Bolest kyčelního kloubu? (dřepy)



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Bolest kyčelního kloubu? (dřepy)  Úvodní stránka -> Trénink -> Bolest kyčelního kloubu? (dřepy)
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Don99


PříspěvekZaslal: út prosinec 10, 2013 9:41 pm    Předmět: Bolest kyčelního kloubu? (dřepy) Odpovědět s citátem

Zdravim, dnes po dřepech jsem pociti bolest na levem boku sedací části těla, která je citelná po dotyku rukou ( bolí to jakoby tam byla modřina). Jinak to nejde téměř cítit, když se toho nedotýká ale pri dřepu, když jsem ve spodní fázi, tak to cítit jde. Mam strach abych neměl náběh na nějaké vážnější problémy, tak bych se chtěl zeptat, jestli někoho nepostihlo neco podobného anebo alespoň neví, co s tím abych to alespoň zmírnil a nejlépe úplně odstranil tento můj problém. Díky
_________________
Don
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arnold Strong


PříspěvekZaslal: st prosinec 11, 2013 4:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak tezko rict , ale vypada to jako bursitida kycle zajdi za fizioterapeutem za diagnozou
_________________
nechceme zde americké rakety chceme žít v míru a blahobytu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seffi


PříspěvekZaslal: ne prosinec 22, 2013 8:30 am    Předmět: Bolest při hlubokém dřepu Odpovědět s citátem

Ahoj,
Chci se zeptat čím může být způsobená bolest v kyčelním kloubu po hlubokých dřepech? Oteklé bursy nemám, jen se mi vždycky hůř chodí.
Nepoužívám na hluboký dřep žádnou velkou zátěž (cca 35 kg; vážím 54). Myslela jsem, že je to nedostatečným protažením postranních vazů okolo kloubu, protože jsem hluboké dřepy dost zanedbávala a dřepovala do úrovně kolene, ale ta bolest se dostaví pokaždé.
Špatná technika?
Výživa? (napadlo mě zkusit gelaktiv)
Nebo je mám prostě zase vyřadit?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
The Industrialist


PříspěvekZaslal: ne prosinec 22, 2013 4:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dělá to jen dřep nebo i legpress či mrtvola popřípadě jiná zátěž na nohy?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seffi


PříspěvekZaslal: ne prosinec 22, 2013 6:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mrtvola mi nedělá problém vůbec žádný, tu miluju :)
Legpress necvičím, takže nevím. Upřednostňuju crossfitové cviky, hlavně s velkou činkou, jednoručky, kettlebells atd
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
The Industrialist


PříspěvekZaslal: po prosinec 23, 2013 8:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zajdi si za fyzioterapeutem, at si tě vyšetří. :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
The Industrialist


PříspěvekZaslal: po prosinec 23, 2013 8:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zajdi si za fyzioterapeutem, at si tě vyšetří. :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arnold Strong


PříspěvekZaslal: so prosinec 28, 2013 11:30 am    Předmět: Re: Bolest při hlubokém dřepu Odpovědět s citátem

Seffi napsal:
Ahoj,
Chci se zeptat čím může být způsobená bolest v kyčelním kloubu po hlubokých dřepech? Oteklé bursy nemám, jen se mi vždycky hůř chodí.
Nepoužívám na hluboký dřep žádnou velkou zátěž (cca 35 kg; vážím 54). Myslela jsem, že je to nedostatečným protažením postranních vazů okolo kloubu, protože jsem hluboké dřepy dost zanedbávala a dřepovala do úrovně kolene, ale ta bolest se dostaví pokaždé.
Špatná technika?
Výživa? (napadlo mě zkusit gelaktiv)
Nebo je mám prostě zase vyřadit?

dej vědět jak jsi dopadla
_________________
nechceme zde americké rakety chceme žít v míru a blahobytu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mikard


PříspěvekZaslal: po únor 09, 2015 5:53 pm    Předmět: příprava pred drepovanim Odpovědět s citátem

Ahoj,

Nechci zakladat neovej topic tak se ptam v tomhle. Chci se Vás zeptat, predtim nez jdete na zakladni cvicky jako bench, drep a mrtvola tak asi nejdriv danou partii prohrejete a pripravite na zatez a me se ted jedna o dřep. Takže když začínám já, tak jdu na rotoped a dam si vetsi zatez napumpuju trochu kvadraky a pak u drepu necejtim kolena, to je sice super ale cejtim trochu pravou kycel a podle me je to tim ze mam malo svalu na zadku, máte nejaky cvik nebo rozehrivacku na hýžďové svalstvo abych ho pri drepovani pak víc cítil nebot ja ho vubec neprocitim mam asi hodne ochablý. Dík moc za odpověď
_________________
Nikdy, nerikej nikdy!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: st únor 07, 2018 4:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám na Vás/na Pomana dotaz... Přítelkyně byla na operaci druhé kyčle, má problém s tím, že má nějaké výrostky na kyčelním kloubu, které způsobovaly bolest při pohybu. Zároveň měla na obou kyčlích utržené labrum - z čeho se to může stát? Dá se tomu nějak zabránit?
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jay32


PříspěvekZaslal: ne srpen 18, 2019 6:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ahojte chci se zeptat, cvičím už dlouhodobě (s přestávkami cca od 2009) ale nemohu kvůli zdravotnímu omezení (bolest pravé kyčle) cvičit větší váhy na nohy. S vrškem těla jsem celkem spokojený ale nohy začínají zaostávat. Vždycky jsem spíš cvičil hacken dřep, předkop a zákop na stroji, ale ty nohy celkově objemově zaostávají. Dřív mi lékař po rentgenu nedoporučoval cvičit vzpěračské techniky, až teď po deseti letech jsem zkusil cvičit poprvé i klasický dřep s lehčí váhou (dvacítky kotouče). Má smysl cvičit například 4-5 pracovních serií po 15 opakování lehkého klasického dřepu? A za druhé myslíte si, že je možné kombinovat klasický dřep s hacken dřepem v rámci jednoho tréninku na zlepšení objemu kvadricepsů, nebo je to blbost, protože jde o vicemene stejne cviky?

Nemohu si tam nakládat velké váhy ze zdravotních důvodů ale přesto bych chtěl nějak zlepšit celkově objem stehen. Legpress cvičit nemohu protože u toho mě ta kyčel bolí nejvíc: (

díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: ne srpen 18, 2019 9:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

5* 15 se sedesati kilama nemusi bT malo na konci treningu
Ale jestli vazis kolem 80 a vice kilo tak to bude kardio

Ale spis bych se zabival co s tou kycli!
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Palec077


PříspěvekZaslal: po srpen 19, 2019 6:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jay32:
Otázka je, jestli je to opravdu zdravotní omezení, nebo u tebe převládá stereotyp špatné techniky, který způsobuje tu bolest. Navíc sám píšeš, že bolest tam je až od vyšších vah, takže předpokládám že s vyšší zátěží jde technika stranou...
1. navštiv zkušeného fyzioterapeuta, nech si udělat diagnostiku a zjisti, co přesně tu bolest způsobuje.
2. kompenzačním cvičením naprav silovou/svalovou nerovnováhu v oblasti kyčle, KTEROU DIAGNOSTIKUJE FYZIO.
3. zařaď unilaterální cviky, které ti i při použití řádově nižší zátěže dovolí zatížit nohy komplexním cvikem bez použití velké zátěže.

citace:
...Dřív mi lékař po rentgenu nedoporučoval cvičit vzpěračské techniky...

Navštiv odborníka, tato diagnostika mi připadá jako: "necvičte vůbec a ono se to možná nezhorší."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Pedain


PříspěvekZaslal: po srpen 19, 2019 6:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jako náhradu za dřepy lze zvolit bulharské dřepy jednonož a rumunský mrtvý tah jednonož, případně výpady kde lze dosáhnout rozumných výsledků bez použití vah >BW.
_________________
Show must go on.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Bolest kyčelního kloubu? (dřepy)
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: