedu všechno v sériích 1x 10 rozehřátí a 3x10 váha..

bench - 10x 10kg, 3x10 30kg
tlaky v sedě - ramena jednoručky - 10x 5kg, 3x10-10kg
zapažování na lavičce - 10x4kg, 3x10 - 8kg
stahování kladky -záda široký úchop- 10x15kg, 3x10 30kg (na stroji)
stahování kladky-triceps - 10x15kg, 3x10 30 kg (na stroji)
předkopávání ve visu - 4x10
mrtvý tah - 10x10kg, 3x10 25kg
dřep 10x10 kg, 3x10 25kg
výpony (lýtka mám rád a mám je namakaný, normálně bych je nejel) 4x10 na stroji

třeba bicák nejedu schválně (kdysi mi někdo vysvětlil že když chceš ruce, cvič tricák, 3/5 ruky je tricák..).. a zatím chci jen cviky abych se vešel do hodiny i s protahováním, rozcvičku mám poklus do posilky.. 10 minut...
jedu to schválně takhle jako "full body", váhy samozřejmě nižší než bych urval, ale chci aby si tělo zvyklo....

myslíte že po 8 tréninkách už je dobréí začít přidávat váhy?

chci u těchdle cviků zůstat, jen začít přidávat váhu a ubírat opakováí .. spíš jak časově.. nebo to ještě 2 měsíce nechat i s lehkými váhami?

ty váhy jsou opravdu nízké, ale jedu to schválně abych si zažil techniku a připravil vazy-úpony atd.. 10kg dřepování s tyč je takové vtipné, já vím.. (mám 190 a 94 kg..)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po duben 09, 2018 8:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

osm treningu je nic
vydrz aspon ty dva mesice
pak jenom prihazuj vahu, ale nech opakovani
proste dokud das 3x10, nic neubirej
druha vec, doporucil bych ti preskladat trenig
z meho pohledu zbytecne moc cviku a uplne naruby
zkus si vzit inspiraci treba tady
http://powerlifting.ronnie.cz/c-6445-prihodte-kotouce-aneb-silovy-trenink-pro-zacatecniky.html
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PN01


PříspěvekZaslal: út duben 10, 2018 7:58 am    Předmět: díky Odpovědět s citátem

to vypadá zajímavě..
já jsem toto jel jen jako "protažení" těch partií které bych chtěl cvičit.. (nebo beru že jsou nejdůležitější..)

přejdu asi na to v odkazu, jen bicák asi vyměním za tricák:-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út duben 10, 2018 8:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

biceps ( i triceps) klidne vyrad uplne
neni nutne je cvicit
dostanou dost zabrat u jinych cviku
vydrz u tohohle aspon ty dva mesice
a melo by platit, ze nejvic budes mit na drep, min pak na pritahy v predklonu a bench, nejmene na vyrazovy tlak, na mrtvolu se pak vrat na vahu u drepu
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PN01


PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2018 9:17 am    Předmět: dotaz Odpovědět s citátem

díky, tak sem začal podle tohodle
http://powerlifting.ronnie.cz/c-6445-prihodte-kotouce-aneb-silovy-trenink-pro-zacatecniky.html

jedu to i podle téhle rady (těžký trénink 6 opakování, lehčí 10..) spíš mi jde o co je to výrazně lehčí váha?

když třeba dřepuji 70kg a udělám těch 6 opakování, tak brát třeba 50kg na 10x v lehčí den?

Na základě vlastních zkušeností doporučuji střídat těžký a lehký trénink, a to následujícím způsobem. Příklad: dřep - první den 5 sérií po 6 opakováních a druhý den 5 sérií po 10 opakováních s výrazně lehčí vahou.

série jedu pokaždé 5 (1x rozcvičovací s poloviční váhou a 4x pracovní s tou váhou..)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2018 9:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na lehkou Uber cca 20-30%
Rozcvičování se nepočítají
(To bych si ani nezacvicil-pr. Dneska na bench 20-40-50-60-70-80-90 a pak teprve pracovní se metrakem. Takže už v rozvodné jich mám sedm)
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PN01


PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2018 12:23 pm    Předmět: pokračovat nebo změna Odpovědět s citátem

Ahoj, tak jsou to skoro 2 měsíce, myslíte že pokračovat nebo změna?
ustálil jsem se na 2x týdně full body podle tohodle plánu (6x opakování max, druhý trénink 10x 70 procent)

dřep, tlaky s jednoručkama na ramena, triceps, přítahy činky v předklonu, tlaky na šikmé (místo benche), mrtvola, břicho

celkem mi to vyhovuje, zmotnost jsem přidal cca 15 procent (ještě asi dojíždí to že jsem začínal trochu menší váhy..)

spíš bych to chtěl ted směrovat víc do "síly"... abych se dostal na těh 100kg (drep, mrtvola, bench), ted jsem tak na 75..)

bude nějak vadit když to nechám klidně další 3-4 měsíce nebo už to bude horší když si tělo na ty cviky zvyklo? obměnit cviky?

jinak mým celkovým cílem je nějaká ta vizuální figura, ale hlavně zvýšení fyzičky- výdrž, síla...
mám k tomu 4x aerobku - kolo, plavání běh/týdně
a 1x core trénink jen na střed....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - jak po prvním měsíci?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: