Making the Game...


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 317, 318, 319 ... 408, 409, 410  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Making the Game...  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Making the Game...
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Turakam


PříspěvekZaslal: po leden 14, 2019 11:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Cohen, presne tak, prechadzam pohybovú dráhu s optimalnym odstupnovanim, jednotka nestačí vždy, o nastavení a pristupe k jednotlivym sériam u mňa naozaj netreba polemizovať. A bez ohľadu na tvoju výkonnosť 100 nie je 150 a nikdy nebude, nastavenie a zataz je rôzna a vyžaduje iny navyk.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po leden 14, 2019 12:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Palec077 napsal:
Příklad:
Rozcvičení - 5x20kg;5x50kg;5x80kg;5x110kg;3-5x130kg;
Pracovní série - 5x5x150kg

@palec077: Suhlasim... s bodom 4. A ciastocne s bodom 1, prilis vysoky pocet opaciek aj s nizkym percentom maxima ta samozrejme vysilit moze.

K bodu 2. - ano, zahreje, prekrvi, ale chyba mi tam zdovodnenie racia, preco by ktokolvek mal natahovat pocet rozcvicovacich serii na 8, kym sa dostane k tazkym pracovnym/maximalke, kde sa uz nehra o fazulky a potrebujes k nim prist co najefektivnejsie. Konkretne, preco ist 2x, ked staci raz.
V priklade dokonca uvadzas, ze by si urobil az 25 opakovani, kym by si sa dostal na pracovnu seriu. Ak je odpoved kvoli zahriatiu, neberiem, ledaze trenujes na severnom pole v kratasoch. Ak kvoli mobilite, je to velmi energeticky narocny trening mobility, takze opat, neberiem. Mobilitu treba trenovat zvlast, nie az pod cinkou.
Spat k prikladu, ja by som siel pri drepe 5x50, 3x80, 1x110, 1x130 a potom pracovne so 150kg. Prave som usetril 15 opaciek a nenadvihal nieco vyse tony nakladu navyse. Skus ma presvedcit, preco by som ich dvihat mal (okrem zahriatia a mobility) a ukrajoval si energiu potrebnu na tazke pracovne serie.

K bodu 3 - plati vyssie spomenute, a pre mna rovnako ako pre Turka - ak sa v niecom citim maximalne nepohodlne, je to drep. Moje nepohyblive clenky dokonca vyzaduju podlozenie kotucov pod paty pri drepovani v barefootoch (drepovacie topanky sa mi kupovat zatial nechce), inac mozem na cele drepovanie zabudnut. Vidim vsak ako bezpecnejsiu variantu obden pracovat na mobilite a potom mat pri maximalnom vykone rezervu.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po leden 14, 2019 12:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Turakam napsal:
Cohen, presne tak, prechadzam pohybovú dráhu s optimalnym odstupnovanim, jednotka nestačí vždy, o nastavení a pristupe k jednotlivym sériam u mňa naozaj netreba polemizovať. A bez ohľadu na tvoju výkonnosť 100 nie je 150 a nikdy nebude, nastavenie a zataz je rôzna a vyžaduje iny navyk.


OK, toto si povieme, ked drepnem tych 150 ...co bude tak o dva roky, ak vsetko pojde, ako ma. Inac som samozrejme velmi rad za tuto velmi kultivovanu diskusiu o treningovych pristupoch. V zasade sa mi konzervativne nastavene treningy, aky mas aj ty, pacia, a sam sa snazim pristupovat k treningu podobne, len teda s rozdielom v tom, co predchadza pracovnym seriam.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: po leden 14, 2019 1:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pri sebelepsej rozcvicke, ci uz optimalizovanej na max vykon, alebo zahriatie/mobilizaciu, sa vzdy moze nieco stat a neda sa tomu uplne vyhnut. Stolarovi vacsinou chybaju dva ci tri prsty, kto dviha tazke vahy, ma za sebou pravdepodobne par zraneni uponov, klbov atd, tzv choroba z povolania :)
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Palec077


PříspěvekZaslal: po leden 14, 2019 2:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To cohen999:

2.) Prosté zvýšení objemu tréninku a tím i zlepšení pracovní kapacity a kondice sportovce. Těch 25 opakování má jedinou nevýhodu - časovou náročnost.. S tím dokážu žít, protože jiné negativa to nemá. Taky dokážeš líp nastavit tréninkovou zátěž - odhadnout optimální váhu hned v první serií. Dál by ses měl nejspíš seznámit s tím co jsou to pomalé/rychlé svalové vlákna a proč by si měl rozcvičovat ty, které budeš cvičit i v pracovních seriích.

Rozcvičení na 1RM test bude samozřejmě vypadat jinak, ale Turakam tam žádný 1RM test neměl. Dál taky bude rozcvičení vypadat u sportovce, který zvládá opravdu velkou absolutní váhu - např. 350kg. Ten dá malou aktivaci, a k pracovním si dá jen jedničky. Takhle vyspělého sportovce by totiž rozcvičovací série už unavily, vzhledem k absolutní zátěži..

3.) Tvoje rutina pro mobilitu asi není dostatečně účinná, když si musíš podkládat paty kotoučema.. nemyslíš? Mít při maximálním výkonu rezervu mluví samo za sebe

BTW: nemám nic proti dřepu v podpatku, nebo s plochou podrážkou. Jen si myslím, že hlavní dřepovací varianta by neměla být dřep s podloženou patou ..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maciak


PříspěvekZaslal: po leden 14, 2019 6:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Turakam: drzim palce nech to je skoro v poriadku, podla toho co pises to nevyzera vazne ale nezanedbaj rehab.
Zacni to pomaly rukou masirovat a ak to je ok tak prida tenisovu lopticku, s tvrdsou by som pockal az kym to nebude velmi boliet. A zacni co najskor velmi opatrny strec (pozor aby si to viac nenatiahol) ale urcite sa ti tam tvori spazmus a cim skorej ho rozmasirujes a natihanes tym skorej budes fit.

K rozcvicke:
Rozcvicka sluzi na 3veci:
1. zahriate sliach a svalov, na toto staci dynamicky strecing a opakovania s vahoud od 40% maxka
2. CNS pripravit na zataz, toto sa robi od 40%- pracovnej serie, stacia 1-3 opakovania
3. Hlava, aj hlavu treba pripravit na tazke serie, preto sa chodia niekedy aj overwarmup aby su pocitovo mal na pracovnej serii komfortnu vahu a mohol si sa plne sustredit na techniku.

Ja to robim takto pred posilkou rano robim dynamicky strecing a pracujem na plnom rozsahu, potom idem do posilky kde napr pri drepe idem takto (pracovna seria 5x3@170)
10xtyc
10x50kg
10x70kg
5x100kg
tu konci svalova rozcvicka a zacina cns
3x120 ak je to ok prihadzujem ak nie tak kludne zopakujem vahu (ak by to ani po troch seriach neslo balim a idem domov, cns je pretrenovana_
3x150 ak je to ok tak idem dalej ak nie dam dalsiu jednotku s 150
1-3x170 (ak trojka ratam ako prvu pracovnu a pokracujem v pracovnych, ak 1ka tak davam overwarmup)
1x190 overwarmup
spet na 170

tych 35 opakovani co robim ako svalovu rozcvicku mi vobec nic nezoberie, ak mas pocit ze toto nieco zoberie mas male GPP a treba nanej pracovat.

Ano da sa ist bez rozcvicky ale tym sa brutalne zvysuje riziko zranenia, mame v klube Jura Gajdosa ktoreho som videl ist 270drep, 290 mrtvolu, 170 bench a 170 celny bez rozcvicky.
su ludia ktorych zranenia brutalne obchadzaju, ja zial medzi nich nepatrim.

A ano je brutal rozdiel sa rozcvicovat napr na drep 5x5@80 a na 5x5@200, ak si chlap na tan 5x5@80 ti stacia 2 serie.

Ku clanku od KB5 sa vyjadrovat nebudem lebo sa nestotoznujem skoro s nicim co pise
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: po leden 14, 2019 7:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vďaka kamaráde, skúsim urobiť, ako píšeš a s rozcvičkou súhlas, som rád, že si to takto zhrnul, super!
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: st leden 16, 2019 8:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar,

military press
os x 15
40 x 6
40 x 6
60 x 4
60 x 4
75 x 3
90 x 3
90 x 3
90 x 3
90 x 3
90 x 3
90 x 3
Super, parádne prac. série s istou rezervou tak, ako som chcel, noha neobmedzovala.

facepulls
25 x 8
40 x 8
40 x 8
40 x 8
40 x 8

tricepsové extenzie s hornou kladkou jednoruč
15 x 15 každou
20 x 10 každou
20 x 10 každou
20 x 10 každou

tricepsové stlačovanie kladky
40 x 8
50 x 8
60 x 8
70 x 8 + 50 x 8 + 30 x 8

brucho
3 série

drepy s dosedom
ja x 4 série x 6 reps v každej


Noha výrazne lepšia, našťastie, rehab teda postupuje dobre, fungujem bez obmedzení, schody síce cítiť každý krok, isté pnutie stále pretrváva, ale už bez tupej bolesti. Mal som isté obavy, ako pôjdu pressy v stoji, no všetko ok a tlačilo sa parádne.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2019 9:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar,

sťahovanie hornej kladky s napnutými rukami s lanom
30 x 10
30 x 10
40 x 8
40 x 8
40 x 8

sťahovanie hornej kladky naširoko
40 x 8
40 x 8
55 x 8
55 x 8
max. striktne, všetko podržané opáčka

zhyby podhmat širší úchop
ja x 5
ja x 5
ja x 5
ja x 5
kontrolované opáčka s koncentráciou na zopnutie

príťahy v predklone s jednoručkou
25ka x 4 série x 6 reps v každej každou
pre zmenu, sústredenie na dráhu a čisto prácu latov/lopatky, dobroš

bicepsové zdvihy so spodnou kladkou
25 x 8
30 x 8
35 x 8
40 x 8
45 x 8
45 x 8
45 x 8
super streč, dobre bralo

brucho
4 série


+ ľahký strečing, rolovanie nohy a pod., dobré, spravím už plný atg drep, cítim výrazné zlepšenie, no ešte to bude chcieť pár dní

Celkovo taký feel good doplnkový tréning, ktorý akurát pasuje raz za týždeň.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: so leden 19, 2019 8:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar,

benč
os x xy
60 x 6
60 x 6
100 x 4
100 x 4
120 x 2
140 x 2
140 x 2
140 x 2
125 x 4
125 x 4
125 x 4
100 x 12
Pfuuuf, riadny grind dnes, ale reparát sa vydaril. Očakával som teda, že budem silnejší, no neva, dobrá práca aj potom a vôbec, možem byť spokojný. Hádam je 150 na dohľad.

kliky na bradlách
ja x 20
ja x 20
ja x 20
ja x 20
morda

oštepársky triceps
25 x 6
35 x 6
35 x 6
35 x 6
kvalita, stále to idem tempom tak 401



+ ľahký strečing, rolovanie nohy a pod., už na ňu behom dňa ani nepomyslím, len pri plnom drepe ešte cítiť isté pnutie
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: ne leden 20, 2019 10:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar,

mŕtvy ťah
60 x 4
60 x 4
60 x 4
100 x 2
100 x 2
100 x 2
120 x 2
120 x 2
120 x 2
120 x 2
120 x 2
120 x 2
Ech, noha už v bežnom živote nebolí, tak reku, že si aspoň zaťahám, ale akonáhle som sa zrovnal do pozície a zabral dynamicky, tak to rozboleleo/pichalo, tak som prešiel na taký polorumunský mrťák, stabilné a plynulé ťahy, všetko zopnuté, to šlo pekne, tak aspoň ako-tak dačo odťahané na pohodku. Väčšími váhami som preventívne ešte neškádlil.

zakopávanie
15 x 10
25 x 10
25 x 10
25 x 10

lýtka
8 sérií

brucho
9 sérií


Celý vršok je inak jedna veľká megasvalovka, heh, najbližšie v stredu na militárko.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maciak


PříspěvekZaslal: po leden 21, 2019 7:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ak mozes rob pocas dna co najviac krat drepy bez zataze napr rano naobed vecer 3x10.
kludne aj mrtve tahy a vypady (toto opatrne), podstata aby si to co najviac zatazoval ale na hranici bolesti (nesmies ist do takej zataze aby si to viac natiahol).
Podla mna do tzdna mozes zacat lahke drepy.
a nebolo by zle skusit predkopavanie ale taku vahu s ktorou spravis 30 opakovani ale robit len 15
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: po leden 21, 2019 7:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ďakujem, skúsim.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: st leden 23, 2019 8:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar,
ranná váha 89,5kg. Stále ešte pod 90, čo ma teší a viem, že je 5kg čisto v brušnom balaste, ale sila ma teraz baví, takže to budem ťahať, pokiaľ sa bude dať, cez 90 však nepôjdem, pomaly to budem optimalizovať na 85kg.

military press
os x xy
40 x 6
40 x 6
60 x 4
60 x 4
75 x 3
90 x 1 papier
100 x 1
102,5 x 1 vyrovnanie PR, plynulé
105 x 1, jo! pre mňa ozaj veľké PR
Tak to dnes vyšlo, radosť, 90ka v rukách papierová, tak som urobil väčší skok a oplatilo sa, pokus so 105kou - RP 10!, proste na gram dotlačené, heh, ale hýbala sa stále nahor, tak som vygrindil do konca.

tlaky s jednoručkami na ramená v stoji
17,5ky x 10
27,5ky x 10
32,5ky x 6
32,5ky x 6
32,5ky x 6
zmena záberu

facepulls
25 x 15
30 x 15
30 x 15
35 x 15
35 x 15

tricepsové stlačovanie kladky
35 x 12
35 x 12
35 x 12
35 x 12
35 x 12


+ rehab nohy, plný drep je už takmer bezbolestný
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2019 9:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pekne Turku, je dobré vidieť, že sa systematicky a poctivou robotou vieš stále posúvať ďalej.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Making the Game... Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 317, 318, 319 ... 408, 409, 410  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: