Společenská témata ll.


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 423, 424, 425, 426, 427, 428  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Společenská témata ll.  Úvodní stránka -> Události, komentáře... -> Společenská témata ll.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 11:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

JENDA10 napsal:
eSko napsal:
Dobře, takže kdyby mu dala motivaci jet jako prase až PČR, nevylučuje to náhodou krajní nouzi?

Právě naopak! Někam se potřebuju dostat s takovou nutností, že holt nerespektuju odebrání řidičskýho průkazu a vyrazím. Cestou se mě chystá zastavit hlídka. Já jsem bez papírů, takže když se to zjistí, bude průser a možná mi bude hrozit i odnětí svobody. Co udělám?

Přijde ti tohle jako v situace, kterou v klídku vyřešíš během sekundy s chladnou hlavou?

EDIT: Když sleduju naši diskusi, tak jsem si vzpomněl na film Dvanáct rozhněvaných mužů a doporučil bych ho všem, kteří mají na tohohle zločince tak jasný názor. :)


Promiň, ale já si furt nedokážu představit takovou krajní nouzi, kterou by nedokázaly složky typu PČR, ZZS, hasiči atd. vyřešit rychleji než já. A jestli mi rodí manželka, tak mě snad za ní hodí taxík, Uber, MHD a já nevím co ještě. To, že to nestihnu na vteřinu, mi nedává právo sednout na vozidlo bez ŘP. A pokud mi umírá příbuzný v nemocnici, tak rozhodně nepojedu po městě 50, protože mi přece odebrali řidičské oprávnění, ale trochu na to dupnu už od začátku a kdyby mě PČR chtěla zastavit, tak jim to během 20 vteřin vysvětlím... nějak nevěřím tomu, že by PČR byla z většiny banda lojzů, co by pro tohle neměla pochopení. Maximálně si to bude chtít ověřit a když nekecáš, tak by ses z toho měl v pohodě dostat bez jakékoliv újmy. Ale samozřejmě je to můj názor, nemám s tímhle zkušenost, jen mi tu prostě nedává logiku nějaká krajní nouze, kdy si to pomaličku štráduju podle předpisů a zrychlím až na základě toho, že se mi přilepí PČR s majáky na zadek.

EDIT: Nepovažuje tu někdo doufám za krajní nouzi schůzku v práci?
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 11:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

JENDA10 napsal:
A jak se pozná skutečná nouze? Ráno zaspím a za 20 minut mám důležitou schůzku v práci, kam se v rozumnym čase nedostanu jinak než na skutru. Je to skutečná nouze? A pochopí to policajt?

Opět to vylučování emocí....já vím, tady za klávesnicí to jde, ale buď jsi, Mablungu, zenovej mistr, nebo ignoruješ reálný situace v reálnym životě.

Schůzka, kde jde o 50 milionů a přijdeš o ně pokud tam nedorazíš včas, není nouze, která by tě opravňovala jezdit bez řidičáku. Nouze tady je pouze v případě, že jde o zdraví (nebo havárii s velkým finančním dopadem).
Pokud je pro tebe nouze, že zaspíš do práce, tak se tady asi kapku míjíme v uvažování.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JENDA10


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 11:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To je ono, nemáš tu zkušenost.....pamatuju si, jak ti tu kdysi psal Kid stran výživy a tréninku, že unce praxe má větší váhu než tuna teorie. :) Logika je krásná věc, ale reálnej svět je (díkybohu) barevnější.....

A ne, nepovažuju schůzku v práci za krajní nouzi, ale za dostatečnej emocionální stimul k tomu, abych se choval jinak než normálně s klidnou hlavou.

EDIT: tohle je odpověď pro Eska, pro Mablunga druhej odstavec
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mysH


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 12:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

U D-fens jsou dva články, no chce se mi z toho zvracet. Na policajty nadávám docela často, ale zrovna v tomhle případě si myslím, že udělal správně.
To že byl týpek nachcanej, zákaz řízení atd .. to se zjistilo až poté. Ono jako podle spz asi těžko poznáš řidiče, obzvlášť na motorce v kombinéze s helmou. To podstatný je, že ho chtěli zastavit a on začal ujíždět. Spousta d-fens nadává, že policajti jezdí jak kreténi, že ho honí atd .. budiž. Tady to vyřešil parádně, blokace služebním vozem .. žádná blokáda z civilů jako na dálnici.

Správná otázka pro obhájce motorkáře zní - Jak ho maj teda policajti zastavit? Jezdit za ním a čekat až mu dojde benzín? Nebo k němu dojít domů podle SPZ, která může být kradená nebo kradená motorka? Nebo se na to prostě vysrat, jako serou na spoustu jiných věcí, protože jim to za tu práci a následnou buzeraci a papírování nestojí?

PS: nebýt po Praze všude kamery, který tam zrovna policie rozmisťuje, na každým semaforu kde točí každýho aniž by něco spáchal .. najednou to už není tak fajn, když ten záznam se použije proti vlastním, co? :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 12:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

JENDA10 napsal:
To je ono, nemáš tu zkušenost.....pamatuju si, jak ti tu kdysi psal Kid stran výživy a tréninku, že unce praxe má větší váhu než tuna teorie . :) Logika je krásná věc, ale reálnej svět je (díkybohu) barevnější.....


Tady s Tebou nemůžu souhlasit. Jak jsem se přesvědčil už Xkrát, ve výživě to vůbec nemusí platit. Dochází za mnou dost lidí, co si zadělalo na problémy právě kvůli nezvdělancům, co si tohle myslí. Ono totiž do té praxe musíš nejdříve něco aplikovat, a když nemáš co, tak to prostě budeš dělat neustále blbě. Zde totiž neplatí automaticky pravidlo, že když jsi v praxi něčeho dosáhl, tak jsi to udělal automaticky dobře.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JENDA10


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 12:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mysH napsal:
Správná otázka pro obhájce motorkáře zní - Jak ho maj teda policajti zastavit? Jezdit za ním a čekat až mu dojde benzín? Nebo k němu dojít domů podle SPZ, která může být kradená nebo kradená motorka? Nebo se na to prostě vysrat, jako serou na spoustu jiných věcí, protože jim to za tu práci a následnou buzeraci a papírování nestojí?

PS: nebýt po Praze všude kamery, který tam zrovna policie rozmisťuje, na každým semaforu kde točí každýho aniž by něco spáchal .. najednou to už není tak fajn, když ten záznam se použije proti vlastním, co? :)

Ano, já si to představuju za použití kamer, kdy ho vůbec nemusím zastavovat, jenom monitoruju, kam jede, a tam si na něj počkám (případně udělám bezpečný zátaras, kdy má šanci zastavit). V reálném čase to asi není úplně jednoduché, ale vzhledem k bezpečnosti všech v provozu nejlepší řešení.

A k těm kamerám....tak ono je přece rozhodující, k čemu ty záběry z kamer používám. Můžu je používat absurdně, kdy budu soudit každýho, kdo přejde přechod na červenou, a nebo je budu používat rozumně v případech, jako je tenhle.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mysH


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 12:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

JENDA10 napsal:
Ano, já si to představuju za použití kamer, kdy ho vůbec nemusím zastavovat, jenom monitoruju, kam jede, a tam si na něj počkám (případně udělám bezpečný zátaras, kdy má šanci zastavit). V reálném čase to asi není úplně jednoduché, ale vzhledem k bezpečnosti všech v provozu nejlepší řešení.


Tam si na něj počkám - jak složitý je dojet mimo kamery? Jak poznám, že na tý motorce je skutečně majitel? Jak si na něj počkám, když doteď ujížděl, tak bude ujíždět dál?

Bezpečný zátaras vypadá jak? Že ho v klidu objede nebo to otočí a honička pokračuje? Ono jako zátaras jde udělat někde na okrsce, ale ve městě, kde máš co 50m odbočky .. ehm ..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fangorn


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 12:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Stejne jako emoce toho ridice je ale potreba brat v potaz i emoce toho policisty (taky je to jen clovek). Ja osobne mam pohled na celou vec trochu emotivne zbarveny, protoze jsem mel v blizkosti cloveka, ktery shodou okolnosti zemrel na prechodu pod koly opileho motorkare (pokud vim, zadna honicka s policii tomu nepredchazela). A velmi dobre si dovedu predstavit, ze by se pro ten manevr policista rozhodl i po zrale uvaze a s chladnou hlavou, i za cenu toho, ze motorkare zabije - jednoduse proto, ze je to lepsi, nez riskovat smrt nekolika nestatniku, do kterych by pripadne mohl narazit. Pokud musel rozhodnuti udelat behem kratke chvile a ve stresu, tim spis tam podobne emoci hraly roli.

A co se tyce uvahy, ze
citace:
Motivaci uhánět městem nad rychlostní limit na červenou mu dala až PČR.
tak ani zdanlive bezduvodna vyzva policie k zastaveni neni v zadnym pripade motivaci k tomu zacit ujizdet a ohrozovat ostatni.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 12:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trochu mi to tu přijde jako po válce každý generál... "měli udělat tohle, měli udělat támhleto" :-)

A jen na odlehčení - pokud tedy budeme brát v potaz ty emoce, tak to vypadá, že se v emocích jednalo jak na straně motorkáře tak možná i na straně PČR, takže se to vzájemně ruší a můžeme jít všichni na pivo, ne?
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JENDA10


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 12:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
Tady s Tebou nemůžu souhlasit. Jak jsem se přesvědčil už Xkrát, ve výživě to vůbec nemusí platit. Dochází za mnou dost lidí, co si zadělalo na problémy právě kvůli nezvdělancům, co si tohle myslí. Ono totiž do té praxe musíš nejdříve něco aplikovat, a když nemáš co, tak to prostě budeš dělat neustále blbě. Zde totiž neplatí automaticky pravidlo, že když jsi v praxi něčeho dosáhl, tak jsi to udělal automaticky dobře.

Já to myslel samozřejmě trochu jinak a ne tak triviálně, že kdo má největší svaly, má nejlepší výživu a trénink. :)

S výjimkou matematiky nejsou veškeré vědní obory ničím jiným než pouhým modelováním reality - model vytvářím na základě pozorování, ale potom ho musím zpětně testovat experimentem, abych zjistil, jak funguje v různých situacích (tomu říkám praxe). Bez experimentu (praxe) je každý model k ničemu, protože nemáme žádnou představu, jak funguje v porovnání s realitou.....a já narážím na to, že pokud ses nikdy nedostal do kůže člověka, který páchá určitý čin, nebo nemáš s tím člověkem alespoň nějakou zkušenost (jako třeba psycholog nebo psychiatr), tak máš o jeho duševních pochodech představu naprosto neodpovídající realitě. Představa, že "já bych se zachoval tak a tak a kdyby ne, byl bych hajzl, takže ten, kdo udělá to a to, je hajzl", je proto naprosto nesmyslná a na to já narážím. Zkus si za různé lidi dosadit třeba různé aminokyseliny s jejich chováním a snad pochopíš, jak je to absurdní. :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JENDA10


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 12:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mysH napsal:
Tam si na něj počkám - jak složitý je dojet mimo kamery? Jak poznám, že na tý motorce je skutečně majitel? Jak si na něj počkám, když doteď ujížděl, tak bude ujíždět dál?

Bezpečný zátaras vypadá jak? Že ho v klidu objede nebo to otočí a honička pokračuje? Ono jako zátaras jde udělat někde na okrsce, ale ve městě, kde máš co 50m odbočky .. ehm ..

Však já taky neříkám, že je to snadný, a možná to ani s tím, co má aktuálně policie k dispozici, není vůbec možný. Ale je otázka, jestli se budeme snažit pro tyhle případy hledat nějaký řešení, nebo se na to vykašlem s tím, že je to moc pracný, a budem radši nahánět lidi po městě......já bych se radši vydal tou první cestou.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JENDA10


PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2018 12:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
Trochu mi to tu přijde jako po válce každý generál... "měli udělat tohle, měli udělat támhleto" :-)

A jen na odlehčení - pokud tedy budeme brát v potaz ty emoce, tak to vypadá, že se v emocích jednalo jak na straně motorkáře tak možná i na straně PČR, takže se to vzájemně ruší a můžeme jít všichni na pivo, ne?

Však já mám úplně stejný pochopení i pro toho poldu, jenom nesouhlasím s tím, aby tohle PČR prezentovala jako standardní zákrok. Stalo se, stalo, pojďme na pivo, ale pro příště si řekněme, že i když se nemá ujíždět hlídce, tak se ani nemá v takovýmhle případě tak tvrdě zakročit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: so říjen 13, 2018 10:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Police chase US style :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2018 7:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý, jak to tam na něj sype přes svoje čelní sklo. Stejně tak těch 13 nebo kolik ran během pár vteřin hned po vystoupení. Nojo, střílet na policajty se nemá...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Marky V.


PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2018 9:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Stejně jako politice, fotbalu, hokeji a problematice rozpínavosti USA, tak i policejní práci rozumí každý. Proto se k samotnému zákroku nebudu vyjadřovat.
Jen si dovolím vyjádřit malou zkušenost: někdo se tu zmínil o krajní nouzi (v některých příspěvcích samozřejmě zcela mylně a nesmyslně pojaté) a o variantě hlídce zastavit, situaci vysvětlit a pak spěchat dál, pokud možno za pomoci policie, např. pod majáky, s plánováním a vyklízením cesty apod. A tady zdůrazňuju, že za 23 let mojí služby u MP a PČR se mně a ani nikomu z kolegů nestalo, že bychom nějakého člověka v nouzi buzerovali, zdržovali nebo dokonce nějak právně řešili! Opravdu nejsme taková banda hovad, taky máme rodiny, příbuzné, kamarády a rádi člověku v nouzi pomůžeme.
Pokud si ovšem nějaký naivka myslí, že krajní nouzí je důležitá obchodní schůzka nebo nějaká finanční transakce, tak to sorry, kamaráde, ty pod majákama nepojedeš a možná nepojedeš vůbec
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Společenská témata ll. Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 423, 424, 425, 426, 427, 428  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: