Společenská témata ll.

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 421, 422, 423, 424  Další

odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Společenská témata ll.  Úvodní stránka -> Události, komentáře... -> Společenská témata ll.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ygg

PříspěvekZaslal: pá září 07, 2018 10:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem dneska zkouknul tohle ... https://volby.idnes.cz/komunalni-volby-2018.aspx?t=vysledky-obec&o=1&o2=CZ0100&o3=554782&obec=praha-hl.m. ... a tady ... protiPIRÁTSKÁ kandidátka - mládí a zkušenost vpřed. PRAHU DÁL ROZKRÁDAT NEDÁME! ... jsem docela čuměl.
eSko
Naivka

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2018 12:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

https://www.novinky.cz/krimi/485685-nemel-sanci-rana-a-let-vzduchem-video-narazu-motorkare-do-zatarasu-ze-sluzebniho-auta.html

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zákrok ale vyhodnotila jako trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti. Vycházela ze znaleckého posudku, podle něhož motorkář nemohl policejní auto do poslední chvíle vidět, protože vjelo do směru jízdy motocyklu zpoza středové stěny tunelu. Motorkář tak srážce podle posudku nemohl zabránit. Neměl čas na zátaras reagovat například zastavením.

Ehm... Motorkář střetu nemohl zabránit? Co třeba neujíždět a reagovat na 1082 pokynů k zastavení? Tenhle cirkus kolem toho bych pochopil, kdyby ho z motorky sestřelili devítkou, ale tohle je mimo mé chápání...

Když si myslím, že mě už nic nepřekvapí, vždycky přijde něco dalšího. Doopravdy pomáhat a chránit, ale zločincům a zločince.
kujin

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2018 2:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já zase nechápu, prč vždy zločince honí jak magoři. Zjistím kdo řídí nebo SPZ a nechám ho ujet a pak si pro něj přijdu. Místo toho ho honí jak magoři, ohrožují bezpečnost jemu, sobě i ostatním.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2018 7:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kujin napsal:
Já zase nechápu, prč vždy zločince honí jak magoři. Zjistím kdo řídí nebo SPZ a nechám ho ujet a pak si pro něj přijdu. Místo toho ho honí jak magoři, ohrožují bezpečnost jemu, sobě i ostatním.

A jak zjistíš, jestli je to auto/motorka ukradené? Podle SPZ?
Ten chlápek asi musel něco udělat když ho začali honit.
JENDA10

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2018 8:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko: Nevím, jak to bylo v reálu, ale pokud to soudíš jako já čistě podle článku, tak tam píšou o podezření policistů na platný zákaz řízení.....a nevím no, každý máme samozřejmě různé vnímání pojmů jako zločinec a přiměřenost zásahu, ale mně tohle teda na první pohled moc ok nepřipadá. Kdybych to řekl tvým přirovnáním, tak neřeknu, kdyby takhle zasáhli proti ozbrojenýmu útočníkovi, ale proti chlapovi, co "jenom" jede bez řidičáku?
drlift_

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2018 9:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

JENDA10 napsal:
eSko: Nevím, jak to bylo v reálu, ale pokud to soudíš jako já čistě podle článku, tak tam píšou o podezření policistů na platný zákaz řízení.....a nevím no, každý máme samozřejmě různé vnímání pojmů jako zločinec a přiměřenost zásahu, ale mně tohle teda na první pohled moc ok nepřipadá. Kdybych to řekl tvým přirovnáním, tak neřeknu, kdyby takhle zasáhli proti ozbrojenýmu útočníkovi, ale proti chlapovi, co "jenom" jede bez řidičáku?

Podle tebe by se na to meli vykaslat a nechat ho v klidu ujet? To by totiz byl asi jediny zpusob jak nikoho neohrozit naslednou honickou. Mozna by, ale pri takovym pristupu ztratily ridicaky a nejaky zakazy rizeni atd. smysl. Proste by stacilo vzdy ujet.

Pokud nekdo ujizdi a riti se po vozovce jako magor, tak je prakticky stejne nebezpecnej jako kdyby mel zbran.
eSko
Naivka

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2018 11:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

JENDA10 napsal:

Těch plátků bylo kolem toho už více, tenhle jsem jen dal jako nejaktuálnější (btw. včera psali, že policistu zprostili obžaloby, díky bohu) a měli na něj toho více než jen podezření. Je pravda, že ten zákrok vypadá trochu jak z Kobry 11, ale co je to v porovnání s tím, že ten motorkář mohl někoho zabít třeba na přechodu? Nechápu názory lidí, kteří dokonce stojí na straně toho motorkáře... Borec nereaguje na výzvu policistů k zastavení, naopak ještě začne ujíždět, a my s takovým člověkem budeme jednat v rukavičkách? Jak jsem psal, sestřelit ho je pochopitelně neadekvátní, ale nějak ho sundat z toho stroje dává smysl, když může díky výhodě jednostopového vozidla relativně snadno ujet... a kdo mu pak co bude dokazovat podle SPZ a záznamů? "Asi mi někdo ukradl motorku, dnes jsem to chtěl hlásit a v době páchání trestného činu jsem byl u velmi dobrého kamaráda..."
Palec077

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2018 12:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdyby fízl nesbíral čárky a nechtěl ho klasicky buzerovat na základě DOMNĚNKY, že nemá řidičák, pravděpodobně by se nic nestalo, jelikož nebyl podezřelý z žádného přestupku. Až do chvíle ztotožnění na něj měli max jízdu na červenou.. změřený pokud vím tak nebyl.. takže ani rychlost..

Mohlo to taky skončit tak (když už se tu jedou ty konspirace kdyby), že na motorce jel jeho bratr/kamarád/zloděj, v tunelu v levém pruhu auto plné rodiny, dětí, koťátek a sluníček.. Všichni tak mohli skončit v opicejním autě kvůli domněnce, že řidič má odebraný ŘP (což je společensky škodlivé asi jako když si 17ti letý kluk dá pivo )
Fangorn

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2018 2:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Palec077 napsal:
Kdyby fízl nesbíral čárky a nechtěl ho klasicky buzerovat na základě DOMNĚNKY, že nemá řidičák, pravděpodobně by se nic nestalo, jelikož nebyl podezřelý z žádného přestupku. Až do chvíle ztotožnění na něj měli max jízdu na červenou.. změřený pokud vím tak nebyl.. takže ani rychlost..

Neda se argumentovat tim, ze nebyl zmeren - projede-li kolem policejniho vozu ve meste motorka treba 100 km/h, nemuze prece zustat stat a nic nedelat, protoze zrovna nemeli pustenej radar. A i kdyby jel povolenou rychlosti, jizda na cervenou je hodne vaznej prohresek a rozhodne by nad tim nikdo nemel mavnout rukou.
Palec077

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2018 2:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nikdo neříká aby nad tím mávli rukou. Jen ta reakce musí být přiměřená. Navíc na červenou jel nejspíš až po tom co ho začali nahánět. Navíc tady po něm šli cíleně. Nebylo by lepší ho jen sledovat a sebrat někde v klidu, když ted měli podezření? Hlavně že jsou všude kamery, hlídky, vrtulníky, drony.. ale v tu nejhorší denní dobu si vybrali pořádné policejní honění

A jak víš, že kolem policejního auta někdo projede 100km/h, když ho nezměříš.. to by mě taky zajímalo.. asi od oka ne? :)
Cratach

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2018 4:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Že ve městě na ulici, kde je běžně 50 km/h, projelo auto 100 km/h pozná letmym pohledem od oka i žák z oken zvláštní školy.
Mablung

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2018 7:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Palec077 napsal:

Mohlo to taky skončit tak (když už se tu jedou ty konspirace kdyby), že na motorce jel jeho bratr/kamarád/zloděj, v tunelu v levém pruhu auto plné rodiny, dětí, koťátek a sluníček.. Všichni tak mohli skončit v opicejním autě kvůli domněnce, že řidič má odebraný ŘP (což je společensky škodlivé asi jako když si 17ti letý kluk dá pivo )

Když má řidič odebraný řidičák, tak s největší pravděpodobností jezdil, tak že všechny okolo ohrožoval. Ne, to není na stejném stupni jako když se 17 letý kluk ožere a poblije. Když se někdo bojí letět letadlem, obvykle se mu říká, že má mnohem, mnohem větší šanci, že umře v autě. Hádej proč

Palec077 napsal:
Nikdo neříká aby nad tím mávli rukou. Jen ta reakce musí být přiměřená. Navíc na červenou jel nejspíš až po tom co ho začali nahánět. Navíc tady po něm šli cíleně. Nebylo by lepší ho jen sledovat a sebrat někde v klidu, když ted měli podezření? Hlavně že jsou všude kamery, hlídky, vrtulníky, drony.. ale v tu nejhorší denní dobu si vybrali pořádné policejní honění

A jak víš, že kolem policejního auta někdo projede 100km/h, když ho nezměříš.. to by mě taky zajímalo.. asi od oka ne? :)

Moc koukáš na televizní seriály. Zkus si přečíst zprávy a podívat se třeba a úspěšnost výběru pokut. A to je mnohem jednodušší činnost než sledování a dohledávání auta/motorky.
Palec077

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 7:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:

Když má řidič odebraný řidičák, tak s největší pravděpodobností jezdil, tak že všechny okolo ohrožoval.

OK, ale to můžeš na jistotu říct po ztotožnění (po tom co to do PODEZŘELÉHO napálí policejní auto). Psal jsem že chybu vidím hlavně v tom, že celou situaci vystupňovala do absurdity policie. Řešit že TEORETICKY mohl srazit "maminku s kočárkem" a "rychlost zabijí" je zcestné.. S takovým přístupem můžeš individuální dopravu rovnou zakázat :)

Mablung napsal:

Moc koukáš na televizní seriály. Zkus si přečíst zprávy a podívat se třeba a úspěšnost výběru pokut. A to je mnohem jednodušší činnost než sledování a dohledávání auta/motorky.

Na televizi se nedívám vůbec. Zprávy taky nesleduju.
Palec077

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 7:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Cratach napsal:
Že ve městě na ulici, kde je běžně 50 km/h, projelo auto 100 km/h pozná letmym pohledem od oka i žák z oken zvláštní školy.

Jasný, na dokazování sere pes. Zajímalo by mě, jak bys reagoval, kdyby ti PČR řekla, že okem poznala, že si na 30 jel 45 a chtěli po tobě pokutičku :)
Fangorn

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 8:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Palec077 napsal:
Jasný, na dokazování sere pes. Zajímalo by mě, jak bys reagoval, kdyby ti PČR řekla, že okem poznala, že si na 30 jel 45 a chtěli po tobě pokutičku :)

Uprimne nevim, jak to policie resi, ale prijde mi logicky takovyho ridice zastavit (mimochodem, kazdej normalni clovek na vyzvu policie v klidu zastavi a nezacne ujizdet) a treba ho aspon upozornit na to, ze jel rychle.

Podle tvoji logiky bych mohl nekoho primo pred straznikem zapichnout nozem a pokud by to zrovna nebylo nahrany na nejakou kameru, byl bych v pohode, neni to jak dokazat

odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Společenská témata ll. Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 421, 422, 423, 424  Další
Rychle na stránku:

Přejdi na: