Denníček "Dobre už bolo" Carabasa


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 250, 251, 252 ... 387, 388, 389  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Denníček "Dobre už bolo" Carabasa  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Denníček "Dobre už bolo" Carabasa
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vlk#


PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2019 12:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
Nakoniec sa dostala na 2x195kilo s wrapmi, hĺbka síce nebola (ale videl som teda už aj vyššie drepy), ale rátam, že si to zatiaľ len tak ošaháva. Masaker výkon a Štúr sa zas cítil o niečo zbytočnejší


to už je ale poměrně elitní výkon... co to tam k vám chodí?

decarabas napsal:
Našťastie som potom tak napumpoval hamstringy, že mi to hneď uvoľnilo napätie okolo kolien, fungovalo to perfektne. Viem, že mi to zaberá z dlhodobého hľadiska (silnejšie hamsy a prdel pomohli trieslam, pomohli kolenám, pomohli štartovacej pozícii mŕtvoly), ale že to bude efektívne z minúty na minútu ako panvica z telešopingu, to ma prekvapilo.


začnu taky zakopávat... a uvidím
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2019 12:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:

to už je ale poměrně elitní výkon... co to tam k vám chodí?


Nuz, takto, z jej instagramu




Jo a zakopavat zacni, pripadne zarad ine cviky na hamstringy a prdel, pomoze to v drepe, v mrtvole, a hlavne aj okolo tych kolien. V poslednom case co sledujem Miru Popa, Vasika a dalsich, dochadza mi, ze ten svalovy balanc v tele musi byt, inak to zacne fakt posobit problemy. A pride mi, ze vacsina problemov je sposobena pricinou na presne opacnej strane - bolave koleno slabym hamstringom, bolave ramena pri benci slabym vrchnym chrbtom, odfajcene krize slabym bruchom a podobne
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2019 12:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

aha... jsme si s Magumim říkali, že to nebude náhodná kolemjdoucí :D

decarabas napsal:
V poslednom case co sledujem Miru Popa, Vasika a dalsich, dochadza mi, ze ten svalovy balanc v tele musi byt, inak to zacne fakt posobit problemy. A pride mi, ze vacsina problemov je sposobena pricinou na presne opacnej strane - bolave koleno slabym hamstringom, bolave ramena pri benci slabym vrchnym chrbtom, odfajcene krize slabym bruchom a podobne


jo, je to tak... dokud všechno šlape, tak to člověk neřeší... taky pořád objevuji, že problémy vznikají jinde, než kde se pak projeví :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maciak


PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2019 1:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Carabas ale toto ja vravim uz roky, slaby hamstring ma 90% vsetkych lifterov (mozno dokonca 99%).
Ked sa pozres ku mne do logu tak chodim uz roky unilateralne zakopavanie, co je podla mna naj cvik na hamstringy.
Kazdu chvilu vide nejaky zazracny clanok ako zlepsit drep, DL, ako odstranit predklon, buttwink atd a pritom to je tak jednoduche, hamstring, posilnit a naucit sa ho spravne zapojit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2019 1:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

https://www.openpowerlifting.org/u/elenasimova

Ta tabulka je fakt vtipna, napriklad sa daju vyselektovat vsetky najlepsie ceske zenske vykony, najdes tam fakt vsetky top zavodnicky, je tam Ewitch, Scheila, Kulich, atd., bud podla organizacii, vybavy... ale prekliknes z AllCzech na Slovensko a zrazu tma! :D :D :D

https://www.openpowerlifting.org/rankings/all-czechia/women
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2019 2:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cohen999 napsal:
https://www.openpowerlifting.org/u/elenasimova

Ta tabulka je fakt vtipna, napriklad sa daju vyselektovat vsetky najlepsie ceske zenske vykony, najdes tam fakt vsetky top zavodnicky, je tam Ewitch, Scheila, Kulich, atd., bud podla organizacii, vybavy... ale prekliknes z AllCzech na Slovensko a zrazu tma! :D :D :D

https://www.openpowerlifting.org/rankings/all-czechia/women


No ked uvazime, ze Elena je Slovenska, je to kus kktina Ale aj v tabulke ma "Czechia" z nejakeho dovodu.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2019 2:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cohen999 napsal:
https://www.openpowerlifting.org/rankings/all-czechia/women

Evča dala loni ve Svitavách 412.28 Wilkse RAW, tak tam tu soutěž asi nezahrnuli...

https://www.powerlifter.cz/4-otevrene-mistrovstvi-cr-v-klasickem-raw-silovem-trojboji-masters-svitavy-s871.aspx
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2019 3:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

maciak napsal:
Carabas ale toto ja vravim uz roky, slaby hamstring ma 90% vsetkych lifterov (mozno dokonca 99%).
Ked sa pozres ku mne do logu tak chodim uz roky unilateralne zakopavanie, co je podla mna naj cvik na hamstringy.
Kazdu chvilu vide nejaky zazracny clanok ako zlepsit drep, DL, ako odstranit predklon, buttwink atd a pritom to je tak jednoduche, hamstring, posilnit a naucit sa ho spravne zapojit.


Tak to je
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: po únor 18, 2019 8:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Michalovce v sobotu

Mŕtvola - ťažká intenzita:
1x3x60kg
1x3x120kg
1x1x170kg belt on
1x1x200kg
3x3x215kg
1x2x215kg a dpč

Doťahy spod kolien:
3x6x170kg trhačky

Drepy - objem:
1x3x60kg
1x3x100kg
4x5x155kg

Bench press - objem:
1x6x20kg
1x6x60kg
1x6x100kg
4x6x122,5kg
https://www.instagram.com/p/BuAtjoaHg88/

Biceps a triceps len tak šmrdli prdli

Hodnotenie tréningu: Aaah fuck, no... Celé zle. Od prvých sérií mŕtvoly som cítil, že je to nahouby a keby som fakt mal zvoliť drsný slovník a použiť silnejšie slová, poviem, že to bolo až naprd! Nevedel som sa k tomu poskladať, nevedel som sa zaprieť, všetko tuhé a boľavé, chrbát som mal jak z dubového masívu (a ten masív nemá evokovať veľa svalov, len ohybnosť) a hlave sa vôbec nechcelo. Okrem toho tamojšia Eleiko tyč neodpúšťa nič, tvrdá, nezapruží, nepomôže, je to trest. Keď som sfailoval v štvrtej sérii a nedotiahol som posledné opakovanie, zabalil som to celý sklamaný a bol by som spáchal rituálnu samovraždu ubitím foam rollerom, ale na takéto divoké šarlatánstva v underground Michalovciach neveria, roller nevlastnia a tak som nejak pokračoval v tréningu. Nechápal som, ako som v predošlej silovke mohol ťahať 5x3x215 a stále byť v pohode. Tak som si pozrel log a zistil som, že som neťahal a v pohode som nebol. Už od 210 som znížil počet pracovných sérii na 3 Neviem, prečo som to neurobil aj teraz, keď som totálne mŕtvy, chrbát mám dobitý, ako keby na mne štiepali polená a večer si musím najprv zdriemnuť, aby som vládal ísť spať. Takže síce som nesplnil, ale vlastne som nezlyhal, čo je zábavný paradox (a ukázala sa užitočnosť logu!). Nie že by mi to nejak zdvihlo náladu, ešte aj celé drepy som bol smutný a všetko ma bolelo a telo kričalo po deloade, ale drepy sú drepy a tam to proste vždy nejak oddvíham. Ujec z oddielu bol ale aj tak spokojný, ale to len preto, že on doteraz sledoval len IPF a ešte nemá ani potuchy, že vo WPC ma sypnutí powrapovaní chlapci zjedia aj s topánkami No nič, veď vytriezvieme všetci.
Potešil jedine bench, síce ťažký, ale stále dobre, triafal som dráhu, nič nebolelo, asi preto, že konečne som pri tom nemusel nič rvať cez môj dojebaný chrbát.
Samozrejme dodnes taká svalovka z únavy, kde nebolia len svaly, ale aj kĺby a duša a ego tiež pofňukáva.
Takže tento týždeň deload a potom znížený pracovný objem. Som síce nadšenec a baví ma to, ale urvať si niečo, alebo sa inak zmrzačiť ma nijak neláka, lebo by som sa hneď doma napočúval, že robím chujoviny. Plus sa musím vzchopiť aj psychicky, jak som furt vyflusaný, strácam energiu a chuť do tréningu

Tak po čase zas taký nie veľmi optimistický zápis, ale hádam sa to zlepší. V Michalovciach nebola žiadna legína, lebo to je fitko v suteréne bez kyslíka a podľa mňa tam aj tak žiadne schopné ženy nežijú, ale našli sme podnik, kde majú síce (ako inak) škaredé čašníčky, ale mega tam varia

_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po únor 18, 2019 8:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
večer si musím najprv zdriemnuť, aby som vládal ísť spať. (...) lebo by som sa hneď doma napočúval, že robím chujoviny. Plus sa musím vzchopiť aj psychicky, jak som furt vyflusaný, strácam energiu a chuť do tréningu


V piatok som sa z nejakeho dovodu citil uplne rovnako. Doma pocuvam velmi podobne reci, len nevaham okresat serie, ked citim, ze to ide do s*aciek. A na psychicku pohodu, som pocul, je najlepsie druhe dieta!
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: po únor 18, 2019 11:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

deload pomůže... máš ho naplánovaný pravidelně nebo až "telo kričí"? :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: po únor 18, 2019 12:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:
deload pomůže... máš ho naplánovaný pravidelně nebo až "telo kričí"? :)


Nemavam pravidelne, lebo netusim, ako telo bude slapat a reagovat pocas silovky - ked treba, zaradim. Radsej sa riadit takto telom, nez davat deload zbytocne skoro, alebo naopak az neskoro :)
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: po únor 18, 2019 3:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
vlk# napsal:
deload pomůže... máš ho naplánovaný pravidelně nebo až "telo kričí"? :)


Nemavam pravidelne, lebo netusim, ako telo bude slapat a reagovat pocas silovky - ked treba, zaradim. Radsej sa riadit takto telom, nez davat deload zbytocne skoro, alebo naopak az neskoro :)


tak to bych radši dával pravidelně... ale je to tvůj deload
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maciak


PříspěvekZaslal: po únor 18, 2019 3:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vlk ma pravdu davat deload ked uz failujes je neskoro a predlzis zbytocne dlzku rege.
Ak si ho naplanujes tak staci povedzme 4-7 dni max a si spet ak to prepisknes tak rataj ze 2-4 tyzdne.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dave1913


PříspěvekZaslal: po únor 18, 2019 3:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlasím, já sám deload zařazuju každý čtvrtý týden. Tělo si "odfoukne" a máš novej elán do dalšího mezocyklu. Pravidelný deload je podle mě základ postupného, pomalého progresu.

Mám to takto:
1. týden RPE 8
2. týden RPE 9
3. týden RPE 10 (krev, PRka)
4. týden deload (RPE 6-7).
5. týden RPE 8


a dokola.

Teď jsem třeba kvůli něčemu jako salmolela musel opakovat jeden týden a pojedu 6 týdnů až do závodů bez deloadu a nemám z toho radost. Před "jedničkama" je podle mě nejdůležitější, ale co se dá dělat. Musím se s tím ale nějak poprat.
_________________
vfab
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Denníček "Dobre už bolo" Carabasa Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 250, 251, 252 ... 387, 388, 389  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: