LacoLog

odeslat nové téma  Odpovědět na téma - LacoLog  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> LacoLog
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LacoIvan

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2018 12:38 am    Předmět: LacoLog Odpovědět s citátem

Zdarec borci! (nebo i nějaký holky tady?) Tak jsem se konečně odhodlal k založení logu a přispěji zde i svým trápením. Cvičím asi rok, a i přes to, že jsem nějakou dobu jel klasickej bro-split (jeden den ruce, další kozy, atd..) se mi podařilo zbavit se trochu toho tuku z břicha a nabrat sem tam nějakej gram svalů, ale největší problém mám se silovýma výkonama, který jsou otřesný pořád.
Něco o mně: věk 19, výška/váha: 185cm/79kg, maxima: dřep-110kg, MT-125kg, Bench-75kg.
Proč zakládám log: především abych měl nějaký přehled o tom jestli se někam posouvám, hlídal si určitý progresivní přetížení a dal tomu cvičení, když už v tom gymu trávím čas, nějaký řád. A za druhé, vzhledem k tomu, že se pořád považuji za solidního začátečníka, doufám v nějakou zpětnou vazbu a případně rady, pokud by sem omylem zabloudil nějakej Vlk, Carabas nebo další zkušení.
Aktuální tréninkový plán: cvičím 4x týdně vršek/spodek, takže každou partii 2x týdně s výrazným zaměřením na základní cviky. Rád bych posunul maxima do konce roku apoň o 5-10 kg podle cviku a k tomu opět trochu povyskočil s číslem na váze nahoru. Začínám tento týden něco jako cyklus na 6-7 týdnů, kde všechny tři základní cviky jedu dvakrát týdně, jednou víc silově a jednou spíš objemově. Jsou to v prvních týdnech trochu snížené váhy, abych mohl co nejdýl přidávat.

To by bylo pro úvod, teď už klasicky k dnešnímu tréninku.

Úterý 6. 11. Nohy, Záda, Břicho

Dřep
1x8x50kg
1x5x70kg
6x3x85kg - pracovní

Mrtvý tah
1x10x50
6x6x75kg - pracovní

Shyby
5xdo selháníxjá - celkově 20

Zakopávání/u]+[u]Předkopávání supersérie
3x10 + 3x10

Stahování kladky na záda
6x10

ABS

Zhodnocení: První trénink podle nového plánu, dřepy malá váha i na mě, ale chci mít prostor kam přidávat a udržet počet sérii co nejdýl. Tak jsem aspoň zařadil ze začátku občas stopku, aby to trochu pálilo. Mrtvola v tréninku se dřepem, zkouším to poprvé, zatím mě to dost baví, ale přece jen, první týden, směšná váha, uvidím co budu říkat za pár týdnu. Zatím jsem měl největší problém to se svoji fyzičkou udýchat a nepůsobit jako parní lokomotiva. Shyby mám slabý (jako ostatně všechno), ale od 4. série dál jsem rád, když dám v jedné sérii dva, doufám časem v pokrok. Zbytek už spíš taková pumpa, vystřídání různých držadel a úchopů na kladce, u těchto cviků ani nebudu zapisovat váhy, tam to dávám podle zbývající energie a pocitu. Na závěr trochu nesmyslů na břicho. Pro začátek mám z toho dobrej pocit, uvídím jestli to bude fungovat, tak jsem různě nakombinoval věci co mě baví, články z netu a postupy některých lidí z fóra.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LacoIvan

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2018 12:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Středa 7. 11. Prsa, Ramena, Ruce

Military press
1x8x20kg
1x8x30kg
2x5x40kg
1x3x40kg
3x6x35kg

Benchpress
1x10x30kg
6x6x50kg

Přítahy ez-osy k bradě + Upazování s JR - supersérie
3x10x25kg + 3x8x6kg

Francouzský tlak + Biceps s ez-osou - supersérie
4x10x25kg + 4x10x25kg

Zhodnocení: Má největší zkáza v podobě tlaků na horní půlce těla se opět projevila, u tlaku na ramena se snažím alespoň o 5x5x40kg, bohužel i s tím bojuju a u 3. série došla síla, tak dojeto s nižší váhou. Benchpress lehká váha (i na mě), takže občas se stopkama, mám prostor na přidávání. Dál už jen supersérie na ramena a ruce, rád dávám lehčí izolovaný cviky rychle za sebe. Jinak potřebuju zapracovat na zkrácení pauz mezi sériema obecně, rád bych do tohodle tréninku přidal ještě nějaký cvik navíc
LacoIvan

PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2018 10:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pátek 9. 11. Záda, Nohy

Mrtvý tah
1x15x20kg
1x10x50kg
1x3x70kg
1x1x90kg
6x3x95kg

Shyby
6xmax - celkem 25

Přítahy T-osy
4x8x40kg

Stahování horní kladky
3x10

Dřepy
6x6x65kg

Výpady s JR
3xskrz gymx16kg

Zhodnocení: Zápis trochu se spožděním, o víkendu nebyl čas, mrtvola pohoda s váhou, se kterou bych zvládl i 2 opáčka navíc, mám pěkně rezervu kam přidávat postupně, super. Hned pak jsem chtěl odjet dřepy, ať to mám z krku před těma ostatníma pumpovačkama, bohužel i přes poloprázdný - pátek večer - gym všem narostly koule a dřepovací stojany beznadějně obsazený. No, než jsem konečně jeden zabral tak jsem odjel všechny záda co byly v plánu a k tomu nějaký kladky navíc. Dřepy tím pádem už celkem unavený, i když váha směšná a můj bláhový pocit, že ty nohy ani nebudou bolet zmizel hned při první sérii výpadů a po poslední třetí jsem byl rád, že jsem nemusel ve sprše sedět.
LacoIvan

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2018 12:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Neděle 11. 11. Prsa, Ramena, Ruce

Benchpress
1x15x20kg
1x8x40kg
1x3x60kg
6x3x62,5kg

Tlaky na ramena s JR
6x6x18kg

Boční a přední ramena s JR -supersérie
3+3x10x6kg

Tlaky s JR na rovné lavici
4x8x20kg

Biceps+Triceps

Zhodnocení: Pohodovej nedělní trénink, bench zatím v pohodě, jen si pořád nejsem jistý v šířce úchopu, necvičím jen v jednom gymu, takže střídám tyče a zatím jsem nenašel nic co by mi sedlo přímo. Pak hnedka cviky na ramena, jsou moje největší slabina, tak je dávám před ostatní cviky kromě silovýho benche. Zařadil jsem tlaky s jednoručkama místo military po delší době a potěšil mě miniprogress aspoň u tohodle, do teď jsem bral většinou 14 nebo 16 kg. Vodorovný tlaky už naopak moc nešly, předky ramen uplně mrtvý. Potom klasicky nějaký ruce a pro zpestření 3 série kliků ještě s nohama nahoře, tak to krásně pálilo všechno.

Rychle na stránku:

Přejdi na: